אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אופרה אחרת: כשאיראן וישראל שילבו זרועות להשמדת הכור העיראקי

52 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

42.
לפרס היו קשרים טובים עם המודיעין הצרפתי שעדכן אותו על מצב הכור
פרס העדיף אופציה של חבלה שקטה, ולא הפצצה שיש לה משמעויות אסטרטגיות. המוסד חיסל הרבה יוזמות של עיראק ואיראן באמצעות פעולות חשאיות. לצרפתים הרי היה מידע מדויק מה קורה בתוך הכור. היו גם מומחי גרעין ישראלים שהתנגדו להפצצה, כי לא חשבו שלכור העיראקי מדגם אוסיראק יכולות צבאיות (=אלא מחקריות בלבד)
בין דימיון למציאות | 12.06.19
36.
מדהים שאיפה ששומעים על ערבים משיגים נשק או בונים כורים,
תמיד הצרפתים צצים בתמונה. למה אנחנו עדיין עוצמים עיניים לאויב האמיתי? הנה רק לאחרונה אמר שר צרפתי בביקור במרוקו שהוא לא יקבל את עסקת השלום האמריקאית, בעוד השר המרוקאי שהיה לידו היה יותר מתון ואמר שיחכו ויראו מה העסקה לפני שמחליטים.
עידן | 09.06.19
32.
ואם סדאם היה מחסל את האימפריה השיעית בעזרת פצצת אטום?
עזרנו לאיראן להפוך למעצמה גרעינית ואזורית, ששולחת זרועות טרור לכל העולם. נכון שסדאם היה איום , אבל סביר שהיה תוקף קודם את איראן וגם היה חושש מתגובה ישראלית. האמת שהמטרה של סדאם היתה לשמור על שלטונו, ופחות להתגרות במעצמות. הנקמה שלו כלפינו הגיעה עם מטחי הטילים במלחמת המפרץ הראשונה, כשלמזלנו מי שטיפל בו היו ארה"ב ובריטניה.
צ'רצ'יל | 09.06.19
29.
לא איום קיומי - איום פוטנציאלי
תמוז היה כור עם מאט נויטרונים מסוג מים רגילים ולכן אינו מיועד לייצור פלוטוניום מהסוג שמתאים לייצור נשק גרעיני. הכור היה מאפשר לסדאם לבנות תשתית מדעית עתידית ולכן היה איום פוטנציאלי. ישראל מתמודדת עם איומים פוטנציאליים רבים ואינה נוקטת פתרונות רדיקאליים נגדם. למשל : 100 אלף רקטות וטילים של החיזבאללה שמזה שנים רבות מכוונים על ישראל.
איציק | 09.06.19
19.
פייק ניוז??
" על פי הערכות, בוצעה העברת מידע מודיעיני גם אחרי המהפיכה באיראן" - הערכות של מי? מתי? מה המקור של 'ידיעה מרעישה' זו?? איזה סוג מקור זה?? כמה טוב שהנייר סובל הכל... גם פיברוקים לכאורה??. שיתוף פעולה עם ישראל היה הדבר האחרון שהיה עולה בדעתם של ראשי המודיעין של אייתולה חומייני, עיראק או לא עיראק, כור או לא כור.
מולה עומאר | 09.06.19
11.
זה נכון ..שהאירנים סייעו אבל אחד גדול.
האירנים פיזרו לנו מסמרים על המסלול בדרך כולל באזנטים ממתכת החל מההמראה /טיסה ועד לתקיפה . בנס המטוסים לא נפגעו הם סייעו בתקווה לכשלון ! במידה של כשלון מוחלט היו מחככים ידיהם בהנאה לראות את מדינת ישראל מסתבכת . המטוסים היו צריכים לתמרן בין שלל המכשולים שהאירנים פיזרו לאורך כל הדרך עד ליעד בעיראק . טסנו שחלקי מתכת מתעופפים להם באויר באין מפריע מאיימים לפגוע במטוסים - תודות לטייסים מיומנים ומאומנים נמנע אסון
ח.ל  | 08.06.19
10.
הגישה הצרפתית לכל העניין מפתיעה מחדש בכל פעם
הצרפתים, שתרמו שנים לא רבות לפני כן לבניית הכור הישראלי, פשוט עזרו בגלוי לרודן שקורא להשמדת מדינות להקים כור גרעיני. לא מדובר בדיקטטורה סטייל צפון קוריאה, או אימפרייה וואנאבי כמו רוסיה שעוזרות למדינה לבנות כור. מדובר בצרפת - מדינה מערב אירופית דמוקרטית וכוח פוליטי-מדיני משמעותי בעולם. מפתיע איך לא חשבו על סנקציות כלשהן נגד עיראק, או שעבור השמדת שלטון האייטולות באיראן הכל היה כשר. כמובן שהאפשרות ההגיונית ביותר היא כמו תמיד - כסף. לעיראק לא היה חסר נפט וכסף והצרפתים היו צריכים לרכוש ממישהו, לא? כך או כך ישראל הוכיחה שהיא לא תתן למדינות עויינות להגיע לנשק גרעיני. זה נעשה שוב ב-2007 עם סוריה.
יגאל | 08.06.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת