אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הפגינו יצירתיות: איך לענות על השאלה "ספר לי על עצמך" בראיון עבודה

40 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

40.
הדרך הטובה ביותר להתחיל ראיון עבודה
ספר לי על עצמך: אני מוכן לתת לך עכשיו 500 ש"ח במזומן ועד 4500 ש"ח מייד כשתסדרי לי את העבודה הזאת. מה את אומרת? מראה על יוזמה ונחישות, סימון מטרות וחתירה לביצוע וייחודיות מעל כולם! תנסו, מקסימום לא הצלחתם . . . גם ככה לעבור ראיון עבודה בישראל זה 1 ל 16
א | 31.07.19
37.
קודם צריך לשאול את גברת "כוח אדם" למה היא באה עם נעלי אצבע לראיון איתנו?
אני מסכים עם מספר 33 HR צריך רק לימי הולדת אבל מי שיעשה את זה זה פקידת הקבלה אירגון טיולים לתת לפקידת הקבלה ראיונות לתת רק למנהל המגייס בלבד מקצוע HR עבר זמנו , שילכו לעבוד בתור פסיכולוגיות בעיריה ( לא בטוח שיתקבלו )
קוקי | 26.07.19
33.
המגייסות עושות נזק גדול לארגונים
ענף הגיוס הפך ל"שכונה" אחת גדולה. כל פוצית קוראת לעצמה "ציידת ראשים" התראיינתי למשרת סמנכ"ל לא מזמן, את הראיון הראשוני עשתה לי בחורה שלא מבינה מחייה, בטח לא בניהול ובטח לא בניהול בכיר. 90% מהדברים שסיפרתי בראיון על עברי המקצועי, היא לא הבינה. מציע לארגונים ולמנהלים להתחיל לחפש שיטות חדשות לגיוס ולא לזרוק את זה לידיים חובבניות. תתחילו להזיז את ישבנכם בכיסא ותתחילו לראיין בעצמכם. כך אני נהגתי בגיוסים משמעותיים. תודה ובהצלחה.
אבנר | 25.07.19
31.
אני אנחש שמי שכתב/ה את הטור לא עבר/ה את גיל 25
אם חשוב לך לצאת בראיון פוץ נפוח מחשיבות עצמית - הצמדות ל"עצות" בטור הזה היא דרך מצויינת. "אני מנסה לחיות את חיי לפי הציטוט הבא"? "התורה האישית שלי היא"? באמת?! אדם נורמלי לא יחשוב שאתה הוגה דעות בגלל המשפט הזה. יותר סביר שהוא יחשוב שנפלת מהירח או שזה ראיון העבודה הראשון שלך. אני אגלה לכם סוד - רוב האנשים לא מחפשים לשכור דיוות שמתנהגות כאילו העולם מסתובב סביבם, אלא אנשים מקצועיים וענייניים שמסוגלים לעבוד ולא (רק) לבלבל במוח. בשביל בלבולי מוח יש בוסים ואנשי כ"א. לכן תשובה יבשה ועניינית שתצביע על יכולות רלוונטיות לתפקיד עדיפה על בלבול מוח "יצירתי" שתכליתו פמפום עצמי על החזה. אה כן, וחיפוש בגוגל לא מצביע על יכולות טכנולוגיות גבוהות למען השם. זו מיומנות בסיסית שכל בן 9 עם גישה למחשב שולט בה בימינו.
ושההשכלה הפורמלית שלו/ה דלה עד לא קיימת | 25.07.19
24.
חצי ממה שרשום בכתבה מאוד מוזר
השאלה הזו לרוב נועד לפתוח דיון. המרואיין מגיע והמראיין היה שמח שידבר קצת, יפתח שיחה, אולי יירגע. לא כדאי לשחזר את הקורות חיים. למראיין יש דף עם הקורות חיים ביד, וכנראה שהוא עבר עליו קודם. מישהי פעם כבר ביקש ממני את הקורות חיים של עצמו בכדי שהוא יוכל לספר, זה היה לי מאוד מוזר. התשובה לשאלה הזו צריכה להיות לא ארוכה מדי. היא לא אמורה לבזבז 10 דקות מהראיון. אפשר לספר שאתה אוהב משהו. שאתה עובד בתחום הרבה/מעט זמן, שמשהו מעניין אותך. בקיצור, לספר על עצמך, לא חייבים להרשים הרבה. אבל מאוד כדאי להיות אמיתיים. ומה פתאום לספר על סרט שמישהו יעשה עליכם, אוי ואבוי!
אור | 25.07.19
18.
ואתה עוד מתפלא למה נכשלת?
זו השאלה הטובה ביותר בראיון. מי שמבין מאיפה היא באה ואיך לענות עליה במדוייק - מקצר את זמן הראיון ואת קבלת התפקיד. רק שאתה, מה לעשות, אחרי גיל 40, לא מבין שמצפים ממך למשהו אחר. 11/9 שעה 18:30 דיזנגוף סנטר, הסלון - תקבל את הסיבות ואת התשובה המנצחת בשבילך
אודי | 25.07.19
13.
כשאני מבקש מהמרואיין לספר על עצמו:
א. יתכן שלא היה לי זמן לעבור באופן יסודי על קורות החיים שלו (כולנו מוצפים בקורות החיים) ב. אני מחפש התאמה בין מה שכתוב בדף לבין מה שהמרואיין מסביר ג. כשמדברים נוטים להרחיב, ואני רוצה לראות לאן המרואיין ייקח את הנקודות הרלוונטית שיש לו בקורות חיים, איך הוא מציג את זה ד. אני מעוניין לשמוע על ההיסטוריה שלו ולא רק על החלק היבש והתמציתי. אני לא מעסיק רובוט אני מעסיק בן אדם שיש לו רצונות, יכולות, שאיפות. אם לא הייתי מקשיב למרואיינים תוכנת מחשב היתה מספיקה להתאים את קו"ח למשרה. ה. זו בסך הכל דרך סטנדרטית להתחיל את הראיון
א | 25.07.19
12.
מנסיוני כמראיין, כשאני מבקש ממרואיין לספר על עצמו:
א. יתכן שלא היה לי זמן לעבור באופן יסודי על קורות החיים שלו (כולנו מוצפים בקורות החיים) ב. אני מחפש התאמה בין מה שכתוב בדף לבין מה שהמרואיין מסביר ג. כשמדברים נוטים להרחיב, ואני רוצה לראות לאן המרואיין ייקח את הנקודות הרלוונטית שיש לו בקורות חיים, איך הוא מציג את זה ד. אני מעוניין לשמוע על ההיסטוריה שלו ולא רק על החלק היבש והתמציתי. אני לא מעסיק רובוט אני מעסיק בן אדם שיש לו רצונות, יכולות, שאיפות. אם לא הייתי מקשיב למרואיינים תוכנת מחשב היתה מספיקה להתאים את קו"ח למשרה. ה. זו בסך הכל דרך סטנדרטית להתחיל את הראיון
א | 25.07.19
11.
רעיון ליזמים
יש לי רעיון ליוזמת ענק - ראיונות עומק שאשכרה בודקים יכולות, ערכים, מוטיבציה - דברים שבאמת קובעים אם העובד יהיה מוצלח. אם החברות ממשיכות עם השטאנץ הגנרי והרדוד שמוצג פה בכתבה - יש פה כשל שוק ענק. כי חוץ ממקצועות בודדים (שיווק, יח"צ, אסטרטגייה, הדרכה), אין שום מתאם בין עובד טוב לבין מרואיין טוב (שיודע לתפוס את תשומת הלב, להביע ביטחון עצמי וכו').
מהנדס מוכשר ומרואיין גרוע | 25.07.19
3.
זה פשוט דרך להתחיל את הראיון.
"ספר לי על עצמך" היא פשוט דרך להתחיל את הראיון. המראיין עבר על קורות החיים שלך, כנראה ברפרוף, והיה רוצה להתחיל את השיחה כך שקורות החיים ילוו אותה ולא להיפך. הדרך הכי טובה לענות היא פשוט זו שתוביל את השיחה לנקודות בהן חשוב להתמקד: מהות העבודה, דרישות התפקיד, התאמה לתפקיד וכו.
דני | 25.07.19
1.
ראיון עבודה
בחייאת, עצות בגרוש למתראיינים בגרוש למראיינים בחצי גרוש. 'אני יכול לסכם מי אני בשלוש מילים:' מעיד על חוסר מודעות עצמית, חוסר הבנה לגבי מורכבות, אדם חד ממדי שקרא עצות בגרוש בעיתון; 'אני חי את חיי לפי הציטוט הבא' : ומחר לפי הציטוט הבא הבא, אדם חסר יכולת חשיבה עצמית הנוטה לאמץ אופנות, מנסה להרשים את המראיין ברוחב אופקים ועומק, וצר עולמו כעולם נמלה, והמים לא מכסים את ציפורני רגליו. באמת, די עם השטויות האלה, עם המניפולציות השקופות האלה - מצד המראיינים ומצד המרואיינים. או כמו שסבתא שלי אומרת - ח'לס בקא.
יואב | 24.07.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת