אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"כשהיה צריך להזיז משהו – שילמו. ככה זה עבד בקניה"

53 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

50.
האשמות מגוחכות
שוחד באפריקה הוא דבר ידוע ומקובל (פשוט מושתק מן הסתם) כדי להזיז דברים. גם חברות מסחריות גדולות עם פעילות באפריקה נוהגת לשחד את הבכירים, כן גם חברות ישראליות גדולות ומוכרות. לא ברור לי למה דווקא נטפלו אליה, לפי זה צריך להעמיד לדין שורה ארוכה מאוד של ראשי חברות ומוסדות במשק שסוחרות ופועלות באפריקה.
נטע  | 27.05.19
45.
קניה
מדינה אוכלת יושביה . יש מישהו אחד בארץ ישראל שלא עבר, עובר, יעבור על חוק הלבנת הון הזה? נערה שעושה ביביסיטר חייבת גם כן להצהיר על 100 השקלים שהרויחה . אפשר לתפור לה תיק כזה שגם ההורים האחים והאחיות ימצאו אחראים . יש למציאות שהתפתחה כאן שבית המשפט הציב עצמו במקום הקב''ה , מספר שמות תואר: א. צ'יקא ב. נ. ק. וו. ד ג. יבסקציה ד. ק. ג. ב ראש הק. ג. ב הוא הוא אהרון ברק הידוע לשימצה , אשר טבע את אמרת השפר : אין דבר בלתי שפיט . ארץ אוכלת יושביה עלולה לאבד ח''ו את זכות קיומה .
ar | 27.05.19
43.
ל-6. ההבדל הוא שבארץ השוחד ממוסד. אף אחד לא מעביר לאף אחד מעטפות אבל זו פרקטיקה נהוגה
שאם אתה רוצה שדברים מסוימים ילכו בצורה מסוימת, אתה צריך לשכור את שירותיו של האדם הנכון, המחיר הוא מה שהוא יקבע. הכל רשמי והכל על השולחן. כמו כן, בהמון מצבים, ללא קשר לאדם ספציפי זה או אחר, מלכתחילה בנו את המערכת כך שיש צורך לשלם שלמונים לאנשים חברים בגילדות השונות (ע"וד, רו"ח וכו') גם אם אתה אישית לא זקוק לשירותי הידע שלהם.
j | 27.05.19
42.
כול אחד שרוצה להזיז משהו במדינה הזו נותן שוחד
מה עם כל הנשק שהתעשייה הצבאית מכרה ומוכרת במאות מיליארדים ? מה עם הצוללות? מה עם כל סגירת מרפסת זוטרה בעיריות? מה עם מכירת נשק במיליארדים למדינות אפריקה? ודרום אמריקה? מה עם מתווה הגז? מה? מה? מה? עם כל מאות ה"מאכרים" ו"הלוביסטים" שיושבים על "הראש" של חברי הכנסת ? יום יום שעה שעה???? אז נטפלים לשרי אריסון שכראה בכלל לא היתה "באיך שמתנהלים שם העינינים"
הצביעות של מדינת ישראל | 27.05.19
40.
מנסים לחנך את האפריקנים בנימוסים אירופאים. נדון לכשלון!
זו התרבות באפריקה. ללא שוחד שום דבר לא יזוז. אם חברות מערביות ימנעו מלשלם שוחד הן לא יקבלו עבודות ואפריקה תחזור לתקופת האבן. אין מה לעשות. זו מנטליות שטבועה בהן. זה מאד מזכיר את הניסיון של המערב לחנך ולשכנע את הערבים לשנות את מידותיהם.
מערביים "נאורים" ומתנשאים. | 27.05.19
36.
למה שוחד באפריקה מופיע כחדשה? אדם לבן לא יכול לתקוע מסמר באפריקה ללא שוחד
הענין מסתבך כאשר חברה אמריקאית מפסידה במכרז ומתלוננת לרשויות בארה"ב. אלה מפעילות לחץ על המשטרה בישראל ונפתחת חקירה. אם חברות מערביות יפסיקו לתת שוחד באפריקה, חברות סיניות ורוסיות יזכו בכל המכרזים. שם השוחד הוא בעידוד הממשלה - לממשלת סין אין מה לעשות עם עשרות מליוני גברים, כתוצאה מהטיית האוכלוסיה, שיצרה מדיניות הילד היחיד, והיא מממנת את עבודתם בפרוייקטים בחו"ל.
משה | 27.05.19
33.
הטיעון כאן הוא מאד פשוט:
ברור לכולם שבשביל להזיז דברים באפריקה צריך שוחד. העולם רוצה לשנות את המצב הזה. בגלל זה התקבלה החלטה אתית שאסור לתת שוחד. על סמך זה נקבעו חוקים שאסור לאזרח ישראלי לתת שוחד, למרות שזה מקובל. אריסון היא פשוט מגש הדולרים שעליו כולם יבינו שהממזרים שינו את הכללים.
אהרל'ה | 27.05.19
31.
אין עיסקה בחו"ל ללא שוחד
כל התעשיות הצבאיות כל אנשי העסקים בעולם . הכל מגובה בשוחד. הסינים הכי גדולים בזה כך שהם עושים הכי הרבה עסקאות בעולם. תשאלו את לבייב וכל שאר הדוסים שעושים מיליארדי דולרים מיהלומים ברחבי העולם. אין דרך אחרת. עם ימשיכו להטיל עונשים המדינה תפסיד מיליארדים ממיסים. נראה לי שמנסים לשפוך את המים עם התינוק . הסיפור של ביבי שונה כי הוא ראש ממשלה ואסור לו לקבל או לתת שוחד. נראה כאילו מנסים להכין את הקרקע למשפט השוחד של ביבי ולכן נכנסים בבינוי ושיכון. הסיבה להעמיד את אנשי השלטון לדין על שוחד אינה זהה למצב של אנשי עסקים הנותנים שוחד בחו"ל.
גילי | 27.05.19
24.
למה להיתמם?? מה עדיף? להפסיד את החוזים לסינים?
מה ההיתממות הזו? אז שילמו כדי לקבל פרוייקטים וכסף רב זרם בזכות זה לחברה, למשקיעים בה ולישראל. מי שחושב שאפשר לעבוד אחרת באפריקה טועה. חוץ מזה, לשלם שכר יועץ שכל תפקידו לקשר לשר הרלוונטי זה מקובל בכל העולם, לשלם דמי מעבר בשדה של מישהו מקובל גם הוא. מישהו יצר כאן כתב אישום מנופח ומפוברק כדי לקבל כותרות. בואו לא ניתמם, החברה הזו מעסיקה אלפי עובדים שבזכות פרוייקטים כאלה מביאים משכורת הביתה לישראל, מה עדיף??? לשחק אותה יפה נפש ולהפסיד את הפרוייקטים לסינים? ומה אז? עוד מובטלים?
הילדון | 27.05.19
21.
אז למה לא חוקרים את אהוד ברק? ועוד שמאלנים שמשחדים כל מיני
הקרן החדשה להשמדת ישראל, מחלקת מלגות (שוחד) ומחייבת את הסטודנטים לעמוד לשירותם לאחר התואר (תמורה). זה שוחד נכון ? אבל בטח בג"ץ בוגדי ישראל, ישמרו על הקרן החדשה להשמדת ישראל. ככה זה אצלנו. רק למה לא בודקים מה קורה בבג"ץ המושחתיםםםםםםםםםםםםםם ?
שואל ותוהה | 27.05.19
12.
ברבור מוחלט ולא ברור של התנהלות המדינה, ככה עובדים בחו״ל שיבדקו כמה האירופאים משלמים
במדינות עולם שלישי בכדי לזכות במכרזים שלא לדבר על מעצמות העל. ככה דברים מתנהלים, כל החקירות האלה רק מזיקות לאנשי עסקים מובילים בישראל. כל עוד הם משלמים מס בישראל באופן חוקי שיעבדו ברומא כמו רומאים.
טל כרם | 27.05.19
9.
איזה שטויות
בכל מכרז / פרוייקט / מיזם במדינות הללו (ובמדינות רבות אחרות) מעורבים כספים לפקידים. כל החברות הגדולות במשק בעולם עושות את זה... זה העולם, ככה הוא עובד . הרוסים והסינים מבינים את זה יופי - ושם לא שופטים את החברות על שוחד - אז למה הציפייה? להתגלגל על הגב ולמות?
מישהו | 27.05.19
8.
שיכון ובינוי
למה קניה? בישראל אם צריך להזיז משהו צריך פשוט למרוח מאכר. מה מביאים דוגמאות מהעולם השלישי? כאן בישראל שינוי תבע- שוחד/ היתרי בניה-שוחד/כשרות-שוחד/ התרי שהייה והתאזרחות-שוחד/ נישואין-שוחד/גירושין-שוחד/ רשיונות יבוא-שוחד/עבירות תנועה-שוחד/רשות האוכלוסין-שוחד. ואם נשכיל נמצא כי רק אם ייתפס גנב במחתרת..,... אסופה של עבריינים מכל העולם מצאו ומוצאים מפלט בישראל בהשגחת ראשי המאפיה המחוקקים חוקים לאפשר זאת
Artsiw | 27.05.19
6.
"ברומה, תתנהג כרומאי"
באפריקה, תתנהג כאפריקאי. שיכון בינוי פעלה בהתאם לכלל, בצורה מאוד אדוקה עד כדי ביצוע עבירה על החוק, מתן שוחד לנוגעים בעניין. תרבות השוחד באפריקה, מונעת כל אפשרות לביצוע עבודות ציבוריות, בדרך הוגנת. זכייה במכרז, תלויה בגובה השלמונים והשוחד שהקבלן המבצע מוכן לשלם. שוחד של כמה מיליונים מניב רווחים עצומים של מיליארדים.
דני | 27.05.19
4.
תיאטרון האבסורד
כולם יודעים ששחיתות היא דרך חיים באפריקה. הרי אין מערכת מסודרת שדרכה ניתן להעביר בקשות וצרכים לביצוע. מדינת ישראל בעצמה !!! פעלה בדרכי שוחד באפריקה בלא מעט מפפעולות שביצעה באפריקה וגם כיום!! אין חברה גדולה כיום שעובדת באפריקה ללא מתן "שוחד" ככה הדברים עובדים שם את זה קשה להבין פה כי אין ראשי ממשלה שמקבלים מאות אלפי שקלים תמורת הקלות במס וטובות הנאה... אז בא נעמיד את שיכון ובינוי על שוחד....איזה אבסורד
ברבור שחור | 27.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת