אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מה למדתי משבע שנים של חיים עם ניאו־נאצים

79 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

75.
כל עוד יש צדק בדבריהם יהיה קשה להכחיד תופעות שנאה כאלה.
צריך לקלף את הרעיונות של הקבוצות האלה בצורה הומנית ואינטליגנטית כדי לגלות, מה לעשות, שהם פגועים כי סביבה רב תרבותית דווקא מדירה אותם (הם אמורים להיות "הפריבילגים" אבל למעשה הם נלחמים מלחמה קיומית כשמסביבם כולם דוחקים אותם למטה). דווקא נוכחות של אדם כמו טראמפ שכולם רודפים אחריו והם יכולים להזדהות איתו מרככת את התוצאות של שנאה לא מטופלת. וכל עוד יש אמת בדבריהם אי אפשר להכחיד את התופעה: ההומוסקסואליות כתופעה רעיונית אכן משמידה את האנושות הנורמטיבית, והיהודים הפרוגרסיבים בארה"ב באמת הורסת להם את העולם.... כדי לתקן צריך להבין ולהתמודד, לא לנקוט באטימות וחוסר רגישות כאחרוני הפאשיסטים.
רון | 17.08.19
63.
נשמע מאוד מוכר - לרוע המזל משני הצדדים של הסכסוך המקומי
קייטנות שמלמדות איך לזרוק את היהודים ממדינת ישראל לא טובות יותר מאלה, אבל איך שקבוצות מסויימות הולכות ורודפות אחרי מוסלמים שמעיזים להתחבר עם בחורות יהודיות - בדיוק באותה רמה. האינסטינקט של השבטיות במין האנושי טבוע בנו עמוק - והוא גם עוזר לאנשים להשתייך לקהילה ולקבל את היתרונות שלה. לרוע המזל - כשמגדירים אנשים שלא יכולים להצטרף לקהילה - הצרות מתחילות.
יסמין | 16.08.19
61.
האמת באיזשהו מקום באמצע
מצד אחד פסול להתנכל ליהודים וסיקים. מצד שני המוסלמים הם גזענים ברמות מטורפות ואף אחד לא עושה כלום. דרום אפריקה הפכה לכישלון חרוץ. ושחורים לא בדיוק עוזרים לעצמם עם כנופיות פשע סמים אלימות וסתם התנהגות אגרסיבית מגעילה ואז עוד באים בטענות שהם מקופחים. אולי הפתרון לנאו נאצים זה חברה יותר פתוחה וכנה שלא תדחיק בעיות אלא תטפל בהן. אחרת הלבנים באמת תחת מתקפה ופה שורש הבעיה.
פעם הייתי גלובאלי  | 17.08.19
59.
החיבור המרומז לטראמפ בכתבה הוא מעשה נבלה
טראמפ לא קשור אליהם ואם הם שמחים על בחירתו, זה לא אומר מר שהוא אחד משלהם. לטראמפ יש חתן יהודי, קשר חם עם ישראל ויהודים והוא עצמו די ליברלי, למרות שהוא מצניע זאת, מסיבות אלקטורליות. בעבר הוא היה אפילו אחד התורמים של הילארי קלינטון (כן כן). הקישור המרומז בכתבה הינו לבינם הוא לא פחות מהסתה עלובה
חוצפה | 17.08.19
47.
אין שום קשר לטראמפ וחבל שזו כתבה מוזמנת של השמאל שמנסה להסית
תנועות קיצוניות מכל הקשת היו ויהיו בארצות הברית ובכל מדינה מערבית שבה ניתן להתבטא חופשי. השאלות ששואלים את חברי הימין הכביכול קיצוני הן שאלות מובילות, והן על טראמפ, כאילו יש קשר בין הדברים וכאילו לא היו קבוצות כאלו בימי אובמה. לטראמפ בת בכורה ואהובה שנשואה ליהודי והיא בכלל גיורת. אז הוא שייך לקבוצות נאו-נאציות שונאות יהודים? איזו שטות להגיד זאת. הוא הנשיא הכי אוהב ואוהד ישראל שגם מדבר וגם עושה לטובת ישראל לעומת כל הנשיאים האחרים שהיו עד כה בארה"ב. אין קשר בין התנועות הנאו נאציות בגרמניה של היום לאלו של ארה"ב. אז מה אם חלק מהם מצביעים במועל יד? זה כמו להגיד שכולנו אותו דבר כי כולנו לובשים בגדים שיוצרו בסין ...או כל שטות אחרת שכביכול מאחדת את כל האנשים עליי אדמות. האזרח האמריקאי באם הוא לבן או לא מותקף הן באירופה המערבית והן בארצות הברית ולכן הפחד של אותן קבוצות מובן. בינתיים אלימות וטרור יש בשנות אור יותר מצד מהגרים מקסיקנים ומוסלמים ובתוך שכונות של כושים. אז כדאי לפנות לסטטיסטיקות למידע מעודכן לפני שעושים מכל זבוב פיל
FAKE NEWS | 16.08.19
46.
ב-1984 חייתי שבועים + עם נאו נצים בארמון של - Karl-Heinz Hoffmann
ב-1984 סקרן אותי מהם האנשים האלא, מה ולמה נאו נצים. אז קניתי מעיל שחור סימני של הנצים כובה שחור עם הסמל בשוק הפשפשים בעיקר, ונסעתי לגרמניה. לקח לי בערך שעתיים לשכנע אותם כי אני צרפתי נאו נצי ממשפחה משתפי עפעולה עם צבא גרמניה במלחמת העולם השנייה וזהו החינוך אליו גדלתי. וכך, התחלתי את המסע שלי בן שבועיים + איתם. מה שראיתי, שמעתי הוא סיפור ארוך וקשה מדי פעם לדמיין שזה קורה היום.
Jeje | 16.08.19
45.
כל מה שכתוב פה אפשר לקשר לשמאל, לקומוניסטים, ולקיבוצים
וגם לאפריקאים, ולמזרחים, וגם למוסלמים, ו.... למעשה לכל מי שחש שהוא חלק מקבוצת מיעוט כלשהי, וחש שהשלטון פוגע בה ומעמיד אותה בסכנה. כלומר כל הניתוח פה הוא שטחי, ויוצר נופך מיסטי, במקום לרדת לרמה הטכנית, ולהבין את השורש. בקיצור, עוד ברברת מיותרת שלא תלמד אף אחד דבר, ולא תקדם אף אחד כדי להבין מה מניע אנשים.
אלכס | 16.08.19
44.
מנטליות של אנשים
מעניין גם כאן בארץ האשכנזים חיים כל הזמן עם תדמית הנרדף המסכן והחלש ומורישים זאת לדור הבא - כאשר כל המן הם מדגישים את הנפרד בין שלנו-שלהם אנחנו-הם . והתוצאה בישראל של שנת 2019 אתיופים משכילים ( וגם לא ) בורחים מהארץ כי יודעים שכאן אין לא להם ולא לילדיהם עתיד ביחוד אחרי רצח 12 ילדים אתיופים על ידי שוטרים ופתיחת תיקם פליליים לשאר האתיופים כדי שלא ישרתו בצבא ושלא יהיה להם עתיד וזכר. ישראל מדינה גזענית - תזכרו זאת
מייקל | 16.08.19
40.
22 תגובה מדויקת !
בכתבה לא הוזכרו מספרים, פרט למספר 1000 בארוע באירופה. בלי מספרים זה רק סיפורים. אם יש 10 אנשים פה ו10 שם זה לא משהו. צריך להזהר מהם, לעקוב אחריהם, לא לאפשר להם לקנות נשק, ולהרחיק אותם מהחברה עם כל עברה קטנה שמאפשרת זאת. אבל צריך לעשות זאת גם לחברי השמאל הקיצוני 'אנטיפה' שמנסים כל הזמן לגרות את אנשי הימין הקיצוני להתפרץ. אנטיפה בעצמם נוקטים באלימות, ומשום מה לא נתפסים. ראו מה קרה לאחרונה לעיתונאי ימני בבמדינת וושינגטון או אורגון. שני מדינות שמאלניות מאוד.
תקראו 22 | 16.08.19
33.
השוואות
גזענות מושרשת אצל כולנו ומוסווה תחת דעות קדומות וסטריאוטיפים, מה שהופך את זה לרע זה איך אנחנו מתנהגים. וכן אנחנו כעם מרגישים נעלים מעמים אחרים - עצם ההגדרה שלנו כעם סגולה הופך אותנו למתנשאים. אכן יכול להזכיר את הפחד של הימין מהתבוללות ונרדפות - אך בל נשכח שאנחנו מוגדרים כמדינת היהודים. ארה"ב בהגדרה היא מדינת כל אזרחיה ורוב האזרחים בה הם מהגרים מדור שני/שלישי. ההשוואה לא באמת רלוונטית בעיקר מאחר שאנחנו כעם היהודי בתפוצות לא נוהגים באלימות או שנאה שכזו, אלא מתעלים את הכוחות לתפקידי מפתח בכל חברה שבה נמצאים, ואולי זה מה שהם פוחדים ממנו. ואם כבר - אז ההבדל הכי גדול בינינו לבין הפלסטינים הוא שכל שקל במדינה הולך להגנה, ואצלהם הולך לשנאה. היו יכולות להיות פה שתי מדינות עשירות במיוחד אם לא הסכסוך :/
שירן | 16.08.19
23.
עובדות נכונות פרשנות לקויה
טראמפ זיהה שבר חברתי וכלכלי עמוק, במדינות ה"אין לנד", כלומר בכ 40 ומשהו המדינות שאנין חברות במועדון החוף המערבי או המזרחי . הוא הבין את מה שמבינים עכשיו הרבה אנשים בעולם, שלכלכלה הפרוגרסיבית הגלובליסטית, יש צד עגום, של הזנחת אוכלוסיות שמרוחקות ממרכזי הכח, והוא פועל לשנות את התודעה, את הכלכלה, ובגדול את המצב. אותן מדינות שהוזנחו, הם גם המצע לגדילת הימין הניאו נאצי, ולכן יש קירבה מסויימת. אבל ההבדל עצום: אמנם, גם טראמפ וגם הניאונאצים מזהים בעיה של הזנחת החברה והכלכלה באין לנד, אולם בעוד שאלה פונים לאלימות ובדלנות, טראמפ מנסה לפתור את הבעיה מהיסוד, ולשנות את סדרי העולם הפרוגרסיבי, מה שגרם להזנחה. זה מה שמבדיל גאון מסתם פרשן או אקדמאי- הם מזהים את הבעיה, הגאון גם מנסה לפתור אותה.
כרוב כבוש | 16.08.19
21.
עוד פרופסור שמאלני שטוף שנאה לטרמפ-תמיד יודעים לערבב את טרמפ בהכל
קיצונים יש בשני הצדדים. בדיוק כמו שיש ימנים קיצונים (שטרמפ מתנער מהם דרך אגב), יש שמאלנים שטופי מוח שתוקפים תומכי טרמפ רק בגלל שהעיזו להביע דעה שונה או אנשים לבנים רק בגלל צבע עורם. לא חסרים מקרים של התנהגות שמאלנית קיצונים - כמו הירי בחברי הקונגרס הרפובליקנים, הירי בלאס ווגאס בפסטיבל הקאנטרי ועוד מלא מקרים של תומכי שמאל שפוגעים באחרים רק כי הם חושבים אחרת. כל מעשי האלימות ראויים לגינוי וענישה חמורה - הבעיה שהתשקורת בוחרת סלקטיבית על מה להתעכב ואת מה לטשטש. אני ממליץ לאנשים לא להסתמך על כותרות וכתבות מסולפות ולחקור את העובדות בצורה יותר יסודית. זאת הסיבה שכל חברות הטכנולוגיה מעדכנות את האלגוריתמים שלהם להעלים כתבות שלא מתאימות לפרופוגנדה שלהם.
פנס | 16.08.19
15.
ל3
עשית את הטעות של להתבלבל בין דת ללאום, אני יהודי, אבל אני חילוני ב100% ולמקרה שהתבלבלת, אנשים כמוני הקימו את המדינה. מגיבה 1 צודקת, גזענות מושרשת בדת שלך, זה לא קשור לשנאה, זה פשוט עובדתי, עצם העובדה שיש לך מילה כמו "גוי" מגלה את כל הסיפור. ואל תספר לי מעשיות שגוי זה עם, כי כשאני אומר גוי של שבת אני לא מתכוון לעם מסוים שאחראי על הזמנת המעלית או מה שלא יהיה. ואל תשלח אותי ל "לימודי יהדות" רק כי לא נוח לך עם זה שהיהדות גזענית. אתה כן יכול להתנחם בזה שהדת שלנו פרימיטיבית כמו כולן, לא יותר ולא פחות
אני | 16.08.19
14.
בחושך נלחמים עם אור. בפחד נלחמים עם אהבה
לבן, שחור, ירוק, סגול, יהודי, מוסלמי, צ'כוסלובקי... עליונות זו עליונות, והיא תמיד באה יחד עם נחיתות. עסקת חבילה... הרי הן יחסיות אחת לשניה. יהודים מרגישים נחותים מספרית מול המוסלמים ועליונים טכנולוגית ואולי תרבותית, המוסלמים מרגישים נחותים פוליטית מול היהודים ואולי עליונים מוסרית או דתית. הסיפורים לא משנים... משנה שכולנו עשויים מאותו חומר, כולנו באנו מאותו מקום, וכולנו הולכים בסוף לאותו מקום... בין הלידה והמוות יש לנו זמן קצר להעביר פה ביחד - ועדיף להעביר את השנים האלה בכיף, באהבה, בשותפות.
בהצלחה לכולם | 16.08.19
13.
התבוללות היא שואה שנייה
הממממ מעניין מי אמר את זה ובאיזה הקשר ולמה זה מזכיר חלק מהמניפסט הניאו נאצי מי אמר גרמניה מעל לכל ומי אומר ישראל לפני הכל . כיום כדי למשוך את הבוחרים צריך להשתמש בכמה שיותר סיסמאות שמזכירות את חברינו אדולף . אנחנו תמיד טוענים שאנחנו לא גזענים כי אנחנו יהודים .אך אצלינו אין גזענות כי יש צידוק אלוהי : אנחנו עם סגולה ומעל כל הגויים ( אפילו יש לנו מילה שמתארת את הלא יהודים) אנחנו צריכים להתעורר כבני אדם אנחנו לא שונים מאותם ניאו נאצים בתפיסה שלנו . דיי להתעורר ולהתחיל את השינוי
דויד | 16.08.19
11.
כולנו גזענים אז תפסיקו לשקר לעצמכם
ה''גזענות'' מושרשת בDNA של כל יצור חי מבני אדם ועד חיות קחו לדוגמא מה שקורה בארץ, יוצאי עדות אירופה מתנהגים בגזענות כלפי יוצאי מדינות ערב והם מתנהגים בגזענות כלפי יוצאי רוסיה וכולם מתנהגים בגזענות כלפי האתיופים והכי מצחיק שיש לי חבר אתיופי שאומר שצריך להחזיר את כל הזבל הסודני לאפריקה... בני אדם תמיד שנאו ותמיד ישנאו את מי ששונה מהם גם בטבע ברבור שחור לא רצוי בין ברבורים לבנים וגם ההפך
ש | 16.08.19
9.
תגובה 4 בורה
חמאס קם כתנועת התנגדות עממית בסוף שנות ה80 כתגובה לכך שאשף לא עשה מספיק בשביל הפלסטינים. בתקופה הזו שלטון הימין החל לפרוח בישראל. מה היה קורה לו חמאס לא היה מתחיל להשתלט על הרצועה? שאלה קשה, אבל סביר להניח שישראל הייתה משתלטת עליה, אולי אפילו מבצעת סיפוח ועל הדרך טבח. יש כאן ביצה ותרנגולת, אילו יהודים היו מתארגנים ב1929 ונלחמים על זכותיותיהם כאזרחים גרמנים, אולי התוצאה הייתה שונה.
תל אביבי | 16.08.19
1.
אצלנו גזענות מושרשת ביהדות
בצוק איתן. 2014. הראו סרטים שעשו כאן על החמאס כמו עכברים או עכברושים במחילות. רציתי להקיא. על ההורים שלי עשו סרטים כאלה בגרמניה בזמנו. אף אחד לא גינה. בטח לא כבוד ראש הממשלה שהבן שלו מעביר מסרים דומים. והחינוך כאן מלמד שדמוקרטיה ויהדות לא סותר. שכחו שדמוקרטיה זה ״ללא הבדל דת גזע ומין״.
יהודיה שלא באשמתה | 15.08.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת