אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

רשות המסים מחפשת מעלימי מסים קטנים בביט, פייבוקס ופפר פיי

76 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

68.
שינהיגו קודם כל מס הוגן. לדוגמא לכל היחידים אלו שמחזיקים במניות (יחידות השתתפות)
כן שינהיגו קודם כל מס הוגן. לדוגמא לכל היחידים אלו שמחזיקים במניות (יחידות השתתפות) שגובים מהם מס במקור בשיעור של 47% בעוד מס חברות עומד על 23% בלבד, יחידים אלה כוללים גם קשישים רבים שהכנסתם זעומה והם משלמים מס במקור מקסימלי של 48% בו בזמן שהחברות משלמות מס חברות בשיעור 23%. כשבשנות ה 80 מס החברות היה בשיעור של60%. לחברות מורידים נכל הזמן את שיעורי המס אבל את היחידים ומי שמשלם מס שאינו מיגעה אישית ישלם שיעורי מס מירביים של יחידים. עד לאן היגיע עוות מס ההכנסה.
ישראל ישראלי | 15.07.19
58.
איש מצחיק ערן יעקב חחחחחחחחחחח
שיפתור תחילה את בעיות המחשב המעפן של רשות המיסים שלא מתפקד . לפני שהוא מאיים באקדח ריק, שיחיל חובת דיווח כללי על כל המשק כמקובל בכל מדינה מערבית ומזרחית רק לא בישראל . פתאום הוא ימצא הרבה הרבה מיליארדים שצריך רק להתכופף ולהרים . שהשפן ערן יעקב יתחיל לטפל ברצינות בפשע המאורגן. מכל התפיסות והמעצרים אף לא אחד היה תוצאה של פעילות רשות המיסים .חדל האישים ערן יעקב מקרין על עובדיו. רוח המפקד אומרת אל תתאמץ חפש את הגרוש מתחת לפנס .
אחד העם | 14.07.19
48.
יש מאות מיליארדים של "כסף שחור". זה רק טיפה בים...
המגפה הקשה ביותר במדינה היא: "הכסף השחור". יש מאות מיליארדים של "כסף שחור" כל שנה במדינה והמספרים רק הולכים וגדלים. לצערי, חלק מהעם עושק את אחיו, על ידי אי תשלום מיסים, אשר נועדו לספק את צרכיו (בריאות, חינוך, ביטחון, תרבות, כלכלה ועוד) של האוכלוסייה כולה, כדי לעשות לעצמו בלבד. זו מגפה אשר מהווה איום ממשי לקיומה של המדינה כולה. רק טיפול שורשי במגפה, יפתור את מרבית הבעיות האחרות. ניתן לפתור זאת כך: 1. הגברת המודעות לשירותים המתקבלים מכספי המיסים אשר כן משולמים. 2. הגדלת הענישה והגברת האכיפה.
ברכה | 14.07.19
47.
פקידים קטנים
פוחדים מהעשירים והולכים "לקבץ נדבות" לכו לביבי הרמאי ותימצאו שם הון - כסף, מטבעות זרים כיד-המלך, זהב וכל זה ללא דיווח חוקי, כי אם היה חוקי לא היה מקרקס אותכם בסירובו להגיש הצהרת הון, ממה אתם פוחדים, מה? אין לכם טיפת נאמנות לעצמכם? לא לציבור? מה אתם, גיבורים כביכול על 450000 עסקים נסגרים כל שנה, ממי תקחו מה קורה כאן, הממשלה הבאה שתיקון תצטרך להעמיד אותו ואותכם האמונים על הקופה הציבורית בפלילים
זיגל | 14.07.19
37.
העוסקים הזעירים לא מעלימים מס , הם מתאימים את עצמם
במקום לאכוף תאגידים , לעלות את מס החברות, אוכפים את העסקים הקטנים . כל אחד שצורך שירותים כאלה או אחרים מעסקים קטנים , נניח , קוסמטיקאית , נניח 100 שח טיפול שעתי , יאלץ לשלם 200 שח , כי כל מס אשר יהיה , יגולגל על הלקוח.
עוד צעד מטומטם של רשות המיסים. | 14.07.19
18.
כסף על הרצפה
בשביל רשות המיסים זה ממש "כסף על הרצפה" שרק צריך להושיט יד ולאסוף אותו. הכל ממוחשב, ולאחר שיקבלו את המידע מהבנקים כל הצלבות המידע יתבצעו אוטומטית כי החבר'ה ממערכות מידע עבדו בשנים האחרונות על פיתוחי תוכנה שמיועדים בדיוק למטרה הזאת. אחרי כל ההצלבות ישלחו מכתבים לנישומים, גם בצורה אוטומטית (ושוב, תודה למערכות מידע), ו 80% ירוצו להגיש דוחות ולשלם. מי שרוצה להעלים מס יצטרך לחזור לעבוד עם מזומן, ומי שעובד עם האפליקציות יבין שהן לא מספקות ממש הגנה כי הפיקוח עליהן רק יגבר.
יעקב | 14.07.19
17.
ומה האזרחים מקבלים בחזרה מכל המיסים האלה?
העלמת מס היא עבירה יותר חמורה מרצח בעיני המדינה. ברשות המיסים יודעים לרדוף אחרי עסקים קטנים כגדולים אבל בסופו של יום כל הכספים האלה מממנים את השחיתות של הממשלה.. האזרחים לא רואים מזה כלום בכל מקרה, שירותי משרדי הממשלה והרווחה גרועים, עושים את המוות בשביל כספים מביטוח לאומי ואז מתפלאים למה אנשים מעלימים מס.. בישראל רודפים אחרי אנשים מסכנים אבל דואגים למילארדרים לפטור ממס למשך שנים
מאור | 14.07.19
13.
שיעשו את החיים יותר קלים למי שרוצה לתת קבלות כחוק
כיום, בעל עסק זעיר שרוצה לקבל תשלומים בביט וכו' חייב לרשום קבלה בנפרד. לדעתי, אם יעשו אפשרות לאוטומציה שהתשלום ייצור קבלה אוטומטית - עם איזו אינטגרציה לתוכנות הנה"ח כמו אייפרילנס, חשבונית ירוקה וכו' - יהיה לעוסקים הרבה יותר קל לתת חשבוניות, ופחות פיתוי להעלים הכנסות.
יונתן | 14.07.19
9.
לא מפתיע
ברגע שעושים שימוש בכלי אלקטרוני שכל העסקאות בו נשמרו, מה הבעיה להצליב מידע רשות המיסים השקיעה בשנים האחרונות בדיגיטציה. ועכשיו אפשר לקצור את הפירות. ברגע שכל העברת כסף היא אלקטרונית נורא קל לעלות על עבריינים. מה עוד שמדובר על נפח מאוד גדול בכלכלה. מעלימי מס גדולים כמו חברות גדולות טייקונים מאוד קשה לתפוס זה דןרש הרבה משאבים, המשפטים נמשכים שנים, כאן במקרה הזה אפשר להוציא שומות בכמויות מסחריות בקלות יחסית בלי הרבה כח אדם, אנשים פרטיים אין להם דרך להתמודד מול זה והם ישלמו כל מס שיגידו להם.
עידן | 14.07.19
4.
מישהו ברשות המיסים לא שפוי
במקום לברך על כך שסוף סוף יש תיעוד ממוחשב פשוט של העסקאות הללו (אם אבי מאלעד מעביר כסף לנורית מנס ציונה, בהחלט אפשר לחשוד בזה שזו פעולה עסקית ולא משפחתית) - הם מפחידים את המשתמשים. זה לא לעניין - תוציאו הנחיות לגבי תשלומים באפליקציות כמו בכרטיסי אשראי, דביט, צ'קים ומזומן - ותפסיקו לאיים על אנשים. היעד הוא כן לעבור לשימוש באפליקציות הללו - ואין שום סיבה בעולם להתנהג בצורה כזאת.
יסמין | 14.07.19
2.
טמטום
במקום שהמערכת תשקיע משאבים ברדיפה אחר עברייני מס כבדים היא תשקיע המון זמן (שאין לה), המון משאבים (שאין לה) והמון כוח אדם (שאין לה!!) ברדיפה אחר מעלימי מס קטנים. ציפיתי להחלטה כלכלית נבונה יותר המבוססת יותר על יחס תשומות/תשואות משתלם יותר. ככה זה שמנהל הרשות לא מבין בחקירות וסמנכ"ל החקירות הוא לא חכם גדול
מתוך המערכת | 14.07.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת