אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"הסתכלו על ישראל": כך לוחץ ארדואן לעוד הורדה של הריבית

36 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

32.
אפילו לארדואן אין ברירה והוא מודה על מצבה הכלכלי הטוב של ישראל
לעומת אנשי השמאל הטוענים שהמדינה "בוערת" : סתיו שפיר המומחית הגדולה בכלכלה יאיר לפיד - שר האוצר הכושל ביותר בני גנץ- שלא ידע לנהל אפילו את תקציב הצבא ניסן רוקן - יו"ר ההסתדרות ????. הצחקתם את העם בציון חחחחחחחחחחחה
גבי ג | 28.07.19
27.
ל-26: ממש לא נכון
בסקנדינביה למשל, הריבית שלילית חזקה ואין שם תזוזה חריגה במחירי הנדלן. בבריטניה וגרמניה הריביות נמוכות מהריביות בארץ ואין שום נזקים במחירי הנדלן. למעשה מרבית הכלכלות המערביות חתכו ריביות דרסטית מאז 2008 ורק בישראל זה הוביל לבועת נדלן, אז נא לא לספר לנו סיפורים. אין פה מספיק דירות והרגולציה לא מספיק טובה וזו השורה התחתונה.
צבי נגב | 27.07.19
19.
תגובה למספר 5
16000 משגיחי כשרות עם משכורת טיפוסית של 300 K בשנה (ברוטו) = 5 מיליארד ש"ח בשנה שהמשק מבזבז על עלוקות אלה (בלבד). מספר המשרתים בקודש הנוספים = רבנים, גבאים, מועצות דתיות, ארגוני כשרות למינה, נתמכי כוללים קרוב לודאי גדול יותר כמה מונים ובהתאם גם "השמדת המשק על ידיהם". האם המשק/החברה לא הגיעו זה מכבר לקצה גבול היכולת שלהם לפרנס את העלוקות ???
פרנקנשטיין | 27.07.19
9.
טורקיה בדרך להתרסקות כלכלית
עצמאות הבנק המרכזי זו הבסיס לכלכלה יציבה. כשארדואן מצהיר שהורדת הריבית תוריד את האינפלציה הוא מפגין בורות כלכלית ומוביל להתרסקותה הכלכלית של טורקיה שגם כך נמצאת במצוקה. לא אתפלא אם מדובר במהלך שמטרתו רווח אישי מצד הסולטן על חשבון האומה הטורקית
אריק | 27.07.19
8.
הריבית אמורה לפצות על שחיקה אינפלציונלית של המטבע
אי אפשר להדפיס לירות טורקיות בלי סוף, לא לשלם ריבית, ולקוות שהערך של המטבע יהיה גבוה מזה של נייר טוואלט. ללא ריבית הולמת, כל מי שמחזיק לירות טורקיות, כולל אזרחי תורכיה, ימהר להיפטר מהם וירכוש מט"ח. התוצאה תהיה קריסת המטבע ומעבר לכלכלה חלופית במט"ח. מצד שני, גם לריבית יש מחיר כלכלי קשה לכן ארדואן צודק שהריבית בטורקיה גבוהה מדי.
ב.ק. | 27.07.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת