אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

162% על שום: האוצר חושף את שיעורי המכס המדהימים על מוצרים חקלאיים

77 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

75.
אננס
רק בארץ הפראיירים משלמים 40 שח לאננס, בעוד שבשבדיה משלמים יורו אחד. בארץ מגדלים אננס ובשבדיה מייבאים מארצות טרופיות.. בישראל יש מכסי מגן שמעלים מאוד את מחיר הייבוא, מסייעים לחקלאים להרוויח הון ודופקים את יתר הציבור.. ככה זה שיש לובי שדואג ל500 חקלאים והציבור ממשיך לשלם וביוקר.. חרם צרכנים!! לא משלמים מעל 7 שקלים לאננס!!!!
דודו כהני | 19.05.19
72.
קראתי את כמעט כל התגובות ונהניתי מאד-ישראלים מטומטמים-מי שדופק אותכם אלו הירקנים
והסופרים השודדים אתכם כאשר הם לוקחים מחירים הזויים.תראו את הירקנים-וילות,מרצדסים,חו"ל כל חודש וכ' וכ'.אני אשמח מאד שיבטלו את כל המכסיים-נסגור את הבסטה ותקנו ירקות ופירות מיבוא-עד...עד שלא יהיה מהיכן לקנות כי יש מזיקים ומחחלות,כי מדינות מסויימות לא מאשרות יצוא כלל או לישראל בפרט וכד'.אז תייללו אבל יהיו מעט ירקות בשוק ותשלמו 40-50 ש"ח לק"ג עגבניות,הלוואי. טפו.
חקלאי | 16.05.19
63.
תועלת כלכלית
עם הגידול בפקקים, נראה שהמיסים על המכוניות והדלק לא מספיקים. הגזל הממשלתי איננו שיעור המיסים אלא חוסר ההשקעה בתחבורה ציבורית. ודרך אגב (לא קשור אך קצת קשור) שיפור התחבורה הציבורית צריך להיות במקביל לפתיחת התחבורה הציבורית בשבת. כך תשתפר תחבורה לאוכלוסיה הדתית שהינה צרכנית עיקרית של תחב"צ והאוכלוסיה החילונית תוכל להקטין עד לוותר לגמרי על הרכב המשפחתי. המכס על ירקות חייב להתקיים, כצעד מראה למיסוי הגבוה על החקלאים ועלות התשומות הגבוהה. חקלאות ישראלית היא בעלת חשיבות אסטרטגית וגם בעלת חששיבות כלכלית אדירה בהיותה המסד של פיתוח ויצוא מוצרים לחקלאות וטכנולוגיות חקלאיות שהינן משמעותיות לכלכלה הישראלית. החקלאות הישארלית הינה גם מנוף מדיני. הבעיה העיקרית עם מוצרי החקלאות הוא פער התיווך וחוסר היעילות בשיווק החקלאי. ושאלה, שאין לי עליה תשובה- האם גורמים עבריניים מעורים בשרשרת האספקה של הפירות והירקות ומהווים גורם משמעותי למחירן?
דורון | 16.05.19
59.
מדינה פושעת
אתמול רכשתי לילדה שלי בננות, 5 בננות ב10 שקלים ולא,לא מדובר בירקן בוטיק, אין לי בעיות כלכליות תודה לאל אבל רק המחשבה על כל אותם משפחות שחוסכות מהילדים שלהם פירות בגלל המחירים ההזויים שלהם,15 שקל לקילו זה הממוצע, ענבים ב 30 שקל קילו?? כאשר מחצית מהאוכלוסיה מרוויחה עד 6000 שח המכסות והמכסים על מוצרי מזון בסיסיים הם בהחלט פשע .
שרון | 16.05.19
55.
בחרתם ימין? תאכלו אותה
ימנים, אתם בחרתם. אל תבכו אין לי, יקר לי, לא גומר חודש, לא יכול לחיות. בחרתם ביבי ודרעי וכל אלה? בעייה שלכם. עשר שנים טחנו אותנו וגם עכשיו ממשיכים. אנחנו, אלה שעשו פה עסקים ומילואים ושילמו מיסים מטורפים והחזיקו לכם הכל, טסים לחיים חדשים. תישארו פה עם השחיתות והיוקר המטורף. שלמו סכומים מטורפים על החרדים. על המתנחלים. תחיו בדיקטטורה. אבל אל תבכו אין לי. אתם בחרתם.
רמי | 16.05.19
51.
למה לקנות מוצרי חקלאות מחו"ל. יש פה כמעט הכל ופשפע
מחירים רבים נקבעים לפי המדינה לשמור על מחירים סבירים. הפיקוח על המוצרים יותר טובים וחוץ מהציונות מפרנסים יהודים רבים בכל מעגל, מה שדה/רפת ועד השולחן. יותר טוב לשלם לחקלאים הבתהלה. גם מה קורא למדינה עצמאית. איזה עצמאות שאנחנו לא מוכנים לדואג לעצמנו לאוכל.
אורי | 16.05.19
49.
168% מכס על שום
בילדותי כשאמי שלחה אותי לקנות ירקות, וכשהגיעה לשום, תמיד הדגישה: שום איטלקי ואכן השום האיטלקי היה פשוט מדהים, ואחריו היה קשה להתרגל לשום המקומי. זה שנים רבות שאני תמה מדוע ניתן למצוא בשוק רק את השום הסיני והשום הישראלי; (לעתים מגיע שום ספרדי או דרום אמריקאי, שכמעט זהים לשום המקומי בטעמם הנורא ). במשך השנים שאלתי רבים מדוע לא ניתן להשיג את השום האיטלקי. איש לא ידע. תודה על הארת הנושא
אהוד | 16.05.19
35.
מדינה פושעת וממשלה פושעת עוד יותר שמבזבזת הכל על פרזיטים
מיסים מטורפים על כל דבר, יוקר מחיה הזוי והרב אפילו לא חוזר לאזרחים, אלא רק לקומבינות גועליציה, פרזיטים, עלוקות, שרים וחכים חסרי תועלת, שחיתויות, צבא שמן ובזבזן ועל עוד רשימה ארוכה של דברים שטובים לבקושי כמה אנשים ולא לרב האזרחים
אבי | 15.05.19
34.
כך יש לנהוג בחקלאות...כאן לא מגדלים ולא צריך להגנות!!
שיפתחו כאן טכנולוגיות חקלאות... אבל לא ברור לי למה אני צריך לשלם כפול/פי שלוש על פלפל מטיל מכסים מטורפים כדי להגן על החקלאים כאן שעובדים קשה (הכוונה לתאילנדים) משתמש במים יקרים שהעירוניים מסבסדים אותם.... מבטח את החקלאים מפני בצורת, מחלות, פרה משוגעת, ישראלי מטורף.... האם הנוסחה חקלאות=ציונות היא הכרחית או שבעלי עניין (מושבניקים, קיבוצים...) המציאו אותה כדי להגן על עבודתם המיותרת? לא הגיע הזמן לחשוב מחדש על הצורך בחקלאות במדינה שלנו...? לא הגיע הזמן להסיר את כל המכסים ולהוריד את יוקר המחיה (משום מה כל הזמן מפנים את האצבע המאשימה רק לכשרות...החקלאים המעסיקים בעיקר עבודה זרה...הם והלובי החקלאי הם הם יוקר המחיה)
כמו בהייטק-כאן לא מייצרים!! | 15.05.19
26.
אזרחים מטומטמים
כל אזרחי ישראל החכמים והנהורים,בזמן ש''מדליקים'' אתכם על חקלאי הארץ דופקים אתכם בקופה!!! במשך שנים לא מצליחים להכניס מע''מ לפירות וירקות אז מה עושים??? בואו נהרוג את החקלאות נפתח יבוא ונכניס את המע'מ במכסים,למרות,בכל יום שעובר למרות הורדת המכסים יש עליה מתמדת של פירות ירקות גבינה שמן דבש וכול'י וכולי,חברים תחזרו לרכוש בשווקים ולא הסופרים ותחייו את החקלאים הקטנים לפני שיהיה מאוחר מידיי ויגזר עלינו לאכול רק מוצרים מיובאים ללא טעם וריח
קוביה הונגרית | 15.05.19
12.
לא מבין למה צריכים לגדל פה
תפוחי עץ, תירס, חיטה ושום. תפוחי עץ דורשים מנת קור גדולה (מה שאין פה בשפע בארץ, כולל בגולן). תירס צורך מנות מים רבות שכמובן אין פה וחיטה ושום כמעט ולא מגדלים פה בכל מקרה. יש בארה"ב לאירופה מלאי עצום של תפוחים, תירס וחיטה ולסין יש מלאי עצום של שום. הייתי מתמקד בארץ בהרחבת גידולי יצוא כקינואה, הדרים, עגבניות, זיתים, תמרים, תאנים, אבטיחים, תותים (בארץ גדלים בסתיו ובחורף לעומת האביב והקיץ באירופה), מנגו ואבוקדו.
אסף | 15.05.19
2.
כותרת צהובה. ידוע שיש מכסים ענקיים על חקלאות. ומי שלא ידע שלא יכתוב בכלכליסט.
חפשו בגוגל "תעריף המכס" ותראו את כל המכסים על כל המוצרים. בתעשיה מכסים של 0-12%. רוב התוצרת מגיעה ממדינות פטורות ממכס באירופה ואמריקה. בחקלאות יש מכסים אדירים גם על תוצרת אירופית. 50 אלף תופרות שפוטרו בתחילת המאה הזו - משלמות מחיר יקר ומיותר על תוצרת חקלאית שמייצרים תאילנדים. אין לכך שום הצדקה. ושיא האבסורד לדבר עם קיבוצניקים על חישיבות החקלאות. כשיש מפעלים לתפארת של הקיבוצים. גם בעוטף עזה ושדרות יש מפעלים לתפארת. הם אלו שמישבים את המדינה וגם הצימרים. לא החקלאות שמיישבת את הערבה ברוב תאילנדי.
atuk19 | 15.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת