אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

פינוי שדה דב שווה לאמנון רובינשטיין 80 מיליון שקל

132 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

128.
בורוביץ - כצמן
שם מרכזי מאוד בסיפור שדה דב : בורוביץ כבעלי חברת התעופה "ארקיע", שהשתמשה במשך עשרות שנים בשדה דב, ללא תשלום דמי שימוש לבעלי הקרקע. כמנכ"ל החברה שמשרדו היה בשטח השדה, הכיר היטב כל מה שקורה בשטח השדה. כחבר מועצת העיר תל אביב, ישב הפרופסור בורוביץ בישיבות של מועצת העיר ובוועדות השונות, נחשף למידע יקר ערך, וגם יכול היה להשפיע על קבלת החלטות חשובות. מכאן הדרך קצרה להתעניינות ברכישת חלק מהשטח. השותפות העסקית - מעניינת
הארכיון העירוני | 26.07.19
127.
יהודים...
איזור עם פוטנציאל לנופש לפנאי ולספורט וחושבים רק על זכיות בניה...במקום להאריך את הטיילת או לחבר את שדה עם פארק הירקו... האוכלוסיה בתל אביב הושלשה ...אבל השטחים הירוקים נשארו באותו גודל...אז מה יעשו היהודים...ישיארו רצועת צרה ירוקה ואחר בניינים בשביל לחסום את הנוף והאוויר...לשלוח את היהודים ללמוד מהגרמנים איך לתכנן עיר...ראו את מינכן
ישראלי | 25.07.19
125.
מגיב 82
אין ספק שאתה מקורב לצלחת !כיף לך לחיות במדינה רקובה ומושחתת בה אינטרס בעליה הון עולה על האינטרס הציבורי?! בעוד בעולם הנאור מקימים שדות תעופה עירוניים ,במדינת ישרעהללל סוגרים אותם. שדה עירוני הינו עורק כלכלי חברתי מהמעלה הראשונה ונתב"ג אינו תחליף לכלום !!!!! הוא סיוט נוראי לאלה הצריכים להגיע לאילת וממנה, או אפילו לת"א שצריכים להגיע לאילת וחזרה, אבל כמובן מה אכפת לך? אתה ישרעהלי מהזן הגרוע ביותר ,מעם שאיש לא שם פס על רעהו ולכן גם יגיע סופנו.מי יכול לרכוש קרקעות בגרוש ,על שטח של שדה שהוקם לפני קום המדינה, פשוט שערוריה ופשע פדרלי !
ישרעהל | 25.07.19
116.
מי מאמין שאמנון רובינשטיין נקי כפיים ? שירים יד
ח"כ , חשוף למידע שאינו חשוף לכלל הציבור . בנוסף הוא יכול בקלות להשיג מידע שאזרח פשוט אינו יכול להשיג או שיהיה לו קשה מאוד להשיג . מכאן ועד ריצה מהירה לקרוב משפחה שיקנה את החברה הממשלתית - הדרך קצרה. והעושר קרוב מאוד. גם אברהם בורג ניסה לעשות מהלך דומה עם חברת עשות אשקלון ונחסם בזכות כמה עיתונאים חרוצים. בקיצור , אמנון רובינשטיין תוכיח לנו שאתה נקי כפיים
לודה | 24.07.19
115.
הכל , לא טוב.
תנסו לדבר בישראל על הנהגת קומוניזם, כמשטר. יען, הלאמה של כל הנכסים. יען, לכולם אין. זה נוסה במקומות אחרים. לא, ממש, הצליח. אז אנחנו מתנהלים במשטר קפיטליסטי [חזירי, יש לציין, כמעט ללא בלמים, עם איזונים מזוייפים לגמרי] , יען שוק חופשי. או במילים פשוטות, תפוס כפי יכולתך. אה, גם זה , לא טוב. אז תנסו לללכת לקלפי ולא להצביע למפריחי סיסמאות והבטחות שוא, מערכת בחירות אחת אחרי השניה. אפשר לשנות , אם הם לא מיטיבים איתנו. זה לא בושה. אבל, בשביל זה צריך להצטייד עם שכל. לא כולם התברכו בו. פה קבור הכלב.
אבי - טורונטו | 24.07.19
113.
כן ירוויחו או לא ירוויחו, זה לא משנה השטח בבעלותם
כל עוד הם קיבלו את השטח באופן חוקי (בלי קשר אם זה ניתן באופן הוגן או לא) יש להם זכויות מלאות על השטח,ְ וזכותם לממש זאת ע״י מכירה לשם בנייה או לבנות בעצמם. אם מישהו חושב שאותם בעלי זכויות קיבלו את השטח באופן לא חוקי שיפנה לבית המשפט וידרוש הפקעה של השטחים, אחרת כל אותם אנשים שצועקי ״חזרים״ או ״גזל״ יכולים להמשיך לבכות על כך שלאנשים אחרים יש נכסים וכמה מר גורלם.
אליעד | 24.07.19
99.
שינוי: מתן בסתר
נראה ששטחים ניכרים ניתנו בסתר ללא מכרז על ידי הממשלה למקורבי שלטון ...תמוה? עוד יותר תמוה כיצד רכשה הממשלה בעלות על הרכוש מבעליו המקוריים? ומדוע תוך תקופה קצרה מאוד חילקה את הרכוש שגזלה לבעלים חדשים ? האם זו היתה פעולת גזל רכוש והלבנתו בניצוחם של גורמי הון ושלטון? או אולי המטרה היתה לפתח דיור לזוגות צעירים כפי שהבטיחה מפלגת שינוי בהנהגתו של מר רובינשטיין, אחד הנהנים העקריים מחלוקת האדמות על ידי הממשלה? ו אולי תכנית רובינשטיין היא אכן להגשים את חזון שינוי לנקיון כפיים והוגנות חברתית ולחלק לזוגות צעירים את מליארד השקלים שהרוויח דרך מתן בסתר?
אור לגוים | 24.07.19
91.
עושים חשבונות של אחרים
יש אצלנו תכונה מכוערת, לספור את הכסף של מישהו אחר (גם אם אנחנו לא ממש מצויים בפרטים.) בעלי קרקע פרטית, שהם או אבותיהם רכשו אותה במיטב כספם, מחכים עשרות שנים, הוציאו סכומי עתק, נפלו קורבן להפקעות ופגיעות ועברו שבעה מדורי גהינום של בירוקרטיה - עד שיראו, אם בכלל, קצת נחת. וגם כאשר מגיע הרגע המיוחל, נאכל הרוב על ידי מיסים והיטלים.
ותיק | 24.07.19
82.
ל 75 - זו הייתה אז חברה ממשלתית לא פרטית.
החברה הוקמה ע"י הממשלה לצורכי פיתוח איזור כך שהגיוני שהמנהל הממשלתי יספק לחברה הממשלתית אדמות ללא מכרז. זה כמו הקצאת אדמות מנהל לכביש שסוללת חברת נתיבי ישראל, אין צורך במכרז במקרים כאלה. מה שאולי אפשר לבדוק זה למה זה נמכר לגוף פרטי.
אמיר | 24.07.19
65.
ימנים מסכנים, תראו איך שלטון הליכוד טימטם אתכם...
התגובות פה על גבול הפיגור. יורדים על השמאלנים כי הופיע השם של אמנון רובינשטיין - אבל את החברה הוא ירש ולא ניהל, וממילא הוא לא באמת היה שמאלני. ועוד מנפחים את הרווח כאילו הוא נהיה מיליארדר ומעולם לא עשה כלום למדינה, למרות שיש מרחק גדול בין 80 מיליון למיליארד, והוא היה שר החינוך. מה שעצוב פה זה שההסתה של ביבי (וקודמיו) עובדת. גם אחרי 40 שנות ליכוד, הם עדיין מתלוננים על מפא"י, ומקשרים את השמאל עם שחיתות למרות שלא היה ראש ממשלה מושחת יותר מביבי (ולהזכירכם, גם אולמרט ושרון היו ליכודניקים).
פ | 24.07.19
64.
יותר פינוי מאשר זכויות?
נראה שלפרופ' אמנון רובינשטיין זכויות על השטח לא רבות יחסית, מאחר ושמאי הנדל"ן יוני צ'ארניאבסקי (בלארוסי?) קבע ערך כולל של סך הזכויות על סך 6.7 מיליארד ש"ח. אז אם פרופ' רובינשטיין רכש זכויות על סך כמה מיליוני ש"ח - שזה אפילו לא 1% מהסך (אז אפשר לקחת מנוחה מהמסך. Nice rhymes) - מעניין, איפה כאן ההחזרים. עד כה הבנתי שפרופ' רובינשטיין ומשפחתו הוציאו סכום פי 10 גדול יותר רק בשביל להכין את הקרקע לבנייה. אני מנסה להבין את הכלכלה ותזרים המזומנים שמאחורי זה. יש כאן מקצוען מהתחום שיכול להסביר לי את זה?
מיכאל | 24.07.19
63.
גועל של עולם שלישי כאילו שחסרים מקומות לבנייה
באשדוד רחוב הדקל בנו מפלצות בשכונה יפה ונעימה..חוסמים לנו את השמיים והים בשביל בצע כסף . מי שאישר את זה הוא עבריין ופושע והוא יודע את זה. כולם שותקים. מגדלים אםשר לבנות בכל החלק המזרחי של העיר..גועל ובושה
איכסה גזל ים וטבע | 24.07.19
46.
הבורות חוגגת
1. אמנון רובינשטיין היה אחד הפוליטיקאים הישרים שהיו לנו ועצם הטלת הדופי בעסקה כי הוא היה ח"כ פשוט הזוייה. כשהרכישה בוצעה, אגב, הוא לא היה בעמדת כוח כלשהי. 2. השנה בה רכשה משפחת רובינשטיין את חברת הירקון הייתה 1990, שנה בה השלטון היה ביידי הליכוד (ראש הממשלה היה יצחק שמיר). רובינשטיין לא היה חבר בממשלה הזו. זה לא אומר שהמכירה הייתה בעייתית או לא חוקית. 3. אמנון רובינשטיין היה חלק מהשמאל הפוליטי שכן הוא תמך בזכויות אדם ובהדברות אך עברו כולל תמיכה באצ"ל ומשפחה שהייתה ממתגדי ושונאי מפלגת העבודה. מבחינה כלכלית הוא היה ליברטן ותמך בצמצום התערבות הממשלה ובשוק חופשי. הוא היה ממקימי מפלגת ד"ש, המפלגה שקמה כמחאה לאחר מלחמת יום כיפור ושהעלתה בתמיכתה את הליכוד לשלטון. 4. מה"רשימה" הקצרה הזאת רובינשטיין הוא היחידי שהוא "שמאל" מה שלא הפריע למגיבים להפוך את כל בעלי הקרקעות לחלק מהשמאל. הפראנויה של אנשי הימין פשוט מדהימה כי מצד אחד רק בודדים תומכים כיום בשמאל ומצד שני מסתבר שכולם שמאלנים.
אמיר | 24.07.19
45.
כעת צריך לחשוף את מי שסיפק להם את המידע והמליץ בשעתו על הרכישה.
בשנת 1964 רכשו הוריה המנוחים של רעייתי מגרש בחולון (כיום תוכנית ח-500) לפני שהוקם שם בית מטבחיים, (ובינתיים נהרס) היעוד כפי שפורסם אז היה "שכונת וילות " במקביל לכביש מ"ס 4 לכיון ראשל"צ. כמובן שהיעוד שונה "לאזור תעשיה מסחר ושרותים" ועדיין עומד בשיממונו !
לוני  | 24.07.19
34.
שודדי ובעלי הקרקעות היקרות מפז טובלים ושרץ בידם
לבסוף, כשנזרקים לקבר לבושים בתכריכין, לא לוקחים לשם לא שמונים מיליון ואפילו לא שמונים אגורות. שאלה שאלתית - האם משפחת רובינשטיין שכבר מסודרת עד דור עשירי תרמה אי פעם משהו לטובת הציבור??? הרי משפחה זו לא חיה בבועה, והיא נהנית גם משרותי הציבור, כמו בטחון חוץ ופנים על חשבון ילדינו שמחרפים נפשם, נעזרת בשרותי רפואה ציבורית וכו'.
מנחם | 24.07.19
14.
מגיבים מגוחכים - מתלוננים על אליטות שמאלניות בשעה שהסיפור נחשף בתקשורת ה"שמאלנית"
אנשים כדוגמתכם חושבים כל הזמן שיש אליטה - תקשורתית, משפטית, תרבותית ואקדמית - שפועלת באופן מאורגן. והנה, התזה שלכם נסתרת בפנים שלכם. ואגב, זה שרובינשטיין ומשפחתו נהנים מזכויות שם, זה עדיין לא אומר שהאיש עשה משהו לא כשר
אחד | 24.07.19
13.
חברת רובינשטיין היא חברה ותיקה
אמנון רובינשטיין לא מנהל אותה. הוא אחד מהבעלים, כי אביו ודודו הקימו אותה והוא יורש שלה. כיום גיל רובינשטיין מנהל אותה, אמנון לא ניהל אותה. הוא רק קוטף את הקופונים. זה כמו שיורם גאון שמקושר לכל המי ומי, בטח שבירושלים, והוא מקבל כסף מחברת גאון אחזקות.
איש | 24.07.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת