אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רוצים להתקבל לעבודה בהייטק? אלה הם התפקידים הכי נחשקים

52 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

52.
קשקוש מקושקש
קודם כל, בואו נפריד בין "נחשק" ל"מבוקש". הסיבה שרוב המגייסות לא יודעות לגייס מנהלי מוצר בסביבה טכנולוגית שהן גם ככה טובעות בה, היא שזה מקצוע שקשה לבחון בו בצורה מדוייקת את הידע והכישורים של מועמד (בשונה מרוב מקצועות הנדסת תוכנה). בגלל שהן לא יכולות לסמוך על מישהו אחר שלפחות יעריך בצורה טכנית את המועמד, הן מסתמכות בעיקר על כישורי האבחון המפוקפקים שלהם, שגם ככה בד"כ מסתכמים בעיקר בנסיון לעורר פרובוקציה בראיונות ולהוציא מועמדים פוטנציאלים משלוותם. בכל המקומות שעבדתי בהם בשנים האחרונות, אנשי ה- HR היו אחראים אל פחות מ-5% מגיוסים איכותיים. הרוב המכריע היו "חבר מביא חבר" או משהו דומה, ואני באמת חושבת שהרוב המכריע של אנשי HR שפגשתי לא מצדיק משרה ומשכורת נוספת לחברה.
עובדת בסטארטאפ | 24.08.19
45.
זה לא בדיוק הייטק - זה מתכנתים נטו
המתכנתים הם "כורי הפחם" של המאה ה-21. יושבים כל היום מול מסך מחשב וכותבים קוד. למוצרים כמו "ווייז" או "מובילאיי" צריכים עובדים שגם מבינים איך פועל ג'י.פי.אס, או מצלמה או שידור וקליטה של אותות, ואלה לא מגיעים מכל הקורסים החפוזים, וגם לא ממדעי המחשב. להייטק דרושים מהנדסים, ואלה במחסור.
הם חסרי כל ידע בחומרה | 12.07.19
40.
ל-27
תואר אקדמי לא מבטיח כלום. לא ידע, לא עומק, כלום. גם לא תואר במדעי המחשב שכולם כל כך מהללים. היום כל ילד בן 12 יודע לכתוב קוד ומתעסק בזה כבר בבית ספר, וגם ככה העולם הולך לכיוון של אוטומציה, הרי גם מחשבים בסוף יידעו לעלות על באגים ולתקן אותם כחלק מהתהליך. מה שלא ייעלם מהעולם אלה דווקא תפקידים אנושיים שדורשים יכולת בין אישית ואמפתיה. אגב את זה לא אני אמרתי, את זה אמר המיליארדר מארק קיובן.
תומר | 10.07.19
32.
חשוב להגיע לראיון מקצועי ולא לזה של כח אדם
נשות כח האדם מומחיות בבזבוז זמן ואנרגיה של אחרים, כאשר מטרתן העיקרית היא למלא את סדר היום שלהן בפגישות בכדי להראות למעסיק שהן עסוקות כל הזמן. כשיש משרה אמיתית והמעסיק נחוש ורציני, כח אדם הוא לרוב השלב האחרון ולעולם אינו הראשון. חבל על הזמן והאנרגיה - ראו הוזהרתם !
הייטקיסט מדופלם | 09.07.19
21.
יש למגייסות רצון טוב אבל..
המון פעמים הן באמת לא מבינות כלום ואז הן רק נטל על תהליך הגיוס, לגבי תואר זה כבר דיי מזמן לא רלוונטי אם יש לך ניסיון וידע מובהק בעבודה, זה יכול להוסיף אבל זה ממש לא חובה גם בחברות מהרמה הגבוהה ביותר, נתקלתי לא אחת במתכנתים או בודקים מוכשרים ללא תואר אקמי שהיו מועשרים פי כמה מאחרים הודות לניסיון ומוטיבציה גבוהה
דוד | 09.07.19
14.
קשקוש אחד גדול
מי שייגיס את המועמד ויעבוד עימו זמן לא מבוטל הוא איש טכני מנוסה ולא מגייס/ת. המגייס מייצג רק את היפלטר הראשון... היו בטוחים שאותו מראיין ידקדק בקישורים הטכניים הרלוונטים, יכולת הצגה וקישורים חברתים. הוא תמיד יעדיף בוגר אוניברסיטה בממוצע גבוה על מי שלא סיים תואר פשוט כי הזמן של המראיין יקר והוא יודע מנסיון שיש יותר סיכוי למועמד מרקע חזק לעבור לעומת חתול בשק. רקע חזק לא בהכרח עובר אוטומטית ורקע בעייתי לא אומר נכשל אוטומטית אבל חוק המספרים הגדולים תמיד מנצח...
פשוט | 09.07.19
6.
הבעיה המרכזית היא שהמגייסות האלו לא מבינות יותר מדי
בחורות צעירות שלא עבדו בעצמן בליבת העיסוק של הייטק ולא יכולות להעריך נקודות מפתח מעבר לשטאנץ. נסיון כפרילאנס כן יכול להיות מאד רלוונטי (כי המועמד עמד במבחן פרנסה אכזרי של הרבה לקוחות שמשלמים לו רק אם אפקטיבי), ותואר במקצוע ריאלי ממש קריטי למקצוע כמו ניהול מוצר (כי נותן כלים לחשיבה מערכתית ולימוד נושאים חדשים לגמרי בזמן קצר). איך מנהל מוצר אמור לדבר עם מתכנתים בלי תואר והבנה כלשהי בתכנות, איך הוא אמור להבין את האתגרים במימוש האיפיון שלו?
סמנכל בסטרטאפ | 09.07.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת