אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מחירי הדירות בצפון הישן של תל אביב צנחו ב־5%

42 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

42.
חולדאי מוציא דרישות לתשלום עת מאות אלפי שקלים, אבל השמאי המכריע מיישר אותו יופי
חולדאי פוגע אנושות בכל תושבי הרובע הצפוני. הם גם תקועים בדירות ישנות, וגם לא כדאי להם כבר לבצע תמ"א בבניין, כי העיריה תחייב אותם מיד לשלם את ההיטל מתוקף התקנה שקבעה כי לבניין אושרה מראש למעשה התוספת הזו, וזה גובר על זכויות התמ"א 38. אבל ישנן יותר ויותר פסיקות של השמאי המכריע, אשר מבטל את החלטת העיריה בתחומי הרבעים, הקובע שמכוחה של תמ"א 38 אשר פוטרת מתשלום היטל השבחה, אין לגבות את היטל ההשבחה שבמגרת אישור תוכנית הרבעים, אלא בסכום של 25% היטל מזה שהעיריה דורשת בפועל מהתושבים (הדייר נדרש לשלם בפועל מחצית מסכום ההשבחה שקבע השמאי המכריע, משמע 12.5% מערך המכירה). אני מאמין שפסיקה של בגץ בעניין תיתן לעיריה סטירה מצלצלת, ותביעה ייצוגית נגד העיריה, תיישר את חולדאי ואת שליחיו ותמנע מהם להמשיך לקבוע שומות של 700 אלף ש"ח (350 אלף ש"ח מס לתושבים בעלי הדירות ברובע) על מימוש פרוייקט תמ"א 38 ברבעים. למעשה, במקום לעודד התחדשות עירונית, חולדאי שולח את התושבים להליך של שנה שלמה מול שמאי העיריה, ולמו"מ על גובה ההיטל. בסופו של דבר, העיריה מקבלת 1/4 ממה שהיא דורשת לשלם.
עומר | 09.06.19
41.
לכל אלה שלא מבינים כיצד ירידה בהיצע גורמת לירידה במחיר
מוסבר בכתבה שבמקביל לירידה בהיצע (של המוכרים שלא מוכנים לשלם את ההיטל הזה), הרי שיש גם ירידה בביקוש לדירות האלה (ע"י קונים שלא מוכנים לקנות דירה במחיר שמבטא את ההיטל הזה). לפיכך, ישנה הסטה של הביקוש לדירות חדשות, וירידה בשווי של הדירות הישנות, ש"נתקעות על המדף". התופעה הזאת מתרחשת ספציפית ברבועים שהעיריה קבעה להם את ההיטלים הללו, ולא במקומות אחרים בעיר, כאשר במקביל, יש תנופה גדולה של פרוייקטי תמ"א בשכונות הצפון והצפון מזרחיות. לפיכך, אין באמת ירידה בהיצא, אלא העדפה של השוק לחפש דירות חדשות, או דירות בבניינים קיימים מפרוייקטים של תמ"א, במקום לקנות דירות ישנות שאין שום כדאיות כבר להשביח אותם בעקבות ההיטלים המטורפים הללו. אגב, הטענה שבניין שמוסיפים על גגו 2.5 קומות, גורמת לעליית שווי של 700 אלף ש"ח לכל הדירות בבניין- הזויה. חולדאי למעשה לוקח את עליית הערך הממוצעת של תוספת לדירה במסגרת תמ"א כתוצאה מהוספת 2.5 קומות, ובאופן מניפולטיבי מציג את זה כ"נתונים סטטיסטיים" על עליית ערך של "כל בניין" שמוסיפים לו 2.5 קומות.
עומר | 09.06.19
40.
לעיריה יש 2 מליארד שקל עודפים בקומה, והיא חומדת עוד ועוד
רון חולדתי ביצע פיגוע כלכלי בכיסם של עשרות אלפי תושבים. זו האמת. ברור שלדרוש 350 אלף שקל על מוכרי דירה, שערכה לא השתנה בעקבות "תוכנית הרובע" המופרכת הזו, זו עילה מעוותת שנועדה למצוץ תשלומים אדירים מתושבי העיר. הרי ערך הדירה לא עלה בפועל בעקבות אישור התוכנית, וממילא הדירות הללו היו זכאיות לפטור במסגרת תמ"א 38. מה עשה רון חולדאי? מצא דרך יצירתית לחסום מהדיירים גם את האפשרות לתמ"א 38, שהרי גם במסגרת מ"א, יושתו עליהם כעת מיסים של מאות אלפי שקלים. והנה לכם ראש עיר שמבחינתו כל הבניינים הישנים בני ה 50 שנה יכולים לקרוס ברעידת אדמה, העיקר שהקיבוצניק יחמוד וימצוץ עוד ועוד מתושבי העיר, כדי שקופת העיריה תשמין יותר משהיא כעת. זה מה שהצבעתם, וזה מה שתאכלו. הוא דפק בעיקר את המצביעים שלו. אגב, עיריית ת"א היא מהעיריות העשירות ביותר בעולם למי שלא יודע.
עומר | 09.06.19
39.
סוכן נדל"ן מוביל בצפון הישן
ב2017 וב2018 היו למשרדי דירות למכירה בצפון הישן מגוון רחב של דירות בתקציב של 1.8M לבין 2.4M.. היום אפשר לספור את הדירות שמוצעת למכירה על כף יד אחת. אין דירות בשוק שמוצעות למכירה והביקושים כל כך גבוהים שזה עצום! ולכן המחירים עולים! לצערנו. "תודה לך" עיריית ת"א על המעצור
שחר | 04.06.19
31.
13, חבר שלי שוכר 3 חדרים מרווחת בצפון הישן ב 6200
ל 2 שותפים כלומר כל אחד משלם 3100. לא זול אך עדיין נסבל. חוזה חדש יחסית, מהחודשים האחרונים. יחיד כמוך יתקשה לשלם 5500 (להבדיל מזוג עם 2 משכורות) ולכן אם אתה חייב דירת יחיד ולא שותפים כדאי שתגדיל את תחום החיפוש שלך. חפש למשל גם ברמת אביב/נווה אביבים הסמוכות. יש דירות 2-2.5 חדרים ב 4000-4500.
תל אביבי | 31.05.19
30.
טוב נו - בכל זאת
המחירים האלו הם לאנשים עשירים - 4 מיליון ... 80% מהאנשים שגרים שם לא הוציאו חצי מזה יש גבול למחירים - ויש גבול לכמות האנשים שיכולים לקנות דירות ב 3-4 מיליון ולכן המחירים לא יעלו זה בטוח - מה שהופך את הנדל״ן להשקעה באזורים האלו ללא כדאי ולרוב האנשים לא אפשרי בכלל . ומה שעוד בטוח הוא שאנשים עשירים לא פראיירים וגם משקיעים לא ולכן לא קונים דירות להשקעה כבר (סוד מקצועי שאני מגלה לכם שמתחילות בעיות העשירים והמשקיעים בורחים ראשונים).
אליהו | 31.05.19
25.
היטלי השבחה תא5000
היטלי ההשבחה נולדו בתוכנית ת"א 5000 . זו הסיבה לקידום כל התוכנית לפני כן היה תמ"מ5 ולא נבעו ממנו היטלי השבחה . תוכנית הרבעים רק יצרה את מידרג היטלי ההשבחה . עיריית תל אביב קידמה ומקדמת עליית מחירים בנדל"ן. אומרים שכל הצמרת ומהנדס העיר היוצא הם נדליסטים. וחברים של נדלניסטים . לכן הכשירו תוכנית תחבורתית רעה הפוגעת בתושבים.
יאיר | 30.05.19
11.
משהו לא מסתדר לי בכתבה
אם מוכרי הדירות מפחדים למכור פן יושט עליהם היטל השבחה גבוה, זה אומר שיש הרבה פחות דירות למכירה. התוצר של היצע נמוך מאד וביקוש קשיח אמור להיות עליית מחירים של 15%. אז מדוע המחירים ירדו ב 5%. אני אגיד לכם. אין לזה קשר להיטלי ההשבחה של העירייה. פשוט ירידה בביקוש. המחירים כל כך גבוהים שהזוגות הצעירים שחשקו בתל אביב פשוט מתפשרים ועוברים לראש העין או מקומות דומים.
דן | 30.05.19
10.
הסיבה פשוטה יותר: המחירים התייקרו יותר מדי
האוכלוסיה בת"א מבוססת אבל לא עד כדי כך מבוססת. מי שמבוסס כבר יש לו דירה, וקשה למצוא ישראלים שיסכימו לקנות דירות ב 50, 60 ו 70 אלף שקל למטר והתוצאה היא ירידת מחיר. אפשר לגור די קרוב בשכונות (צפוניות, מזרחיות ודרומיות) ועם אוטובוס פנימי להגיע לכל מקום בעיר בזמן קצר, והמחירים בהן נמוכים משמעותית, וזה מושך מרכז תל אביבים, שכאמור כמעט כולם לא מיליונרים כבדים, לצאת ולחפש דירה שיותר תואמת את יכולתם הכלכלית. מחירים כאלה גבוהים מוצדקים רק אם הדירה מושכרת בתעריף מפולפל ב airbnb. התשואה לישראלים נמוכה מדי ויש אלטרנטיבות השקעה הרבה הרבה יותר טובות בישראל. המשמעות היא צפי להמשך ירידה במחירים במרכז העיר. האזור טוב אך לא שווה כ"כ כ"כ הרבה כסף. אין הרבה ישראלים שיכולים לשלם 6 ו 7 מיליון שקל לסתם דירה גדולה למשפחה. תל אביבים מבוססים מחפשים דירות ב 2-5 מיליון. זוגות צעירים מחפשים ב 1-2 מיליון.
תל אביבי | 30.05.19
9.
אין בצפון הישן שום ייחוד
תל אביב האמיתית נמצאת באזור אחוזת בית והמעגלים שמסביב - לב העיר, דרום מערב רוטשילד, נחלת בנימין, כרם התימנים, נווה צדק. כל שאר השכונות הן לווינים חסרי יחוד ששואבים את הקסם התל אביבי האמיתי. ולראיה - תיירים מסתובבים באזורים האלה ולא בצפון הישן, שהוא למעשה שכונה גנרית שכמותה יש גם ברמת השרון, כפר סבא ועוד...
מיכאלה | 30.05.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת