אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אלו לא ברבורים שחורים. זה אדוארדו אלשטיין

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

23.
תשובות
17, אם תתבצע רכישה של נכסים ובניין דסק"ש תחזיק ישירות בגב ים שנסחרת לפי מכפיל הון 1.68, וזה הגורם המצדיק את התמחור של נכסים ובניין במכפיל הון מעל ל 1, ולכן לא צפוי שינוי מהותי בשווי נכסי נקי. דסק"ש יכלה לפתור את בעיית הריכוזיות בצורה אלגנטית ע"י הצעת רכש למיעוט של נכסים ובניין שהתמורה היא מניות גב ים, במצב זה הייתה יורדת משליטה בגב ים, נמנעת מעליית מינוף מהותית, ובעיית הריכוזיות הייתה נפתרת לאחר מכירת השליטה במהדרין ופדיון מוקדם לאג"ח ישראפרו. 20, 22, החישוב מתייחס גם לאג"ח ט' שבידי בעל שליטה.
אורי טל טנא | 13.06.19
22.
אורי טל טנא- האם התייחסת לכ- 100 מיליון ע"נ אג"ח ט' שמוחזק ע"י אירסה
עפ"י תקנות ני"ע אג"ח ט' שמוחזק ע"י בעל שליטה (נקנה בעבר ע"י אירסה) הוא נחות ולכן זה משפר את מצב הנושים- האם לקחת זאת בחשבון- לעניות דעתי לא התחשבת בזה וזה מעלה את השווי הנכסי בכ- 120 מיליון ש"ח . אשמח לתגובתך
רון | 12.06.19
16.
אידיבי במצוקה וממתינה לקבלת היתר בכלל
שלום. 1. כתבה מעניינת ומצויינת. 2. עד היום כל הפרשנים למינהם כולל אורי לא הצליחו לחזות את מהלכיו של אלשטיין מראש. כעת המצב קשה ואנו על סף חדלות פירעון. מקווה שב"ה אלשטיין יקבל היתר שליטה בכלל ואו אז תבוא הזרמה \ רכישת מניות כלל ב 0.7 מההון ובעיית אידיבי תיפטר. 3. הוא השקיע מעל 2 מיליארד שח. מתקשה להאמין שיזנח את השקעתו בגלל 100 מליון שח נוספים שיצטרך להזרים. תבוצע הזרמה אם יהיה צורך - עדיין המצב רע מאוד. הייתי מצפה שירכוש בעצמו את אגח ט בסכום של 100 מליון ואז הבעיה מסתיימת.
יוסי 110 | 12.06.19
13.
תשובות
1 - אידיבי פיתוח בשווי נכסי נקי גם אם תקח את השווי נכסי נקי של דסק"ש. לדסק"ש הוצאות הנהלה וכלליות סולו של כ 40 מיליון ש"ח בשנה, ואתה לא יכול להמנע מביצוע הפחתה בגללן. גם הריבית הגבוהה על החוב הגדול של החברה משחק לרעתה, ובנוסף השווי נכסי נקי שלה נתמך במחיר נכסים ובניין שנתמך בהצעת הרכש. 2 - המאמר טוען למעשה שאם אלשטיין רוצה להמשיך את השליטה הוא צריך להזרים כסף כבר עכשיו. 3 - אני רואה 3 תגובות ראשונות מתוזמרות עם אותו נושא... מעניין. כאמור, גם השווי נכסי נקי של דסק"ש מופיע במאמר, והוא גבוה רק במעט מערך השוק. 4 - בינתיים לא רק שלא ראינו פרמיית שליטה לכלל ביטוח אלא רק מכירה תחת לחץ... בנושא השווי נכסי של דסק"ש, כבר הגבתי (תגובה רביעית ברצף עם אותו נושא...). 5 - אג"ח ט' ואג"ח יד לא צפויות לעלות לפארי ללא נס או הזרמה גדולה של אלשטיין. 6 - השווי נכסי נקי, כמובן, לא לוקח אג"ח נדחות שנתנו ע"י בעל שליטה בהתחייבות. לכן הטענה שלך לא נכונה.
אורי טל-טנא | 12.06.19
10.
אדרדאו הגיע לפי התהום
דעתי הסיפור נגמר אדרדאו בדרך החוצה . הנפגעים הם בעלי אגח של אידיבי . אם סבלנות יקבלו 80 אחוז מהחוב . היחיד שיוצא מהמערכת לצערי זה שגרם וסחב זמן חשב שהזמן לטובתו אך היה לרעתו . חשב אם יגיע בשניה האחרונה יקבל את מבוקשו אך מה לעשות לא קיבל לדעתי התביעות בדרך . ויש לדעתי על מה
המעדכן | 12.06.19
9.
בעלי האגח פריירים. עילת תביעה נגד הדירקטורים של דשק"ש, ואידיבי פיתוח.
כל הפעולות של אלשטיין הינם הימור בכספי בעלי האג"ח. כאשר הדירקטורים משתפים פעולה איתו. כיום ברור שבמתקונת העסקית זו, אין כל אפשרות לפרוע את התשלום לאג"ח. על כן בעלי האגח צריכים לתבוע את הדירקטורים כבר היום לפני שמחר יהיה מאוחר. אפשרות טובה שעומדת לחברה, לרכוש את האגח היום בתשואה של מעל 10%.
שי | 12.06.19
1.
שווי אידיבי מאוזן אם ניקח שווח נכסי של דסק"ש
מניות דסק"ש לא סחירות כל כך כי יש ציבור קטן במניות אלו והשווי בבורסה לא משקף. אם ניקח שווי נכסי של דסק"ש ולא שווי שוק ואת השווי הנכסי ניקח ללא הפחתה של 200 מיליון שח של היוון הנה"כ (הרי מודדים שווי להיום בהנחת מימוש) אז שווי אידיבי הוא חיובי קל. במצב כזה האגחים של אידיבי שווים לכאורה פארי. בנוסף אם החברה תגיע לחדלות פירעון אז יש זכות תביעה אדירה של דירקטוריון שהתנהל בצורה לקויה. לכן לדעתי אגח ט' ואחח יד' הם הזדמנות אדירה. בנוסף אלשטיין יזרים כסף אם יהיה צורך.
מומחה | 12.06.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת