אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מי מפחד מ-MMT?

75 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

75.
אז מה יקרה אם ידפיסו כסף לעוד שעה חינוך
לא יקרה כלום אם יעברו לכלכלה הזאת וידפיסו כסף כדיי לבנות עוד בית ספר בכל עיר או שכונה שיהיו רק 20 תלמידים בכיתה ולא 35. או שיפתרו את בעית העלויות של הגנים הפרטיים. או שידפיסו כסף בשביל לבנות בית ספר לילדים עם מוגבלות שצריכים לנסוע לעיר אחרת. אני מבטיחה לכם שכל זה לא יגרום לשום אינפלציה.
Mmt for ever | 15.06.19
70.
" חברת הקונגרס הטרייה אלכסנדריה אוקסיו־קורטז - כוכב עולה בשמי המפלגה "
אין קשר בין התמונה של אלכסנדריה אוקסיו־קורטז - ל-MMT. אלכסנדריה אוקסיו־קורטז היא הפנים של המפלגה הדמוקרטית. קולנית, וולגרית מלצרית בהשכלתה, שמשחררת סיסמאות שהיא שומעת פה ושם. היא עלתה בזכות הטמטום של הדמוקרטים שהפכו את הדמוקרטיה לאידיוט-קרטיה....
אוי למפלגה הדמוקרטית שזו נציגתה | 05.05.19
62.
יום אחד כשהמערכת תפעל עם אינטיליגנציה מלאכותית מושלמת והייצור רק עם רובוטים, אז...
אז לא יהיה חשש מאינפלציה. אבל הדרך עוד ארוכה, ויש עוד הרבה מהמורות בדרך. מה גם שהדולר עומד גם מול מטבעות אחרים בעולם, וקונים בו סחורות ממדינות אחרות....למרות שהיום ארה"ב יכולה למוטט כלכלות "בהחלטה של הפד"
פרפוטום מובילה | 03.05.19
61.
למען הסדר הטוב
הדפסת כסף היא למעשה בעיקר דרך הזרמת ביקושים בשוק אגרות החוב. כך המדינה מעניקה מחירים אטרקטיביים לאגרות החוב, "המוכרים" מקבלים מזומן בחשבון בתמורה לכך ובעצם מוכרים את הסחורה בחזרה למדינה. ייתכן שבכדי לממן זאת המדינה בעצמה מגייסת חוב ממדינות זרות ו/או גם בדרכים אחרות. מה שבתורו יכול לגרור שינויים בשער החליפין. ולעליה בחוב ובאינפלציה בסופו של דבר. בדרך כלל הרחבה כמותית מגיעה עם הורדת הריבית בכדי לאפשר צריכה מוגברת של מוצרים ושירותים/עידוד הלוואות לצריכה והנעת מחזור הכלכלה.
למען הסדר הטוב | 03.05.19
57.
אני חייב להודות שיש הנאה מסויימת בלראות את תגובת האספסוף שטופי המוח לאא"ק
כיצד הם מתפתלים, מזיעים ויוצאים מדעתם. ובעיקר כי אני יודע את הסיבה - מפני שהיא אישה, היספנית וחזקה. אם איזה גבר לבנבן היה אומר אותו דבר - אף אחד לא היה מתייחס אליו ברצינות (ברני מישהו?). אבל כשמתייצבת מולם אישה חומה - זה פשוט מביא להם את הסעיף. תענוג. (ולהזכירכם, בסך הכל מדובר בחברת קונגרס צעירה אחת מתוך 435 שאין לה ממש יכולת השפעה).
קלקלן | 03.05.19
51.
גם היום מדפיסים כסף...
הבנקים המסחריים היום מדפיסים כסף בדמות האשראי שהם נתונים לאזרחים ולעסקים ולטייקונים שעושים תספורת... המינהל/הממשלה מדפיסה כסף בדמות קרקעות שהמנהל משווק במחיר התחלתי של מיליון שקל לרבע דונם...אז בתכלס זה לא משנה אם הממשלה תתחיל להדפיס כסף... אם זה יהיה עבור מטרות טובות לדוגמא עבור פרוייקטים של תשתיות, רכבת, בית חולים, בתי ספר, השקעה בחינוך... לא צריכה להיות בעייה... זה לא ישנה את המצב הכלכלי שיש כיום ..רק המדינה והאזרחים ירוויחו מזה בסופו של דבר.
מומי | 03.05.19
49.
פחד
ברור שהעשירים והכלכלנים המסורתיים יתנגדו,ההגמוניה שלהם תעלםהתגובות של מס 10 ו 12 מדויקות ודרך אגב התוכנית הזאת מתקשרת לדברים שהבלוג״כלכלה אמיתית״מדבר עליו והוא הדפסת כסף על ידי המדינה בלבד ולא על ידי הבנקים המסחריים. ובארצות הברית ובאירופה וכאן בכל פעם שמציעים שינוי כלכלי מייד כל ״החכמים״ מזדעקים ״כתגובה מותנית ״סוציאליסטים״
עמק | 03.05.19
40.
לאוהבי הביטקוין, אני מעדיף לקנות זהב
הביטקוין מאד דומה לדולר ולשקל במובן הפשוט - הסיבה היחידה שיש לו ערך היא שאנשים מוכנים לתת לו ערך. אגב, באופן מעניין, עסקים שמוכנים לקבל תשלום בביטקוין, לא שומרים את הביטקוין אצלם, הם סוחרים בו מיד. הם גם לא מתמחרים של דבר בביטקוין. התמחור בדולר, ואז ממירים לביטקוין וקובעים את המחיר. אז הם " מגניבים", אבל הם לא מאמינים במטבע. לעומת זאת, לזהב יש ערך אובייקטיבי. רץ עוד אנשים לובשים תכשיטי זהב, הם ירצו אותו. אם כבר אתם מחפשים משהו שלא מאבד ערך...
משה | 02.05.19
38.
עבור סך סחורות ושירותים נתון במשק הדפסת כסף ללא הגבלה תשחק את ערך הכסף = אינפלציה
ושום תיאוריה עם ראשי תיבות MMT או כל באז וורד אחר לא תשנה את העובדה הפשוטה הזאת. כך זה היה בגרמניה בשנות השלושים של המאה הקודמת, אצלנו בשנות השמונים ויש עוד דוגמאות למכביר. חבורת מפגרים שאנחנו מפקידים בידיהם ניהול פיננסי של מדינות. אין מילים....
קלקלנים משחקים בקקי | 03.05.19
37.
ל21
ממתי המדינה היא היזם? אולי בתקופת "מדינה מתפתחת" שהייתה. תכף תגיד לי שהבנקים יתחילו יזמות בנדל"ן, שורה תחתונה כל אחד צריך לבצע את מטרתו העיקרית. אם היא רוצה לטענתך לפתח השכלה, בריאות תשתיות חיוניות וכדומה שתוריד מיסים ושתפתח את השווקים, השוק הפרטי מומחה השוק הציבורי תמיד ידוע כמקרטע בכל תחום בחיים ובטוח שתסכים איתי במיוחד בארץ.
ירון | 02.05.19
35.
לאלכסנדריה אוקסיו־קורטז יש הרבה נסיון מהשנים שהיא הייתה מלצרית
אורן חזן צריך לקבל פרס נובל בהשוואה לאלכסנדריה אוקסיו־קורטז. לבחורה אין שום מושג על מה היא מדברת. היא הכי עיצבנה את השחורים שהיא דיברה במבטא שחור באירוע לקהילה השחורה. כמו שאומרים חברי מפלגה דמוקרטים: בגללה טראמפ יזכה בבחירות הבאות
אייל | 02.05.19
32.
אז אולי...
הממשלה תדפיס מידי חודש סכום מינימלי לכל אזרח מעל גיל 18, נניח 10,000 ש"ח האזרח לעולם לא ידאג לגבי פרנסה ויתחיל לחיות קרי, לצרוך מסעדות, בתי מלון, קניונים כולם יהנו מצריכה יציבה ומירבית , הגידול בצריכה יגיע מהשכבות הנמוכות וילך ויפחת ככל שנעלה במעלה הסולם הממשלה צריכה רק את המע"מ... ואז יגיע המשיח ונאמר לו Too late חזור למקום ממנו באת
דויד | 02.05.19
31.
••• אני לא מבין בזה כלוּם, אבל... לפני 100 שנה היה מישהו שהציע דרך שונה •••
לפני 100 שנה היה מישהו שהציע דרך שונה לחשב תנועה והעולם האקדמי חשב שהוא הוזה, בלתי שפוי, ממציא קישקושים ובקיצור: חרטטן. לדפוק הכּוֹשׁל הזה קראו אלברט איינשטיין. כאמור, אני לא מבין בזה - אבל אם יש אמת בדרך הזו, שווה להשקיע מאמץ ולנסות לשלול או לאמת אותה (נניח באמצעות סימולטורים מבוססי ביג דאטא + אינטלגנציה מלאכותית). נכון לעכשיו, אני לא מצליח לראות איך ארה״ב סוגרת חוב של 22 טריליון דולר... (אני, ד״א יכול לעזור להם בטרליון או 2, אבל מה עם היתר...???)
nav | 02.05.19
27.
נושא מעניין - קשור לרעיונות של מה זה בעצם כסף ומי קובע את ערכו
אין מחלוקת על ההנחה שבשביל שאנשים יוציאו כסף, צריך להיות להם כסף זמין לבזבוזים. חסרי בית לא יוצאים למסעות שופינג, ואנשים בדחק כלכלי לא קונים טלוויזיה חדשה. אם המדינה נותנת להם כסף זמין - הם ילכו וישתמשו בו לקנות דברים, שבתורם יפרנסו את מי שמייצר אותם דברים, ויאפשר למפעל לשלם לעובדים, שיקבלו יותר כסף זמין - וגם ישלמו מיסים בחזרה לממשלה. השאלה היא מה המדינות האחרות חושבות על הטריקים הללו - אם מפעל מנסה לקנות סחורה מחו"ל, הוא צריך שער המרה יציב - המדינה המוכרת צריכה לקבל את הכסף של המדינה הקונה. מה יהיה שער החליפין במקרה של אינפלציה גבוהה כזאת?
יסמין | 02.05.19
15.
אם מישהו מבין משהו בכל הבלה בלה הכלכלי הזה שיענה לי בבקשה:
איך אני יכול להרוויח כסף משיטת ה MMT הזו שזה מה שקורה בפועל, מדפיסים כסף וקוראים לזה מלחמת מטבעות. לכל אחד שמסביר ומנתח לי סיטואציה כלכלית יש לי את אותה שאלה, איך אני יכול להרוויח כסף מזה? הפלא ופלא, מעטים ידעו להצביע על כשל השוק ולהראות איך ניתן להרוויח ממנו.
אוהב כסף | 02.05.19
14.
תודה על הסקירה, ארהב ואירופה מדפיסות כסף.
אפשר להדפיס כסף כמה שרוצים. למעשה ארהב ואירופה מדפיסות כסף (זה נקרא הרחבה כמותית). הדפסת כסף "מחלישה" את המטבע אך מה אכפת לאמריקאים או לאירופים שהמטבע שלהם "נחלש"? הם לא צריכים לרכוש כלום במטבע זר מבחינתם. כל מי שבעודף כושר יצור (אמריקה אירופה אסיה ולמעשה כולם......), יכול לאמץ שיטה זו בכיף.
האינטיליגנט | 02.05.19
13.
זה יגמר באסון
דבר ראשון הכתבה לא מזכירה דבר על סחר בין מדינות שזהו הגורם מספר אחת להתפתחות הכלכלית ושיגרום לאינפלציה המטורפת. מדינות לא יבטחו אחת בשניה ולא יסכימו לסחור אחת עם השניה. דבר שני, מה בעצם מציעים הכלכלנים....יש לנו שיטה שכבר עובדת עם כל הבעיות הקיימות בה, אבל יש לנו תיאוריה שהם טוענים שתעבוד טוב יותר....אז בוא נחליף את השיטה שעובדת בתיאוריה שאולי תעבוד למרות שרוב הכלכלנים הרציניים חושבים שהיא לא תעבוד. ונעשה ניסוי בחייהם של מליארדי אנשים. אם היא לא תעבוד, אופס הרסנו את חייהם של מליארדים ודור או שניים קדימה. טירוף!!!
אבי | 02.05.19
11.
גם לכלכלה יש חוקיות מטמטית , ככל שידפיסו ערכו ירד ביחס למטבעות אחרים בעולם
והרי שום משק הוא לא סגור ומתבסס ברובו על סחר עם מדינות אחרות, גם אם כל המדינות ידפיסו ביחד בצורה מתואמת הרי גם כך לא הדגלנו את סך הכסף יש לנו עכשיו יותר כסף (שטרות) עם ערך נמוך יותר אך הסך הוא אותן סך
מנחם | 02.05.19
10.
הדפסת כסף ללא אינפלציה אפשרית
אם הממשלה תייצר ערך ע"י הדפסת הכסף לקבוצה גדולה מספיק. למשל השכלה, בריאות תשתיות חיוניות וכדומה. החוב יכוסה בעתיד על ידי הקבוצה שקיבלה את הערך בצורת מיסים ובצואת תמ"ג. אם הממשלה לא מייצרת ערך אמיתי או הקבוצה שמקבלת את הערך קטנה מדי, זה יצור אינפלציה
שביל | 02.05.19
7.
נחשו איזה מטבע אי אפשר להדפיס יש מאין?
נכון, ביטקוין! המטבע שצריך לבצע ״עבודה״ חישובית מתמטית כדי לקבל את הזכות לייצר ביטקוין חדש, ולא תלוי באף גחמה של מדינה כזו או אחרת אלא בחוקים הקשוחים של המתמטיקה. רק העתיד יגיד האם עדיף כסף יש מאין של MMT או כסף שנשען על חוקים מתמטיים וביזוריות כמו הביטקוין.
The one | 02.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת