אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"לא מכירה את הנתון שהוצאת היתר בנייה לוקחת 3 שנים"

78 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

71.
כלכלה ורישוי
כולם נפגעו . גם המתכננים וגם האזרחים . ובסופו של יום הכלכלה וההתפתחות של המדינה הכל נעצר נתקע.בודקי התכניות המידענים, לא מבינים את המערכת בעצמם מכניסים מליון דרישות לשלבים המוקדמים. ואז המתכנן נתקע מול גורמי חוץ שלא מבינים מה נדרש מהם. והזמן בין שלב לשלב בכלל לא נספר. בירוקרטיה מיותרת. במשרד שלי לפני תקופת המערכת יצאו בין 40 ל60 היתרי בניה בשנת עבודה. מאז המערכת,בשנההראשונה יצא היתר 1. בהמשך השתפר יצאו 10 בשנה. והשנה שברנו שיא שלילי . פיקוד העורף תקעו גם הכל . גם הם השתכללו ועברו למערכת משלהם.
אורי ישכיל | 18.06.19
65.
אני בתהליך להיתר לתוספות בנייה כבר שנתיים בראשון לציון המושחתת ואין לזה סוף
מאפייה ברשות הבנייה בראשון לציון , אני נמצא בתהליך כבר שנתיים ולא רואה את הסוף. בצד שני אנשים מקורבים לעירייה משתלטים על פרק ציבורי ופיקוח לא יודע ולא רואה. אין פיקוח על בנייה וגם מי שרוצה לקבל היתר חוקי תקוע. מושחתים רוצים כסף מהצד כדי לקדם דברים.
רוסו | 18.06.19
59.
רישוי לא זמין...
אני יזם שבונה בחיפה וכמו כל דבר שמנסים ורוצים לעשות קיצורי דרך עם כוח אדם שלא עבר הכשרה ומערכת כושלת שלא עמדה בשום מבחן לפני הוצאתה...היום אני משלם בערך פי שתיים לאדריכל...ומגלם עוד 15 אחוז בהוצאות לפני כל הסכם...הכל מתגלגל ללקוח קצה ומחירי הדירות עולים...התחלות הבניה בירידה דרסטית בגלל העיכובים של המערכת וביוקרטיה אין סופית...אל תבואו בטענות שכולם בורחים מפה...וחבל זו ארץ ישראל שלנו...עשו אותה טובה יותר והשאירו את הצעירים פה...
יוסי | 18.06.19
58.
מתגעגע לתקופה שלפני
רישוי זמין הכפיל את זמן קבלת ההיתר. כאדריכל, אני צריך להתמודד עם טענות של רבים מלקוחותיי על פרק הזמן להוצאת ההיתר ולהסביר שהדבר אינו באחריותי. בהליך הקודם בו יכולתי להגיע למפקח הרישוי ובמידת הצורך לבצע תיקון זה או אחר בו במקום ולא לחכות חודש ורק אז שיגידו לי לתקן קו פה וקו שם. לתומי סברתי שאלו חבלי לידה ולאחר שנה הכל ישתפר וזה יהיה רק לטובה, אך ממש לא כך. הצעות יעול ששלחתי למערכת כלל אינן מקבלות התייחסות או שהתגובה היא "עובדים על זה". שנתיים עברו ולא ראיתי כל שיפור והתייחסות להצעותיי.
עידן | 18.06.19
57.
מנותקת.ברחובות בלי מאכר או הומינר אין אישור 40 שנה.
הפלא הגדול.במעפילי האגוז הומינר חרג 400 מ"ר כולל פלישה לשטח ציבורי מעל 10 שנים.ועכשיו דורש תוספת 50 דירות + הכשרה לחריגה + פנטאוז 200 מ"ר. על אדמה שקיבל חינם עבור עמותת תלמידי ישיבה בית אליעזר. יחי הכוח המוח והפוליטיקה.
חחחח | 18.06.19
53.
בירוקרטיה מיגעת ואיטית להחריד
אני יזם באזור חיפה ועובר מסלול מפרך של עיכובים בירוקרטיים . הפקידים איטיים ועמוסים. כל פקיד מרגיש שהוא יכול לעצור שרירותית את ההגשות... בכדי להעתיק עץ הייתי צריך להמציא 5 מכתבים לפי דרישת הפקיד .. רק אצלו התעכבתי 4 חודשים... מה שיכל להסתיים בחמש דקות... ועוד מלא עיכובים מיותרים... שישאלו את היזמים והאדריכלים ...
אבי | 18.06.19
51.
אסון רישוי זמין אסון תכנון הנמשכים שנות חיים
אסון תכנון ורישוי מתרחש בישראל ואיש מבין הקובעים אינו מבין שזה קיים . חיים בעולם של חלומות איך קורה שמגדל השן אינו יודע כלל מה נעשה למטה אצל הילידים (לא טעות) אילו המשלמים מיסים ומהם מממנים את משכורתם של אילו שאינם יודעים מה נעשה מתחתם
אוהב את ישראל  | 17.06.19
48.
היתרי בניה
גב' שורץ היקרה אני יזם ובונה למעלה מ-40 שנה. מהיתר להיתר הזמן הולך ומתארך, בעשר השנים האחרונות לא קרה שזמן הוצאת היתר הבניה יהיה קצר מ-4 שנים. לצערי הרגולציה והבירוקרטיה הולכים וגדלים. פקידי הרשויות אינם יודעים לרבות את סדר העבודה ונוצרת ביורוקרטיה ארוכה ומתישה. אני מציע להעביר את עובדי הרשויות השתלמויות בנושא ולהדריכם כך שידעו את סדר הדברים. אני מקווה שדברי הקצרים יפלו על אוזניים מקשיבות. תודה משה.
משה | 17.06.19
44.
היתר בנייה ברישוי בדרך "מקוצרת" לוקח 3 שנים
מנהל התכנון מנותק מהשטח. היתר בניה להליך "מקוצר" לא מקוצר כלל ויכול להגיע ל3 שנים הועדות דורשות להגיש גם בתיק ורוד וגם במערכת הרישוי, איך קיצרו את הזמנים?? בכדי לקצר זמנים יש צורך דחוף לקיים אחידות בין כל הועדות בארץ לכל סוג של עבודה ולא להשאיר את הנושא פתוח בידי פקידים. זהו.. פרקתי.. עצוב
אדריכלית | 17.06.19
43.
רות שורץ חנוך
את נמנית על אלה ששפר עליהם גורלם וזכו בתפקיד ה"רם", בזכות קישוריה הנכונים במסדרונות הפוליטיקאים, ולא בזכות כישוריה אשר נמנו בקורות חייה. גברתי הנאוה אם לא ברור לך ולחברייך, אתם עובדי המדינה, החיים משכר המשולם ע"י הציבור, שאתם נהנים ממנו, ללא שום הצדקה במציאות אילו היית אמורה לעבוד במקום פרטי, את לא היית צולחת את המיון הראשוני מי ששלח אותך להתראיין לכלי התקשורת, לא עשה איתך חסד וגרם לך להמיט חרפה וקלון על עצמך ועל כל חברייך באשר הינכם יושבים במגדל השן שנבנה מכספנו דעי לך,שבעסק פרטי,לא שורדת
נאורה | 17.06.19
41.
8 שנים להיתר בניה בקטמונים, חלק קטן מהסיפור שלי
על מה את מדברת? לקח לי 8 שנים להוציא היתר בניה לבית בקטמונים בירושלים. בתקופה זו, בין השאר, הקפיאו לכל השכונה הגשת היתרים, וביטלו את כל מה שכבר היה בתהליך. וחוץ מזה עיריית ירושלים עובדת רק בין 9-12 בבוקר ורק בחודשים נומבר, ינואר-מאי. כל השאר זה חופשות. מה את כוללת ב- 45 ימים? הזמן שלוקח לפקיד בעירייה לענות למייל?
מיואשת | 17.06.19
39.
מנהל התכנון מנותק מהמציאות
על מה את מדברת גבירתי? אולי היתר בניה באזור שלי(חיפה וקריות) אינו אורך 3 שנים....אבל באופן מובהק: זמן הוצאת ההיתרים הוכפל באזור שלי. זה בר בדיקה. אני 19 שנים בענף...ופארסה שכזאת עוד לא היתה. מצטער לומר...את וחברייך ממנהל התכנון מנותקים מהמציאות...וזה מראה שאתם רק נאחזים במשרות שסידר לכם מר כחלון הכשלון.
פלג | 17.06.19
38.
את באמת חיה בפלנטה אחרת
המציאות יותר מעגומה אנו חיים במציאות של פקידים מושחתים ומסורבלים שעושים מה שבא להם מישהי שיוצאת לחופשת לידה, התיק נשאר על שולחנה עד שחוזרת, יוצאים לסידורים וקניות בזמן העבודה. אטומים, חסרי יעילות ותועלת. הגיע הזמן להפרטה פרטית ושניפטר ממינהל מקלקלי ישראל אוכלי חינם
יונית | 17.06.19
34.
מטרת הרישוי זמין היא ליצור אחידות בכל הליך הרישוי
בישראל. כל ועדה ממציאה לעצמה עוד חוקים ומערימות עוד ועוד קשיים. גם בודקי התכניות חסרי אונים מול המערכת הזו. איו אחידות כלל. והבונים/ יזמים לא מבינים איך סיפרו להם ניסים ונפלאות על המערכת של ההיתרים שבפועל לוקח מלא זמן לקבל היתר. והועדות לא עומדות בעומס- מרמות את המערכת ומחזירה אותנו האדריכלים לנק' ההתחלה.
חן | 17.06.19
31.
חיה בסרט
מציע לך לגשת לרחוב בראשית בגבעתיים ולהבין שאין לך מושג בהליך שמתגלגל בעירייה הדפוקה הזאת, אולי תרדי למציאות כשתראי פרויקט שנימשך כבר 10 שנים בו הדיירים שמתקרבים לגיל 80 עוברים מסע בגיהינום, בושה שכך את מתייחסת לנושא מבלי להבין בו דבר וחצי דבר, על מה את מקבלת משכורת?
יוקו | 17.06.19
26.
מערכת רישוי זמין זה הדבר הכי גרוע שקרה להיתרים ביש
בתור בודקת תוכניות כבר 13 שנה אני רוצה להגיד שלאחר 3+ שנים שאני עובדת עם המערכת הזאת. שיטת העבודה מסורבלת ולא יעילה. מקשה על המתכננים על הבודקים והכי חשוב על הלקוחות המבקשים. זמן הוצאת היתר ארוך מאוד. הביורוקרטיה של השלבים והאישורים היא בלתי נסבלת. פשוט מערכת מיותרת ומעצבנת.
בודקת תוכניות  | 17.06.19
21.
האם ערכת פעם בקשה להיתר?
אפילו פרגולה או סגירת מרפסת או גדר? משהו? האם הצלחת פעם להבין בדיוק מהם מקסימום זכויות הבנייה במגרש מסוים? כמה פערים יש בפרשנות לתקנות ולתב"עות בין הוועדות השונות? איזה קשה זה לעבוד במחלקות הרישוי שקורסות מעומס ולחצים פוליטיים? או להגיש בקשה בלי שיש לך מושג אם תאושר או לא ומה יגידו הפעם? גיהנום עלי אדמות. כאוס מוחלט. ברמה שעושה חשק לעזוב הכול. לא לעשות כלום. אין לך מושג מה הולך.
דוד | 17.06.19
18.
מצחיק מאוד...
חחח....עוד פקידה...סתם אנשים שלא מבינים דבר שלא הגישה בחיים היתר בניה...בטח לא תיכננה תיבת דואר.... זה מסלול של פקידות...מסיימים איזה תואר עלוב במשהו...הכי גרועים במחזור...ואז פונים לעבודה בתור פקידים.... והתוצאה ידועה לכל העוסקים בתחום!!! מדינת חלם! בכל מקום אחר בעולם אין כלכך הרבה דרישות והגבלות להוצאת היתר. העיריות מגדירות בצורה פשוטה גבולות ותחומים לבניה וזהו!
אדריכל | 17.06.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת