אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מפוצצים

138 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

138.
ל- 120-123 - הסיפור שלך מתאים לבודדים שמצליחים
להתעשר מיצרנות, גאונות וחריצות. אך רוב העשירים הם עבריינים. בהקשר החקלאי, יש משפחה טייקונית ימנית ידועה באחד המושבים בארץ, אשר גרפה כספים מהשכרת שטחים ביישוב לאחסון ציוד של אנשים מבחוץ בתשלום. הם ניצלו משאבים לא להם, ניצלו וגנבו דעת של אנשים תמימים ועברו על החוק (שטחי היישוב שייכים למדינה ולא נכס פרטי). הם גם מוציאים שם רע לשאר החקלאים החרוצים שהם ברובם ישרים ואין להם סיכוי להתעשר כשמעסיקם הוא משרד החקלאות, שכמובן גם מנצל אותם, כי הם לא נמנים עם בוחרי הימין. כידוע יש גם פשעים של צווארון לבן.
המציאות | 01.06.19
135.
133-בדיוק. יצירת ערך יש מאין = חידוש ועשייה. 132-החרוץ לא לקח לעצלנים שום דבר
132 - לעצלנים כן יש יותר משאבים עכשיו, שהחרוץ יצר במו ידיו ושכלו. כמובן שחלק מהערך שיצר יש מאין צריך להישאר אצלו או לחזור אליו כגמול. הוא חייב לצאת נשכר מכל המאמץ, כי האופציה השנייה היא שהוא יישאר בלי כלום בסוף וימות... בכל מקרה הוא לא מקבל יותר ממה שנתן. ואם לא ברור לך שהוא יצר יש מאין אז שים לב: הוא הפך את השדה הקיים (שעדיין לא שייך לו) לשדה מניב. הוא לא השתמש במשאבים של אחרים לצורך כך. כשהיה צריך ידיים עובדות לקציר, העצלנים עשו מה שבא להם והוא זה שעבד קשה יותר במקומם: לא השתמש במשאבים של אף אחד מלבדו. כשהמחרשה התקלקה, איש המלאכה העצלן בעצם לא עשה כלום, כלומר החרוץ אפילו לא השתמש במשאב של הכפר (איש המלאכה) שהיה אמור כן לעבוד. החרוץ יצר יש מאין ואפילו הרבה. ולכולם נהיה יותר טוב ביחס לעבר. עכשיו יש להם יותר משאבים לכל עצלן (למשל אוכל ומים) גם בתקופות רעות. בעבר הם היו סובלים ממחסור במים ומזון בתקופות כאלה. אני לא חושב שקראת מספיק טוב.
אייל א | 27.05.19
133.
132: ענה בעצמך
האם אתה מוכן לחזור לארה״ב (או ישראל) של שנות ה-50׳, עם טכנולוגיה רפואית מיושנת, ללא מחשוב, טלקומוניקציה מפגרת, גזענות, טיסות יקרות לחו״ל, שיעור גדול מהאוכלוסיה שעובד בתעשיה- סיכוי נמוך למצוא עבודה נוחה ומעניינת, וכדומה? אתה *באמת* מאמין שלא היה הבדל משמעותי בחיים שלהם לשלנו? האם עבדת במפעל יותר מחצי שנה? שים לב שבמשל ״כפר העצלנים״, העשיר קיבל את עושרו ביושר- הוא עבד עבורו. הוא לא ״חמד משאבים שהיו נגישים לכולם״ אלא יצר אותם.
נתנייתי | 27.05.19
132.
ל-120-123. לא באמת. אף אחד לא נהיה יותר עשיר בכפר העצלנים מלבד החקלאי החרוץ שידע לנצל את
החולשה של העצלנים. האם נהיו להם יותר דברים חומריים? נניח. אבל האם ההוויה שלהם השתנתה בעקבות כך? האם לדעתך אמריקאים ב1950 שקיבולת ויעילות היצור והשינוע שלהם (כל שכן המסחר הכלל עולמי) עמדו ברמה פרימיטיבית ועלובה בהשוואה להיום- היו פחות מאושרים? האם המצב שלהם היה באמת פחות טוב בצורה משמעותית? או שאולי בכל זאת המצב טוב בכל רמה שהיא והבעיה מתחילה כשאדם אחד מתחיל לעלות מעל לאחרים ולחמוד לעצמו את כל המשאבים החברתיים שפעם היו נגישים לכולם?
חחח | 27.05.19
131.
שיפור המצב
הממשלה צריכה לעודד הגירה מהמרכז לפריפריה.להקים רכבת עד אילת ולכל עיר ועיירה בפריפריה.הקמת נמל תעופה שני בצפון.פתיחת השוק לתחרות בכל הענפים.הפיכת בנק הדואר לבנק רגיל.הגדלת הנחה במס על תרומות כדי לעודד עשירים לתרום.ועל העשירים לתת משכורת הוגנת לעובדים שלהם ולא לקצץ את היד.כי בזכות העובדים הם עשירים.
עמי | 27.05.19
129.
מיליון דולר זה לא מספיק
לפרישה מוקדמת. אני מוציא כל חודש כ 12 אלף למשפחה (וזה די צנוע). אני מעריך ללא תקציב ומשמעת פיננסית הייתי מגיע ל 20+. זה אומר שעבור פרישה מוקדמת נחוץ סכום של 8 מיליון שקל לפחות ואם לוקחים מקדם ביטחון אז 10. עדיין כל הכבוד לכל האלה עם מיליון דולר. מקווה יום אחד להצטרף למועדון ואולי אפילו ל UHNWI. אני אישית פחות רואה סיבה לשלם דמי ניהול מטורפים של 1% ויותר למישהו שינהל לך את הכסף. זה הרי תוספת לעלות השקעה של אותם מכשירים פיננסיים שאותו מנהל קונה (כמו למשל תעודת סל שגם גובה דמי ניהול). לדעתי כשאהיה לקוח כשיר אעשה היכרות עם כמה בנקים של השקעות בשביל לקבל גישה להנפקות ופרייוט אקוויטי וקרנות גידור. אבל אשים שם גג 30% כאשר כל השאר יישאר במניות ותעודות סל עוקבות מדד ונדלן בניהול עצמי
ל | 26.05.19
124.
כתבת תדמית -פרופגנדה בולשיט
נו באמת כמה סטארטאפים עשו אקזיט? ומי התעשר מזה? המשקיעים בעיקר..לא העובדים מי שבעל כמה דירות בת"א אכן יכול למכור ולהתעשר מזה רק כי המחירים פה מחירי בועה מנופחים. אבל כמה כאלו יש? במחירים היום במילא לא ניתן חרכוש פה דירה
בידראל הרוב עניים מאוד | 25.05.19
123.
ל-112: האם עושר הוא משחק סכום אפס? לא. להלן סיפור: (חלק 4/4)
חלק רביעי מתוך ארבעה: לאנשי כפר עצלים זה הרגיש כמו החורף הכי פחות קשה מעולם! וכך קרה עם הקיץ הבא - חם ויבש היה. ובכל זאת, בתחכום ובחריצות בלתי מתפשרים הצליח הבן החרוץ לספק את כל צרכי הכפר שחקלאי יכול לספק. מזון לתושבים, מזון לשאר בעלי החיים, מים, כותנה, אפילו פרחים לגינה. ונחש מי הפך לעשיר הכפר? הבן החרוץ של החקלאי החרוץ כמובן! כל כך הרבה ערך הביא לכפר. את החלב הנוסף הראשון שהצליח החלבן לייצר מעבר לצריכה המשפחתית - נתן כמובן לחקלאי החרוץ בזכות החציר שקיבל. ומכיוון שלכולם היה סוף סוף אוכל כמו שצריך, כולם תפקדו טוב יותר. לכל אחד הייתה תוצרת גדולה יותר מבעבר. וכך כפר עצלים הפך לכפר של קצת פחות מסכנים. קצת פחות עניים. לא בגלל גשמי ברכה נוספים ולא בגלל מחצבי אדמה שלפני כן לא היו ידועים. אלא רק בגלל עבודתו החרוצה של משיח אחד מכפר חרוצים. כולם נהיו קצת יותר עשירים.
אייל א | 25.05.19
122.
ל-112: האם עושר הוא משחק סכום אפס? לא. להלן סיפור: (חלק 3/4)
חלק שלישי מתוך ארבעה: יום אחד הגיע לכפר עצלים המשיח, כלומר הבן של החקלאי מכפר חרוצים. ואתה יכול לנחש רק כמה הבן הזה היה חרוץ. אתה גם יכול רק לנחש כמה ידע וניסיון הספיק לרכוש מאביו בחקלאות בהיותו בן 18. אמרו לו אנשי כפר עצלים בהתלהבות לא אופיינית: בוא! הצטרף לחקלאי שלנו! כמובן שלשם היו מועדות פניו לכתחילה, הגיע הבן אל החקלאי העצל והחל עובד עימו. עבר יום ועוד יום, וחיש מהר נוצר כזה מצב, אתה רק יכול לנחש, החקלאי העצל היה מתעצל בביתו, ובן החלקאי החרוץ היה מחקלק במקומו. עבר חודש, עברה שנה, והחרוץ שלנו - הוציא הנשמה. כשצריך היה לאסוף התבואה היה עושה עבודה של שישה, וכשצריך היה לתקן מחרשה, למד כבר בעצמו את עבודת המלאכה. ואז הגיע חורף קשה. ונחש מה?
אייל א | 25.05.19
121.
ל-112: האם עושר הוא משחק סכום אפס? לא. להלן סיפור: (חלק 2/4)
חלק שני מתוך ארבעה: אתה כבר יכול לנחש איך נראו החיים בכפר עצלים: חלב רק החלבן ומשפחתו שתו, כי לא היה להם מספיק לשאר תושבי הכפר. גם מזון אחר היה במחסור תמידי כי החקלאי לא הצליח במשלח ידו. אפילו את הכותנה תמיד היה מפספס לאסוף לפני הגשם הראשון. כמובן שאיש המלאכה של כפר עצלים בנה כאלה דברים שגם את הפרות לא היית רוצה לשכן מתחת לרפת מעשה ידיו. ומה עם שאר תושבי הכפר? היו בעיקר עסוקים בלהיות תושבים ולשבת רוב היום על כיסא (לא של איש המלאכה). ממש כפר עולם שלישי. עצלים ועצלות אחד אחד. מחסור זועק לשמיים.
אייל א | 25.05.19
120.
ל-112: האם עושר הוא משחק סכום אפס? לא. להלן סיפור:
חלק ראשון מתוך ארבעה: פעם היו שני כפרים - כפר חרוצים וכפר עצלים. בכפר חרוצים היה חלבן, חרוץ חרוץ. כה חרוץ היה שהתאפשר בידו לספק את כל צרכי הפרות. יום יום עמל וגם למד - כיצד לעשות שיהיו יותר פרות ויותר חלב. עבד קשה והצליח. אבל איך הצליח? כשצריך היה להקים רפת חדשה, פנה לאיש המלאכה המעולה של הכפר. זה הקים לו חיש מהר רפת משובחת מאין כמוה. חרוץ חרוץ היה, אחרי הכל איש מלאכה. וכשצריך היה עוד חציר, מבעוד מועד פנה לחקלאי הכפר. מה אגיד ומה אומר, חקלאי שכזה, חציר לא היה חסר. וכך היו כל אנשי הכפר; חרוצות וחרוצים, שכל בעיה מהר פותרים, ושמילים כמו מחסור ועוני לא היו אצלם במילונים.
אייל א | 25.05.19
117.
מכרו אותנו לעבדות
כשלמישהו יש עודף של מיליון דולר בבנק זה אומר שלאחרים יש מינוס של מיליון דולר, והם מתחייבים לעבוד קשה כדי לשלם את החוב הזה, אחרת לכסף (נייר או דיגיטלי) לא היה שום ערך. העובדה שיש הרבה מיליונרים וכמה מיליארדרים מצביעה על כך שיש פה אומה של כמה עשרות אלפי בעלי עבדים, וכמה מיליוני עבדים, שיצטרכו לעבוד קשה מאוד, בשכר נמוך, כדי לממן את העשירים האלה, את הווילות שהם קונים לעצמם, את הדירות שהם קונים "להשקעה", ואת שכר הדירה שהוכפל פי 3 בעשר השנים האחרונות, את המכוניות המיותרות שהם קונים (4X4, מנוע 4 ליטר, ריפודי עור) ואת טיסותיהם ברחבי העולם. השכר החציוני בישראל הוא פחות מ-6000 ש"ח לחודש. זה אומר שחצי מהאנשים מרוויחים מתחת לזה. וגם רבים מאלה שמרוויחים יותר מזה נחנקים פה.
כסף הוא חוב, money is debt | 25.05.19
115.
לאילנית מתגובה 111
את טועה ומחלישה את כולנו. יש הסכם לא כתוב בין המדינה לאזרחיה. אנחנו מפרישים מיסים והמדינה צריכה לדאוג לאיכות חיים. אם אני אזרח שעשה צבא, עשה תואר באוניברסיטה, משלם מיסים בזמן ועושה מילואים ואת שאר חובותיי כנרדש : למה אין לי אפשרות לקנות דירה ??? למה אני צריך לשעבד את חיי בשביל 4 קירות בלוד??? אז תבטלו את המיסים ושכל אחד ידאג לעצמו אבל כל עוד זה המצב המדינה (בראשות המנהיג המהולל ביבי "דווקא" נתניהו) לא מקיימת את התחייבותה. אותה ביקורת לגבי החינוך / הרפואה / השיטור והביטחון...
מורן | 25.05.19
94.
למגיב 68
אתה כנראה לא מבין גדול בכלכה או סתם בחשבון. אם קנית דירה במשכנתא אז סכום המשכנתא מתקזז משווי הדירה לחשוב ההון. אז מי שרכש דירה ב 3.6 מליון שמחציתם משכנתא, הונו הנדלני הוא 1.8 מליון. אגב, מי שרכש דירה ב 3.6 ולא משנה איזו משכנתא לקח לצורך זה ( אל תדאג, הבנק כבר בדק), הוא או בעל אמצעים גבוהים או אידיוט חסר אחריות. עני הוא לא, וממש לא צריך לדאוג לו
חיפה | 25.05.19
86.
בגלל עיוותים בממשלות ישראל לדורותם נוצרה כאן
שיכבה של עשירים ו90% של עניים ממש. העשירים הם צאצאים של אנשי שלומינו ממפא"י שדאגו לשמר את המקומות שבהם ניתן לחלוב כסף. כולנו מכירים את חונטת בתי המשפט, קק"ל , רופאים בכירים , טייסי אל על,ועוד ועוד שמרוויחים מליונים. לכאן יש להוסיף את האליטא האשכנזית שהצליחה לקבל פיצויים מגרמניה לאחר השואה . הקיצבאות והרכוש שצברו מגיעים למיליונים מי שלא הצליח לקבל זאת ( שלא היה שייך לסעיף הראשון שכתבתי) נשאר בעוני מחפיר . כמובן שאת הפירות אוכלים הבנים והנכדים שהפכו למליונרים. נכון שיש גם מליונרים חדשים בהיטק.
עח | 25.05.19
84.
זה פשוט מדהים
עד לפני 70 שנה יהודים עמדו בתור לתאי גזים. נרדפו בגלות והיו חסרי אונים. לא יאמן איזה מסע עברנו ב70 שנה. עלינו מכל קצוות תבל והפרחנו את השממה יש לנו את היכולת להגן על עצמנו עם צבא חזק. תעשיות בטחוניות. חקלאות משגשגת. חברות היי טק שנמכרות השכם והערב. אני הולך לרמי לוי או אושר עד. המדפים עמוסים מכל טוב. יש שפע מטורף רק שלא נאבד את הטוב הזה ושאנשים לא ישכחו מאיפה באו גם כשבכיסם מליונים. לא להיות נובורישים אל תוציאו את העיניים לאחרים. תיתנו. תעניקו למי שאין. תעשו עם הכסף דברים משמעותיים.
נפעם | 25.05.19
75.
למוביל איי לא הספיק האקסיט, עשו ועושים את כול הכסף על חשבוני וחשבונכם...
למוביל איי לא הספיק האקסיט, עשו ועושים עוד כסף על חשבוני וחשבונכם כשבצורה הכי מניפולטיבית שיש מכריחים כול רכב מינואר 2018 להתקין מערכת מיותרת שעולה 4000 ש"ח ועוזרת מאד למסמסים בנהיגה. בלי המערכת שלהם אין תקינה ואין רכב (חוץ מכמה דגמים עם מערכת מקורית מוטמעת). מגוחך אין במדינת ישראל הכול יכול לקרות כשהחברים בממשלה עוזרים. מוביל איי חזירים קפיטליסטיים שגונבים מכול המעמדות.
אזולאי | 25.05.19
71.
מי שרוצה ממני כסף, שלא יקרא לי קמצן
זה הכסף שלי, ואם לא בא לבזבז אותו על עמלות שמנות זה בדיוק מה שאעשה. הבנקאי יכול לבחור לוותר עלי כלקוח, ולא אעלב - זה רק עסקים. אבל כשהחנפן הקטן הזה מיבב אח"כ לעיתונאי על כך שאני "קמצן" ו"מתמקח" - כלומר לא משלם לו סכומים מופרזים וחסרי הגיון רק בגלל הפוזה האירופאית - זה כבר מקפיץ לי את הפיוז המזרח תיכוני. מעכשיו אדאג גם להשפיל את השוויצרים המגעילים האלה, נראה שאתחיל באיחור של שעתיים לכל פגישה.
יוסי | 24.05.19
70.
מתעשרים גם מכספי קרן הפנסיה שיורד לכם כל חודש במשכורת
לכל שכיר היום מופרש בכפייה סכום לפנסיה קרנות הפנסיה משקיעות את הכספים בחברות של הטייקונים כמו דנקנר ותשובה הטייקונים מקימים חברות, מגייסים כספים באמצעות הבורסה ובאמצעות בתי השקעות שמשקיעים את כספי הפנסיה שלכם בחברות כאלה והם בעלי החברות, מושכים משכורות עתק במאות אלפי שקלים על חשבון אותם כספים מקרנות הפנסיה ועל חשבון אנשים שרכשו מניות בבורסה כך התעשרו רבים, מלגייס כספים של אחרים, בחסות החוק או ממשרות בכירות בשירות המדינה עם קביעות ופנסיה תקציבית וגם כמובן אלה שקנו קרקעות בגרושים בקום המדינה והיום מחזיקים בעשרות דירות
לא מעבודה קשה | 24.05.19
39.
מיליון דולר זה לא הרבה היום.
מיליון דולר זה 3.6 מיליון שקל. כמעט כל נחלה במושב שווה יותר ממיליון דולר. כמעט כל מבנה באזור תעשייה שווה יותר ממיליון דולר כמעט כל מבנה מסחרי שווה יותר ממיליון דולר. כמעט כל צמוד קרקע באזור המרכז שווה יותר ממיליון דולר. כמעט כל דירה בצפון ת"א שווה יותר ממיליון דולר. כמעט כל דירה בבניין חדש הצופה לים באשדוד ראשל"צ בת ים נתניה - שווה יותר ממיליון דולר כמעט כל פנטהאוז או דירת גן בשכונה חדשה באזור המרכז עולה יותר ממיליון דולר. וגם בירושלים עשרות אלפי נכסי נדל"ן ששוויים יותר ממיליון דולר. (בית הכרם, טלביה, רחביה, גבעת חנניה, קטמון הישנה, בקעה, תלפיות עין כרם מלחה...). ובחיפה בשכונות על הכרמל ובישובים הקהילתיים היוקרתיים ובמושבות הציוריות הרבה אם לא רוב הבתים שווים יותר ממיליון דולר. יש לדעתי פחות מיליון איש שנכסיהם שווים למעלה ממיליון דולר.
עלי עבדו | 24.05.19
33.
כל הממורמרים ונדכאי הארץ שכותבים על
פערים/חזירות/מיסים ושאר הקלישאות לא מבינים שאותם עשירים לעולם לא מדברים ולא ידברו ככה. במיוחד אלה שהיו פעם עניים והיום עשירים מאוד. אלף בית של עושר זה עבודה מנטלית קשה, אמונה חזקה ולא להקשיב לאנשים כמוכם בכיינים. אפשר להיות עשיר בארץ, ועוד איך.
רבקה | 24.05.19
28.
כמה הגזמות
כמו תמיד, העיתונאים אוהבים להגזים. אף בנק פרטי לא רודף אחרי מישהו עם מליון או שניים. כדי שירדפו אחריך, צריך לפחות חמישים מליון בדולרים ירוקים. הרוב יתחילו לדבר עם מישהו שיש לו חמישה מליון. מתחת לשלוש, בכלל לא יסתכלו עליך. בנק כמו ג'ייפי או גולדמן לא סופרים כאלו עם פחות מחמישים או לפעמים אפילו מאה מליון דולר.
אחד שיש לו | 24.05.19
27.
השואה הבאה קרובה מתמיד
כמה זמן נראה לכם יקח לכל מיני שונאי ישראל לעשות את הקישור בין התעשרות הישראלים לבין מצבם הרע של הלבנים באמריקה או אירופה? לדעתי הם יעשו את זה מהר מאוד והאנטישמיות רק תעחה ותעלה עד לנקודה שכבר לא יהיה לאן לברוח. חבל שמי שישלם את המחיר יהיו דווקא מעמד הביניים והמעמד הנמוך הישראלי שאין להם קשרים או יכולת לנייד את ההון הדל שלהם בזמן קצר...
אני | 24.05.19
11.
יותר עשירים = יותר עניים
הולך ביחד. פשוט כי רוב העושר זה מתעשיות מסורתיות, קרי נצול, מסים מופחתים, הטבות, מונופולים רווחים חזיריים ועוד תודה לימין שמחלק כסף לעשירים ולחברות הבינלאומיות תודה לכלכליסט על הכתבה המפרגנת. שנוכל להתחמם בעושר של האחרים על חשבוננו
בטריה מהמטריקס | 24.05.19
9.
בגדול הכתבה מחדדת את העמקת הפערים בישראל
פערים כאילו הם שפורמים את החברה ואת תחושת השייכות. בסוף יהיו עשירים בגטאות וסלאמס אלימים. מקומות כמו ארסוף (שטח מסוגר שמבודד מהעולם) יהפכו לנפוצים יותר. לעת הזו ההסתגרות היא במגדלים אבל זה ישתנה. יקח 20, 30 שנים אבל ישתנה.
עעע | 24.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת