אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

המסוק של רמבו: Mi24, הליקופטר שהוא בעצמו מלחמה

48 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

47.
היהודים באים וגם הקאמוב 52
הידעתם ששני המיכאלים של מי(8,24,28,35)ושל מיג(17,21,23,25,27,29,31)היו מהנדסים יהודיים.הידעתם על שיתוף הפעולה עם ישראל בשידרוג המטוסים והמסוקים האלה?אז מסתבר שהעולם מתחלק ל2:א)מדינות עשירות המזמינות רכש יקר מארה"ב ומאירופה. ב)מדינות עניות המזמינות רכש צבאי מהמזרח. 3.מה עושים כשרוצים לשדרג רכש מהמזרח? פונים לישראל, המשדרגת מספר אחת בעולם. אז אפילו מסוק הקאמוב 52,שיא הטכנולוגיה שודרג והכל בהסכמים עסקיים בין ישראל לבין חברות האם. 1.האפאצ'י מוביל בסייג רום.2.הקאמוב במרחק טיסה3.המי בתחום האזרחי.
M | 26.07.20
46.
"קרב מסוקים"מי 24 נגד האפאצ'י
המי 24 פלטפורמה משודרגת של המי 8 2.מסוק מצויין עם יורש מצויין מי35,(אגב נמצאים כמעט בחצי כדור הארץ ומשודרגים ע"י התעשיה האווירית).3.לצד מכונת המלחמה המועדפת כנושאת נשק רב יש גם מגבלות:א.צללית יחסית גדולה ונוחה ליירוט(אווירי וקרקעי),ב.קושי רב בתמרון,ג.במקרים של תמרון חד יש חשש לפגיעת הרוטור הקדמי ברוטור האחורי.האפאצ'י לעומתו:1.צללית קטנה יותר 2.יותר מהיר 3.יותר זריז 4.טס כ2000 מטר יותר גבוהה.5.טס רחוק יותר6.תא עם מעט מסכים(לעומת המי-המון שעונים) 7.מסוק תיאום אווירי וקרקעי ויכולת פגיעה בכל מטרה.
M | 25.07.20
42.
יש מסוקים מאוד דומים במערב:
1) כמובן המסוקים האמריקאים, שהיו ראשונים לשלב בין נשק לתובלת חיילים. 2) בלק-הוק עם כנפיים נושאות נשק. 3) סטאליון עם טילים. 4) יש מסוק גרמני-יפני שנושא נשק. 5) גם לבריטים יש מסוק תובלה שנושא טילים ותותחים. 6) יש עוד דוגמאות, אני פשוט כבר לא זוכר. אבל כן, מסוק שמקביל לו לחלוטין (כלומר תותח בגחון, כנפיים נושאות נשק, תובלת חיילים) אני לא מצליח לחשוב על אחד במערב. כנראה כי במערב הבינו שכלי מעופף שכל הישארותו באוויר תלויה ברוטור אחד, זה לא משהו שכדאי להעמיס עליו מלא תפקידים. כל עוד הוא נופל לקרקע מיד אחרי שהרוטור שלו נפגע, אז עדיף שכל כלי יתמקד בתפקיד אחד.
אלכס | 13.08.19
41.
לא כזו הצלחה. רק נראה מפחיד
המי 24 ככל הנראה אינו הצלחה גדולה לפחות אצל הסורים מול ישראל... למרות שלסורים יש אותו דווקא מה שנחשב אצליהם להצלחה אלו מסוקי הגאזל שפגעו במלחמת לבנון השניה בטנקים ישראלים. הנחתת כוחות הסורים עשו עם מסוקי מי 8. המי 24 מסורבל וכבד ולכן פגיע. אינו יכול לנחות בקלות בשטח ודרוש לו מסלול האצה להמראה מפאת הכובד שלו. באפגניסטן, סטינגרים של המוגהידין אכלו אותו בלי מלח...
אורי | 13.08.19
40.
הרוסים תמיד פתרו את הבעיות עם יותר...
יותר גודל, יותר משקל, יותר כוח, אולם זה גם גרם להם לסטות מהתכן האופטימלי שהציגו האמריקאים. ה מי 24 היה מגודל ופגיע ולפיכך ויעיל בעיקר כנגד אוייבים לא מצויידים כגון המוג׳הידין האפגנים, עד שהצטיידו בסטינגרים, או המורדים הטמילים בסרי לנקה. בקיצור, עוד פלופּ רוסי.
יוסף | 12.08.19
35.
כתבה מצוינת כרגיל בתור זה, אבל מספר נקודות חשובות
מספר נקודות מענינות נוספות על המסוק: 1.למסוק קושי רב בהמראה במשקל מרבי ולכן ניתן לראות את הטיסים רצים עם המסוק על מסלול עד המראה בדומה למטוס. 2.טילי הנ"ט הראשונים שהמסוק צויד AT2 היו מאוד לא מדויקים ולכן המסוק לא הצטיין בפגיעה בטנקים כמו מסוק הקוברה בן אותה התקופה. 3.בגלל משקלו הרב המסוק רעד מאוד במיוחד במצב ריחוף מה שמעוד הקשה על ידי מדויק של טילי נ"ט. אם תוסיפו את סעיף 2 תקבלו מסוק שפשוט לא פוגע. 4.בגלל גודלו הרב היה המסוק מטרה קל לירי מקרקע. בזמן שבארה"ב נבנו מסוקי נ"ט קטנים קוברה/דיפנדר.
טל | 10.08.19
6.
הכל חיובי, באמת?
המסוק מיושן, גם במנועים וגם באויוניקה ותפעול נשקים. יש לו פרופיל צד ענק! מהיר...? בגלל אורך הלהבים, אני מסופק אם הוא אכן כזה מהיר. לידיעה, מה שמגביל מהירות מסוק, זה מהירות קצה הלהב, בתנועה חזרה. זו (מהירות קווית, ומהירות המסוק, חייבים להיות תת קוליים!
מיכאל | 09.08.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת