אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

שעת סיפור, והכנה לרילוקיישן

120 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

111.
Want to talk about it over coffee ?
So sorry to read you missed the point about those ganim . The content of the article is obsolete, this is how people talked more than 40 years ago about bilingual school, time to move on I’m sorry you can’t see the beauty of it Have a lovely weekend איזה חבל לקרוא כתבה כזה שמדברת על עניין דו-לשוני כמו דיברו, דברו לפני כ40 שנה או יותר אני מרגישה ארבה אמפטיה כלפיך על החוסך הבנה שלך בכול זאת, כשלא התקרבו לאולם הדו/רב-לשוני מגיל צעיר, כשה להבין את העיתרון ו העומק והסגולה שיששם
ואלרי | 20.07.19
108.
אחלה, קצת הדגשה רבה מידי של שפה שניה
זה לא רע, אבל אני למדתי אנגלית במערכת החינוך ותוך כדי שימוש בשפה בעבודה. ככל שמתמשים בה יותר,כך מגיעים לרמה גבוהה יותר. אני לא כזה רואה את הקושי ללמוד אנגלית שכל הסדרות בטלויזיה באנגלית והתכנים האקדמים באנגלית. אתה לומד את זה בכל מקרה..
אלון | 20.07.19
107.
חבל שאותי לא שלחו לגן כזה
כל פיתוח בנושא מחשבים מגיע באנגלית, וזה לוקח לי פי 3 זמן (לפחות) להבין את החומר ביחס לאנשים שאנגלית היא שפת האם שלהם. אני בטוח שגם במקצועות אחרים זה כך. בעברית אני יכול לדפדף בספר ואיך שהוא "באורח פלא" למצוא את מה שאני מחפש, באנגלית זה לוקח לא מעט זמן.
יגאל | 20.07.19
106.
רוצים לדעת איך לחסוך? התחתנתי עם דוברת אנגלית ובבית אנחנו מדברים באנגלית
את הילדה אנחנו שולחים לגן רוסי, גן נפלא - אנשים נהדרים, חינוך מצויין ולחשוב שאני ממוצא ספרדי... ועכשיו הילדה שולטת בשלוש שפות נכון, זה זמני ונכון זאת שליטה של ילדה בת שנתיים אבל יש לזה ערך משמעותי בחשיפה המוקדמת ובקבלת האחר שלא נדבר על זה שזה חצי מחיר מהכתבה והילדה מקבלת יותר
אבי | 20.07.19
102.
תגובה ל31:
אז מה אתה מציע, לשרוף את הרכב לכל הורה שרוצה לתת יתרון לילדיו ? מה הקשר בין המחאה האתיופית (הלא מוצדקת, כי אין שום הצדקה לשרוף את את רכבו של אדם שלא עשה לך שום דבר) לבין אנשים שרוצים לתת לילדיהם חינוך טוב יותר ? אם אתה לא מסוגל לתת לילדיך את האפשרות הזאת, זה לא אומר שכולם צריכים להתאים את עצמם לרמה שלך.
שלומי | 20.07.19
101.
לא הבנתי את ההתלהבות של האומללים האלו
הילדה שלי בגן רוסי ברמת גן, אני משלם 2800 ש"ח , הגן עובד בין 07 ל 18 ככה שאם צריך לאחר טיפה אף אחד לא מת . יש 4 חוגים ( כלול במחיר החודשי ) מתוכם 2 זה באנגלית. יש לי ילדה ב 3 מדברת שוטף עברית ורוסית ומבינה אנגלית נהדר, עכשיו נחזק לה קצת את יכולות הדיבור. אגב, זה לא מ*יינים אותי ביולי אוגוסט עם קייטנות , עובדים רגיל . 4700 ש"ח על מה למען השם ??
קובי | 19.07.19
91.
שלחנו את הילדה שלנו לגן כזה במרכז ת"א לפני כשלוש שנים - היה הדבר הכי לא פלצני שעשינו
קודם כל העלות הייתה זהה לגנים אחרים באזור, ודבר שני הגן פעל רצוף בחול המועד וחופשת קיץ - אז אפילו חסכנו כסף בתמונה הכללית. הילדה למדה אנגלית יפה מאוד וזה עזר לנו מאוד בהגירה לצפון אמריקה. אסור לשלוח לגן עם גננ/ת לא דוברי אנגלית שפת אם, מה שאנחנו קוראים "אנגלית טובה" זה לא מקביל לאנגלית שפת אם. חייבים גן עם מורה מבריטניה או ארה"ב (או כל מדינה אחרת דוברת אנגלית) שיש לו/לה כמובן גם ניסיון חינוכי כי לא כל דובר אנגלית הוא בהכרח איש חינוך. אם סתם רוצים שהילד ידע לומר "כלב" ו "צהוב" וכאלה, אז באמת כל גן עם אנגלית יעשה את העבודה. בקיצור, זה ממש לא פלצני אם בוחרים גן שעושה את זה נכון וטוב, ויש לזה הרבה יתרונות.
דני | 19.07.19
87.
הבעיה זה הסבסוד שמונע צמיחה של גנים איכותיים. משלמים מינימום ומקבלים אנאלפבתיות עם מגבת על הראש
חוץ מלשמור שהילדים לא יפגעו קשה לא מסוגלות לכלום. קחו עוד 2000 שקלים ותנו לי משכילה עם אג'נדה חינוכית, אוכל ברמת נורמאלית, עוזרת גננת שגם היא בעלת יכולות, כולל שפה, תנועה, חשבון, ידע כללי, משמעת והפעלה
תותי | 19.07.19
86.
איך למדתי אנגלית?
בתחילת שנות התשעים, כשהייתי בן 10, קיבלתי במתנה מחשב משומש. הריץ DOS וחלונות בקושי. היתי יושב שעות על פקודות דוס, חלונות, קורא באנגלית. כשהגיע אינטרנט, קנו לי מחשב חדש, גם שם הכל היה באנגלית. בזכות התעסקות עם המחשב, כיום אני שולט באנגלית. בפסיכטרי קיבלתי ציון מאוד גבוה באנגלית והיה לי פטור באוניברסיטה. פשוט תתנו לילד משהו באנגלית. אהה וכן כל שיעורי אנגלית בבית הספר היו חסרי משמעות.
מישקפופר | 19.07.19
81.
Mispresentation
We moved to Canada when our oldest son was 15 years old.His English was good only from school.He went to one of the best high school in Canada.with his English from Israel he was accepted to aadvance in all the subjects. He graduated with so many awards with only the English he knew was from schooling in Israel. People now in Israel have too much money to waist and give the parents the feeling that they are not good enough. Many many Israelies were accepted to the best universities in the wor
Tania | 19.07.19
79.
הורים, אל תתבאסו
אם אתם שולחים את הילדים שלכם לגן עירייה, להיפך, אתם עושים הכי טוב לילדים. הבן הגדול שלי, היה בגן כזה, לפני המון שנים, ידע צבעים באנגלית אולי מספרים, ואיזה שיר או שניים. וואוו גם למד בגיל שנתיים לקרוא. לגן חובה כבר הלך לגן עירייה ושם באמת פרח, חברים שגרים לידו ובכלל גננת חמה ואוהבת(היום מצרך יקר ערך). האחים שלו הלכו ישר לגן עירייה, כולם היום יודעים אנגלית מצויין, האמת שבזכות האינטרנט ומשחקי המחשב. אז בלי לחשוב פעמיים, גן עירייה זה מעולה.
חן | 19.07.19
78.
גדלתי בארהב עד גיל 4 - ויש לי אנגלית ברמת שפת אם
אני חושבת שזה גאוני לשלוח את הילד בגיל הזה לגן באנגלית. אני גדלתי בארהב, כולה עד גיל 4, להורים ישראלים שדיברו איתי בעברית בבית ואנגלית בגן. היום, 28 שנים אחרי - יש לי מבטא אמריקאי מרשים, שליטה מלאה בשפה האנגלית ויכולת מטורפת לקלוט שפות (מדברת 4 שפות)
א | 19.07.19
76.
נחמד מאוד, עדיף פשוט לקחת שנת שבתון
ולרשום את הילדים לבית הספר היהודי "התקווה" בברצלונה. שם לומדים בספרדית אנגלית ועברית. 9 חודשים שם יסדרו לכם את הילדים לכמה שנים במחיר של 600 יורו לחודש לילד. פעם ב7 שנים לקחת חופש מהחיים והילדים שלכם ידברו אנגלית, ספרדית ועברית שוטפות כל החיים.
פרדי | 19.07.19
74.
הבן שלוש שלי בגן באנגליה
על כל 6 ילדים יש גננת יש להם חלקת ששיכת לגן מלמדים אותם על עצים וחרקים וכו מגדלים ירקות יש להם חיות יוגה שיעורי אפייה לבישול רכיבה על סוסים, שחייה, ספורט ומחשבים עולה 6000 לחודש ושווה כל פרוטה. תביאו פחות ילדים, תוציאו פחות על דאוונים של אולם לבת ובר מצווה, קנו רכב משומש ותפסיקו לאכול בחוץ כל הזמן...גם לכם יהיה מספיק כסף להשקיע בעתיד
ענת | 19.07.19
66.
הייתה יכולה להיות כתבה על גני ילדים דוברי אנגלית גם בלי הקישקושים הלא אינטליגנטיים על חברתיות
שמישהו לא ייתן משהו טוב לילדים שלו כי אולי למישהו אחר אין? יופי, אז גם תדאגו לילדים שלכם לתזונה הכי זולה והכי פחות בריאה שיש ותשימו את כולם איתכם בחדר עד גיל 25, כי יש משפחות שחיות ככה. היה אפשר לסקור את הגנים הללו כתופעה מעניינת, אבל הלכו על כתבה בנאלית.
אסף | 19.07.19
61.
אמה מה...
לכל הישראלים שמתבכיינים פה, ילדים ישראלים שמסיימים גן עירוני מגיעים לביבס ולא מדברים עברית נכון. שלא לדבר על כל המבוגרים שמסתובבים במדינה, נולדו בה, למדו בה, ומדברים עברית עילגת של אינבצילים. אז כמה אנשים, עם יכולת כלכלחת, שרוצים שהילדים ידברו גם אנגלית רהוטה, לא רק עברית רהוטה.
אינגלזי | 19.07.19
60.
כתבה הזויה
בשם ערכי השוויוון והקנאה שלכם אתם רוצים להפריע לאלו שכן יכולים להרשות לעצמם לחנך את ילדיהם טוב יותר? התעסקות בפערים אין לה שום דבר עם רווחה כלכלית, רק עם קנאה. גם אם יסבירו לכם שכאשר העשיר צומח ב-100% אז העני בזכות זה צומח ב-50% לצורך העניין זה יפריע לכם. מה זה משנה הפער כל עוד גם העשיר וגם העני מתקדמים?
משה | 19.07.19
52.
וואוו איזו יומרה וכמה טמטום בכתבה אחת
מודה שנדהמתי ולא יודעת מהיכן להתחיל. בגיל שנתיים אתם ההורים חושבים על לימודים אקדמאיים?? והראיה הכה צרה שטוענת שידע באנגלית (ברמה והיקף של ילדים בני 2-5) יוכל לשרת אותם בעתיד הכה רחוק בלימודייהם הוא בבחינת ניתוק מוחלט מן המציאות. לתלות את עיקר הצלחה של ילד (וזה עוד לפני שמדברים על מה הוא בכלל רוצה להיות כשיהיה גדול ומהם כשרונותיו ומשיכתו הטבעיים) במשתנה אחד?? מה עם יכולות התמדה, ריצה למרחקים ארוכים, יכולת למידה עצמאית, כלים ומיומנויות למידה, משמעת עצמית, פיתוח סקרנות וחקרנות, דרך ארץ
נויה | 19.07.19
44.
הכתבה מוזרה
דבר ראשון למה יש פה ביקורת מרומזת על מעמדות? יש פה סה"כ פרימיום של 50% למוצר שכל הישראלים מוציאים עליו על ילדיהם בגיל 0-3, זה לא טיסה במחלקה ראשונה עם פרימיום של 500% על מחיר לפשוטי העם, אלא שירות טוב יותר שנושא מחיר. שנית לא מבין את אותם אלה שנורא מתרגשים מאנגלית בתור שפת אם לילד. שפה ניתן ללמוד גם לבד, הילד שלי, אומנם חכם אבל לא אינשטיין למד לבד הרבה מאוד מילים באנגלית עד גיל 3 מסרטוני יוטיוב וקצת תרגולים יחדיו ביומיום (איננו דוברי אנגלית), גם אם זה יקח לילד שלכם עד גיל 5 לדבר קצת יותר זה עדיין הרבה מהנדרש. שנית עד שהם יגדלו יש מצב טוב שאו שסינית תהיה שפה משפיעה יותר, או שיהיה מתרגם אוניברסילי. אני דווקא הייתי מסתכל על השכלת הגננות, השכלה חינוכית והמלצות ויחס החניכה שיכולים להיות שווים את תוספת המחיר.
מוזרניק | 19.07.19
43.
מי שבונה ובצדק, על הצלחה בחיים ובקריירה על פי כישורים והשכלה- ישראל היא לא המקום בשבילו!
זה נכון לארה"ב, ששם חשובים כישורים והשכלה וגם המוסד בו למדת ויש בדרך כלל, קורלציה בין מידת השכלתך וכישוריך להצלחתך בחיים. בארץ, הרבה יותר חשובים קשרים ופרוטקציה, "יחסי אנוש" והתחנפות לאנשים הנכונים. לכן, יש בארץ לא מעט, אנשים מוכשרים ומשכילים ועם אנגלית ברמת שפת אם ועם תארים אקדמיים יוקרתיים, שהם מובטלים. ולעומת זאת, כל מיני פרוטקציונרים נבערים, בנים של, עם קשרים נכונים, חברי מרכז ליכוד, או מקורבים אליהם, מאיישים משרות בכירות עם שכר גבוה.
שרון | 19.07.19
39.
לגננת הראשונה בכתבה מבטא ישראלי כבד.
אוי לילדים שילמדו אנגלית מאדם שאינו דובר אנגלית וללא קשרים לילדי עולים ממדינות דוברות אנגלית. אף דובר אנגלית לא יזהה אותם כדוברי השפה ולכן הדרכים שבהם דוברי האנגלית בארץ שומרים על השפה - קשרים חברתיים, כיתות דוברי האנגלית, ארגוני עולים וקליקות דוברות אנגלית בקהילות דתיות (כולל הרפורמים) יהיו סגורות בפניהם. לגננת השניה שהתראיינה בעברית היה מבטא אמריקאי ברור שחצה לעברית שלה כולל דימוש בשווא אנגלי. זה מעיד על חוסר היכרות עם תחום הפונטיקה. השלישית העסיקה רביעית שדיברה חצי משפט אז אי אפשר לדעת.
Ccyclist | 19.07.19
33.
21 צודק, יש בעיית מבטא משמעותית.
הבעיה נובעת מכך שאי אפשר לדבר אנגלית על 12 תנועותיה ב 5 התנועות של העברית, או עם תחליפי ה th הגרמניים המוזרים שנפוצים בארץ. לשמוע שאחד הגנים מנוהל ע"י איזו רביבו שהתגוררה תקופה באוסטרליה בכלל מעלה שאלות כי היא לא אומרת שיש לה אמא אמריקאית או שלמדה בכיתת דוברי האנגלית ולצערי אי אפשר לרכוש את התנועות האנגליות משהייה בחו"ל אחרי גיל 20 כי לישראלים יש "כישרון" מיוחד לשמוע אנגלית ב 5 תנועות.
ענגליט | 19.07.19
23.
לא צריך דוקא גן
גם לרב העניים יש אינטרנט ויש אין סוף קטעים ביוטיוב לקטנים ממש של שירי ילדים בסיסיים באנגלית עם מספרים, צבעים, חיות וכד' שילדים יכולים ללמוד מזה מקסים. יש שם הרבה חומר שאפשר ללמד ילד לבד רק ההורים צריכים טיפ טיפה להשקיע....אבל בלי כסף. מנסייון אישי.
אני | 19.07.19
22.
נובורישים רמת גנים שהסתמנכ"לו חושבים שהילד שלהם
יהיה בעלים של בנק, חברת ביטוח או חברת תקשורת. במקום לחסוך לו לדירה כדי שיהיה חופשי מעול כלכלי ולחנך אותו לצרוך פחות שטויות ולהיות מאושר יותר הם מכניסים אותו בכוח לתלם שהם סללו, מה שמצחיק זה שכבר היום קיימות אפליקציות שמאפשרות לדבר בשפה אחת ולהשמע בכל שפה אחרת. בעוד 20 שנה שפה תהיה דבר משני, בטחון עצמי, חשיבה יצירתית, יכולת הפשטה, כושר שכנוע, חברתיות וחברות יהיו מצטרך נדיר
חיימון | 19.07.19
21.
מניסיון אישי
ידענו שנצא לרילוקיישן, שלחנו את הילדים ללמוד אנגלית. שילמנו הון, כשהגענו לארהב התברר שהם משתלטים על השפה במהירות ומה שלמדו בארץ היה טיפה בים. הבעיה היא המבטא ופחות המילים שקצת מעכבים. בת ה 5 שלא למדה בארץ דיברה בחופשיות תוך 3 חודשים. שמענו הורים המדברים עם הילדים אנגלית עילגת, של ישראלים, ונשמעים מגוחכים ופתטיים
גל | 19.07.19
19.
טוב תראו,
בישראל אין יתרון לגן אנגלית ולסיכויי הקבלה ללימודים אקדמיים. זה לא אנגליה וארה״ב. ברגע שהילדים האלה נכנסים למערכת החינוך הישראלית זה לא ממש משנה מה הם למדו בגן ולכן אפשר היה לתת להם העשרה באנגלית גם בגיל יותר מאוחר, ואולי בפחות כסף. לחלופין, מי שדובר אנגלית שפת אם שידבר עם ילדיו אנגלית וזהו. על השאר זה בולשיט.
מגן באנגלית לא מגיעים לאוניברסיטה בחו״ל | 19.07.19
17.
ככה צריך אין פה עתיד. מי שיכול שיעוף מכאן
שחורים לא משקיעים בחינוך של הילדים שלהם אפילו שיש להם משאבים. הם מעדיפים לקנות עוד חולצה ונעליים יקרות בשביל עצמם על חשבון הילד. בגלל זה הם תמיד גדלים לעוני ובינוניות והילדים שלהם יעבדו בעבודה בזויה לכל החיים או יאנסו תיירת בחו"ל..
שלומי  | 19.07.19
9.
איפה החסרונות ששכחתם לציין בכתבה?
לא הכל ורוד וכסף לא קונה ילד מאושר ילדים דו לשוניים זה ילדים שהוריהם דו לשוניים ולא שיש להם חוגי אנגלית בגן יודעים לספור באנגלית ואת שמות החיות זה לא ידיעת שפה ואנגלית שפת אם לא תהיה להם בכלל ילדים שדוחפים להם שפה הרבה פעמים שונאים אותה הכי חשוב לפתח לילדים מוטיבציית למידה שהיא תאפשר להם ללמוד הכל
קלינאית תקשורת  | 19.07.19
8.
גם הפסיכולוג שלהם ידבר אנגלית?
פעוטות שהוריהם החליטו עבורם לאיזו אוניברסיטה ילכו. רף ציפיות דימיוני, מוסד שמייצר בועה שמיועדת לאליטות תחת מסווה של מוסד כביכול ללא מטרת רווח. הילדים המסכנים האלה נמצאים שלא ביודעין תחת מכבש לחצים של הורים הזויים שמציבים בפניהם רף מטורף. נאחל להם בהצלחה בהמשך הדרך.
הורה | 19.07.19
1.
ראיה קיצרת טווח
כרגיל, כולם רצים לטרנד העכשוי. אבל בראיה נכונה על ציר הזמן, האנגלית פסה! שתי מגמות יכבשו את ההגמוניה - סינית ורוסית. לכן, טוב יעשו ההורים למען ילדיהם אם ישלחו אותם לגנים רוסיים כבר עתה (ולא צריך להיות בעשירון העליון בשביל זה.) וכשיפתחו גנים דוברי סינית....
גילי | 18.07.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת