אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

כך נולד הביטקוין

18 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

15.
אלטרנטיבה למטבעות וירטואליים
מטבעות וירטואליים נועדו לשחרר את מחזיקיהם מהיכולת של ממשלות לשחוק את ערכם באופן כמעט שרירותי על ידי הדפסת כסף. מצד שני, ערכו של המטבע נובע רק מאמון האנשים בערכו, ויש מחסום אמון פסיכולוגי בביטקוין בגלל מספר סיבות: הזהות של סיטוצימו או מי שלא יהיה, יציבות הסטורית, חברות כרייה המונית והקארמה שלהם. בקיצור, לעניות דעתי החזקת זהב מספקת מענה יותר טוב
עומר כורך | 27.08.19
13.
בכל סוג של השקעה, קיים סיכון
בכל שיטה כלכלית בעבר, בהווה ובעתיד, אין ביטחון מלא שזה יעבוד כמתוכנן. הביטקון לא יוצא מכלל זה. כסף וירטואלי, מהווה סיכון כמו כל עסקה אחרת בשוק הכספים. קיימת תחושה שהביטקון, מטבע יציב, אך למעשה התנודות בביטקון מאוד חריפות לכאן ולכאן. הביטקון למעשה הוא סוג של השקעה, ויש העושים הון מכך ויש המפסידים הון מכך.
סמי | 26.08.19
8.
תשובה ל5
תקרא את תגובה 4 כי התשובה שלך שגויה. רשת הביטקוין לא נפרצה, מה שנפרץ היו מחשבי הבורסה. זה כמו ההבדל בין פריצה לכספות שמחזיקות אבני אודם יקרות, לבין היכולת לייצר במעבדה אבני אודם. כלומר הפריצה הייתה ל"כספות" ולא הצליחו לשכפל את הביטקוין (שהוא שווה ערך לאבני האודם).
אורי | 26.08.19
4.
תגובה ל-3
היי אבי, בורסה היא חברה למטרות רווח שפועלת בצורה ריכוזית. כאשר האקר פורץ לבורסה, הוא אינו פורץ את רשת הביטקוין, אלא אך ורק את מחשביה של החברה. משתמשים שמחזיקים את מטבעות הביטקוין שלהם בבורסה למעשה מעבירים את הבעלות את של המטבעות לבורסה בעיני רשת הביטקוין. הבורסה בתמורה מציגה להם בחשבונם כמה מטבעות שמורים אצלם. לכן, כאשר הבורסה נפרצת, מבחינת רשת הביטקוין מדובר בכתובת ארנק ששולחת מטבעות לכתובת ארנק. השליחה עצמה היא תקנית ואין שום פריצה לרשת. במובן מסוים זה כמו בנק. אתה מפקיד כסף מזומן, והבנק מראה לך את היתרה שלך בחשבון. אך האם הבנק ייפרץ, הכסף שלך ייגנב איתו (גם אם יש ביטוח..).
בן | 26.08.19
1.
Satoshi Nakamoto
זה היה שם כינוי לאדם, או קבוצה של אנשים, שזהותם לא ידועה. לא בטוח שאפילו היו יפנים. הוא ,או הם, תיחזקו גם את אתר Mt.Gox שהיה אתר החלפת קלפי MTG והפך לבורסה המרכזית של הביטקוין בתחילת דרכו. סאטושי נקמוטו כבר נעלם וכנראה שאיתו נעלמו גם אלפי ביטקויינים שהיו שווים מליוני דולרים אז.
Satoshi Nakamoto | 26.08.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת