אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

סיבה לגאווה: שמונה הישגים כלכליים של ישראל ב-71 שנה

38 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

37.
ב-7 שנים שליצמן שר הבריאות המערכת רק הידרדרה.
למה לתת לו שוב להמשיך להיות שר בריאות או סגן שר הבריאות. חוץ מיחסי ציבור וכותרות טובות לעצמו - ליצמן דואג יותר ומשקיע זמן בקהילה שלו ובמאבקים להפיכת שכונות חילוניות לחרדיות, בקבלת יותר תקציבים לישיבות. הוא אחד משרי הבריאות הגרועים ביותר שהיו במדינת ישראל.
פנחס | 12.05.19
35.
לא משקיעה ב: חינוך,בריאות,רווחה,סעד,תשתיות,תחבורה ציבורית,תרבות,בטחון אזרחי,יזמים עצמאים....
לכן בנק ישראל חזק ויציב, ועובדיו בראש טבלת השכר, כמו שאר עובדי תשתיות המדינה ב: רכבת/נמל/חשמל/... אך משקי האב בהישרדות קיומית כרונית, יותר מ1.8מיליון תחת קו העוני, בהם 1 מיליון ילדים, כולם חיים באשראי וליסינג ורמת ואיכות החיים בישראל הכי מפגרת ונמוכה מכל מדינות ה-OECD והכספים הולכים ל: 1. חרדים, פרזיטיים, משתמטים, גזעניים, בורים, פרימיטיביים, חשוכים, וכופי הדתה, 2. מתנחלים משיחיים, הזויים, חשוכים, גזעניים, קיצוניים, מפירי שיוויון זכויות וכופי הדתה 3. מערכת הבטחון, כי ממשלת הימין מנציחה כיבוש ומלחמה, ומטרפדת היפרדות מהערבים.
הכלכלה הלאומית חזקה כי... | 11.05.19
23.
קראתי עד "עובדי מדינה ופקידים מסורים" והבנתי את ההמשך.
קראתי עד "עובדי מדינה ופקידים מסורים" והבנתי את ההמשך. מדינה כמו כל ארגון בנויה מאנשים. האנשים הטובים שהפכו את המדינה הזאת למה שהיא לא ישארו במדינה דתית ולא דמוקרטית . במדינה שרוצים להשאר לא מוציאים דרכונים זרים
דן | 09.05.19
22.
סיפורים
קשה להבין מהיכן שואב הכתב את המידע. אין שום ספק שהיינו יכולים להיות במקום אחר לחלוטין באם נגע השחיתות השלטונית לא היה פושה בנו. שום מילה על הסיבה האמיתית שהביאה לפריחה והיא העליה הרוסית. שום דבר על הכספים שהולכים לאיבוד על ציבור שלא תורם מאומה למדינה. אגב לכותב מספר 17, תמשיך להישמע מקופח כנראה שנוסף לכך שאתה גזען אתה גם אוויל.
הרצל | 09.05.19
21.
הכתב עישן משהו טוב? הגירעון בצמיחה חסרת תקדים
מה שמאיים על המשך הצמיחה, גביית המיסים בירידה כי יש האטה במשק, מערכת הבריאות בקריסה, מערכת החינוך התדרדרה ובהתאם כשהתלמידים יתבגרו הכלכלה תתדרדר, האבטלה בירידה משום שפשוט צמצמו את הזכאות לאבטלה, בטח שכשמצמצמים את הזכאות מחצי שנה לחודשיים ירד מספר המובטלים, הפנסיות נשחקו. עד דק ופנסיונרים של העתיד יהיו עניים מאודים שמחטטים בפחים, איפה הכתב ואיפה המציאות?
אורי  | 09.05.19
19.
אתר כלכליסט תודה
סוסוף כתבה חיובית( ברובה) זה מעודד. למה אנו צריך לפתוח אתרים ימניים קיצונים כדי לראות כמה טוב פה. למה רוב האתרים כל הזמן מתעסקים רק בשחיטות שלטונית ובנושאים שלילים? אני מאמין שמדינת ישראל היא אחת המדינות שהכי טוב לחיות בה, אם זה נשמע לכם הזוי זה רק בגלל כל הכתבות שמטמטמות לנו את המוח שהמדינה רעה ושגונבים אותנו וכו. תצאו מהבועה תסתובבו קצת במדינה תראו איזה יופי איזה התפתחות בזמן קצר כל כך בכל פרמטר אפשרי.
דודי  | 09.05.19
17.
הנס הכלכלי הישראלי
לדעתי הנס התשיעי שלא נכתב זה , בזכות ח"כ רובינשטיין שאישר פתיחת מכללות ללימודים גבוהיים , ובכך פתח את תוואר הבקבוק שהחזיקו האשכנזים , בטענה שאין מספיק מקומות באוניברסיטאות...ומהר מאד החלו לסיים את לימודי התארים , גם מזרחים ! דבר שאיפשר מאד לשוק ההון, התעשיה , ענף הבניה , והי טק להיתפתח !! ומכאן התוצאות הטובות.
גיגי | 09.05.19
16.
זה רק חצי מהסיפור, החצי השני זה הדמוגרפיה!
בעוד מדינות המערב כולן, נמצאות בילודה שלילית (פחות מ 1.2 לדים למשפחה) אצלנו הילודה בעלייה מתמדת, ולא מדובר בחרדים/ בדואים/ ערבים , אלא להפך, אלה מתמתנים, ואילו החילוניים עולים, עד שכמעט השוו למצב באוכלוסיה הערבית, וכך ישראל מוסיפה מליון איש כל 6 שנים, סמן ברור לאופטימיות, הצלחה כלכלית, והתחזקות. צריך לקחת בחשבון, שכל המדדים לנפש, סובלים מהטיה כלפי מטה, במצב של ילודה גבוהה, ומתגברת, שכן מחלקים את העוגה ליותר אזרחים, לא יצרנים. הדיבדנדים של הילודה, יגיעו בהמשך, ובעיות אקוטיות שצפויות כבר בקרוב במערב, בנושאי פנסיות, ומי לעזאזל, יתחזק את דור הזקנים ההולך וגדל, עם שיפורי הרפואה. בקיצר- הכל טוב, ויהיה עוד יותר טוב, תעשו ילדים, תהנו מהחיים, אנחנו בגן עדן.
הסיפור הגדול אמת | 09.05.19
15.
עשיר חי ועשיר מת, מכירים את הסיפור?
עשיר חי רואה בכסף כלי, צבירת ההון ליום גשום חשובה אך היא לא העיקר. העיקר הוא להביא ליידי ביטוי ולמקסם את הרווחה הנפשית, התרבותית, הערכית והמקצועית. עשיר מת רואה בכסף מטרה, צבירת ההון באופן אדוק גם בשגרה היא מושא עיקרו. העיקר הוא לשמור רזרבות לעתיד, בו בעת שהוא חי בצמצום הפוגע ברווחת חייו. שורה תחתונה - למרות כל הסקרים, המילים היפות ומצבורי ההון, בישראל 2019 מעמד הביניים נשחק, קיימת בריחת מוחות, מי שנולד פה לא יכול לקנות נחלה קטנה, המיסים גבוהים, כוח הקנייה חלש והשירותים ממוצעים מינוס.
אמת.  | 09.05.19
14.
לא מתפעל מהכתבה , פספסה הרבה מאוד דברים.
ראשית כל נתחיל בכך שבארץ ישראל לא היו יהודים במשך 1900 שנה. לאט לאט התחילו לטפטף כך שבקום המדינה היו בערך חצי מיליון איש. תוך 10 שנים המדינה קלטה מיליון עולים !!! זה הישג שלא היה באף מדינה מעולם. תוך כדאי קשיים כלכליים ובטחונים אדירים המדינה דאגה לחינוך טוב , דיור , בריאות ורווחה לכולם. גם זה הישג שלא היה לאף מדינה. במשך 35 שנה האחרונות המדינה התחזקה מאוד והכתבה דברה על זה. אבל פתאום קרה דבר מוזר ! החינוך הפך לגרוע. הבריאות לגרועה . הרווחה לאיומה וכל זה כאשר אין איום בטחוני מיידי. תקראו את נתוני ה OECD ותבינו שכל מילה שלי חקוקה בסלע. לסיום כלכלנים מסתכלים על גרפים ולא על מצב רגעי. כיום אנחנו בשיא אבל אנחנו לקראת התרסקות !
אחד | 09.05.19
13.
תעשיות מסורתיות חשובות ביותר לקידום המשק! לא רק הייטק...
אנו משקיעים רק בהייטק ורובם נכשלים... המדינה צריכה להשקיע גם בתעשיות מסורתיות, כמו מדינות מערב אירופה... מדינות מערב אירופה עשירות בזכות תעשייה מסורתית ולא הייטק! צריך לשנות את הדיסקט לפני שיהיה מאוחר...
ראה סודה סטרים.... | 09.05.19
7.
הצלחה למרות ביבי. תארו לעצמכם מה יהיה כשיתפוגג
ההצלחה נשענת על: 1 האנרגיה-גניוס יהודי שהוסבו מלימוד תורה, להקמת המדינה, וצה"ל כשהוא מתחיל עם התעשיות הביטחוניות ובערך ב-2000 לכלל ההיטק והיזמות. לכן, מאז הפסיקו הפיחותים ותהחילו יסופים. 2 חתך אוכלוסיה חריג בעולם המפותח של ריבוי צעירים. בעשור האחרון: 1 נסוגנו בתחבורה ציבורית. מחדל שלא הוציאו 10 רכבות תשתחתיות גדרה-חדרה ל-BOT סיני (כלומר, כמו במנהרות הכרמל ובכביש 6 הם ממנים והם גובים דמי שימוש). 2 נסוגנו בדיור. שערוריה כי יש ביקוש במקום לתת אחוזי בניה גבוהים ולשוק החופשי להתנהל לבד שמים ליצנים במשרד האוצר. 3 הבורסה שהיתה חיה לפני עשור נחלשה מאוד עקב מיסוי יתר וגרמה למדינה ולפרט הפסדי עתק. את כל אלה "כל אחד" יכול תקן בקלות. וכשסוף סוף נהיה שוקקי חיים במקום שוקקי נקמות קטנוניות בקלפי נקפוץ להיות אחת מהמדינות החזקות בעולם. הרבה יותר מאשר כיום.
ישראל | 09.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת