אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אהוד ברק על תעשיית הקנאביס: "המחירים ירקיעו שחקים"

65 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

63.
קצת ידע לא יזיק
התחום המדובר הולך להיות תעשיה שלמה החל מחומר הגלם ועד למוצרים מבטססי קנביס ולכן החברות רק ילכו ויתפתחו וירוויחו. אנשים פהלא מודעים לכך אבל בעוד מספר שנים גם תרופות יתבססו על קנביס משקאות יכילו קנביס, מוצרי טיפוח ישלבו קנביס. מגוחך שחלק מההתגובות פה מראת על בורות ובעצם מראות עד כמה הפוטנציאל עצום.
קנביס רפואי | 08.05.19
59.
אהוד ברק על תעשיית הקנאביס: "המחירים ירקיעו שחקים"
לדעתי, בעתיד, מדינת ישראל תהיה מאופיינת ומזוהה בקרב אומות העולם כיצואנית סמים ונשק. חשיפה למסרים בתקשורת בנוגע לקנאביס רפואי גורמת לאנשים לחשוב כי שימוש בקנאביס הוא פחות מזיק ולהגברת התמיכה בלגליזציה של צריכת קנאביס בשעות הפנאי. בארץ מתחולל בלץ תקשורתי ע"י גורמים רבים, כולל פוליטיקאים בכירים, אנשי תקשורת, רופאים, חוקרים, מעשנים, מגדלים, ובעיקר משקיעים וחברות בורסאיות הסוחרות במניות קנאביס, אלה מקבלים חשיפה נרחבת בעיתונות הכלכלית, בתחום הקנאביס שם המשחק הוא פוטנציאל העסקי! שהשמים הוא הגבול! העוסקים בתחום מבינים היטב שעד שהאמת תתגלה, "או שהכלב ימות או שהפריץ ימות"! לדעתי בכל תחום אפשרי בעלי הדעה הם בעלי המאה. מנצלים את הבורות, האשליה והכמיהה של אנשים לפריצות דרך ולמיסטיקה. כנראה ככל שהשקר גדול יותר, יותר אנשים יאמינו בו! בדומה לכתות למיניהם, גם בתחום הקנאביס נעשה שימוש בחצאי אמת ובסוג של אמונה מיסטית בנפלאות של צמח הקנאביס! ויש התעלמות מכוונת באלפי מחקרים שנעשו בעבר המצביעים על הנזקים החמורים הבריאותיים והחברתיים ! מי שישלם את המחיר הם המשקיעים וקופות הגמל! ובעיקר החברה הישראלית.
מישאל מור | 07.05.19
50.
זהירות מהאיש הכוחני הזה - המחשיב עצמו כמומחה
זהירות מפני עוד קטסטרופה שהאיש הזה עלול להמיט עלינו. לא שכחנו את הבריחה המבוהלת מלבנון שהביאה עלינו את האינתיפאדה השניה עם יותר מאלף הרוגים. ומן העבר השני לא שכחנו לו את הדמיון המופלג וההזוי שגרם לו רק לפני שנים אחדות להזהיר את עם ישראל מ"צונאמי מדיני" של כל מדינות העולם, שיחרימו אותנו. זה מעורר מחשבות אם מדובר כאן רק בסקרנות אינטלקטואלית.... האם זה רק עניין "המגלומניה" של האיש ה"נפוליוני" הזה ?
סופר ציוני:-הקנאביס: מכה שלא כתובה בתורה.  | 06.05.19
49.
זה עשב... עם אפשרויות ייצור בלתי מוגבלות
ולכן השווי יקבע בהתאם לקושי לייצר ולשווק, המוצר עצמו לא שווה דבר. ישראל ,המציאה, את עגניות השרי ושלל מוצרים חקלאיים אחרים שמשווקים בכל העולם. האם מישהו התעשר מזה ? לא. בחקלאות כמו בחקלאות אין זכויות יוצרים, למוצר עצמו תמיד יהיו תחליפים טובים יותר או פחות. אין פה שום נקודה שיוצרת ערך מלבד החידוש שבדבר והעובדה שהרשיונות מונפקים במשורה - בארץ - היום.... מחר ובעולם מי יודע.
בועה - נקודה | 06.05.19
41.
האם מריחואנה מסוכנת ובעלת נזקים לטווח הארוך?
לאהוד ול23- מדובר בשאלה קלינית- האם מריחואנה בשימוש יצירתי [לא רפואי] מסוכנת ובעלת נזקים לטווח הארוך? כן, מאוד מסוכנת ולעיתים קרובות גם לא הפיכה. היא כוללת: שימוש קצר-- פגיעה בזיכרון לטווח קצר, בעיות מוטוריות וקואורדינציה, בעיות בשיפוט, ובמינון גבוה פסיכוזות ופארנויות. בשימוש לטווח ארוך-- התמכרות, פגיעה מוחית, אובדן ביכולת למידה, בעיות תקשורת עם הזולת, מחלות ריאה, מחלות פסיכיאטריות כמו סכיזופרניה, מחלות איסכמיות לבביות ושבץ מוח.
Israel | 06.05.19
33.
חירטוט על מונע מפוזיציה של זמן ומקום...
המצב מאד ברור, כל הכסף הגדול שהושקע בשלדים בורסאיים, ובאלפי שעות עורכי דין לייצר מסמכים על גבי מסמכים כדי להתנגח ולקפל את הרגולציה, אישורי מגדלים, מלחמות ושוחד - כל ההייפ הזה הוא מצב ממש ממש זמני, כי ברגע שחסמי החוק והבירוקרטיה ייפלו לא ניתן יהיה לאסור על אנשים לגדל עציץ או שניים באדנית... וזה, כמה שנשמע פשוט וקטן ימוטט את כל הקישקוש הזה _ גם ברמה הגלובלית. נוכל להזמין זרעים של החומר שאנחנו אוהבים, זנים שטופלו והונדסו לשגשג בכל מצע אדמה פשוטה, נגדל עד שלושה ארבעה שתילים בהפרשי זמן ותמיד יהיה מה לעשן. וזהו, הבועה תיעלם ולאף אחד לא יהיה אכפת כי כולם יהיו מסטולים
דרקון הקסם _ פאף | 06.05.19
23.
לא צריך קורס בביולוגיה מולקולרית בשביל לדעת שכל צמח וכל פריחה יחודיים.
כל צמח בכל זמן עם אנשים שונים יחודי. ההשפעות ממש סבבה - ידוע. כל היופי הוא שה THC לבדו לא יכול להסביר כלום ולכן רק עישון של התפרחת הוא בעל השפעה. אודה למר ברק אם יפנה אותנו למאמר מדעי בעיתון רציני שנותן קביעה חד משמעית למשל: "קרם על העור מבוסס על....נבדק לעומת פלסבו והתגלה כי פותר פסוראזיס". תזות יש אינסוף - עובדה מדעית בדוקה לגבי אפקט שלא בעישון - אין. הצמח נועד לעישון בלבד.....
הסטלן | 06.05.19
22.
Wishful thinking בסגנון ברק
מניתוח גיאופוליטי ומקרואקונומי מסתבר שאוהד ברק טועה.1) קאנביס עובר תהליך לגליזציה בין לאומי 2) בשנים הקרובות הגידול והשיווק של קנאביס יהפוך לחוקי במרבית מדינות העולם 3)מדינות עולם שלישי עם כח אדם זול יהפכו למגדלי קנאביס . 4) צמח הקאנביס אינו בעייתי, ואינו סובל ממזיקים באופן יוצא דופן, ויחסית קל לגידול. המסקנה כאמור הפוכה מזו של ברק ,בטווח הארוך מחירי קנאביס ירדו, האיכות תשתפר והשוק יאופיין בעודף הצע.
ללא משוא פנים | 06.05.19
21.
ל19 : מדובר באישפוזים מידיים כתוצאה מעישון מוגזם ולא בהשפעות ארוכות טווח...
מאז הליגליזציה בקולורדו החופש איפשר לרבים להגיע לזנים איכותים עתירי THC שבהרבה מקרים מספיקה שאיפה מיותרת מהם כדי להיכנס לחרדה אצל המעשן, מושל קולורדו שהיה נגד הליגליזציה כשנכנס לתפקיד מעודד אותה ומסביר למושלי מדינות אחרות למה כדאי להם ליישם אותה אצלהם...
דוד ב  | 06.05.19
20.
עליה של פי 3 (300%) באישפוזים פסכיאטרים בחדרי מיון בקולורדו בעקבות הלגליזציה של מריחואנה
אהוד, ב 25/03/19 הקולג' האמריקני לרופאים (American College of Physicians) פרסם על עליה של פי 3 (300%) באישפוזים פסכיאטרים בחדרי מיון בקולורדו בעקבות הלגליזציה של מריחואנה! חלק מהחולים לא היו מפתחים מחלה פסכיאטרית אם לא היו משתמשים במריחואנה. לאן אתה רוצה להוביל את הנוער? תקרא בבקשה את המאמר שבקישורית https://www.eurekalert.org/pub_releases/2019-03/acop-aoi031919.php
Israel | 06.05.19
14.
קנאביס זה חקלאות
כמה שלא תעטפו אותו בתחזיות ורודות, מגדלים צמח, קוטפים ומייבשים אותו, אורזים, ומוכרים. זה לא שונה מזעתר, אורגנו, או חומוס. או יין. יש אנשים שמתפרנסים מגידול ועיבוד של כל הדברים האלה. אף אחד לא נהיה מיליארדר מהם. אז למה דווקא בקנאביס? כי כרגע יש מצב זמני שיש רגולציה חונקת, כי המצב החוקי של קנאביס משונה ומיוחד בכל העולם. אז כרגע לא כל אחד מאיתנו יכול לקנות שני דונם אדמה ולגדל עליהם מספיק קנאביס לעיר בינונית. במילים של כלכלנים יש מגבלות קשות על ההיצע, ולכן יש מחירים גבוהים, ומי שיכול להתמודד עם המגבלות -- יכול להרוויח. אבל עד מתי המצב הזה יימשך? עוד שנה? עוד חמש? אם העולם הולך לשימוש חופשי (או כמעט חופשי כמו אלכוהול וטבק) אז גם רבים יוכלו לגדל ולייצר מוצרי קנאביס. אם העולם יחזור לאיסורים ופלילים, אז כל החלומות על השוק יעלמו. כך או כך, לא יהיה שוק שהוא מצד אחד ענק וחוקי, ומצד שני מכיל מחסומי כניסה חזקים. כי באמת, מה צריך בשביל לגדל קנאביס? קצת אדמה, קצת שמש, קצת מים, שתיל, וקצת סבלנות. מזה לא מתעשרים.
synp | 06.05.19
1.
בקיצור
הכלכלה שלנו נשענת על סחר בנשק,סחר בסמים קלים ענף חדש,מסחר בנדל"ן,מיסים על רכבים,מיסי דלק.תעשיית היי טק קטנה ושולית בהשוואה למדינות העולם המפותחות. אנחנו וראש הממשלה מתגאים בכלכלה שלנו שהיא חזקה,אבל היא לא.אנחנו כמעט ולא מיצרים כלום. ה"מזל" שלנו שיש מגזר ציבורי מנופח שלא עושה הרבה,מגזר צבאי ומשטרתי שגם הוא חי יפה מאוד מכספי המדינה.וכת החרדים שמקבלים כסף עבור בטלנותם אומנותם. אחרת מצב האבטלה במדינה היה דו ספרתי.
מר בטחון וכלכלה | 06.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת