אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

התגובה האמריקאית: העלאת שיעור המכס על מוצרים סיניים ב-550 מיליארד דולר

25 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

25.
משעשע לראות מגיבים כמו רוני (תגובה 18)
הכי כיף להתנשא ולהשמיץ את הישראלים, אבל תכל'ס התמונה הרבה יותר מורכבת ממה שאמרת. אצלך כשהאמריקנים מעלים מיסים - אז הציבור שלהם ישלם. במשפט הבא אתה אומר שכאשר הסינים מעלים מיסים, הציבור שלהם יפסיק לקנות. אבל משום מה לא עולות לך בראש אפשרויות אחרות/הפוכות.... ככה זה כשהדבר הכי חשוב הוא להתנשא.... תגובה רצינית בוודאי לא יכולה להיות כל כך נחרצת בניבוי העתיד, ובטח שהיא אמורה להתייחס לצדדים ולאפקטים נוספים של המאבק הזה.
מ1. | 26.08.19
22.
לרוני, מגיב 18
הצרכן האמריקני הוא לא אהבל. אם יקר הוא קונה מוצר אחר. זול יותר. בתנאי שהוא באיכות טובה. המוצרים הסיניים אינם יותר טובים, רק יותר זולים. לכן סין נלחצת מהעלאת המכס. העברת הייצור למדינות אחרות, גם אם לא ארה"ב, תביא לשינוי המאזן העולמי וטראמפ צודק שהוא עושה את זה. סין חזקה מדי. דבר שני, כלכלת ארה"ב הינה מוטת צריכה אבל התעשיה של ארה"ב היא עדיין התעשיה הגדולה בעולם. יותר מסין. תעשיית ארה"ב ירדה מ קרוב ל50 אחוז מהתעשיה העולמית בשנות ה 60 לפחות מרבע כיום. על זה בדיוק טראמפ נלחם. הוא רוצה לחזק את התעשיה.
משה | 25.08.19
18.
מצחיק לראות את התגובות של הישראלים כאילו הם מבינים משהו
המכסים שטראמפ מטיל פוגעים רק בצרכנים האמריקאים ומעלים את יוקר המחייה בארה"ב. סין לא משלמת את המכס הזה, זה פשוט לא עובד ככה. הספק הסיני ממשיך למכור לקונה האמריקאי באותו מחיר, לא איכפת לו מהמכס. שהקונה האמריקאי מכניס את הסחורה ולארה"ב הוא זה שמשלם את המכס וזה מעלה את מחיר המכירה לצרכן האמריקאי. עכשיו לא רק שאמריקאים ישלמו יותר על המוצרים שהם קונים, הסינים גם מצד שני מפסיקים לקנות סחורה חקלאית מהארה"ב מה שפוגע בהם כפליים. כלכלת ארה"ב בנויה על צריכה, לא על ייצור, לכן כל פגיעה בחופש המסחר שם גורמת לנזק הרבה יותר גדול לארה"ב מאשר לכל מישהו אחר שהם מנסים לפגוע בו.
רוני | 24.08.19
10.
הוא מבין את מה שכולם שכחו שאי אפשר בלי אמריקה
מעבר למכסים ולכסף הנוסף שיכנס לכלכה באמריקה, זה יכריח את החברות האמריקאיות להתייעץ ולהפסיק להתמכר לזבל הסיני שמנצל את הרווחים והשגשוג להשתלט על העולם תוך שימוש בטקטיקות בזויות של גניבת מידע, העתקות פראיות וכפיה של דעותיו על מדינות אחרות
טראמפ מלך העולם | 24.08.19
1.
אבל טראמפ צודק
לדעתי הוא מציל את ארהב בתנאי שהדמוקרטים הדבילים לא יפריעו לו סין ניצלה את ארהב כי ארהב נתנה לה זו היתה מלכודת דבש מימון החוב האמריקאי באגרות חוב בעצם סין נתנה לארהב בעדינות כרטיס אשראי לקנות רק מוצרים סינים כולם ידעו אבל שכבה של אנשי עסקים וכלכלה בארהב נהנתה מהסחר הזה אבל שאר ארהב שקעו בחוב גדול מקוה שטראמפ יצליח למרות שסכוי קלוש חברה מערבית דמוקרטית מול משטר דיקטטורי עם אורך נשימה של מעבר ל4 שנים בחירות לצערי אם טראצפ לא יבחר גם איראן וגם סין יחגגו הגדול העולם הנאור והטיפש נותן כוח למדינות נז
הדרך קצת מוזרה | 24.08.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת