אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

אחד מכל חמישה מורים עוזב את המערכת בשלוש השנים הראשונות

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

12.
תגובה ל 10
אתה אידיוט - לך תהיה מורה ואם אתה חושב שתחזיק מעמד אני הנס קוגלגר אתה ורבים כמוך יודעים רק להתלונן ובכלל לא מבינים מה קורה במערכת החינוך. אני יושבת בוועדת חינוך בישוב שלי ויש בועדה הורים כמוך שחושבים שלמורים אין חיים ושהם צריכים לעמוד לרשות ההורים והילדים 24/7, להרוויח פרוטות ואז לשמוע מגאונים כמוך שהם לא עובדים... במדינה שלנו להיות מורה זה יותר גרוע מלהיות עובד בזבל
JB | 12.06.19
8.
והם ויתרו על החופשים המטורפים ושעות העבודה הקצרות?
כי לעבוד 36 שעות משרה מלאה, 26 שעות מול כיתה של 40 ילדים, דרישות רבות ממנהלים ומפקחים, הורים לא קלים בחלק מהמקרים ובעיקר ילדים מדהימים אך עם בעיות רבות מבתים לא פשוטים יוצרים עבודה קשה מאד, שוחקת שכלכלית ממש לא מתגמלת.
ספרטקוס | 12.06.19
5.
זהירות - הסבה להוראה !!!
מאוד קשה למצוא עבודה אחרי הלימודים. מצאת עבודה? כנראה זה בשעות אפקטיביות (ללא תשלום בחופש הגדול) או שקיבלת 70% משרה והשכר הצפוי הוא 4,800 ש"ח ברוטו. ונניח שמצאתם עבודה במשרה מלאה בשעות תקן - מהר מאוד תגלו מה זה חדר מורים עוין. מורה למורה - זאב. הכישלון של האחד הוא ההצלחה של השני. תקראו לשיחות נזיפה אצל המנהל בכל שבועיים, תלמידים איומים יתלוננו עליכם מאחורי גבכם והם אלו שיקבלו גיבוי עיוור מצד ההנהלה. והחלק היפה זה בין פורים לפסח: תיקראו בכל שנה לשיחה אצל המנהלת והיא תודיע לכם שנכשלתם ולכן אינם ממשיכים בשנה הבאה. לקופאית בסופר או שומר בחניון יש תנאים טובים יותר בשכר זהה לזה של מורים.
רק לא הסבה להוראה | 12.06.19
3.
העדר תמיכה
הגעתי ללמד במסגרת הסטאז בבית ספר במחוז ת"א. הגעתי מלאת שמחה ורצון ללמד. כל הסיפורים על התמיכה והמעטפת התומכת נשארו על הנייר. לא חנכו אותי, לא הציגו בכתב או בע"פ את הכללים בבית הספר. היתה אלימות בכיתות. כשביקשתי סיוע בהשתלבות אמרו לי להסתדר לבד. הגרועות מכולם היו מנהלת בית הספר וסגניתה. פשוט חרפה. לאחר ההתנסות המצערת הזו החלטתי לעזוב את מקצוע ההוראה. איש ממערכת התמיכה בסטאזרים לא פנה אלי ושאל אותי למה פרשתי, לו היו שואלים היו יכולים להפיק לקחים.
מורה פורשת | 12.06.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת