אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תמו ימי הקשיות והסכו"ם: קנדה אוסרת על שימוש במוצרי פלסטיק חד פעמיים

85 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

80.
אכפתיות חברתית וסביבתית
מספר 77 (צחי) אתה כמו רבים אחרים לא מודעים לנזק הסביבתי האדיר שאנחנו גורמים לו בכלל מבלי לשים לב לכך. אמנם לשתות כלים לוקח עוד 15 דקות לאחר ארוחת הערב אבל יביא עתיד טוב יותר לילדים של כולנו. בנוסף חוסר אכפתיות מביא למסר של פרזיטיות ועצלנות לחברינו וילדינו. תמחזרו יתחנכו לאכפתיות סביבתית.
עמרי | 06.10.19
78.
חד פעמי זה החיים איזה כיף שבארץ אפשר בלי הגבלה
תודה רבה שיש חד פעמי, שאני צריך לארח לא צריך לשבור את הגב לשטוף כלים. גם היום יש חד פעמי שנראה ממש טוב ואני בשישי שבת לא שוטף כלים יש לי צלחות, כוסות, סכינים, כפיות מזלגות, כפיות גדולות, קערות גדולות. אין כמו חד פעמי באריזות של 100 , עושה אותי מאושר
צחי | 05.10.19
45.
לא יקרה בישראל
90% מצרכני החד פעמי זה חרדים וערבים (כן כן אני מכליל אבל בתור כזה מותר לי) גם לוקחים כמה שיותר מהתקציב גם נותנים כמה שפחות מיסים ומזהמים כמה שיותר והולכים וגדלים בקצב מסחרר....בקרוב הפיצוץ יגיע והם ישארו פה לבד בלי צבא ובלי ספונסרים בממשלה ואז נראה את הפרזיטים מסתדרים
חרדי אמיתי (עובד) | 12.06.19
39.
תשובהל-18
למה שלא תחזיק קבוע במשרד סכו"ם רגיל ותשטוף מדי יום? מסובך מדי? רבים עושים כך. אם המחיר של הסלט שלך היה כולל את העלות הסביבתית האמיתית של הכלים בהם אתה משתמש, היית מעדיף לשלם פחות ולהשתמש בכלים אחרים. ברור שהפתרון העיקרי יהיה בכיוון של כלים מתכלים, אבל אם הסביבה חשובה לך - גם בהם רצוי לחסוך (הייצור והשינוע מזהמים גם הם). גם היום יש כלים מתכלים נעים שעשויים מעלים ומעץ, מפלסטיק מתכלה או מחומרים אחרים. אם חושבים על כך - יש דברים שאנחנו רגילים לאכול ממוצרים מתכלים או אכילים, כמו גלידה בגביע, ואין מי שמתלונן על כך. זה יכול להיות מאד נוח.
עמוס | 12.06.19
38.
למה צריך להכניס את השקר של שינוי אקלימי?
לא מספיק גרוע זיהום מים קרקע ואויר. תכל'ס יש התקררות גלובאלית למגנת ליבם של הקושרים, שנאלצו לשנות את השם מהתחממות גלובאלית ועכשיו בעורמה הם מנסים לשכנע את הציבור שבגלל השינוי הגלובאלי יש עכשיו אולי עידן קרח. תמיד להפחיד. הרי זה בעצם ההפחדה לשמאל. ההפחדה לימין זה הערבים יזרקו עליו פצצת אטום.
מומחה לקנונית | 12.06.19
28.
לאסור כלים חד פעמיים מפלסטיק וגם איסור עישון בחופים!
הרי כל סיגריה שמעשנים בחוף מוצאת את דרכה לקרקע. ואל תספרו לי שצריך מאפרות ופחים, זה לא הפתרון לאנשים שבחרו מרצונם להרעיל לנו את האויר,הים והקרקע. עישון יכול להיות רק אצלכם בבית עם חלונות סגורים כדי שתנשמו אותו לריאות לבד!
ירון | 11.06.19
26.
צעד מבורך
הייתי שמח אילו גם כאן היו מחליטים לפעול באותה הדרך, אנו חונקים את עצמנו למוות עם הפלסטיק משאירים מאחורינו עולם גרוע לברים אחרינו..סופנו לכיליון באם לא נשכיל כאן ועכשין לשנות את תרבות הצריכה מקצה לקצה..צריכים ךאמץ וליישם זאת בארץ ולשלב בתוכנית הלימודים כדי לחנך את הילדים מהי צריכה נכונה, נבונה ומתחשבת בסביבה..התכנים הנוכחיים מדברים על מיחזור אבל מיחזור אינו מספיק ולכן השינוי צריך להיות יסודי ומעמיק באופן הצריכה
פלסטיקאי | 11.06.19
18.
אני קורא את הכתבה תוך כדי אכילת הסלט שלי מהמסעדה עם סכום חד פעמי
וחושב - אם הייתי קנדי ב 2021, איך בדיוק הייתי אוכל את הסלט הזה? ביד? הרי הם לא באמת מצפים שאביא למשרד כלים ואשתוף אותם כל יום. לדעתי הכיוון יהיה בלייצר חד פעמי שמתכלה במים למשל תוך חודש ולחומרים טבעיים ולא רעילים. החברה שתמציא כזה תרוויח מיליארדים.
א | 11.06.19
17.
בישראל זו "גזירה שהציבור לא יכול לעמוד בה"
כאשר הציבור הוא כמובן ציבור הטפילים החרדי והדתי שצורכים כלים חד פעמיים ברמות שיא עולמיות, בדיוק כמו שאין דמי מיחזור על בקבוקי שתיה גדולים כי זו גזירה שהם לא יכולים לעמוד בה. החבר הדמיוני שלהם היה אמור לטפל בכול הנושאים האלו של איכות הסביבה, אז או שהוא נרדם או שכמו בפעמים קודמות הוא החליט שגם הפעם הוא טעה ועדיף לחסל את הטעות ולהתחיל מהתחלה.
רמי | 11.06.19
13.
הבעיה לא חד פעמי אלא בחומרים לא מתכלים
הרי ברור שספל חד פעמית מתכלה / ממוחזרת עדיפה על ספל חרסינה. תחשבו כמה מים מבזבזים על שטיפת כילים. המושג חד פעמי נגזר מעלות המוצר ... אם מחר מישהו יצליח ליצר ספל זכוכית או חרסינה שתעלה 10 סנט אז גם זה יהפוך לחד פעמי. לכן החקיקה צריכה להתייחס לחומר ולהרבה יותר אכיפה על מי שמשליך פסולת במקום אסור.
נ | 11.06.19
5.
איך בכלל מחוקקים חוק שכזה? מה מגדיר מזלג בתור "חד פעמי"?
מה אם היצרנים יפסיקו לייצר "סכו"ם חד פעמי" וישווקו אותו בתור "סכו"ם שהוא לחלוטין רב פעמי ובמקרה עשוי פלסטיק שהוא חומר לגיטימי וגם נמכר באריזות חסכוניות של 50 יחידות לכל הקומונה?" האם החקיקה בעניין איסור השלכת פסולת אינה מספיקה?
ממזר | 11.06.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת