אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ברוכים הבאים לשכונת אחד בתחת של השני

197 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

189.
זו אג'נדה 2030. מטרתה
שליטה מוחלטת בבני אדם. ריכוז כמויות אדירות של אנשים בשטחי אדמה קטנים. צימצום החופש של הפרט. בנוסף, עי ''עיר חכמה'' כבר מפוזרות טכנולוגיות של קרינת 5g לפיזור הפגנות. 5g זו טכנולוגיה שפיתחה כאמצעי לחימה בשטח בנוי. מטרתה לנטר ולסרוק מה יש בתוך הבתים. לייצר תמונת תלת מימד. כך ידעו התאגידים מי נמצא בבית, מה הוא עושה .מה אתם אוכלים מה רואים בטלויזיה. איזה פורנו אתם מעדיפים וכו. בנוסף, לא יזדקקו יותר לכוח שיטור כי כאמור קרני הלייזר שמצויים על תאורת הלד ברחוב יכולים לכוון לכל אדם ולשלוח קרני מיקרו.
אני | 20.05.19
186.
הקטנת אוכלסיית כדור-הארץ
חייבים למשך קצת יותר משני דורות לאסור יותר מילודת ילד אחד ואז בדור השלישי נרד לרבע מהאוכלוסין כיום מכ 7.6 מיליארד לכ 1.7 מיליארד איש כמו בערב מלחמת העולם הראשונה ורק אז יהייה ניתן לעלות ל 2 ילדים לכול זוג (ולא יותר!) ונוכל לחזור לבניינים בני 2 עד 5 קומות לכול היותר עם גינות וכד' . אחרת הסבל האנושי יהייה גבוהה יותר ממלחמה גרעינית ! כדי לאכוף-זאת : חובה שמספר מדינות ייתארגנו לאיים בשמד על כול מיגזר , או יחידים או במלחמה של פצצות מיימן נגד כול מדינה שתסרב לכך!
אנונימי | 20.05.19
185.
ביזיון אחד גדול, וכולם כולל כולם שותפים לו! גם מי שקנה!
לאשר בנייה של פרויקט כזה צפוף? להרוס חיים של אנשים בשביל בצע כסף (בטוח שעברו כספים מתחת לשולחן) וגם הקונים מפגרים, אלה שחתמו על התמ"א אני עוד מבין, אבל אלה שקנו?? מה נסגר איתכם? ואם כבר קניתם ואתם חיים בשכונה צפופה, לפחות שיהיה איכפת לכם מאחרים, ולא רק מעצמכם! הבחור שדיבר על המנגל, ברור לחלוטין שהוא ואשתו שני ערסים מגעילים (לפחות באופי) שלא מעניין אותם אם הילד של השכן לידם חולה אסטמה, הם רוצים לעשות על האש, תאשימו את העירייה. ומה שהגברת אמרה לגבי תרבות דיירים, שתופסים חניות, וזורקים זבל במסדרון. אויש, אני מרחם על כל מי שחי שם. אוכלוסיה תת רמה. עצוב.
רן , חולוני לשעבר  | 20.05.19
184.
גוני 129 טועה
נניח מחיר דירה 1000, מתוכה 500 עלות המגרש, ו-500 הבנייה. במקרה של 38/2, הקבלן מקבל את הקרקע תמורת בניית 130 חדשות ללא עלות לדיירים הקיימים. לו היה בונה לפי הצעתך 260 דירות, 130 תמורת הקרקע ו-130 בשוק החופשי, היה מקבל 130 פעמים 1000 שזה 230000 שזה בדיוק עלות בנייה של 260 דירות. לכן במקרה שעלות הקרקע היא 50% ממחיר דירהת נקודת האיזון שלו היא בפי 2 דירות. בחולון הקרקע יותר קרובה ל33%, ולכן נקודת האיזון היא בפי 3. הוסף על זה את שכר הדירה ל130 הדיירים הישנים, ומכאן 480 דירות מקנות רווח סביר. הפתרון היה בבניית 480 דירות לגובה.
אבי | 20.05.19
179.
חזירות, הקרקע שווה לפחות 50-60% אז יכלו לבנות 260 דירות ולא 430 !
בדירה חדשה מרכיב הקרקע בשווי עומד על 50-60%, כלומר בעלי 130 הדירות המקוריות מחזיקים ביותר מ 50% מהשווי הסופי. יכלו לבנות ביניין בן 260 דירות, בלי צפיפות, לתת דירה נאה לכל אחד מהדיירים הקיימים ועדיין להרוויח סכום נאה ממכירת 130 דירות נוספות בשוק החופשי. אבל הקבלנים חזירים, הפקידים משוחדים ובסוף בונים פי 3.5 דירות במקום פי 2, יוצא שיכון עוני מודרני, עוד 10 שנים שהטיח כבר לא יהיה חדש זה יהיה שיכון עוני נוראי יותר מהמקור.
ג׳וני | 19.05.19
178.
זה האסבורד. חיים אחד בתחת של השני ולא אומרים שלום במדרגות. לאחר שחייתי שנים בארה"ב
שם אנשים דווקא כן אומרים שלום, מחייכים, מנומסים ומאוד נחמדים, חזרתי לארץ וגרתי בבניין משותף מזעזע אחד ברמת גן. נדהמתי שאנשים אינם אומרים שלום בחדר המדרגות, אין אינטראקציה חיובית בין השכנים והם פונים אחד לשני רק בענייני כספים או באינטראקציה שלילית. גם לגבי "הנפילה" המפורסמת באמצע הרחוב- נראה לי שעדיף ליפול ברחוב בארה"ב ולא בישראל. לאן נעלמה ארץ ישראל הישנה והטובה?
גלי | 19.05.19
168.
בנייה לגובה היתה פותרת את הבעיה
למה להיות חכם לאחר מעשה ; מחלקת ההנדסה של עיריית חולון - איפה אתם בתמונה ? לא ידעתם שששה מטרים זה לא מרחב ציבורי ? סבל רב על חשבון מי שגר שם - היה ונותר וחבל . יש עוד מקומות בעולם , כמו ביפן ששם - הצפיפות היא כזאת אבל , הם שקטים והכי נקיים ומכבדים וחיים כך כי אין להם ברירה .
צ.ל | 19.05.19
163.
מיתחם מצויין גם אם צפוף. יקום ויפול על התנהגות הדיירים
באירופה ערים שלמות בנויות כך. אבל הישראלים זה עם של לא מרוצים. למה? כי ראו שהדשא של השכן ירוק יותר. מי שקיבל דירה אומר תודה. מי ששילם מתלונן. לא יאומן איך האופי הבכייני משמר את עצמו. ולגופו של עניין: מיתחם מצויין. בעל ערך מניב מעולה. צפוף? אז שהדיירים יתחשבו זה בזה מעט יותר מאשר אלה שגרים במירווח כפול. ובא לציון מנגל בלי אש
אביקו בן נעוות התרבות | 18.05.19
158.
וכל זה במחירי הדיור המוגזמים והמופרכים בעולם
לכו לאירופה או לארה"ב, לערים במיקומים ובאיכות חיים שמקבילה לחולון או לבת ים - שם תוכלו למצוא דירות מעולות בהרבה פחות כסף. הבתים היקרים שם עולים אולי מאתיים אלף יורו. דירות כמו שבכתבה יעלו הרבה פחות. מליון וחצי ש"ח - כ 375 אלף יורו - על דירות כאלה זה מחיר שרק פראיירים משלמים.
אריק | 18.05.19
157.
תמצית הערס הישראלי ואישתו:
אני קניתי גריל גז ב־2,000 שקל, אני הולך לעשות על האש במרפסת ולא אכפת לי למי זה מפריע. אני הולך לעשות מה שבא לי לעשות. קניתי בית במיליון וחצי שקל עם מרפסת כדי שאוכל לעשות על האש. אז שיתלוננו, בעיה שלהם. גרתי שלוש שנים אצל ההורים של אשתי ושילמתי מיליון וחצי כדי שעכשיו יגידו לי לא לעשות על האש?! אפילו פעם, פעמיים, שלוש בשבוע אני אעשה". ואשתו מחזקת: "לפי החוק מותר. מותר לו, והוא יעשה".
גדי | 18.05.19
148.
שכונת מצוקה בחיתוליה
ככה נראית שכונת מצוקה של 2035. אגב, 5000 זה 3.3% מ-1.5 מיליון. רובכם כנראה נופלים באחוז מימון גבוהה במשכנתא שלקחתם, לכן השכר דירה לא מכסה אפילו את ריבית המשכנתא שלכם. אגב2, מדד תל אביב 125 עלה מתחילת השנה כבר ב-9%. שמח שעשיתם את הבחירה הנכונה, ושמעתם בעצה חכמה לשים את הכסף בנדל"ן. בהצלחה לדיירים.
מציאותי  | 18.05.19
144.
היהודים
כן אני משוחד מודה מראש אבל רוצה לתת לכם כמה עובדות בקשר לפרויקט הזה 1. גרו שם אנשים זקנים טרם הריסת הבניינים אלמנות ניצולי שואה בבניין מיועד להריסה ללא מעלית ממד אז תגידו לי אתם מה עדיף 2. אין פה דייר אחד שקנה שיגיד שרימו אותו והסתירו ממנו מה בדיוק הוא קונה 3. פעם ראשונה שבונים בכלל 2-3 חדרים בחולון סוף סוף אופציה להישאר בעיר הזאת 4. ברור שהקבלן היה שמח לבנות 4 מגדלים במקום 8 אך העירייה לא הסכימה 5. הבניינים ממול שכבר קיימים 60 שנה צפופים אף יותר אז על מה התלונות
שימי  | 18.05.19
137.
לזוג שמתכנן לעשות מנגל
אין שום תירוץ לעשות מנגל באף בנין או מרחב מגורים. וזה ממש לא מדוייק שזה חוקי - אפשר בהחלט לזכות בתביעה בנושא. אני יותר המומה מכך שאתם נשמעים כאילו אתם שואפים להתנקם בשכנים שלכם בגלל תסכול מהקבלן והעיריה. כך או כך, אתם נשמעים כמו זוג ערסים תת רמה, ואני מרחמת על כל שכן שיהיה לכם, במתחם הזה או בכל בנין אחר בעולם. תתביישו לכם, גועל נפש.
מזועזעת | 18.05.19
129.
זה ממש מצחיק
מדינה ערבית לתושבים ערבים יהודים. פעם, אפשר היה לברוח מהם עם השכלה, משרה טובה ומשכורת שמנה. עכשיו כבר אין לאן. תמשיכו לעשות על האש במרפסת אל תוך הסלון של שכניכם, ניאנדרטלים אלימים וברברים ניצחתם, אנחנו הולכים. תמשיכו לגנוב אחד מהשני, נראה מי ישלם עבורכם מיסים.
חי באירופה | 18.05.19
127.
מחנה פליטים
זה יותר מזכיר את מחנה פליטים שועפט מאשר שכונת שימור בחולון, בתור אחד שגר יחסית ליד וראה את המבנים בעיניים אני יכול להגיד שזה נראה מזעזע ואפילו מעצבן לדעת שיש אנשים שגרים במבנים כאלה ללא פרטיות, אז נכון, אף אחד לא כיוון להם אקדח לראש ואמר להם לחתום אבל יש פה עירייה של חכמי חלם שאישרה את התוכניות וקבלן רודף בצע שיכל לא להסכים לדבר כזה ולהתמקח על התכנון ואף למצוא פתרון אחר מאשר לנצל את השטח למקסימום שהוא יכול.
.. | 18.05.19
126.
ל הרצל מ תגובה 74
כנראה ״התמזל מזלך״ ולא נולדת בחולון או בת ים ובזכות זה קיבלת חינוך לאהבה וסובלנות להכרה באחר וחס וחלילה לא לגזענות. כנראה שהשנים שבילית בשכונות ״יוקרה״ וב״מוסדות להשכלה גבוהה״ הפכו אותך ל״עשיר״ שמסתכל ללמעלה על הנחותים, צר לי לאכזב אותך ידידי היקר אתה נמוך, נמוך מאוד, אותנו לימדו לכבד ולהעריך את האחר ולשפוט אותו לא רק ע״פ הכיס והמקום בו הוא גר. מאחל לך שבערוב ימיך תקבל קצת שכל וחינוך שנבצר ממך.
דני | 18.05.19
124.
מילא הבניה הצפופה, העיריה לא הוסיפה גן ילדים אחד ואישרה חניה לדירה
השכונה הצפופה ממילא קיבלה 400 דירות חדשות שלהן יש רק חניה אחת! גם אם רק לרבע מהדירות יש 2 מכוניות עדיין מדובר על 100 מכוניות שצריכות לחנות ברחוב (שגם ממנו מורידים חניות בכל מספר חודשים) עוד טרם בניית הפרויקט הייתה מצוקת גנים והרבה מילדי השכונה נאלצו לנסוע לקצה השני של העיר בשביל גן עירייה. עד כה לא התחילו לבנות אפילו גן ילדים אחד! וגם בית הספר בשכונה לא ערוך לגדילה משמעותית בצירוף הילדים ממגדלי קראוזה הענקיים. אי אפשר לומר שהיה התכנון לקוי, נראה שלא נעשה תכנון בכלל, מציע לבדוק בעיריה קרבה משפחתית בקרב הגורמים המקצועיים שאישרו את הפרויקטים.
הלכה המדינה | 18.05.19
121.
לא להאמין שבחולון, עד שכבר מאשרים פינוי-בינוי, זה נראה ככה
שכונות שלמות עם בניינים מתפוררים, וראש העיר מחליט שלא להחליט לגבי פינוי בינוי, או לפחות שיקום השכונות. כתוצאה מכך מקבלים מרכז עיר עם אוכלוסיה חלשה ומזדקנת + "אופציה" לתחנה מרכזית עם כל האוכלוסיה שלה שעשויה לעבור מדרום ת"א לצומת חולון. אבל ששון עסוק בלהעביר עוד קדנציה ובעיקר בלהמנע מהחלטות בינוי ומציאת פתרונות לבעיות כמו חניה ותחבורה ציבורית סבירה. כנראה שלעיר כזאת מגיע ראש עיר כזה.
עידו | 18.05.19
114.
תשומת לב
הפשלה הזו צריכה להגיע לכל ראש עיר בארץ .כאשר מדברים על תמא 38/2 או כל דבר אחר יחד עם שידרוג במבנה צריך לחשוב על איכות חיים עתידית שלא יהיה בכייה לעתיד נכון שיש איזון כלכלי ליזם אבל תמיד יש אפשרות לפשרה ולמצוא את האיזון שיהיה מנצח ל2 הצדדים אז בבקשה ראשי ערים שפרוייקטים שאושרו ולא יצאו לחדרך עיצרו רגע למחשבה שניה הקשיבו לתושבים הגיעו לפשרות ואיכות חיים לכולם
זה שאיכפת לו | 18.05.19
111.
חבל על התוצאה הבעייתית, אבל הצורך בתיכנון נכון הוא חיוני.
אם היו מרווחים קצת יותר, מכניסים עצים וצמחיה כהפרדה בין הבניינים, וכמו שאמרה האדריכלית ליאת - חובה לתכנן נכון במצב נתון, איפה למקם את חדרי השינה , המרפסות וכו'. תיכנון נכון זה העניין שיקבע אם הבניין והשכונה יהיו נעימים וסבירים או לא. זה חייב להיות שיקול מרכזי גם אצל הקונה הפוטנציאלי, וגם ברשות המקומית ובוועדות התיכנון. יש גם אפשרות להציע תמורה לקבלן במיקום אחר ולא להעמיס על אותו במתחם צפיפות דירות קשה. זה תפקיד המדינה ורשויות התיכנון.
יובל | 18.05.19
110.
לדעתי עיריית חולון והמתכננים צריכים לבדוק שירטוטים ולאשר שיהיה פונקציונלי ולא סתם
לא צריך לבדוק רק חזיתות אלא גם לבדוק התיכנון הפנימי שיהיה נוח ולא סוג של גטו הקבלן הגיש תוכניות עוד לפני הפינוי בינוי? אז שהעיריה תבדוק טוב טוב מה התכנון של כל הקומפלקס ולא שיהפוך לסלאמס
קוקי | 18.05.19
99.
קניתי במיליון וחצי שקל דירה מי יגיד לי לא להדליק
כשהשכנה מלמעלה תלך עם עקבים זה בדיוק התשובה שתקבל. וכשהשכן מלמטה ישים מוזיקה בערב כשהילדים הקטנים ירצו ללכת לישון זה מה שגם יענו לך. איכות חיים בתחת עם שכנים כאלה.כולם עוד יצטערו על הטעות שלהם.בישראל מבינים במלחמות כפיתרון,תיכף תבינו את זה על בשרכם אחד מול השני.
איתי | 18.05.19
96.
תמ"א 38 או פינוי-בינוי זה התגשמות החלום הישראלי
התושבים חיים שם בבניינים בני 50-60 שנה, חורבות מתפוררות עם אפס תחזוקה. הם משלמים 50 ש' בחודש ועד בית, זה לא מספיק אפילו לתקן צבע מתקלף במדרגות. ואז, מהשמיים, מגיע הפינוי-בינוי המופלא. הם לא יוציאו שקל מהכיס, יקבלו דירה גדולה יותר, בקומה גבוהה יותר, פלוס מעלית, פלוס חנייה, פלוס מחסן, בבניין חדש לחלוטין, ועדיין הם יתבכיינו לכתב מהעיתון. סתם ככה לידיעה: הם היו יכולים להגיד 'לא'. הם היו יכולים לתחזק את הבניינים בעצמם, על חשבונם, ולהגיד ליזם 'קפוץ לי'.
א | 18.05.19
87.
כתבה מעולה
כל כך נכון , והכי משגע שכולם צודקים , אבל הריח מסריח בשגעון , יעשה טוב הכתב שיראה תמונת המקום לפני ואחרי , איך אומרים תמונה אחת= אלף מילים , היו ביניינים של 4 קומות במיבנה רכבת , במרחק של עשרות מטרים אחד מהשני , בנו 7 קומות ללא רווח צמודים אחד לשני = כלומר הרבה , הרבה יותר דירות , ממה שהיו במקור , כלומר = השוחד חגג כאן , כרגיל מדינת קומבינות כבר אמרנו. מעניין מי אישר , וכמה כסף קיבל. וכמה זמן יקח למשטרה להתחיל לחקור , זוכרים את סיפור אולרמרט
אחד העם | 18.05.19
84.
איזו כתבה צבעונית ומצחיקה - ממש כאילו סרט של פליני. כתבה מוצלחת מאוד. ולעניין הדירות
זה באמת עיריה שצריכה להשגיח, והאדריכלים ברעלי לויצקי כסיף - עשו עבודה מכוערת לא אסתטית ולא מאפשרת חיים - העונש שלהם? שימו אותם באחת הדירות עם כיוון אחד ומרפסת שיתבוננו בחיפויים המגעילים שבחרו לדיירים
מיכאלה | 18.05.19
78.
אחת הכתבות החשובות של העשור
ואין בי שמץ של ציניות. היא מדגימה את המחדלים של המדינה, את הגחמות של התושבים, את הצורך בבית חדש מקבלן ולא חשוב הכסף (ואז להתלונן), את חוסר התכנון, את הזלזול בערים ובתשובים, את החמדנות של הקבנלים. אפס ציונות, אפס חשיבה קדימה לעתיד. הכל בטון, צל, צפיפות, רעש. בעצם- כל מה שישראלי. ונראה שבסוף כולם נהנים מזה. אז אולי כדאי שאשתוק....
בעוד כמה שנים | 18.05.19
74.
חולון-בת ים, אי של מצביעי ביבי במרכז השפוי.
מה לעשות, חולון זו עיר של מצביעי ביבי. אם תפתחו את מפת הההצבעה של הבחירות לפי ערים, תוכלו לראות שכל עיר צפופה, ענייה, מוזנחת, עם אוכלוסיה כדוגמת השלוש פעמים מנגל בשבוע ולא אכפת לי מכלום, אשתו ובניו, הצביעה לביבי ולקואליציה המתגבשת. ערים מבוססות, משכילות, מרווחות, עם אנשים מתחשבים, הצביעו אחרת. לצערנו, כשמחברים את הצווארון הכחול המסורתיים עם המאמינים שטופי המוח הילדותיים הדתיים, ומוסיפים להם קצת גזעניים משיחיים, מקבלים את הרוב במדינה. כפרפרזה על מילות השיר, הרוב מטומטם ולכן כולנו נשלם.
הרצל | 18.05.19
73.
זה לא רק תמ"א ולא רק בחולון, יש בנייה כזאת בכל הארץ
גרתי בפתח תקווה במרכז העיר בשכונה ישנה בבניין בן 40. בלי שום תמ"א ראיתי גם את כל התוכן של הסלון בבניין ממול, הייתי שותפה לשיחות סקייפ של עובדים זרים, שמעתי כשאנשים מורידים את המים בשירותים, מניחים סכו"ח על השולחן בערב שישי ואפילו זקנים נוחרים היה ניתן לשמוע מוקדם בבוקר. זה ממש לא המצאה חדשה, כל הארץ הזאת צפופה בהגזמה ובנויה בשיטת "יאללה יאללהף חפיף, יהיה בסדר". אין מספיק שכל לבעלי מקצוע, הכל קומבינות, אין מספיק שטח במרכז וכולם חייבים לגור במרכז בגלל העבודה, ומשום מה גם כולם מרגישים שהוטל עליהם גזר דין להתרבות כמו שפנים וללדת לפחות 3-4, זאת התוצאה. עכשיו עברנו לשכונה יחסית חדשה בכפר סבא וגם חווים את אותה הצפיפות רק במחיר של שני מיליון שקל על 80 מטר. מה שמחמיר את המצב של השכונות החדשות לעומת הישנות זה המרפסות עם שכנים שמעשנים ועושים מנגל כל יומיים ומגדלים 4 כלבים כאילו הם חיים במושב בבית פרטי. גם התריסים החדשים זה זוועה, אין דרך ליצור פרטיות ולהשאיר חלון פתוח כמו עם התריסים של פעם. או שפותחים לגמרי ויושבים כמו בתוך אקווריום, או שסוגרים לגמרי ומדליקים מזגן כל השנה.
תושבת כפר סבא | 18.05.19
71.
אסור לבצע תמא 38. הדיירים צריכים רק פינוי בינוי.
אל תתנו לעירייה להוליך אתכם שולל גם בבת ים ברחוב הנביאים, עירייה של מושחתים לא נותנים לעשות פינוי בינוי ודוחפים לתמ״א סוג של שדרוג. וזה נראה גרוע בפינוי בינוי יהרסו כמה בניניינים יחד יחפרו לעומק כדי לבנות חניות תת קרקעיות וכל התשתית תהיה חדשה בתמ״א אין חניה אין תשתיות חדשות רק מרפסת מעלית וממ״ד שבכלל לא משתלבים עם החלוקה הפנימית של הבית הישן. אל תסכימו לתמ״א
יניב | 18.05.19
64.
תוצר של מדינה שמאבדת כיוון כל יום שעובר
ראש ממשלה שיהיה עסוק לנצח בחסינות שלו והבעיות הבטחוניות. הבעיה היא שככל שימשיכו להזניח בצורה פושעת את נושא האזרחים ומדיניות הפנים, בסוף זה מה שיהרוס אותנו פה כמדינה לא השכנים מבחוץ. הפקקים, יוקר המחיה המחריד, הבניה ההנדסית הצרה הגרועה של כבישים (מי סולל היום עוד שני מסלולים בצפיפות הזאת??) והבניינים הצפופים במרכז ועוד מלא תחלואות שלא מטופלות. לא יירחק היום שתתחיל הגירה של אנשים מחוץ למדינה כי כמה תוכל לחיות בצפיפות פקקים יוקר ואין חזון ממשלתי לכלום? לא נוכל
זה לא נראה טוב | 18.05.19
48.
רק אנשים תת רמה רוצים לעשות מנגל במרפסת של בנין צפוף בתוך העיר
רק ישראלי לא מחונך יכול לחשוב על "לעשות מנגל במרפסת" בלב העיר, ובבנין צפוף וחנוק. מי שרוצה לעשות מנגל, שיצא עם חבריו לחיק הטבע. קצת תרבותיות ואכפתיות מהסביבה העירונית, בהחלט לא תזיק לאף אחד
לעשות מנגל במרפסת? | 17.05.19
47.
העירייה אשמה
קודם כל העירייה התחילה עם ״לשמר את האופי של שכונה הישנה״ והגבילה את גובה הבניינים. הם השיגו בדיוק את ההפך. אבל העירייה צריכה להגדיר מרחק מינימלי בין בניינים וכללים אחרים שאמורים לאפשר לאנשים לחיות אחד עם השני בנוחות. למה העירייה תשלם? כי בסוף יברחו מהשכונה מי שיוכל, תהיה שם אוכלוסיה יותר חלשה ובמקום להיות מסוגלים לגבות יותר מסים הם יאלצו להוציא יותר על שירותים לאוכלוסיה יותר חלשה. ככה זה עובד.
והעירייה תשלם | 17.05.19
45.
מי שעובר ליד הפרוייקט חש בצפיפות הנוראית
אבל כמו שאמרו זה במרכז וזה החליף שיכונים עם עכברים. הפרוייקט הזה זה מיקרקוסמוס של המדינה שהופכת צפופה בכל מקום, באתרי בילוי, באתרי טבע בצפון ובמרכז, כבישים סואנים גם בשעות הבוקר המאוחרות והצהריים המוקדמות, גני שעשועים צפופים להתפקע. ישראל היא פקעת ובצפון ובדרום אין עבודה, אוכלוסיה חלשה, חינוך קורס וחלומות ושאיפות קטנים אצל ילדים. ישראל היא שתי מדינות: מחוברים (צבא קבע/מגזר ציבורי/מוניצפלי/בטחוני/פנסיה תקציבית) ולא מחוברים (זקנים ללא פנסיה, נכים, עצמאים ושכירים בעסקים קטנים).
מיכל | 17.05.19
42.
ועוד לא דיברתם על ועדי הבתים הקורסים...
בנייני מפלצת כאלה עולה הרבה לתחזק (מעליות, משאבות, כיבוי אש ועוד). מספיק שכמה דיירים לא מחונכים לא ישלמו ועד והבניין המודרני הזה יחזור להיראות כמו סלאמס משנות החמישים. לך תרדוף אחרי עשרות ערבים שלא משלמים ונופף להם במכתבי אזהרה. כן בטח... ברוכים הבאים לישראל של העשור השלישי למילניום!
שיכון עארסיאדה | 17.05.19
39.
רחמים לא ידע
זו מזמן מדינה החונקת את אזרחיה לדעת. אין לי ארץ אחרת אך יש כאן סוג של כרסום השפיות. הכל מעיק, מחניק, עושק התושבים מכרסם בכל חלקה ומכל כוון. מיסי מדינה, מיסי רשויות, יוקר מחיה, שרותים מכל סוג הכל במחירים מופקעים. מפרנסי המשפחה עובדים ללא הכרה ובסוף נשארים עם משכורת שלא מאפשרת להם לגמור את החודש או לחיות ברווחה, שלא לדבר על לדאוג לעתידם כמבוגרים ועל אחת כמה וכמה לעזור לילדיהם. תוסיף לזה את המצב הבטחוני המתוח ואי הוודאות והרי לך גורם למחלות מסכנות חיים. מתי שהוא זה אמור להתפוצץ.
Meni | 17.05.19
35.
במדינות אחרות יותר טוב???
מה שקורה במרכז הארץ קרה בהמון מדינות אחרות עשרות שנים לפני,ישראל לא המציאה את התמ'א ובנייה צפופה קיימת ברוב ערי הביקוש בעולם,אז אני לא רואה דרך אחרת ליישב עוד 2מליון איש תוך 20 שנה במרכז הארץ בלי בנייה צפופה ולגובה,מי שרוצה דירה בביניין 4 קומות עם פארק עצים וירוק כנראה שלא ימצא את זה באיזורי הביקוש
קוביה הונגרית | 17.05.19
28.
שימכרו ויקנו 2 דירות בקריות
קנינו דירת 3 חדרים עם מעלית בקומה גבוהה ונוף לים בקרית חיים מערבית ב900.הלוואי שיכולנו לקנות עוד אחת בבנין ולהשכיר אותה. לא ברור איך אפשר לחיות ככה? אבל זה הרגל,זה כמו ששואלים אותנו איך אנחנו גרים בסמיכות לאיזור של זיהום אויר.אנחנו לא מרגישים את זה ובעיקר מקבלים בריזה מהים של קרית חיים.אותו דבר כנראה התושבים האלה בחולון.התרגלו לצפיפות ולמחנק.
דוד | 17.05.19
15.
בצע כסף
בפינסקר 11 בחולון בית חד קומתי עם דייר 1, הוגשה בקשה ל 6 קומות, 12 דיירים במסווה של תמא 38, הועדה המחוזית דחתה פעמיים את הנושא , ולא אישרה את הפרוייקט, אך שוב הועדה המקומית דנה בזה החודש, הסתירה את החלטת הועדה המחוזית מחברי הועדה המקומית החדשים (אחרי הבחירות) ושוב אישרו את התוכנית. אייך? למה? את מי מצילים? למה בלב שכונה שקטה? מי בעלי הקרקע שבשמם הוגשה התוכנית? מי האמיתיים? כמה היטלי השבחה לא שולמו? בקיצור למי זה נראה כמו רצון להציל חיי אדם? או רצון להעשיר כיסו של מישהו?
דני | 16.05.19
9.
ככה זה בחולון
חולון זו עיר עממית ליד ת"א ובבנייה עממית בונים צפוף. מי שעשיר יכול ללכת לגור בשכונה מרווחת ולהתפנק מהמרחב. לעניים אין ברירה והם צריכים להסתפק במה שנותנים. לא לשכוח שמי שגר באגרובנק קנה פעם דירה קטנה בזול ועכשיו מקבל דירה גדולה, אבל בבניין צפוף. מי שבא לגור באזור הזה אלה לא מליאנים אלא חבר'ה עממיקו. מה עדיף? דירה קטנה וישנה או חדשה, גדולה אבל צפופה?
נהגוס | 16.05.19
1.
מדיניות.
המדינה חייבת לספק איזונים ובלמים. פינוי בינוי עדיף מכל בחינה שהיא על תמ"א 1\38 אבל יהיה נכון יותר אם תהיה הגבלה משמעותית על בנייה לגובה ופיצוי היזם בזכויות על קרקע בפריפריה. באופן הזה ימתנו את הבנייה הפראית לגובה ואת הצפיפות באזור המרכז לצד בנייה חדשה בפריפריה. (בתור התחלה, שהמדינה תיתן ליזמים זכויות בנייה למבני תעשייה בפריפריה ורק אח"כ למגורים.)
א.  | 16.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת