אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הדילמה של הנגיד: מה עושים כשהמשק מזמן העלאת ריבית והעולם קורא להורדתה

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
אין שום דילמה... האיש בא להוריד ריבית בלי קשר לעולם
זה עניין של תאוות בצע. ריבית משמעה עבודה קשה. צבירת הון שקל לשקל. הורדת ריבית משמעה הדפסת כסף... צמיחה וירטואלית מקסימה. זה טיפוס של קורות חיים. אצלו יהיה רשום בקורות החיים צמיחה בכל מחיר. זה שהדור הבא ישאר בלי כלום כמו שקרה בארצות הברית לא ממש מזיז לו. מה יותר חשוב? קרדיט היום או עוד 100 שנה? מישהוא זוכר את בן גוריון כמקים המדינה? מישהוא זוכר את פרס כבולם האינפלציה? אומרים שלעם שאין לו עבר גם אין עתיד. לאט לאט החוכמה שטמונה במשפט הזה מתבהרת לי. אבל בלי קשר לפילוסופיה.... הריבית לא תעלה ואני נותן אחריות של 3 שנים (או כמה שנים שיש לנו עם הנגיד הזה)
משה | 08.07.19
15.
כל התנאים מאשרים העלאת ריבית, אבל היא לא תעלה בגלל שחיתות בלבד
ישראל מדינה מושחתת מאד ונופלת בכל שנה במדד השחיתות העולמי כאשר השנה התברר שנפלה מתחת לקטאר ואיחוד האמירויות. גם במדד החופש הכלכלי העולמי, היא כבר מזמן מתחת לכל המערב השפוי, מככבת בטריטוריה של מדינות דרום אמריקה. בקרוב גם השקעות ההייטק הולכות ליפול חזק.
כלכלן | 07.07.19
13.
אם לא מעלים ריבית, מהנדסי הייטק צעירים בורחים מהארץ עם הכסף שצברו
למה להיות במדינה שהכסף כבר לא קונה בה שום נכס מהותי? בברלין אני מתגורר בנדל"ן שקניתי עם חצי ממהון העצמי שלי, דירת 2 וחצי חדרים גדולה ומרווחת בשכונה מרכזית, כאשר את החצי השני אני משקיע בשוק ההון.
מהנדס, ברלין | 07.07.19
11.
אם יורידו את הריבית זה יהיה פשע נגד עם ישראל! ברמה של להפוך את הרחובות
אם יורידו את הריבית (בניגוד גמור לציפיות ולמה שצריך לקרות) זה יהיה המסמר האחרון בארון הקבורה של מעמד הביניים הישראלי. יהיו עשירים או עניים, לא באמצע. הורדת הריבית = העלאת מחירי הדירות. על החלטה כזו צריך לצאת לרחובות ולעצור את המדינה על כל המשתמע מכך
גיא | 07.07.19
9.
אחרי עשר שנות ריבית אפסית שלא הועילו...
...לדבר, מלבד לנפח בועות בשוקי הנדל״ן המניות והאג״ח, אולי הגיע הזמן להודות שלא מדובר בתרופת פלא לכל תחלואי המשק? הרי אם ריבית נמוכה מונעת מיתון, כיצד זה שאנחנו שוקעים בהאטה, אף על פי שריבית בנק ישראל קרובה לתחתית!? בנק ישראל צריך היה להעלות את הריבית במשק לפני שנים! הוא איחר את המועד ועכשיו תקוע במצב אבסורדי, שבו האינפלציה מרימה את ראשה והוא נאלץ להעלות ריבית בזמן מיתון!!!
אורן | 07.07.19
7.
לא היתה ירידה בהתחלות הבנייה!!!!
משווים נתון ראשוני שמעודכן ב10-15% כלפי מעלה כל שנה מול נתון סופי שכבר עודכן מעלה!! לכן תמיד בפרסום יש ירידה בהתחלות הבנייה אך בפועל אם בודקים את הנתונים אחרי העדכונים יש עלייה! קובעים מדיניות על נתונים עריים, בדיחה! צריך להבין מה המספרים אומרים ולא להיות עוורים, מדד האינפלציה לא כולל את מחירי הדיור, אבל כן כולל שיפורים בתכנולוגיה, אי אפשר להגיד שאינפלציה שלילית היא לא טובה בתקופה שבא התחרות בגלל רכישות מחו"ל גדלה. נתנוי הפתיחה הם שהמחירים גבוהים בארץ ואינפלציה לשלילית היא חיובית ולא מראה על כלכלה במצב לא טוב!
אריק | 07.07.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת