אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הסימנים מאותתים: מחירי הדירות שוב בדרך למעלה

44 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

36.
לטעון שחוסר וודאות מהממשלה יגרום לעליית מחירים
אחי, בחייאת, תשאיר את המקלדת ולך הביתה. עוד אחד שעשה העתק הדבק לטקסט של חברה נדל"נית. לא בונים מספיק? בסך הכל כל שנה מדובר על 50 אלף דירות שניבנו. בנוסף זקנים בודדים נפטרים בכמות של עשר אלף בשנה. דירות נוספות יוצאות לשוק מכונסי נכסים. הביקוש הוא נמוך מהמספרים הללו בשנה. גם אם תפחידו אנשים לקנות, זה לא ישנה את העובדה שכמות האנשים עם ההון העצמי לקנות דירה מסריחה כבר הולך ונעלם, וככה משפרי הדיור תקועים עם הדירה שלהם כבר יותר משנה וכמות החודשים עד למכירה רק עולים ועולים עד להתפשרות מצד המוכרים.
מאיר | 30.05.19
32.
זו עובדה שהמחירים שזו והשקעה בסיכון של 100%
המדדים שיש היום דוחפים גם משקיעים וגם פרטים לקנות דירה. אבל כמות הלחצים שיש על הכלכלה היום מבטיחים שעד שתסתיים המשכנתא נחיה בסביבת מדדים שונה מאוד. עבור הדור האבוד שחיכה 10 שנים, לחכות עוד 20 שנה כדי לקנות דירה בגיל 50 זו לא אופציה והם שידחפו את העליה, אבל כשימכרו את הבית הם לא יקבלו חצי ממה ששילמו (כולל מיסים וריביות). זה עצוב. הסיפור הזה יגמר בבכי מר.
משה | 29.05.19
27.
השכר הנמוך ומחיר הדירות
המשכורות בישראל נמוכות כיוון שהביורוקרטיה צורכת הרבה כח אדם מבוזבז באבטלה סמויה גדולה כפי שיש בשירות הציבורי , אין סיכוי להעלות את המשכורות . מה שיכול לבצע אדם אחד עם שכר גבוהה מבצעים 3 אנשים בשכר נמוך מאוד . ישראל צריכה מהפיכה נגב הרגולציה החונקת ונד הביורוקרטיה החונקת את הכלכלה . רק משם תבוא הגאולה . מחיר הדירות לא ירדו כיון ששולי הרוח ירדו מאוד ואין יחס לעומת הסיכון . הממשלה לא תוריד מסים והקרקעות במרכז הארץ לא מתווספות . אלא אם יבנו בצפיפות גדולה הרבה יותר גם כדי לייעל את התחבורה הציבורית . אבל כולם אימפוטנטים כאן . כולם מפחדים מכולם. בעיקר המשפטיזציה המטורפת בישראל . בכל נושא מתערבים המשפטנים וחוסמים את ההתקדמות . כאן ממתינים למהפכה . לא כל עניין הוא משפטי . לא כל החלטה צריכה להיות בלווי משפטי צמוד החוסם את ההחלטה . די . תנו לחיות בארץ הזאת !!!!!!!!!!!
אוהב ישראל מאוד  | 28.05.19
26.
ממה כולם פה מופתעים ???
זוגות בארץ מתגרשים, זוגות בארץ מתחתנים, יותר ויותר צרפתים עולים לארץ ... כל זה מעלה את הביקושים לדירות אין ברירה אחרת מחירי הנדלן יהיו במגמת עלייה (נכון לפעמים זה יורד קצת...אבל המגמה בטווח ארוך זה בעלייה. אנשים שאין להם כסף לקנות דירה תמיד יגידו אכלו לי שתו לי כל העולם דפוק ואני בסדר.
דני | 28.05.19
25.
פתרון קסם ויש כזה כנסו
מדוע מחירי הדירות יקרים ותמיד בעליה ? בגלל מחסור בדירות ? בגלל תאוות הקבלנים והרשויות ? אז זהו ממש לא !! יש "עודף" דירות בישראל הבעיה היא שהדירות נהיו מקור השקעה בטוחה ככה כל אחד שיוצא לפנסיה או מישהו שקיבל קצת ירושה או כל אחד שחסך קצת כסף בצד פשוט לוקח משכנתה משלימה והנה ישלו "עסק" עובד משכר דירה. אני אומר שצריך להבריח את כל בעלי הפיננסים מתחום הנדלן כדי שזוגות צעירים יכלו שוב לרכוש דירה משלהם אני רוצה ליזום חוק חדש שחשבתי עליו ימים ולילות ואכן יש פתרון קסם החוק החדש אומר מי שמשכיר דירה בסכום של עד 3200 שח ישלם 35 אחוז מס לעומת זאת השוכר יקבל חזרה מהמדינה 30 אחוז מס בחזרה. ומי שישכור מעל 3200 שח ישלם למדינה 70 אחוז מס למדינה .והמשכיר יקבל חזרה 55 אחוז מס חזרה מהמדינה ככה לא יהיה שווה להשקיע בדירה והמשקעים ישחררו את הדירות והמחירים ירדו שוב בבקשה שתפו אולי נצליח לעשות משהו טוב
מוטי | 28.05.19
22.
נו באמת
הביקוש אמנם לא מת אבל הוא מחכה בצד למחיר שפוי, אנשים לא מסוגלים לשלם את המחירים ההזויים והמנותקים. הקבלנים ובעלי דירות שרוצים למכור בינתיים לא מתקפלים ונתקעים עם הדירות. המצב לא ברור בכלל וכל אחד שאומר שהמחיר יעלה הוא חסר אחריות שמתעלם מהמציאות בשטח.
כלכלן | 28.05.19
19.
תמא 38 גורמת הורדת מחירי הדירות בארץ וזה חשוב מאוד....
תמא 38 גורמת הורדת מחירי הדירות בארץ וזה חשוב מאוד....קניתי דירה 4 חדרים מהישנות בפרויקט תמ"א 38/1 , עם מרפסת שמש ומעלית ושילמתי כעשרים אחוז פחות ממחיר דירה מקבילה בפרויקטים חדשים , דרך אגב הדייר שמכר לנו את הדירה , עבר לקומה מעלינו , לדירות החדשות בתמא שהיזם מכר
נתן , פתח תקווה | 28.05.19
15.
כשיש פחות עסקאות זה אומר שיש פחות ביקוש, נקודה!
מספיק עם הקשקושים ונסיונות הפרשנות הפתלתלים של הקבלנים ושלוחיהם! וכל הטיעון המופרך הזה שבגלל מחיר למשתכן נעצרה הבניה ופחות בונים- תעשו לי טובה ואל תזלזלו באינטליגנציה. מחיר למשתכן לא מנע מאף קבלן לבנות. הדבר היחיד שהוא עשה זה לקח קרקעות שבעבר הוקצו לקבלנים בשיטת כל המרבה במחיר (וזה גולגל על הקונים), והעביר אותן לשיווק בשיטת כל המפחית במחיר. זה מצוין, זה לא פגע כהוא זה ביכולת של הקבלן לבנות על קרקעות שיש לו במלאי או לקנות קרקעות בשוק הפרטי, וכל הטוען אחרת מדבר מאינטרס. הדבר היחיד שזה פגע זה ביכולת של הקבלן למכור דירות במחירים המופקעים שהיו בעבר. לזה באמת הביקוש פחת וטוב שכך, וזה רק מראה שמחיר למשתכן השיגה את מטרתה (וחשוב שתמשיך בשנים הקרובות)
יוסי | 28.05.19
14.
הכסף לא מחולק באופן שיוויוני
זה נכון, ולכן מי שיש לו קונה עוד ועוד דירות להשקעה וגורם לכל השוק הזה להראות כאילו באמת יש ביקוש מטורף ומחסור במגורים. הפתרון הוא מס על דירות ועל שכירויות, הבעיה שלאף אחד אין את האומץ/יכולת לעשות דבר כזה. מי שיש לו, שיקנה, אין שום בעיה עם זה אבל שלצד זה יהיו מיסים הגיוניים שיגרמו לאנשים לחשוב האם באמת לשים את הכסף ה"זמין" שלהם על דירות להשקעה. אם זה לא יקרה והכסף ימשיך להיות זול כמו שהוא היום ולא יתווספו אלטרנטיבות להשקעה מלבד דיור המצב לא ישתנה והדור הצעיר לא יוכל להתקדם לשום מקום בחיים שלו.
מור | 28.05.19
12.
אדריאן
המחירים ירדו לפחות 10 אחוז מהשיא וממשיכים למטה ... אם ימשיכו להרחיק משקיעים מהשוק זה ישאיר רק את רוכשי הדירה הראשונה כוח הקניה שלהם יוריד את המחיר כי להם אין כסף !! תוסיף את זה שיש השקעות בחול תוסיף את זה שהזרים לא קונים ותוסיף את העובדה שחברות הבניה לחוצות למזומן בגלל החוב .. תקבל המשך ירידה .
אדריאן | 28.05.19
11.
ל-4 תמשיך לחלום יש מחסור גדול
נטו כישלון גרם לאנשים מיואשים כמוך להאמין שהוא יישבור את המשקיעים ואת הקבלנים וככה במטה קסם ייוצרו עשרות אלפי דירות והמחירים יירדו אז זהו שלא, המשקיעים הפסיקו לקנות דירות והעבירו את כספם להשקעות מעבר לים אבל במקביל הקבלנים הפסיקו לבנות כי הטמבלים שהאמינו לכחלון הפסיקו לקות ולקבלנים יש הרבה מאוד אוויר לצמצם בניה, רק הקבלנים שמסובסדים ע"י המדינה (מחיר למשתכן היא לא ירידה במחיר זה סיבסוד של עד היום כ 5-6 מליארד ש"ח מכספי משלם המיסים, שוחד בחירות אתה יכול לקרוא לזה) אבל כול אלו שמחכים "לזכות" בהגרלה מבינים כבר שלא ממש שווה לזכות בדירה מעפנה בעפולה ולא משנה כמה אומרים לך שהיא זולה אז הביקושים יושבים ומחכים, אבל אלו משפחות שבסוף יתיאשו ויבינו שהדרך לדירה, מה לעשות, עוברת בבנק ובהרבה עבודה קשה, הם אפילו לא יכולים להגיע למסקנה שעדיף לגור בשכירות, כי נטו כישלון הבריח את המשיעים להשכיר דירות לאנשים בברלין, לונדון וניו-יורק.
רמי | 28.05.19
9.
ווא מה יהיה עם הפמפום נדלן הזה?!
ד"ר כתבת, כאשר בונים פחות כמו שכתבת "ההשקעה בבנייה למגורים" יורדת, בגלל שמספר העסקעות במגמת ירידה ובשפל חסר תקדים! אם המחירים רק עולים ומוכרים כל הזמן דירות היה סביר להניח שהבנייה לא תיפסק. דבר נוסף, צמיחת האוכלוסיה בישראל היא 2% כבר יותר מעשר שנים, ככה שאין כל קשר להשוואה עם ה-OECD שעשית, זה פשוט לא אומר דבר. כמות הדירות שבונים (בנייה פעילה ובנייה שהחלה בכל שנה) ממזמן עקפו את הגידול הזה של 2% כל שנה! חוסר מקצועיות.
אליעד | 28.05.19
6.
בשנים הקרובות ירידה
בעקבות תוכנית מחיר למשתכן, המחירים בירידה, אך ההשפעה העיקרית כתוצאה מהתוכנית תתחיל רק בשנה הבאה - 2020. ישנם כיום עוד כ-50 אלף דירות במחיר למשתכן במכרזים מול קבלנים, שבחמש השנים הקרובות יגיעו לשוק גם את התוכנית לא תמשיך. וזה בנוסף ל-70,000 משפחות שכבר זכו בדירה!
יעקב | 28.05.19
3.
לא משנה מה יקרה, תמיד בעלי עניין יגיעו לאותה מסקנה
מלחמה - המחירים יעלו שלום - המחירים יעלו מיתון - המחירים יעלו שגשוג - המחירים יעלו וכך הלאה בסוף מה שמנפח את הבועה זה הריבית הנמוכה נ.ב. כסף לא גדל על העצים, אנשים יכולים לקנות דירה עם המשכורת שלהם, שלא עולה ועם משכנתא...
חיים | 28.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת