אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"הטבעונים קוראים לי הצורר, אבל העתיד של זוגלובק בעולם הוא כחברה טבעונית"

65 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

38.
תשובה ל-8
אם יבואו חיים תבוניים ויחליטו לעשות ״על האש״ עם תינוקות, לא תהיה לנו שום טענה מוסרית נגדם. הם יגידו לנו אנחנו יותר אינטליגנטים מכם בדיוק כמו שאתם יותר אנטליגנטים לבעלי החיים, ולכן אנחנו מתייחסים אליכם כמו אתם מתייחסים לבעלי החיים. חוקי המוסר הם לא איזשהו ציווי חיצוני שנועד רק כדי לשמור על ״מארג חברתי״. לפחות אצל הלא פסיכופתים שבינינו, ״חוקי״ המוסר הם ציווי פנימי הרבה לפני החשש מהיתפסות וחשש מהסנקציה הפלילית. ולכן הבחירה לשחוט פרות למול עגליהן רק כי אנחנו אינטליגנטים מהם היא בחירה לא מוסרית. בפרט כשהבשר לא חיוני, ואפילו מזיק עם כל ההורמונים והאנטיביוטיקה וכו׳. לא שייך כאן אם החיים התבוניים יצדיקו את השחיטה שלנו בנימוקים מוסריים או לא. מה שבטוח שלנו אין נימוק מוסרי לכך שאנו גורמים סבל וממיתים בעלי חיים, וממילא לא יהיה לנו נימוק מוסרי כלפי אלה שיעשו לנו אותו הדבר. נ.ב. גם הגרמנים חשבו שיש להם הצדקה להשמיד בני אדם, בטענה שהם עולים עליהם מבחינה איכותית ויש להם כח צבאי. אותו נימוק בדיוק שמשמש אותנו להצדיק שחיטת בעלי חיים: עליונות וכח.
תחשוב שוב | 23.06.19
21.
בוודאי שאתה הורג בעלי חיים בשביל הכיף
אתה לא חייב לאכול בשר וכל הדיבורים האלה על חלבון זה סתם מסך עשן. אנשים אוכלים בשר כי יותר חשוב להם למלא את הכרס, לא חלבון ולא נעליים. אתה אוכל בעלי חיים כי טעים לך, כלומר בשביל הכיף. אם הזוועות שמתרחשות בדרך לצלחת שלך היו מפריעות לך, היית מפסיק. כנראה שזה לא העניין.
מיכל | 23.06.19
9.
6 היקר, מה ההצדקה לזיהום שאתה יוצר כשאתה משתמש בחשמל בבית?
מקסימום כשיגיעו חייזרים אינטליגנטיים מאיתנו, קצת נתקשה לבוא אליהם בטענות כשהם יבואו לכדור הארץ ויפעילו כאן תחנות כח שחונקות אותנו למוות. ההצדקה היא פשוטה: אוסף של תכונות מזון שחיוניות לגופנו שניתן כרגע למכור ולהפיץ בקלות. גם אם תחקור את ההמבורגר 20 שנה, לא תמצא עדין את הדקויות שיאפשרו לך לחקות אותו במדויק. האבולוציה היא הסתגלות האדם לסביבה - כך שבשר הוא בריא לנו מאוד כי הגוף שלנו רגיל לבשר מזה מליוני שנים. לא, לא מדובר רק בחלבונים. זה רק מה שהצליחו להבין ברזולוציית המחקר המודרנית שהיא כלום לעומת העתידית, לכן, הרבה מידע חסר. מלבד זאת, כשאתה אוכל צמחים, אתה עדין הורג חיים, מדובר באורגניזמים חיים ששואפים לשמש, מים ואוויר - בדיוק כמותנו וכמו הפרות שאנחנו הורגים. אז מה, כי אין לצמח פרצוף חמוד כמו לפרה, אתה מרשה לעצמך לאכול אותו ואף להרוג הרבה יותר חיים (צמחים), כמותית, מאשר פרות? כי פרות יותר חמודות? חיים עולים חיים. זה נכון שאפשר לצמצם דרסטית את ההרג והסבל, אבל בין לזה לבין לחסל את הבשר - הבדל תהומי.
ירון | 23.06.19
8.
תשובה ל 6
אני אגלה לך סוד. גם אם כולנו נהייה טבעונים, אם יבואו יצורים מתוחכמים מאתנו ויעשו מאתנו פרגיות - לא נוכל לבוא אליהם בטענות. או אם תרצה, גם אם תבוא בטענות זה לא יעזור לך. אין כאן איזה חוק טבע "עליון". את החוקים אנחנו יצרנו למעננו (מארג חברתי). וזה גם עונה על השאלה שלך מהיכן ההצדקה.
ירון | 23.06.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת