אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האם לחץ פוליטי מנע ממאק לספק משאיות לצה”ל

87 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

86.
משאיות וולוו
משאיות וולוו הן המובילות הבלעדיות של רק"ם בשגרה בצה"ל מה שאומר שחברת וולוו כבר סיפקה ציוד למדינת ישראל אז אני לא מאמין שזאת הסיבה של ביטול העסקה ואני מקווה שהצבא ימשיך לרכוש ציוד של וולוו כי זה פשוט הציוד הכי טוב מכל הבחינות והכי אמין במיוחד בתחום ההובלה הכבדה והציוד ההנדסי
נהג | 01.07.19
83.
F 16
ל 42 .. מנועים ישראל לא מייצרת . גם לא סרנים לא ג'אנטים לא טורבואים , לא שלדות , לא גירים , לא לוחות שעונים לא כסאות אויר - לא ולא ולא ולא .. אז איך ייצרו משאית איך ? בקושי להרכיב אותה יכולים פה .. אז לייצר ? כנ"ל לגבי מדבקה על F-16 לא מייצרים כלום עבורו פה .. הכל קונים כי אין ידע ואין יכולת .
דאבל קלאצ'  | 09.06.19
80.
אוי לבושה, עוד מכרז הזוי מבית היוצר של מנה"ר במשרד הבטחון
מתי בפעם האחרונה עלתה לכביש בישראל משאית עם אף ארוך שהנהג בה לא רואה את הרכבים שלפניו אלא אם הם רחוקים כ- 12 מטר מקצה הרכב שלו ? כל עסקת המשאיות הזו מסריחה מהראש וגם אם נסתום חזק את האף זה לא יעזור. לידיעת הקוראים, חברת מאק המקורית מתה לפני שנים רבות, את המותג רכשה וולוו השבדית והיא מייצרת כיום באמצעותה משאיות בארה"ב שבינן ובין משאית מאק המקורית אין כל קשר, וגם לBDS אין כל קשר לנסיגת חברת וולוו מהמכרז. באשר למשאית הנאביסטר של אינטרנשיונל, מוטב שלא היו רוכשים אותה כלל. בשל איכותן של המשאיות שנרכשו מוטב להן כי תגענה ישר אל מחסני החירום מאשר תעלנה על הכבישים.
אחד העם | 07.06.19
75.
אספקה משוודיה-זה לא חדש שנאת ישראל בשוודיה
לפני כ35 שנה עסקתי בנושא של כיבוי אש. אחת השיטות לכיבוי היא חניקה של האש בקצף. חברהשוודית העוסקת במוצרים כימיים , פרסמה שיש בידה חומר המאפשר להקציף מי-ים. בקשנו מהחברה להגיש הצעצ מחיר לחמר הנ"ל - רצינו לבחון אותו. התשובה שקבלנו ( לפני 35 שנים) - אנחנו לא עושים עסקים עם ישראל ובעיק לא עם מפעל בטחוני שימו לב - העניין הוא בכיבוי שריפה , לא באמצעי לחימה
עובד לשעבר במפעל בטחוני | 06.06.19
74.
לקיים חרם על יצרנים שבדיים
הממשלה השבדית שבראשה עומדים (ממשלה שמייצגת מיעוט) הסוציאל דמוקרטיים היא ממשלה אנטישמית החותרת נגד ישראל. הרבה יותר נכון יהיה שלא לשתף פעולה עם ארצות דוגמאות שבדיה בשום תחום ועניין. זאת צריכה להיות מדיניות ממשלתית של ״ החותר נגדך חתור כנגדו״.
גלעד (שטוקהולם) | 06.06.19
73.
קשקוש ופופוליזם זול בשביל כותרת
צהל משתמש במשאיות וולוו לא מעט שנים. וולוו מכרה לממשלות ישראל מכוניות ועדיין נמנית על רשימת הספקיות של משרד הביטחון- ובין היתר מוכרת לנו טרקטורים שהורסים בתים - לא "סתם מובילים טנקים". משרד החוץ ומשרד ראש הממשלה משתמשים בלימוזינות מתוצרת וולוו בשנתיים האחרונות. 150 משאיות- ועוד כאלה שמיוצרות בכלל בידי מאק האמריקאית הן לא מה שמדליק את BDS ואין שום קשר להחלטה פוליטית. זה עיניין של עמידה בחוזים ומוסר תשלומים. מפתיע שעיתון רציני נגרר לפופוליזם - ובתכלס בכל הכתבה יש "עדויות" כביכול אבל אפס הוכחות שזה פוליטי.
בתוך המערכת | 06.06.19
66.
מתנצל מראש בפני הייבואן המקומי, שאין סיבה לגרום לו נזק
מה הבעיה למצוא איזושהי עילה "רגולטורית" ולעצור לחלוטין את יבוא המשאיות של וולוו וכל חברות החברות שבשייכותה, לכל מכרזי השוק הממשלתי - וגם הפרטי - כולל ייבוא אישי. תכו אותם בכיס (כמו שהאנטישמים ממליצים לעשות לנו במסגרת BCD) ותגלו שגם השוודים מוכנים לחיות עם מצפון פגום כל עוד חשבון הבנק צוחק.שילכו להתלונן בפני אירגוני הסחר לעולמיים, ותוך 20 שנה נחליט מה הלאה.
Yehuda Elyada | 06.06.19
62.
כולנו כבשים?
51 : נגיד שאתה צודק. כמובן שלא שמת לב ש מי שמשלם זה האמריקאיים (תקציב סיוע דולרי). אבל נגיד שאתה צודק אז למה מראש הם השתתפו במכרז? אתה כנראה לא קורה עיתונים.רק היום משטרת אוסלו הנורווגית הודיעה שאין לה יותר שליטה במרכז העיר ושהמוסלמים שולטים בה. כולם יודעים שבשוודיה המצב עוד יותר גרוע. לכן לפני שאתה קובע שאנחנו כבשים תשקיע קצת מחשבה לעומק. חג שמח
מאיר מ | 06.06.19
58.
וולבו היא חברה קואופורטיבית פרטית וזכותה המלאה לדחות הצעות עסקיות.
גם טראמפ הפטריוט, שכולכם כאן מנסים לקרוא לו כדי להושיעכם מן העוול הפסאדו-פטריוטי, כאשר הוא נואם לאומה על כמה חשוב לייצר בארה"ב וכמה הסינים הם מחבלים כלכליים - בתי החרושת והטקסטיל שלו ושל ביתו נמצאים בסין, והשקעותיו נמצאים בנדל"ן וזנות ברוסיה. אל תתנו לאף מוקיון להאביסכם עם שטות ה-BDS, כי זהו מידע שגוי.
טראמפ הפטריוט. | 06.06.19
52.
רבותיי, אתם כלכם כבשים. באיזו קלות מסיתים אתכם.
וולוו ביטלה את המכרז משיקולים מסחריים שלה בלבד. אין קשר לחרם ואין קשר ל- BDS. חברה מוותרת על מכרז בו היא זכתה וששווה מאות מיליוניי דולרים לכיסה לא בגלל שום חרם, אלא בגלל הצרכן (למשל מוסר תשלומים ירוד או התנערות כל מיני התחייבויות). כנראה לא רוצים לעבוד עם משרד הביטחון או עם ממשלת ישראל בגלל חילוקי דעות עסקיים שהיו בעבר. למשל חותמים על חוזה ובסוף הצרכן משלם בשוטף + מיליון שנה. מה אתם חושבים שהאירופאים פראיירים? אתם פשוט טמבלים. בשביל למכור לכם שקרים מספיק להגיד לכם חרם/BDS ואתם כמו משרתים טובים אומרים אמן. בחייאת, מי אתם חושבים שזו ישראל שהיא יכולה להחרים את וולוו? או כל אימפריה אירופאית אחרת? כנראה מוסר תשלומים לקוי ביותר גרם להם לסגת. מדוע אם כך הם ניגשו למכרז אתם שואלים? כי הם יכולים! הם לא סופרים אתכם.
אא | 06.06.19
34.
אז למה ניגשו מלכתחילה למכרז...
וולוו לא חייבים לעשות עסקים עם מדינת ישראל או צה"ל. זה עולם חופשי, יש יצרניות אחרות, ולא חייבים לעבוד אחד עם השני. השאלה היא - למה הם ניגשו למכרז מלכתחילה אם זה מה שהתכוונו לעשות? תנאים משתנים בצורה לא צפוייה. דלק ואנרגיה משנים את המחיר ומשפיעים על העלות בצורה לא צפוייה. חוקי עבודה חדשים משנים את המצב. עלות החלקים משתנה. יכול להיות שהם ניגשו עם הצעה ואח"כ גילו שהם לא יכולים לעמוד בה - קורה. אם זה היה ממניעים פוליטיים - לא הייתה להם סיבה לגשת למכרז בכלל... ואם חרם על ישראל זו כן הסיבה - לא כדאי לנו לעשות עסקים איתם ככה או ככה.
יסמין | 06.06.19
32.
האם לחץ פוליטי מנע ממאק לספק משאיות לצהל
עם כל הצער שבדבר צריך להיות מציאותים ולעבור הלאה יש עדיין מספיק יצרנים של משאיות כבדות וקלות. שישמחו לספק לצהל משאיות. אני הייתי בודק ברצינות את היצרנים הסינים ואת נכונתם לייצר משאיות על פי מפרט טכני שמתאים לדרישות של צהל.
א. | 06.06.19
25.
מהכתבה "מאז שנת 2000 נמצאת החברה בבעלות וולוו משאיות"
אסור לישראל לצאת פראיירים בנושא הזה, אם אכן יתברר כי ההחלטה הגיעה מהנהלת וולבו משאיות השבדית, יש לזכור כי וולבו היא המשאית האזרחית הנמכרת ביותר בישראל, וכמו שיש "רכש גומלין" צריך למסד את "אי-רכש גומלין" והוריד את משאיות וולבו בשוק האזרחי לתחתית סולם הרכש בישראל ! ! ! ! ! !
יוסי מ-חיפה | 06.06.19
21.
עד סוף שנת 2018 וולוו ייצרה משאיות באיראן.
צביעות שאין כדוגמתה!!! במדינה שבה אין זכויות אדם שלא לדבר על פעילויות טרור בכל העולם וולוו פועלת כבר הרבה שנים. עד שהתקיימו סנקציות. כל המשאיות עם הטילים שאתם רואים במצעדים!! מתוצרת וולוו!!!! מדינת ישראל חייבת לקצץ את שיתוף הפעולה עם התעשייה השוודית!!!! בטח לא למכור להם ידע וטכנולוגיה! הם מסתדרים אגב לא רע לבד אבל לא צריך לקיים יחסי מסחר חד צדדיים. אנחנו מדינה של מפגרים.
ויקטור חסון | 06.06.19
2.
מלכתחילה היו צריכים להימנע מלכלול את האנטישמיים האלה במכרז. שירגישו לא רצויים
ואז יכאב להם בכיס. ולא לתת להם את העונג לזכות ואח"כ לסגת בשלל תירוצים פוליטיים אנטישמיים! תפתחו קצת עמוד שדרה במדינת ישראל, לא יקרה כלום אם נעמוד על שלנו ונראה לאלה שלא רוצים אותנו שהם בכלל לא רצויים כאן!
ולא לתת להם פרס על ההשמצות שלהם! | 06.06.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת