אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

זה לא סרט: מתחילים לחפש זהב באזור אילת

49 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

46.
בישראל שני מרבצי זהב:בהרי אילת/נחל רודד וליד ערד.
3-4 גרם לטונה עפר הם כמות מספקת למרבץ זהב כלכלי.ריכוז זהב מינימאלי במרבץ כדי שיהיה בעל כדאיות כלכלית הינו 0.5-1 גרם לטונה עפר(ראו בויקיפדיה בערך זהב).חוץ מזה בדרום אפריקה מצאו שיטה לנצל את שאריות הזהב ממרבצים שכבר מוצו במינימום עלות כלכלית.(למה שלא נלמד מהם?) אדמת ישראל עשירה במחצבים בניגוד לתפיסה הרווחת שהיתה לאורך עשרות שנים. נחושת-בתמנע ועין יהב. זהב-בהרי אילת וליד העיר ערד יהלומים-בהר הכרמל ובמכתש רמון אבני חן יקרות מסוג ספיר ואודם-בהר הכרמל אירידיום-בהר הנגב. ברזל-במנרה בגליל העליון ובנגב.
יונתן | 21.06.19
40.
העברת טונות עפר דרך מסננת תהרוג את כל החי והצומח
כריה כזו פרושה כריתה של החיות העונתיות שם, באזור שמליארד ציפורים עוברות דרכו,,וכל זה בעבור פרוייקט שכדאיותו הכלכלית כנראה גבולית. למה זה טוב לעזזאל?? ליזם זה רק קצת טוב, לטבע זה אסון שמסננים את כל האדמה שם , לנו זה לא באמת יועיל, אז למה??
חושש מאסון אקולוגי | 19.06.19
36.
ל-33 ו-34
...ואז תקומו בעוד מספר שנים לאסון אקולוגי וסביבתי בסביבת העיר שלכם, להרס התיירות (כי מי רוצה לנפוש בעיר תעשייתית מזוהמת? ואבדן אוצרות טבע. חשפו מה עשה המפעל "איתנית" לנהריה (כלומר, חוץ מלספק מקומות עבודה מסרטנים לתושבים), ואיך הרעילו מכרות את מקורות המים של מונטנה, המדינה היפה בארה"ב, ומי משלם את המחיר.
אחד | 19.06.19
33.
המום המום
תתבישו כל המגיבים אני בתור תושב אילת מקווה שיצליחו גם אם זה יתן עוד 2 עבודות לתושבי אילת סבבה עם ישראל לא יודע לפרגן בכלל מי שישמע הם עושים את זה עם כל האישורים שיש כולל ליווי של פיקוח מהמדינה למה ישר לתקוף שזה יהרוס ויהרוס נו באמת ואם כבר המדינה שותפה כאן ב% אם יהיה עסק כלכלי כולנו נרוויח
תושב אילת  | 19.06.19
23.
אם ימצא זהב - יתחילו לבכות שהוא "שלכולנו"
ולספור כמה נכים אפשר להאכיל עם הזהב הזה. אם לא היו בישראל קנאים כאלה, או שהיה חוק מוצק שמגן על חופש הקניין, היו בישראל הרבה יותר חיפושים של משאבי טבע, והמשקיעים היו מוכנים לשלם על זכיונות הרבה יותר. ואז כולנו, כולל הנכים, היינו נהנים מזה. מזל שכל הששינסקי למיניהם השאירו לפחות איזשהו רווח למשקיעים, אחרת בכלל אף משקיע לא היה מתקרב לכאן, והיינו מקימים חברה ממשלתית לחיפוש וניצול משאבי טבע, עם ועד עובדים, דור א, דור ב, שביתות, רב החברה, כנסים מקצועיים בבתי מלון 5 כוכבים באילת ואפס תפוקה.
אלכס | 19.06.19
12.
מזה שנים רבות ידוע כי בהרים שצפונית לאילת נמצא "זהב של שוטים"
דבר גלוי וידוע הוא כי בהרים שצפונית לאילת קיים זהב, אלא שזהב זה מכונה בשם "זהב של שוטים" היות והכמות שלו במ"ק עפר ועלות ההפקה הופכים את כרייתו והפקתו ללא כלכלית ולא כדאית. לכן התוצאה היחידה כתוצאה מחיפושי וכריית ה"זהב" הנוכחיים תהיה הרס של נופי בראשית וטבע מרהיב וחבל שהכתבה לא נותנה על כך את הדעת.
כנופיית השלטון | 19.06.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת