אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"טורקיה בדרך להתרסקות כלכלית ועלולה להפוך לוונצואלה"

107 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

105.
הללויה, בשעה טובה טורקיה תחזור להיות מה שהיא באמת, מדינה מוסלמית
מדינה מוסלמית דינה להיות ברברית וענייה, זה מהות האיסלאם. באמיריות, הדבר היחידי שמחזיק אותם זה נפט ו80% מתושביה שאינם מוסלמים. אזרבאייג'אן לדוגמא (שהיא העתק טורקי מתורבת יותר), לא הולכת אחורה אך ורק בגלל קשריה עם ארה״ב, ישראל ורוסיה.
ארדואן ג'וניור | 12.07.19
99.
לתגובה 41 : מה פתאום שמישהו יתמוך בדיקטטור הנוראי הזה ?
זה לא ונצואלה, אבל גם לא כל כך שונה. בכל מקרה, אתה אומר שצריך תמיכה בינלאומית כדי לפתור את המשבר. אבל למה בכלל שמישהו יתמוך בדיקטטור הנוראי הזה ? כדי שהוא יוכל להמשיך ולהתעמר בטורקים ? כדי שהוא יוכל להמשיך להסית לרצח ? כדי שהוא יוכל להמשיך לרצוח כורדים בהמוניהם ? כדי שהוא יוכל להמשיך להעליל עלינו ?
מ1. | 11.07.19
84.
לשקרים קטנים קוראים שקרים ולשקרים גדולים קוראים סטטיסטיקה
האתרים הכלכליים המובילים נוטים להשתמש במונח "תל"ג לנפש במונחי כח קנייה". לתאור רמת חיים. לפי התל"ג במונחי כח קנייה רמת החיים בתורכיה היא כמחצית מרמת החיים הישראלית. אבל זה בלוף! מה שחשוב לניתוח העוצמה של תורכיה זה התל"ג האבסולוטי. התל"ג האבסולוטי התורכי לנפש הוא 15% מהתל"ג הישראלי. שביעית מהתל"ג הישראלי. אם תעברו לתורכיה יקצצו לכם 85% מהמשכורת. זה השווי האמיתי של העובד התורכי אל מול שאר העולם! זה השווי של המשאבים של תורכיה ביחס לאוכלוסיתה כפי שהם מנוצלים בפועל! הסיבה שהתל"ג במונחי כח קנייה גבוה היא שהמחירים בתורכיה נמוכים וזה קורה כי נותני השרותים עובדים במשכורות רעב. זה קורה כי שכר הדירה לעסקים נמוך כי אין ביקוש! זה קורה כי מחירי המזון נמוכים כי החקלאים עובדים כמעט בחינם. דבר נוסף הוא הריבית והאינפלציה בתורכיה שהן נגזרת של הסיכון ושהן הסיבה לתל"ג הנמוך - ישראלי שכיר במגזר הציבורי עם עבר כלכלי חיובי יכול לקבל משכנתא לדירה בריבית של 2-3%. בתורכיה הריבית היא פי 7 (שוב פעם היחס הוא 7). וזה בגלל השחיתות וחוסר היציבות - ההשקעה בתורכיה מסוכנת ולכן הריביות הגבוהות.
עלי עבדו | 11.07.19
81.
עם כל הכבוד המציאות שונה.
בינתיים העם ברחוב מאוד מרוצה מחייו. חודש ימים היינו בטורקיה וחרשנו אוצה לאורך ולרוחב. אנחנו גם דוברי השפה,אז זה לא מה שטוענים. מדינה גדולה,אוכלוסיה גדולה,אדמה פוריה . היא לא תקרוס ,אולי יהיו ימים פחות נוחים,אבל יהיו הרבה מדינות שיושיטו לה יד .
אבי | 11.07.19
78.
לא יועיל לאף אחד
אם טורקיה תהפוך לונצואלה אז אירופה תחווה גל הגירה של 4 מליון טורקים שיפרק אותה לגמרי. יש גם סיכוי שארדואן יבחר במלחמה כדי לחמוק מהפינה הזאת וינסה לכבוש את קפריסין היוונית או לתקוף את ישראל ולהצית מלחמת דת. הכי טוב יהיה אם טורקיה תיחלש בקצב איטי בשלש השנים הקרובות שארדואן יגיע כברווז צולע לבחירות. כשטורקיה מרוששת ולא מסוגלת לתחזק את צבאה הגדול. אם סוכנויות הביון במערב יפעילו טרור כנגד נכסים רוסיים וסינים בטורקיה כתגובה לתמיכתן באסד או הגנוסייד של האויגורים בסין, טורקיה תיפול כפרי בשל למערב.
פרדי | 11.07.19
72.
אל תהיו בנופש בטורקיה ולא לטוס עם טורקיש
בוא נתרום את תרומתנו הצנועה לקריסתו של אנטישמי זה- אל תטוסו בטורקיש, גם כקונקשן, ואל תנפשו שם. שיאכלו את שבישל להם מנהיגם הדגול. הוא רוצה לחדש את האימפריה העות'מאנית, בוא נחדש לו את השלב האחרון בקריסתה של אימפריה זאת. אין לי חס ושלום שום דבר נגד הטורקים. יש לי נגד מי שתומך בחמאס ומלכלך עלינו מול כל העולם.
יהודי ישראלי | 11.07.19
67.
תתביישו לכם, כשאתם תוקפים ללא הרף
את ראש הממשלה הכי כלכליסט-ביצועיסט שהיה כאן. העולם משנה את פניו מקצה אל הקצה בכל מיני תצורות של סחר-חליפין ואנחנו רואים השקם והערב כלכלות חזקות ואמידות שנמצאות פושטות רגל בעוד ביבי (כן. ביבי. במלוא מובן המילה) מחזיק את הספינה מלהתהפך בתוך ים גועש של מדינות משוגעות שעוטפות אותנו מכל עבר. ומה אתם מציעים?! גן ילדים בדמות רמטכלים לשעברים שמשחקים ב"קודם אני" ומספר שתיים מבייב כתינוק "כן, אבל אח"כ אני יהיה הראש. די. לא מוותר" ואת הבולשיט הזה אתם עוטפים לנו בסיפורי אצבע צהובים-אדיוטיים ובסוף אנחנו אלו שצריכים להתבייש. אנחנו ירדנו מהעצים. מה זה משנה מה אנחנו אומרים. אנחנו הרי כושים. זה מה שקובע. לא משנה מה תמציאו.
דניס | 10.07.19
60.
טורקיה היא האחרונה שתיתרסק כלכלית
הם אימפריה של ייצור מזון וטקסטיל מייצאים סחורות לכל אירופה וגם לישראל בכמויות ענק ו מייצרים רכבים ולארה"ב מייצאים פלדה..הסחר מולם ענק הכלכלה שלהם יציבה . בלי הסחר עם טורקיה ישראל היתה נראית כמו מדינות מזרח אירוםה בזמן הקומוניזם . יוון , איטליה ואפילו בריטניה יקרבו כלכלית לפניהם
חחחח | 10.07.19
57.
ל-8 איש הכלכלה
יכול להיות שהם הגזימו, א ל בלבול ביצים זה ממש לא. זו כלכלה בעייתית מאוד בהרבה מובנים ומרכזי שביניהם זה הם עברו לשלטון דיקטטורי שמתנהל ללא התייחסות לכלכלה. התוצאה מתבטאת בעלות עגבניות בשוק וכמובן בנכונות של זרים ואחרים להשקיע... זה ממש לא בלבול ביצים וכתבו על זה רבות חלק מהכלכלנים המובילים בעולם.
דן | 10.07.19
45.
מה הכוונה בוונצואלה
ונצואלה מדינה רעועה כלכלה שתלויה ביצוא נפט ושתלויה ביבוא, ברגע שהמטבע שלה איבד מערכו לא יכלו יותר ליבא כלום. טורקיה לא תלויה ביבוא, היא יכולה ליצר הכל לעצמה. חובות? הם בלירה טורקית יכולים להדפיס כמה שרוצים. יש פה משבר כלכלי שהדרך להיחלץ ממנו זה רפורמות ותמיכה בינלאומית. ונצואלה זה לא.
vekeki | 10.07.19
24.
תגובה אפס אנחנו במצב בדיוק הפוך - השליט אצלנו תלוי בכל גחמה של כל אחד
כל מפלגה הוא תלוי בה ומתחשב בה (לא משנה מי ראש הממשלה) והתקשורת נגדו באופן בוטה (פה בכלכליסט הם אחלה אבל נניח בינט אי אפשר לרשום תגובה בעד ביבי אלא אם היא עילגת ואז הם מעבירים אותה) ברמה שאם מישהו משתיק מישהו זה התקשורת את הממשלה - להבדיל מהמצב בטורקיה שזה בדיוק בדיוק ההפך
ל | 10.07.19
22.
אצל מי עוד מינו שר אוצר שלא מבין בכלכלה?!
נראה לי שזה היה ביבי....התחיל בלפיד שאיכשהו היה בסדר ואז מינה את כחלון שאת הנזקים של כלכלת הבחירות שלו במשך 4 שנים אנחנו מתחילים לראות עכשיו, ביבי מחכה שכמה שמאלנים יעשו לו אקזיטים להקטנת הגרעון ושיקנו הרבה מכוניות חדשות ודירות במחירים של ניו יורק בעננה.
וויצ'יץ' האדום | 10.07.19
14.
היסטוריה של משברים כלכליים
טורקיה סבלה במשך שנים ממשברים כלכליים תכופות. ניהול מדינה תלוי מאוד במצב הכלכלי שלה. לטורקיה היסטוריה של משברים כלכליים, הכוללים: פיחותים של הלירה הטורקית, אבטלה גבוהה, אינפלציה ברמות, השקעות זרים דלה ועוד... כפי הנראה הקטסטרופה עוד גדולה יותר מבעבר.
שמואל | 10.07.19
8.
תפסיקו לבלבל את הביצים
כתבה פוליטית ולא כלכלית כל לא הוצג שום נתון כלכלי וגם עובדות שקריות . ניתוני המאקרו של המדינה טובים ונהיים טובים יותר החרם הכלכלי שהוטל מארה"ב שרדו אותו המדינה עולה בדירוגים ב G20 המטביע שומר על יציבות עם תנודתיות קלה למרות כל הסנקציות . ודבר חשוב מאוד שהם צועדים בבטחה ל 2023 שמסתיימת האסורים שהוטלו במלחמת העולם הראשונה ואז הכלכלה טסה למעלה . תפסיקו לבלבל הביצים
איש כלכלה  | 10.07.19
4.
בדיוק כמו מגיב 1 גם אני מתריע שישראל באותו מסלול בדיוק
בטורקיה שליט מגלומן שיצר מראית עין של פיתוח חסר תקדים. הכל בגדול ורק בשביל הנראות. אבל בפנים הכל רקוב ויקרוס פנימה. גם בארץ עושים המון אבל לא עושים כלום, הכל לריק ושום דבר לא לצורך פיתרון אמיתי, אלא רק לשופוני. במקום לקחת את מפת הכבישים האדומים ולטפל בהם מהמסוכן ביותר עד למסוכן פחות, שפכו מיליארדים על כבישים לשום מקום ורכבות שתקולות העיקר לגזור סרטים. כמה עקומי מחשבה אפשר להיות ? ואני מדבר על האזרחים כי הם בוחרים את מי שיטפל בחיים שלהם כאן. ויש עוד כל כך הרבה מה לתקן, באותו כסף שכבר שורפים על כלום.
א | 10.07.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת