אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

השווקים בכוננות: על הפרק - הורדת ריבית ראשונה בארה"ב מזה עשור

27 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

19.
השפעות צפויות על הבורסה
לאור ההורדה הצפויה בריבית, יופעלו שני כוחות סותרים על הבורסה: 1. ההשקעה במניות הופכת לאטרקטיבית יותר הן בגלל שכל אפיק אחר הופך לנושא תשואה נמוכה יותר והן בגלל שלעסקים יותר זול לקחת הון להשקעה ומחזור חוב. אלו כוחות חיוביים על הבורסה. 2. ההסטוריה מראה שבכל פעם שהבנק הפדרלי *נאלץ* להוריד ריבית זה היה מסיבות של האוה כלכלית משמעותית המאותתת על משבר כלכלי בסדר גודל כזה אחר, כלומר איתות אזהרה למשקיעים. מה הצפי מול שני כוחות סותרים אלה? בטווח הקצר-המשך עליה בשערים. טווח ארוך יותר של שנה: נפילה.
אמת  | 28.07.19
18.
ל-17: מה מעולה? אם הפד מוריד ריבית...
...סימן שמיתון בפתח. הפד כמעט מעולם לא הוריד ריבית שלא לפני מיתון. ולגבי ישראל - אצלנו אין לאן להוריד ריבית, כי מעולם לא העלו אותה. אז מה בדיוק אתה רוצה? ריבית שלילית? זה נכשל בכל מקום שבו נוסה. (אירופה, יפן). הישראלים לא פראיירים, לא יסכימו לשלם על להחזיק את הכסף בבנק, ימשכו את הכספים במזומן ויביאו בצורה כזו להתמוטטות של הבנקים. ממש מעולה.
אורן | 28.07.19
14.
הריבית האפסית היא הפשע הכלכלי הגדול ביותר נגד מעמד הביניים בהיסטוריה
רק בשנה האחרונה גרמה הריבית הנמוכה להכפלת ההון של האלפיון העליון, ובעשור האחרון ההון של מעמד הביניים נחתך לחצי. הכלכלה צומחת - אבל רק למי שיש לו כסף חופשי, ובכמויות. ככל שהפד ימשיך לנפח את הבועה של וול סטריט, כך גם הפיצוץ יהיה כואב יותר
כלכלן | 28.07.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת