אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רק כשתם הכסף, ההסתדרות הרפואית דרשה לשלם גם לרופאים המומחים

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
למה משקרים בבית הדין ואיך יתכן שופטים נופלים במלכו
בנספח להסכם המענקים של 2011 נרשם שהכסף מיועד לקליטת מתמחים, אבל אם ישאר אפשר יהיה לקלוט גם מומחים שעברו לפריפריה ואפילו מנהלים. החשש היה שלא יהיו מספיק רופאים לנצל את הכסף ולכן נכתב מה יעשו עם כסף עודף שישאיר. לא חשבו אם לא יספיק כסף, זה באותו זמן לא היה הגיוני. בוועדת מעקב בנושא מענקי מצוקה לפריפריה גילינו, שמשרד הבריאות נתן מענקי מומחים, עוד ב2011-2012 לשם מעבר לצפון. גם קופ"ח נתנה מענקי פריפריה בקהילה למומחים שעברו לצפון. דרש הר"י וקיבלנו מענקי פריפריה למומחים. לכן הטענה שהר"י לא דרשה א
ד"ר אייליג ישראל | 02.07.19
3.
סתם תהייה, האם ביה"ד הארצי לא הבין את פסיקת האזורי שהפך אותה על פניה?
הרי לפני כ-8 שנים חתמה המדינה באמצעות משרדי האוצר והבריאות על הסכם קיבוצי עם הר"י, לפיו תשלם הממשלה מענקים לרופאים מתמחים כדי לעודדם לעבור לפריפריה המשוועת לרופאים. לאחר החתימה היו הכל מאושרים. כמעט Happy End. התקציב שהיקפו 75 מיליון שקל, נוצל במלואו לצורך היעודי שלו. בסוף 2014, הגישה הר"י לביה"ד האזורי לעבודה בבאר שבע תביעת צד לסכסוך קיבוצי, בטענה כי תשלום המענקים לרופאים המתמחים בלבד מנוגד ללשון מסמך המענקים ונעשה שלא בידיעתה והסכמתה. ולכן יש לשלם גם לרופאים המומחים ולא רק המתמחים. ביה"ד האזורי קיבל את הטענה וקבע כי מסמך המענקים של 2011 הוא הסדר קיבוצי דו צדדי בין המדינה להר"י ולכן עליה לקבל את הסכמתה המפורשת של הר"י לתשלום המענקים וקבע ביה"ד שעל המדינה לשלם מענקי פריפריה גם לרופאים המומחים שעמדו בתנאי הסף שבמסמך המענקים בשנים 2014-2013. לכן, לי ממש לא ברורה החלטת ביה"ד הארצי לשנות הפסיקה על פיה. מדוע? ולמה ביה"ד לא רואה במסמך המענקים חלק משורת ההסכמים עם הרופאים, אלא מסמך מדיניות של המדינה לעידוד מתמחים לעבור לפריפריה? מה זה מסמך מדיניות? הסכם או לא?
ברני | 30.06.19
2.
זה די משעשע שבית המשפט אמר שיש לצפות מארגון עובדים לנהוג
בהגינות כלפי המעסיק וההפך. הניסיון של ההסתדרות הרפואית, לפי מה שזכור לי, מכל המשאים ומתנים עם המינה והמעסיקים ובמיוחד בהסכם האחרון מלפני כמה שנים, המדינה לא חדלה מלתעתע בהסתדרות הרפואית ולזגזג, למרות ההסכמים שחתמה עם הארגון היציג של הרופאות והרופאים. לכן, ממש לא תמוה בעיני שהסתדרות זו, בצד אחד דרשה את המגיע למתמחים כמתחייב מהסכמי העבודה הקיבוציים, ומאידך דרשה לקבל גם עבור המומחים ובדיעבד. בסדר גמור. כך צריך לנהוג ארגון עובדים, שאכל מרורים לא אחת ולא פעם מהמדינה, בענין תנאי השכר והמעמד של העובדים אותם הוא מייצג. לי נראית דווקא עמדת בית המשפט תמוהה.
שילוח | 30.06.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת