אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כשחברות מפסידות מונפקות במיליארדים, חייבים לדבר על בועה

24 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
2, אתה טועה לחלוטין, הוצאות הפיתוח אפסיות יחסית לשאר ההוצאות
אובר למשל הפסידה כבר עשרות מילארדים, כאשר הרב המוחלט של ההוצאות הוא על סיבסוד הנהגים והנוסעים. כלומר המוצר העיקרי שהיא מוכרת, נסיעות ברכב, עולה לה יותר משהיא מרוויחה ממנו!!! לאיפה בדיוק אפשר לקחת את זה? עלויות הפיתוח הן זניחות בעשרות מונים, ורכבים סופר זולים וסופר חסכוניים בדלק ובאותו זמן גם אוטונומיים כדי לא לשלם שכר לנהגים וגם זולים לתיקון והחזקה (שכרגע זה באחריות הנהגים) זה לא דבר שיש סיכוי שיקרה בשנים הקרובות. הם פשוט מקווים להמשיך להתגלגל ולשרוף כספי משקיעים עד שאולי יצליחו למחוק תחרות מקומית מספיק ולהשריש הרגלים בלקוחות כדי שיוכלו להעלות מחירים דרמטית. אם תסתכל על הדוחות הכספיים תראה שגם אם מחר יפטרו את כל עובדי החברה עדיין ידממו מיליארדים.
אנליסט | 18.06.19
18.
כלכלת הבלוף
מי זה שנים רבות שכלכלת הבלוף שולטת בשווקים, ובכל העולם. הסינים הגיעו לדרגת אמן בתחום. רוב הנתונים הכלכליים אינם משקפים נאמנה על המתרחש בכלכלה: לא את האינפלציה הראלית, לא את ערך האמתי של המטבעות בעולם, הצהרות והכרזות חסרי שחר וללא כיסוי, נתוני המתרחש בבורסה, מגלים טפח ומסתירים טפחיים, הפד איבד את עצמאותו לריסון ההשתוללות בשווקים ועוד ועוד... כלכלה של בלגן מובילה רק למקום אחד, ריסוק עצמות. בישראל אנחנו כבר שם. משבר עולמי מתדפק בפתח. הבלוף לא אוהב את האמת והאמת לא אוהבת את הבלוף. אך האמת תמיד מנצחת.
גבי | 18.06.19
12.
ההנפקות הפכו לשואו כלכלי ולא למשהו שמשקף שווי אמיתי
מי שמרוויחים מכל ההייפ הם המייסדים, עובדי החברה, המשקיעים הראשונים והחתמים. מי שמפסידים, כמו תמיד, הם כלל האנשים, שמזרימים כספים לכיסוי חברות גרעוניות. מה שיותר גרוע, הוא שברוב המקרים כלל לא קוראים על החברה והטכנולוגיה שלה לפני שזורקים כסף, שלא לדבר על קריאת המאזנים ודוחות רווח והפסד שלה.
שחר | 18.06.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת