אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

גם אם תמ"א 38 תבוטל, רוב תוכניות הבנייה יישארו בתוקף

12 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

8.
אין לאף אחד הוכחות חוזק
מי יכול להביא הוכחות לחוזק מבנה של תמא38? תמא38 הולך נגד כל הגיון הנדסי. אף אחד לא יודע מה המצב ההנדסי של מבנה ישן. יש יותר מדי אי וודאות. העלאת מרכז הכובד על ידי תוספת קומות זה הדבר האחרון שכל מהנדס מחפש לעשות. הטיעון שהקומות הנוספות לא נתמכות על ידי המבנה הישן שטויות. אי אפשר לדעת איך הכל יתנהג בזמן רעידת אדמה. המדינה מתחמקת מלתת פתרון יעיל. צריך להרוס ולבנות מחדש בלי הוספת עוד קומות ודיירים.
הוכחות חוזק מבנה | 08.07.19
6.
תמ"א 38 בלוף אחד גדול
התכנית בגדול לא נועדה במתכונתה לפתור בעיית רעידות האדמה בארץ הראיה לא הציעו תמ"א 38 בכל האזורים הקרובים לשבר הסורי אפריקאי שם היו ויהיו רעידות מסיביות ובזה לא נוגעים למה כי אין שם רווחים לקבלנים אז עשו כמה פרויקטים קטנטנים במרכז ובכמה דירות פוצצו את רמת גן קרית אונו ועוד מספר ערים בכמה דירות מחסנים וממדים שאני בספק אם יחזיקו מים ברעידת אדמה של 7 ומעלה ולזה קוראים פתרון הצחקתם אותי הצעתי תעצרו הכל תכננו מחדש וצאו לפרויקט לאומי מתוכנן מחושב ומתאים אחרת יהיה פה אסון גדול.
שמואל | 08.07.19
5.
צודקים.. למה לא לבטל
לתוכנית התמ'א לקח לא מעט שנים.. עד שהגיעה למצב בו היא פועלת בהיקף רחב. תמיד הייתה לצנינים בעיני הרשויות שחשו כי אינן גוזרות נתח גדול מספיק.. וכי בעלי הנכסים גוזרים קופון שמן מדיי. סוף סוף.. מישהו נטל יוזמה והחליט לבטל. וכי למה שהאזרחים יהנו.. הם אמורים לסבול..
מיקי | 08.07.19
4.
למגיב 2. רוב התמאות הן חיזוק ולא הריבה בניה
כך שנקודת המוצא שלך לא נכונה. יש חילוקי דעות בין הקוסטרוקטורים בעיניין אמיתות החיזוק ויעילותו. אני אישית מצדד באלה הטוענים שנכל חירטוט. אי אפשר לחזק בניין עי תמיכות חיצוניות ומסתובבת ברשת סימולציה של רעידת אדמה המראה שהחיסוק החיצוני לא יעיל. פיקוד העורף ממליץ לברוח החוצה ברעידת אדמה כך אם יש יעילות לממד זה רק נגד טילים וגם זה בעמ.
אלכס | 08.07.19
2.
דלית זילבר לא קובעת
הממשלה לא תבטל את תמא 38 כי היא מצילת חיים וגורמת שבתים ישנים יהרסו ובמקומם יבנו בתים חדשים , הבעיה היא שכח ראשי העיר רוצים תמיד לקחת שטח מהבעלים לטובת הציבור וגם רוצים היטל השבחה בל מי אומר שצריך להענות לסחטנות של העיריות ואם כל הכבוד לראש מינהל התכנון היא לא קובעת עם תמא 38 תבוטל מי שיקבע זה הממשלה שלא תרצה שבזמן ירי טילים או ברעידת אדמה אנשים יקברו בתוך הבניינים כי אין להם מיקלט או ממד ולאן לברוח
משה  | 08.07.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת