אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הגענו למצב שבו "פייסבוק יודעת עליכם יותר מה-CIA"

75 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

74.
גוגל היא הבעיה הראשית
גוגל מחזיקה ביוטיוב שהיא מלכת ההקצנות - מסרטונים 'רכים' לסרטוני פייק קיצוניים ימנים גזעניים. ובכלל, פייסבוק היא פייסבוק וואטסאפ. גוגל היא עשרות חברות תמנוניות שחונקות את התחרות ויודעות עלינו הרבה יותר מפייסבוק. הפתרון פשוט - פירוק פייסבוק לחברת תשתית ולחברת ממשק. שכולנו נוכל למשל לבחור בין תכנית חינמית לבין חברה עם ממשק שיעלה חמישה דולר בחודש ויאפשר לא לראות פרסומות ולעצב את הפיד שלנו בעצמנו. את גוגל לעומת זאת צריך לפרק לעשרות חברות. מה שהרגולטורים יבינו בעוד חמש שנים במקרה הטוב וחמישים במקרה הרע מאוד, אם עדיין נישאר פה בעוד חמישים שנה עם קצב ההרס של הדמוקרטיה, הוא שבאינטרנט בניגוד למוצרים פיסיים בסוף יש רק גורילה אחת בכל תחום, ולכן הדרך היא לצמצם את רוחב התחום ולא 'לעודד תחרות'. אין תחרות לגוגל במרבית המוצרים שלה ואין תחרות לפייסבוק וללינקדאין ולאמאזון וגם לא תהיה. אנשים זוכרים רק אתר אחד ובו הם משתמשים, ויש יתרון מוחץ למאסה הקריטית של משתמשים. לעולם לא תהיה תחרות.
פייסבוק היא הבעיה המשנית | 25.08.19
66.
חלאות כל העולם התאחדו! כל פסיכופט יגלה בפייסבוק ובאינסטגרם שהוא לא לבד..
הוא אפילו יכול להתחבר לעוד חלאות, וכשיש לך 2.5 מיליארד משתמשים, 1 מאלף (!) זה 2.5 מליון זבלים שצריך פשוט להרחיק ולכלוא אותם. בכל מצב בלי פייסבוק הם היו בטוחים שהם לבד לגמרי. עצם התאגדות הפסיכופטים במספרים כאלו, והקלות בהתקשרות בינהם, בהכרח הופך את הרשתות החברתיות לסכנה הכי גדולה למין האנושי. וזה מבלי לדבר על שאר ה 999 שמשחקים להם במוח..
מור | 23.08.19
64.
כמה זיוני שכל בכתבה אחת
הגברת מדברת על מניפולציות אבל לא מפרטת מה הן בפועל. בולשיט. פייסבוק רוצה שמשתמשים ישארו יותר אצלה, אז? זה איך שהפלטפורמה עובדת והיא לא "טפילית", היא סימביוטית. מי שנרשם לפייסבוק נותן את המידע בעצמו, ולרוב האנשים לא איכפת כי הם לא פרנואידים. יותר מזה, המידע הזה נחוץ כדי לספק להם עזרה והמלצות. כתבה מלאה בבאזוורדס ובהפחדות ללא כל מידע רלוונטי. אולי היא בכלל עובדת אצל גוגל ומישהו שילם לה ללכלך על פייסבוק, לכו תדעו.
גל | 24.08.19
58.
התסרוקת שלה אומרת עליה הכל...
ראשית כל, גילוי נאות: אין לי פייסבוק. לפני כשנה, כשרכשתי את הסמארטפון הראשון שלי (לפני זה היה לי נוקיה פשוט, קטן וחמוד שעובד מצוין גם היום) שוכנעתי ע"י חברים טובים שכדאי לי להירשם לווטסאפ. לטעמי, הוואטסאפ הוא אכן כלי שימושי נחמד ואינו מסוכן כל עוד אני שולט בו ולא הוא בי. המידע שפייסבוק "עלולה" לדלות עליי משם אינו מדאיג אותי במיוחד: אז יידעו שאני אוהב לאכול חומוס עם טחינה בחומוסיית X, לשבת על כיסא צבעוני בכיכר דיזנגוף ולזלול כדורי שוקולד עם קפה בסנטר. נו, ואז? ישלחו לי פרסומות של חומוסיות או בתי קפה עם תפריט דומה? אהלן וסהלן! גם לא מדאיג אותי במיוחד שה"מודיעין" שלהם יזהה את פרצופי היפה. את ישבני ואת המוישל'ה שלי הם לא יראו לעולם וכל עוד אני מחליט מה להעלות לרשת, הכל טוב. ובנוגע לפייסבוק: שהגברת המלומדת לא תבלבל לנו במוח! היום כולם כבר יודעים מה המחיר של הצטרפות לרשת החברתית: איבוד הפרטיות! כל אחד מחליט עבור עצמו אם לחשוף רק טפח או אפילו טפחיים. הכל על אחריותו! מי שקנאי לפרטיותו, שלא ייצטרף או שיגביל את המידע שהוא משתף. הוא יכול גם לא לשתף דבר ורק לקרוא את הדפים של (פראיירים...) אחרים.
מדען מדינה | 23.08.19
55.
אין לי פייסבוק. מעולם לא עיניין אותי
לא משך ולא סיקרן. לא זקוקה ללייקים, מלבד הלייקים המוחשיים ממשפחה וחברים(התעניינות אמיתית, שיחות פנים אל פנים או בטל', חיבוקים וחום אנושי, בהם מתנהל השיתוף האמיתי עם הקרובים לי ממש). אין לי צורך בחברים ווירטואלים שברגע שאיני חשה בטוב, אף אחד מהם לא יביא צלחת מרק או כוס תה. לא מאפשרת עשיית מניפולציות עליי כי איני משתפת פעולה. לא מתעדת את עצמי לדעת ואחכ מפיצה כדי להתבלט/"להתפרסם". פייסבוק=המצאה מבריקה של מלכודת אחיזת עיניים ואשליית ה"ביחד". ותודה שאיני שם.
ג'קי | 23.08.19
49.
כל חברת הייטק עושה את המינימום ההכרחי
בכדי לעמוד ברגולציה כזו או אחרת. את אף אחד לא מעניין איך לתקן אלא כיצד לבזבז כמה שפחות שעות פיתוח ולהמשיך לחלוב את הגולש (בזמן גלישה, קנייה, מסחר או כל דבר אחר). וזה מניסיון ספציפי בשלוש חברות שבהן הייתי אמור לפתח את מה שצריך בשביל לעמוד ברגולציה כזו או אחרת.
אלון הכפר  | 23.08.19
46.
די עם ההתבכיינות, אף אחד לא מכריח אותכם לפתוח חשבון בפייסבוק ובטח לא מכריחים אתכם לתת פרטים אישיים
אתם משתפים פעולה עם פייסבוק כי מסיבותיכם שלכם זה כדאי לכם. פייסבוק נותנת לכם דברים שאתם רוצים ובתמורה אתם נותנים להם דברים שהם רוצים - הכל מבחירה. פייסבוק זה לא ביטוח לאומי שאין לכם ברירה ואתם חייבים להשתמש בהם גם אם אתם לא אוהבים אותם.
ברלה | 23.08.19
45.
זה הדדי. אני לא סופר את פייסבוק והיא לא סופרת אותי
אני כבר כמה שנים מדי פעם שם איזה פוסט או שיר טוב או כותב משהו בדחף פתאומי, אבל מזמן לא משתף תמונות וכל מיני מידע מסגיר. הדבר היחידי שבאמת מטריד אותי זה הצ'אטים שהם בטוח מצוטטים להם החלאות אז גם אם מדבר עם מישהי ושולח תמונה אז הם בטוח רואים... מעבר לזה אני לא קונה את המניפולציות שלהם ומעניין לי את הביצה כמה לייקים אני אקבל או לא. תחיות חיים פתוחים מבלי לחשוב מה אחרים חושבים עליכם ותחיו חיים מאושרים יותר ממארק צוקרברג עצמו(לא שזאת חוכמה גדולה....) שצוקרברג הנבלה הזה יעשה תשובה עם עצמו ויתגרש מאשתו הגויה יותר חשוב...
ציף המציף | 23.08.19
44.
This woman is honestly the biggest mystery of 2019
From her linkedin: "Advised on, planned and implemented programs for counterterrorism". As a 22 year old. Really. She has a bachelor degree in international studies from a mediocre mid-tier school, zero military experience or any other relevant background but somehow becomes a CIA spook, to then become a special advisor to the VP (maybe she was she Biden's squeeze?), to then become a millionaire from Facebook, and now she's pissing from the diving-board on the company that made her rich. This story demands a Hollywood movie. Cherry on top: she wrote in her own bio "Recognized as one of the Government's foremost experts on global national security issues " Wow
No one | 23.08.19
41.
לא היתה שום התערבות רוסית בבחירות !!!!! זו הזייה שמאלנית
כבר בכותרת הבחורה טוענת שהיתה התערבות רוסית בבחירות. זה כבר מראה שהיא לא מדברת עובדות מבוססות נתונים, אלא על סיסמאות מבית היוצר של השמאל שמסרב להכיר בעובדה שרוב העם האמריקאי בחר בטראמפ (בשיטת האלקטוראל שמייצגת את כל חמישים המדינות ולא בשיטת ה-popular vote). זו יריקה בפני הבוחר האמריקאי להגיד שהבחירות הוסטו בגלל איזו שהיא התערבות (שלא היתה !) רוסית. הרוסים יכולים לכתוב מה שהם רוצים והיכן שהם רוצים וזה לא ישנה את דעת הבוחר. אנשים בוחרים מהווית חייהם ולא ממה שמישהו כותב באיזו רשת חברתית. הגלובליזציה העבירה את מקורות התעשייה לסין, הודו, מקסיקו ושאר העולם השלישי. החקלאות גם היא ברחה ברובה למקסיקו, כך שהבוחר חי וחווה את בריחת מקורות הפרנסה ורץ להצביע לטראמפ שהוא התקווה של העם האמריקאי. לא של זה שיושב בכמה ערים גדולות מנותק מציאות וחי מעבודות כמו הרשתות החברתיות...
בחרתי ואבחר בטראמפ לנשיא | 23.08.19
30.
החיים מאז הנייד ורשתות נהיו מהנים מאוד, לא צריך לי
להמות מגוגל ופיסבוק. מי אני שממש ירצו מידע עלי תחת אחריות משפטית נגד מוסר המידע. נהנים כמו שאף פעם לא נהנו בהיסוטריה הכל קל סמין מהיר, כיפי . השתחררנו ממחשב בבית או במשרד הכל זורם. פחות דברת יותר הודעות שקט. רק הפרמיטיבים צועקים בטלפון הכי יקר שקנו בלי לדעת להשתמש בו. יש כיום ב700שח מחשב ממש בנייד עצנו שעושה הכל. כיףףףףףףףףף תתחילו לטייל ולהנות.
חיינו השתפרו | 23.08.19
28.
ל16 נכון מאוד, גוגל זה הדבר המפחיד ביותר, אבל ויש
גוגל בהיותה הגוף הגדול שמחזיק מידע גלוי להבדיל משיטות פיסבוק שמושכות מידע מתחת לאף. גוגל עקרונית יכולה לדעת הכל, רק השאלה מה בדיוק היא תעשה עם המידע שידוע בגלוי שהור מוחזק אצלה? האחריות עליה וסכנת תביעות על ראשה. בנתיים חוץ מלמכור םרסומות לא מצאתי חריגות נוראיות. זה מחיר החינם.
מחיר החינם | 23.08.19
12.
אני לא מצליח להבין
למה בורות תמיד מתורצת כניצול. דווקא היום יש דרכים מאוד מהירות ומדויקות למצוא את השקרים והמניפולציות. הכל תלוי במשתמשים, השאלה האמיתית היא האם האנשים מעוניינים באמת או במציאת אנשים שחושבים כמותם. לצערי הרב, אנשים מעדיפים שקר נעים מאמת כואבת, גם אם בסוף התוצאה יותר נוראית מהתמודדות עם האמת. פייסבוק פשוט מגיבה לקהל ולא להפך ככה גם פוליטיקאים, מטיפי דת ורודפי פרסום. הידע בהישג יד יותר מכל תקופה אחרת בהיסטוריה האנושית ועדיין נראה שמבחינת חשיבה אנחנו חיים בימי הביניים
קוקו | 23.08.19
7.
היא ממש לא יודעת יותר
אולי פייסבוק וגוגל יודעים לא מעט דברים על הרבה אנשים תמימים, אבל הם לא יודעים את מה שצריך לדעת לעומק, על האנשים שלא רוצים שידעו מה הם עושים לעומק. בשביל זה יש את שירותי המודיעין. כל אחד טוב במקום שלו. ה CIA עדיין לא מעוניין לדעת ליד איזה בית קפה אתה עובר בדרך לעבודה, אלה אם הם ממש רוצים לדעת.
בן | 23.08.19
5.
גוגל יודעים עליכם יותר מפייסבוק
אני רוצה לראות אנשים שמפסיקים להשתמש במנוע החיפוש של גוגל. כל רשת חברתית או מנוע לחיפוש מידע אוגר מידע רגיש על המשתמשים שלו ומבצע עליהם מניפולציות. תוצאות החיפוש ומה שמפורסם לכם בפידים משפיעים עליכם יותר ממה שנדמה לכם. אין פרטיות, עדיף פשוט להתמודד עם זה ולאפשר גם לממשלה גישה למידע הזה. הם לא פחות אמינים מגוגל או פייסבוק
מהנדס | 23.08.19
1.
איך את מעיזה לומר שזה לא תעלול יחצ"ני?
תגידי או שאת תמימה (למרות שבאת מ-CIA) או שחסר לך הבנת הניקרא. ראית את תגובת צוקרברג לוועדת הקונגרס. ראית תשובתו לנושא מידע שדף על 95 מיליון משתמשים. ראית תגובתו לכל הנושא של פרטיות. ראית את נושא שחוסר חשבון שלו למשתמשיו. אז כעת את אומר לא תעלול. תשאלי את ד"ר סוס אולי הוא יסביר לך.
חתול תעלול | 23.08.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת