אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הצעת חוק בברלין: שכר דירה יוגבל לעד 8 יורו למ"ר

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

18.
מי בא להשקיע בברלין?
כשהתשואה נמוכה - המשקיעים בורחים - המחירים נופלים - פרויקטים נעצרים - הצמיחה שלילית - האוכלוסיות החזקות עוזבות - ומתחלפות באוכלוסיות חלשות. כשהתשואה במרכז המטרופולין לדירה קטנה מוגבלת לפי הבנתי ל1,500 ש"ח לחודש אז הדירות שוות כ300,000 ש"ח ותוך עשר שנים העיר הופכת לעיר עולם שלישי (מוסלמים וכדו').
עלי עבדו | 09.09.19
15.
מגיב 1, מתאים לך להזמין דירה לעוד 6 שנים?
בישראל אתה פותח לוח י2 או winwin ומוצא דירה, גם בת"א, לחודש הבא. אם נגביל שכ"ד אז התוצאה תהיה שהמעטים ברי המסל ששוכרים היום יהנו (על חשבון המשכירים) אולם כל השוכרים הבאים, וכל שנה מתווספים לכאן עוד 200 אלף ישראלים, כל שנה פשוט לא ימצאו דירה, כי אף שוכר לא יפנה אותה. התוצאה תהיה כמו סטוקהולם: מי שרוצה לשכור דירה צריך לתכנן 6 שנים קדימה. מה שקורה בפועל הוא שוק שחור מתחת לשולחן. שכד רשמי נמוך, וסטפה גדולה מתחת לשולחן (למשכיר והשוכר הקודם כדי שיתפנה)
סטוקהולם | 27.08.19
8.
מבחינת המשקיעים אלו חדשות טובות ורעות, כי
מי שכבר קנה דירה בברלין, כנראה שכבר שילם עליה ומחיר הקניה אמור לשקף תשואה נמוכה, מי שעומד בפני רכישה כנראה שגם מחירי המכירה יעודכנו בהתאם, כי אם גובה שכר הדירה ידוע אפשר לשאוף לתשואה מסויימת וכאן באמת אין קשר מי הדייר, אבל אם המחיר קבוע, כולם יעדיפו לגור בבניינים טובים ביותר.
חמדן נדל״ן | 26.08.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת