אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

בתוך פחות משנתיים: גיוס שני לקרן גרוב של היזם דב מורן

4 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

4.
תגובה ל3
הקרנות הקטנות ״והמתמחות״ לא מגיעות להחזר טוב יותר אם בכלל. בדרך כלל מדובר בשם מכובס לקרנות שלא הצליחו לגייס מספיק כסף. לא ראיתי קרנות שבאמת מתמחות (למעט, אולי, קרנות תאגידיות). לקרנות המשניות אין דיל פלואו מספיק טוב (הפייסבוק או הטסלה הבאה תלך לסקויה ואפילו לויולה לפני שתגיע לקרן ״מתמחה״), הן לא מצליחות להשקיע מספיק כסף בסיבובים מתקדמים יותר והן נאלצות בדרך כלל להצטרף ולא להוביל השקעות. כך שאני לא יודע מה זה ״ידוע בעולם״, אבל הרוב המכריע של הקרנות, קטנות או גדולות, מפסידות לא רק ריאלית אלא גם נומינלית, ויומרה להכניס פי 3 על הכסף היא פנטזיה גמורה. ליזם עצמו עדיף להיות חלק מקרן גדולה ולא ״מגשים פנטזיות״ של קרן ״מתמחה״.
אנליסט | 04.07.19
3.
"לא חברון"... תגובה ל-1
יתרון הגודל בקרנות? חחח. כמו שכתבת "לא חברון". התכוונת ל"לא חסרון" אבל אתה טועה לא רק בספלינג.... ידוע בעולם שקרנות גדולות מתקשות ליצור החזרים טובים. הקרנות שנותנות החזרים טובים הן הקרנות המתמחות והקטנות יותר. ברור שמנהלי הקרנות רוצים ליצור קרנות גדולות ככל האפשר - דמי ניהול יותר גדולים. למה לא?
הודי | 04.07.19
1.
אגדות וסיפורים.
אין קרן הון סיכון שמחזירה פי 3 על הכסף. הדבר הזה לא קיים. קרנות שמחזירות מעל מדד אס אנד פי הן קרנות נהדרות, הרוב המכריע מפסידות. הצלחתה של קרן, במיוחד של קרן קטנה, תלויה בגישה לחברות הטובות ובקשרים שיש לה עם קרנות אחרות. כשיש כבר חברה טובה להשקיע בה, גודל הוא יתרון עצום ולא חברון.
אנליסט  | 03.07.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת