אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

טיפול השורש ביוצאי אתיופיה הוא איטי וכואב

46 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

45.
השנוי צריך להתחיל בחינוך
מתוך הכרות עם צעירות מהעדה בשנות התיכון וליווי שלהן גם לאחר מכן אני חושבת שעיקר השינוי צריך להגיע בתחום החינוך. הצעירים והצעירות מהעדה נתקלים בקשיים בלימודים ,כבר מגיל צעיר מאוד , הם מתקשים בהבנת השפה ולרוב בבית אין מי שיוכל לסייע להם בכך. ומתוך כך בוודאי שיתקשו בהבנת החומר ובטח ובטח כשהם מגיעים לבגרויות. פגשתי בנות חכמות מאוד שהקושי השפתי הקשה עליהן מאוד. בנות כאלה כשאר הן מגיעות לתקופת הבגרויות אם הן לא יקבלו את הסיוע הראוי הן ירימו יידים והדרך לרחוב תהיה מהירה וקלה... בנוסף לסיוע לימודי חלק חשוב בחינוך הוא הטמעת האמונה שביכולתם 'לפרוץ את תקרת הזכוכית'. פגשתי בנות רבות עם יכולות מהממות שאינן מאמינות שיצליחו להגיע לתפקידים בכירים או למיצוי כל יכולותיהן בתחום המקצועי בעתיד. הן אינן מאמינות כי יזכו לעתיד טוב יותר מהוריהן שנאלצים לעבוד קשה בשביל לסגור את החודש.. כל עדה שעלתה לארץ נתקלה בקשיים, בואו ביחד ניצור חברה שתקל על המעבר והקליטה. שינוי אמיתי בכל תחום שהוא צריך להתחיל מהחינוך כבר בגיל קטן. קודם כל טכנית בסיוע ובנוסף בהקניית היכולת לחלום בגדול ורחוק בלי לפחד..
אורות | 15.07.19
42.
אתיופים הם לא יהודים
עשו להם טובה שהבחאו אותם לארץ. נתנו להם הכל בחינם...אילו אקדמיה בחינם, צהרון ואוכל בחינם....הם בכלל לא יודעים מה זה בית היו גרים באוהלים..... עכשיו הם הרימו את האף על המדינה כי יותר מדיי טוב להם....צריך למגר את התופעה אחת ולתמיד ולסגור להם את הברזים כמו לפלסטינים... ברברים חיות טרף שכמותכם
מיכל | 06.07.19
41.
האתיופים הם לא יהודים
פסק הלכ. של רבנים גדולים אומר שהאתיופים לא יהודים ןעליהם לעבור גיור כהלכה. לכן לא מקבלים אותם לש"ס וגם לא לחב"ד. כי הם לא יהודים. וגם הם הוכיחו זאת בהתנהגותם ובהתפרעותם השבוע....ככ. יהודים לא מתנהגים. יהודים הם רחמנים, ביישנים וגומלי חסדים...ואלה התנהגו כמו חיות טרף וגם נראים כמו חיות....ברברים ומגעילים
מיכל | 06.07.19
37.
לכל החסרי אמפתיה
אז חברים יקרים, מספיק להיות חסרי מחשבה. הקהילה האתיופית היא קהילה יהודית לכל דבר והיא העדה היחידה שמוזכרת בתנ"ך- כארץ כוש. והיא מצויינת רק לשבח. אז הקהילה האתיופית היא קהילה שחוותה המון גזענות וקשיים בעלייה. המחאה היא גם לציבור שמתנהג באדישות. במחאה יש אלימות כי היה קמצוץ של אנשים/ עברייינים שניצלו את המצב כדאי לצאת החוצה ולפעול באלימות. אבל רוב הקהילה הם אנשים שכעוסים ופגועים שהמצב ב2019 מחריף מבחינת האלימות משטרתית.. והתקשורת חוגגת להראות את הצד הרע של העדה... אבל תתעוררו ריבנו של עולם...
שולה | 04.07.19
36.
שנאת חינם לשווא
אנחנו "עם ישראל" "העם היהודי" "העם הנבחר" שכול העולם שונא ובצדק. העם הזה זה אנחנו, וצר לי להגיד- כולנו רעים פשוט רעים אחד כלפי השני. שנאת חינם- לשווא. אפליה פסולה- לשווא. צרות עין- לשווא. גזענות- לשווא. אז כל אדם הוא אדם, שחור, לבן, צהוב, ורוד... גוון עור זה רק מעטפת של הגוף שקיבלנו מלמעלה אבל אדם הוא אדם ומי שנתן לנו חיים זה רק בורא ה' לבדו. בורא ה' נתן חיים והוא היחיד שצריך לקחת..
אדם זה שמי | 04.07.19
35.
צריך לעודד אהבת חינם בין חלקי העם
ש"ס הם הצבועים הגדולים בכל הפרשה הזאת. הם לא מקבלים מספיק יוצאי אתיופיה לרשת החינוך של ש"ס. לכבוד זכרו של הרב עובדיה יוסף שכל כך אהב את העדה האתיופית. יש לנו מאות שנים להעביר לצד הקהילה האתיופית לפחות, והגיע הזמן לקרב אותם אלינו.
אבגדה | 04.07.19
34.
לשווא
לכל אלה שמעיזים לפצות את פיהם מבלי לחשוב, פשוט ש-ק-ט. לכל אלה ששופטים מהצד ומביעים את דעתם האישית בצורה לא מכבדת פשוט ש-ק-ט. תקחו נשימה ותתחילו לחשוב לפני שאתם פותחים את הפה, כי כל מי שפותח את פיו יקבל מלמעלה כגמולו. כי יש צדק בעולם, ובורא ה' יתן גמול לכל אחד ואחת. ולמי שהעיז לפתוח את פיו לשווא ופגע ב"אח" שלו בצורה כזו או אחרת- עדיף שתתנצל כי אחרת תחטוף משמיים. אז כן, כולנו אחים נרצה או לא נרצה.
בן אדם | 04.07.19
31.
מי האוהב ומי האויב?
אם יש אדם שלפעמים יש לו התקפות שגעון, אז החבר שלו כשהוא רואה את זה, מיד תופס אותו חונק אותו אוזק אותו ומעיף אותו הביתה או לאשפוז, כדי שלא יבזה את המשפחה שלו. אבל מי ששונא שלו, יבא בטענות של אהבה ויאמר, תרחם עליו, אל תגע בו תן לו להשתולל... בסוף מה שקורה שהוא עושה בושות לכל המשפחה שלו. אז כן, כל אותם אנשים שאומרים שהיו צריכים לרסן אותם בתקיפות מהרגע הראשון, הם האוהבים האמיתיים של הקהילה האתיופית, הם התבזו, כי הם חטפו התקפה שגעון ולא שאני מצדיק רצח, אבל בעקבות הרצח שעדיין נחקר הם חטפו התקפה, אז האוהבים שלהם מציעים להסתיר אותם גם אם זה יהיה לא נעים, השונאים שלהם אנשי התקשורת, מציעים לרחם עליהם ולתת להם להביע את מחאתם, ובתוך החדר השדרן אומר לחבירו, תן להם למחות ולהשניא את עצמם על כל הציבור.
שרון | 04.07.19
30.
כתבה טובה ויסודית
יש הרבה מה לעשות על מנת שהאתיופים ירגישו שווים לי ולכל אחד אחר. בגדול הם קהילה איכותית שאנחנו רק עכשיו מתחילים להכיר את התרבות שלה ויש להודות שהיו הרבה כשלים בקליטה שלהם. עם כל החסרים החינוכיים שעבורם חייבים להקצות משאבים, עדיין האפקט השלילי העיקרי בחברה הישראלית הוא יחס המשטרה לנערים ולבוגרים אתיופים ועל כך צריכה המשטרה לתת את הדין ולעשות בדק בית.
R | 04.07.19
25.
רק לסבר את האוזן
אתיופיה=חבש=כוש הינה המדינה היחידה המוזכרת בתנ"ך למעלה מ10 פעמים ובהקשרים חיוביים ראו מקורות; ספר ישעיהו, ספר במדבר( אודות האישה הכושית) כתבים של הרב קוק,אלדד הדני, הרדב"ז וכהנה וכהנה...מציעה שלפני שכל אחד לוקח לעצמו בעלות על היהדות פשפשו במקורות שלכם ולבטח תוודעו שתימן, מרוקו, פולין, רוסיה, הונגריה וכל חבל/ מדינה אחרת לא מוזכרת בכתובים אפילו פעם אחת נאמר שהשבטים התפזרו למדינות כאלה ואחרות רוב רובם התבוללו כידוע כלומר אף מרוקאי, תימני ואשכנזי לא יכול לטעון שלי הוא(היהדות)
חבשית/אתיופית/כושית ועל כל אלה יהודייה מקורית וגאה | 04.07.19
22.
המאבק הוא פנימי אחריות אישית כאשר לימודים אחד מהערכים הכי חשובים
כישראלי שהולך ברחוב אני לא רוצה להיות מודע לצבע העור שלך לא לבן לא חום ולא שחור אלה כסוג של יופי וגיוון אך בגדול זה לא מענין אותי אלה עם אתה דוחף את זה לתוך הפרצוף שלי בכוח ובאלימות אז אין לי ברירה אלה להתיחס כשונה ואז שאני הולך ברחוב ופתאום יש אדם אתיופי לידי ולא עוד אחד שכבר הוא לא משתיך לכולם אלה הוא נתפס אצלי כאדם חריג ששונא אותי מסכן אותי ואת משפחתי ופוגע בי ובארצי, האם אתיופי חש גזענות בוודאי ויתכן ויותר מאנשים אחרים אבל רובינו חווים גזענות הפתרון שלי הוא להמשיך קדימה ללמוד להיות טוב יותר אם אני אחכה שאנשים ששונאים אותי יתנו לי יד לא מצפה לזה האם הפתרון הוא בהפגנה אלימה בפגיעה באנשים? ממש שלא! זהו נזק נוראי שפוגע קשה מאד גם ביהודים אתיופים שאין להם קשר להשתוללות הזאת,
עוד | 04.07.19
19.
טיפול שורש
הכל קורה הדרדרות של הילדים מכיוון שההורים איבדו אותם בדרך ההורים פדוט חיים בדור ההוא והילדים חיים את עכשיו ואין תיאום. כמה מקרים בביתי הספר שהילדין הללו נופלים בין הכיסאות וההורים חושבים שהם ילדים טובים. ההורים יש משקל ענק בחינוך אי-אפשר להפיל הכל על הממסד להכיל ולהכיל
איציק | 04.07.19
18.
תיקון עיוותים
כל זמן שלא יבינו כי הטבות ועיוותים לטובת מגזר מסויים על חשבון מגזר אחר....אז יהיו מדי פעם מהומות והתפרעויות. נדרש שיוויון מלא של חובות וזכויות ביחס לכלל האזרחים. המנהיגים יודעים זאת היטב אבל מעדיפים לעסוק בקניית קולות. אלה הם שיטות של פוליטיקה פסולה ,מעוותת ו אנטי דמוקרטית.
אזרח | 04.07.19
17.
כל אשר נדרש....
כל זמן שלא יבינו כי הטבות ועיוותים לטובת מגזר מסויים על חשבון מגזר אחר....אז יהיו מדי פעם מהומות והתפרעויות. נדרש שיוויון מלא של חובות וזכויות ביחס לכלל האזרחים. המנהיגים יודעים זאת היטב אבל מעדיפים לעסוק בקניית קולות. אלה הם שיטות של פוליטיקה פסולה ,מעוותת ו אנטי דמוקרטית.
ציון | 04.07.19
11.
כשיש רשימה יש כאלו שבראש הרשימה ויש שהם בתחתית
אני זוכר רשימת ציון שהציו הכי גבוה היה 100 והכי נמוך 90 אז מה זה אומר??? שיש טובים יותר ויש טובים. האתיופים כמו רבים אחרים מתקדמים על פי יכולתם - הם הגיעו ממדינת עולם שלישי ולוקח זמן להשתנות. אך האירועים האחרונים הזיקו לכל העדה.
אילן | 04.07.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת