אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

איך ספרד למדה לא לפחד מאמזון

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

34.
יוקר המחיה בישראל מטורף . הצרכנים כאן מנוצלים עי יבואנים בלעדיים ובעלי רשתות בצורה מטורפת
לא משנה איזה תחרות , היא רק תועיל . הולכים לקנות מוצרים בפארם ומשלמים מאות שקלים כי היבואן השתלט לפני עשרות שנים על יבוא המוצרים הללו , שהם יפחדו , אנחנו משלמים עשרות אחוזים יותר על מוצרים שבארצות הברית משלמים פינטס. חניויות טמבור בכלל בשנים האחרונות אי אפשר להכנס אליהן, הם מרגישים מלכים שהרצפה מתחת לרגליהן מזהב. נקווה שכל הטרוף הזה של המחירים הלא שפויים יסתיים רק בתחרות . אין תחרות יש מונופולים ויבואנים בלעדיים שמוצצים לנו את הדם . והזקנים העלו להם קצבה בעשר שנים בשישה שקלים , אז מתאים להם לקנות במקומות זולים .
מ | 11.05.19
33.
פרסומון לאמזון
מדובר בכתבה מוזמנת מאמזון. אמזון עוסקת בהתרחבות תמידית תוך הריסת עסקים קטניםת בינוניים כגדולים. אם יש לך כמוכר באמזון , מוצר מצליח ואטרקטיבי אמזון יחתכו אותך וימכרו את המוצר ישירות לבדם, אתה תצטרך לחפש את המוצר הבא. שגם אותו, אמזון יחליטו יום אחד למכור ישירות ויסגרו לך את החנות. אם יש לך מוצר מקורי ובלעדי רק לך אותו אתה מוכר בהצלחה באמזון, אמזון ישכפלו את המוצר שלך בסין וימכרו אותו לבדם ברבע מחיר.... מדובר במפלצת שמשתמשת במוכרים שלה כשפני ניסוי. השקיעו בחנות מקוונת משלכם ואל תתנו לכרישים באמזון לגנוב לכם את המכירות בעמלות, מניפולציות של DATA וסגירת חנויות של מוכרים צד שלישי בתרוצים שונים ומשונים.
מוכר באמזון לשעבר... | 11.05.19
27.
איזו השוואה מופרכת
בישראל יש מחסור חמור בשטחי נדל"ן למגורים, אז עכשיו יקצו את מה שיש לצורך מרלו"גים? אין מקום לבתי קברות, אז קוברים בגומחות ובקומות (שנראות כמו חניון עלוב), אבל פתאום יימצאו שטחים למרלו"גים? ומה עם הפקקים? כבר כיום אי אפשר לזוז מגדרה עד חדרה, אז חסרים לנו פה עוד אלפי מכוניות מסחריות של חברות שילוח? אנשים, תתעוררו... פה זה לא אירופה, כפי שכבר נאמר
אני | 10.05.19
26.
אין מה לפחד או לשמוח
כלום לא יקרה. לא ישתלם לאמזון להחזיק מחסנים לוגיסטים ולבנות מערך שליחים בסטנדרט שלה עבור כמות כל כך קטנה של קונים, לא ישתלם לקונים לקנות מאמזון עם מע"מ, יעדיפו לחכות וללכת לנקודת חלוקה בשביל 17%, לא ישתלם למוכרים הישראלים לשלם לאמזון יותר אם לא יקבלו מחסנים או שילוח מהיר.
לי | 10.05.19
22.
כמה אמזון שילמה לכם כדי שתכתבו
"לא לפחד מאמזון"? ועוד איך לפחד ! זה כמו שדוד המלך התאבל על אבשלום בנו לפני שמת כי חשב שיוכל להציל אותו ממוות אבל זה לא הצליח לו. כשאבשלום באמת מת הוא קם מאבלו כי ידע שלא יוכל לעשות יותר כלום נגד המוות. ככה זה אמזון! כל זמן שהם בחוץ ולא הרסו את כלכלת ישראל הכל בסדר אבל ברגע שרק כף רגלם תידרוך בארץ הכלכלה גמורה ואין מה לעשות יותר! ראו הוזהרתם ושלא תגידו שלא אמרו לכם. ואתם כלכליסט תיבדקו היטב מה שאתם כותבים ומספרים שלא יגידו עליכם פייק ניוז כי אתם בדרך להפוך לפייק ניוז! אני רואה מה הם עושים בגרמניה וזה לא מוצא חן בעיני בכלל! ולא רק אני. הרבה אנשים אחרים התעוררו ומתפקחים לאט אבל בטוח מהאוייפוריה שנקראת אמזון!
אמי | 10.05.19
18.
הבעיה בישראל זה יוקר מחייה
המדינה בעצמה מוצצת טוב טוב את התושב. הכסף הולך לטובת דוסים. אמזון תכנס לישראל ואולי ורק אולי תשבור את היבואנים הגזלנים בישראל. אמזון תעשה רק טוב. יבואן ישראלי לא מכבד אחריות יצרן. אמזון בגלל הלוגיסטיקה שהיא מסוגלת לספק ובעצם לרכוש מלאי עצום מיצרנים והמחסן של אמזון יכול לשמש כמחסן ערובה בישראל של היצרן שמייצר בחול. יבואן ישראלי קיקיוני שקונה בקושי כמה חתיכות מאותו מוצר לאומת אמזון שמסוגלת להזמין 50 מכולות 40 פיט מאותו מוצר ולפזר אותו בין כל העולם. יש הבדל בכח הקנייה. ולכן אמזון מסוגלת לכבד אחריות יצרן והיצרן יעשה הכל. יאללה שאמזון יכנסו לישראל. כל אותם יבואנים של חלקי מחשב ואלקטרוניקה זעירה יפשטו את הרגל. אין להם זכות קיום בכלל בעידן של ענקית סחר בינלאומית כמו אמזון. אמזון בכלל עושה בדיחה שהיא יוצרת קשר עם סוחרים בישראל. יאללה אמזון תיכנסו באופן רשמי לישראל ותקבלו זכות יבוא לישראל מהיצרנים ותחסלו את היבואנים הקיקיונים בישראל שמביאים בקושי מכולה אחת בשנה אחת.
שלומי דוידי | 10.05.19
13.
לא דומה ומתעלמים מהמגמות שהיו מאז
2012 זה נצח במונחי שוק המסחר המקוון. ניתן לייחס את כל הגידול בהיקף המכירות, למגמה הכללית שהייתה בשוק מאז בלי קשר. ולראיה לכך, גם בלי אמזון בארץ היקף המסחר המקוון עולה בעשרות אחוזים בכל שנה, וצפוי להמשיך בכך. אמזון מעצימה את המגמה ורוכבת עליה אוליי. אבל ממש לא גרמה לה. מעבר לכך, ישנם הבדלים רבים, וכפי שכבר נכתב, הגידול בתעסוקה בעיקר מתייחס למשרות ברובד הנמוך ביותר ששכרן בהתאם. ובכלל לא דיברנו על ההבדל במיסוי בארץ וכיצד הוא עשוי וצפוי להשפיע במקרה של אמזון, שידועה כמתחמקת סדרתית ממיסים
הכלכלן | 10.05.19
11.
צריך לעבור את המכשול הרציני של המכס
גוף מסועב ודורסני. תשאלו הרבה משווקים, הם לא מוכנים לשלוח לישראל בגלל המכס. רבבות מוצרים שנכנסים בקלות לכל מדינה על הגלובוס אינם יכולים להיכנס לארץ בגלל חוקי המכס והמס של מדינתנו הפרמיטיבית. מוצרים עולים פה כפול ממה שעולה בעולם.
אייל | 10.05.19
5.
אמזון הולכים להכשל בארץ, ולהתקפל עם הזנב בין הרגליים.
הסיבה שישראלים מזמינים במסה מהאינטרנט היא שהמחירים בארץ גבוהים, והזמנה מחו"ל יכולה לחסוך עשרות אחוזים. יש שורה של מוצרים כאילו, כמו בגדים, כרטיסי זכרון למצלמה, דיסקים SSD חיצוניים, וכך הלאה. הדוגמא החביבה עלי היא מולטי ויטמין צנטרום בייס. המחיר בארץ לא יורד מתחת ל 75 שקלים ל 60 כדור, כי זה מחיר הרצפה שהיבואן ניאופארם מכתיב לקמעונאים. באמזון ארה"ב הזמנתי השבוע קופסה של 300 כדור ב 19 דולר, 70 שקל ועודף. ניאופארם לא מייבאים את קופסת החסכון הזאת לארץ. ההזמנה מחו"ל חסכה לי 80% מהמחיר. אז אמזון יכנסו לישראל, ואני אוכל להזמין מהם צנטרום ביבוא של ניאופארם במחיר מופקע. אז מה? אז שמחת זקנתי, אני אמשיך להזמין מחו"ל. אחרי שנה אמזון יבינו שהם לא מעניינים את הלקוח הישראלי, ובזה יגמר הסיפור.
יובל, תל אביב | 10.05.19
4.
לא דומה
מעניין וכלל לא רלוונטי לישראל. בספרד האוכלוסיה 50 מיליון שח בארץ 8 מיליון ולכן ספק עם כדאי לסוחרים קטנים להשתמש בפלטפורמה בעברית אם תהיה סגורה רק לישראלים. בספרד היתה אבטלה תלת ספרתית בארץ לא ולכן היתה תרומה לאמזון בנושא תעסוקה.אבל מדובר במשרות של ידים עובדות כמ6 נהגים ,שליחים וכו בישראל חוסר משווע בידים עובדות בשכר נמוך וחוסר רצון לעבוד במשרות אלו. בספרד שהיתה במשבר כלכלי היתה תרומה לאמזון במחירי נדלן בארץ זה ממש לא חסר לנו שיקפיצו את המחירים. בסיכום לא דומה ולא ניתן להקשה
ספרדי כפול | 08.05.19
1.
ויחד עם זאת, האפקט של אמזון בארץ יכול להיות דרמטי יותר
בייחוד בתרחיש של כניסה מלאה, משתי סיבות. הראשונה, הישראלים כבר עכשיו מזמינים פי כמה מאשר הספרדים באונליין, בטח מחו"ל. השנייה, המחירים כאן גבוהים הרבה יותר, כך שהזמנה מאונליין עכשיו, מאמזון בארהב, כולל משלוח יקר, אפילו כולל תשלום מס, עדיין יוצאת משתלמת יותר מקנייה בחנות מקומית.
רון | 08.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת