אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שיעור דירות Airbnb בת"א: פי 7 מבניו יורק

50 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

47.
כךכך הרבה אינטרסים בכתבה אחת, הרגתם אותנו
כלכך הרבה "עובדות" שבאות מפוזיציה מאוד מסויימת, חלס, אתם עיתון כלכלי, לא צהובון! איפה המלונות? מה התפוסה במלונות? מה יחס המחירים הין airBNB לבין חדר מלון בארץ לעומת העולם? למה יש הצלחה כזאת גדולה להשכרת דירות לתיירים ואיך אפשר לאזן את זה? כמה רשתות בתי מלון הקימו מלונות airBNB ולמה? אולי דרך לחמוק ממיסוי\רגולציה? אולי אם תוציא מלונות שמתחזים לדירות מיתוך הסטטיסטיק הנתונים יראו אחרת? (אני כבר יודע את התשובות-אבל מצפה מעיתון כלכלי לעשות עבודה רצינית יותר). למה airBNB מצליחה ואובר כושלת (כי ביטוח חובה לא מכסה הסעת נוסעים בשכר וביטוח + רישוי של מונית יהפכו את מחירי אובר לשווים למחירי מונית רגילה למשל, ואין מקבילה לזה בתחום המלונאות)
אבי | 13.05.19
44.
צודק 23 - חוסר רגולציה סביב airbnb הוא פשע
כנגד תושבי המדינה שרוצים או צריכים לגור במרכז ובקושי מצליחים לשרוד את השחיקה ברמת החיים. כל אבירי השוק החופשי בשקל לא מבינים שבמדינה בגודל של ניו ג'רסי שוק חופשי ללא פיקוח לא באמת יכול להתקיים מבלי לגרום נזק אדיר כלפי אוכלוסיות רבות. הפיכת בית למלון מבלי לשלם מס של מלון, לקבל היתרים של מלון, לשלם ארנונה של בית עסק תוך פגיעה בשכנים ובמרחב הציבורי אסור שתתקיים. מחר אדם יפתח מסעדה בביתו ולמחרת מפעל ומחרתיים יהפוך את דירתו לחוות גידול בתי יענה. מה זה המדינת שכונה הזאת לעזאזל..
גיא | 13.05.19
43.
לטל ומעיין, ההצעות שלכם הן חלקיות בלבד, שוליות ועל גבול הלא ענייניות.
לצורך העניין. דירות שותפים הן מאוד דינמיות והשכרת חדר היא עניינם של השותפים בדירה. ולא עניינו של המחוקק. מעורבותכם בעניין לוקה ומעוותת ולא עניינית. לעניין בעלי דירות שאינם שותפים שמשכירים חדר. שיבושם להם. גם אצלם אין מה להתערב כל עוד בעל הדירה נוכח וחי בדירה. לעניין דירות שלמות להשכרה, שם המחוקק רשאי ויכול להתערב ושם צריך לשים לב שההשוואה צריכה להיות לשכירות בשווי כסף למיסוי עד 5000 שקלים בחודש כפי שכל בעל דירה שמשכיר לטווח ארוך ולא לפי מיסוי של עסקי המלונאות. קהלי היעד של מלונאים שונה לחלוטים מקהלי היעד של AIRBNB. אפשר להוסיף פרמייה על שכונות תיירות ספיציופיות הקרובות לים, אך מעבר לכך זה ממש OVERRULING וOVER REGULATION.
לתשומת לבכם. | 13.05.19
39.
כתבה פופוליסטית
אני מציע לכתב לקחת את המקצוע שלו קצת יותר ברצינות, ולא לעשות חיים קלים - לראות מה מצליח וקורה עכשיו והופ... לתקוף ולתקוף בכל הכוח. זה טוב למדינה, זה טוב לתל אביב, ביחס לסטודנטים בתל אביב - אפשר לדון ברצינות ובאחריות איך לדאוג שלא ינזקו, אי אפשר לסבול את גל הפופליזם שהורס כל חלקה טובה.
אור | 13.05.19
38.
הערה קטנה לסוקרים
ערים גדולות בעולם כמו ניו יורק/לונדון/ברלין/פריס כוללות גם שכונות רבות שהן מחוץ למרכז העיר, ואני מניח ששם יש פחות דירות כאלה. בארץ שלנו מסיבות החסטוריות גוש דן לא התאחד לעיר אחת, כמו ברלין למשל, ועדין מחולק לכל מיני ערים, למרות שמבחינה גאוגרפית המדובר בגוש עירוני אחד (גוש עירוני שכולל בין היתר את חולון/בת ים/ראשל"צ, גבעתיים, רמת גן, בני ברק, הרצליה, פתח תקוה, רמת השרון, הוד השרון, כפר סבא וכיוצב'). תל אביב של היום זה מרכז העיר "גוש דן" וזה מקביל פחות או יותר למרכז הערים שציינתי לעיל - וברור שבמרכז יש יותר ארביאנבי. לכן אם עושים בדיקה כזו - אני חושב שההשוואה הנכונה יותר - היא להשוות בין גוש דן - לבין גוש עירוני מקביל. אני חושב שזה היה נותן תמונה קצת יותר ברורה של המצב לאשורו. כמו שבשכונות מרוחקות בניו יורק/ברלין/לונדון יש פחות, גם בפתח תקווה, וראשל"צ, אני מניח שיש פחות, וזה יכול אולי מעט למתן את התוצאות
ארז | 13.05.19
37.
השוואה לא נכונה
המאמר מטעה כי כי תחום תל אביב העירונית הוא מוגבל מאוד, כעשירית מהמטרופולין של ת"א. בברצלונה המטרופולין הוא בערך פי שניים, וגם בערי ההשוואה האחרות התחום העירוני הוא גדול יותר. מאידך, השכרת הדירות לתיירים היא בעיקר באזור העירוני כך שההשוואה אינה נכונה.
גרין | 13.05.19
36.
פחלון הוא אחד האשמים העקריים
גרם למשקיעים בעלי יותר משלוש דירות למכור דירות= הקטין את היצע ההשכרות איים התשלום מס על דירה שלישית ומעלה של 1500 ש"ח לחודש = הפך את ההשכרה למגורים ללא כדאית כל מי שמבין משהו אמר לו שזו תהיה התצאה, אבל הוא יותר חכם ועכשיו מחיר השכירות עלו
TJS | 13.05.19
35.
ברגע שנכס מכניס כסף אז זה עסק לכל דבר
אז דירה שניה זה לא נחשב ,הרבה יורשים דירות ולפעמים ואולי גם בן/בת הזוג יורשים עוד דירה ,אז זה בסדר דירה אחת או שתיים לפנסיה ובסוף להוריש לילדים אבל מעל שלוש דירות צריך לתפור אותם חזק מי שמשכיר בAirbnb שלוש דירות פלוס זה כבר רשת של בתי מלון ,אני לא מבין למה בתי המלון לא נלחמים על הפרנסה שלהם
טראמפ | 13.05.19
33.
אחלה דו"ח אבל דבר לא יקרה!
במדינה שלנו, היכן שתהליך קבלת החלטות נמשך שנים לא ייעשה דבר לתיקון. מקסימום האוצר יקושש עוד כמה שקלים מהמשכירים וזהו. צריך לזכור גם שדירה מושכרת לתייר אינה דורשת גני ילדים ושאר שירותי עירייה כך שעמדת העירייה בנושא חצוייה. אולי כדאי לשים על הדירות המושכרות לתיירים ארנונה של משרדים או הייטק?
ששון | 13.05.19
31.
כתבה לא מדוייקת , בפריז מותר להשכיר 120 יום ,זה כל גוגל יודע
וכל קנס או תביעה מטעם עיריית פריז את AIRBNB וגם את בעל הנכס.. אז למה להאמין למחקר ? The city of Paris is suing Airbnb for €12.5m (£11m) over 1,000 adverts for what it says are illegal rentals. Homeowners in the city can rent out their properties for only 120 days per year. They must register themselves as a business and display their registration number on any advertising. Under French law, companies can be fined up to €12,500 for each advert. PARIS (Reuters) - The City of Paris is suing Airbnb for publishing 1,000 illegal rentals adverts, which could cost the American rental website more than 12.5 million euros ($14 million), the mayor of Paris told a newspaper in an interview published on Sunday.
תוהה על המחקר  | 13.05.19
29.
איך אפשר לעסוק בזה כשהממשלה כל היום קבורה בהתנחלויות ובעזה?
ואין שום שר שמטפל בשום דבר שקשור למדיניות פנים בישראל? איך אפשר לטפל בזה כשאף פעם לא נבחרת ממשלה חברתית ורק על פי צרכי בטחון? מה יוקר מחייה זה לא דבר חשוב? נועדנו לחיות על חרבנו? לא רואה איך הממשלה החדשה בכלל תקרוץ לכיוון הזה עם כל מפלגות הראווה האלה מסביב. חבל לנו על הזמן הכל ימשיך להשתולל פה ברמות שבעולם לא מכירים. כי בעולם יש פיקוח יש בסיס יש עם מי לדבר יש עשה ואל תעשה. פה אללה בבללה איש איש לביתו ולכספו וכמה שיותר יותר טוב.
אין סיכוי | 13.05.19
23.
צריך להסתכל על התמונה המלאה, הגבלת המשכירים זה לא הפתרון..
הגבלת המשכירים תוביל פשוט לעליית מחירי שכירות AIRBNB שתגרום לעליית מחרים כללית ופגיעה בתיירות בישראל, יש להקים יותר ויותר הוסטלים ומלונות זולים שיעודדו את הצעירים להגיע לעיר ויתחרו בAIRBNB ויגרמו לשוק השכירויות המקומית להראות יותר נורמלי ושפוי מבחינת ההיצע ומבחינת המחירים
לא ולא..  | 13.05.19
18.
תחרות תחרות תחרות
התופעה מתרחשת כי המלונאים החזירים לוקחים מחירים בשמיים. אם מותר לבעל הדירה להשכיר לתקופה של שנה אז מותר לו להשכיר גם בתקופות של יומיים. ממגזר החקלאות, היבואנים, מגזר התחבורה הציבורית ועד מגזר המלונאות, כולם רוצים לקבל מהמדינה מונופולים ו-״רישיונות בלעדיות״ מטעם המדינה. תפסיקו עם זה, הקומוניזם והריכוזיות נכשלו מספיק פעמים.
ט | 13.05.19
17.
ראיה עקומה
המדינה לא בונה להשכרה. בלי משקיעים אין דירות להשכרה. במקום שהמדינה תעודד משקיעים כך שיהיה כדאי להם להשכיר מכבידים ומגרשים מהשוק. למה אתם מצפים? דירה שעולה 3 מליון חייבים להשכיר לפחות ב 8,000 שח אם רוצים לא להפסיד. השוכרים לא מלאכים. השכרתם פעם למישהו? ראיתם איך מקבלים חזרה? תמיד נזקים. תמיד צריך שיפוץ. דירה היא רכוש פרטי. האדם הפרטי בעל הדירה לא חייב לאף אחד כלום. סביר שיעשה מה שכדאי לו. לא מתאים? אל תשכרו. רגולציה מוגזמת=דירות ריקות. לא משתלם להשכיר.( גילוי נאות - לא משכיר, לא שוכר.)
טל | 13.05.19
10.
למה שלא תסלקו את המסתננים?
יש באזור התחנה המרכזית עשרות אלפי דיור, אבל האינטרס שלכם לפגוע בכלכלה החופשית לסלק אוכלוסייה חלשה ותיקה מדרום ת"א. להעלים עין למאות עבריינים מסתננים לכייס ולגנוב כמו ובמערב הפרוע. להשית מס ביטחון גבוה בגלל הפשיעה. למה שלא תעשו מחקר על כמה נערות נאנסו הוטרדו כמה זקנים סולקו מבתיהם!!!
חבורת יפיי נפש ממונים ע"י עוכרי ישראל | 13.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת