אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

מדד מכון אלרוב ו"כלכליסט": לראשונה מ־2017 צריך יותר הון עצמי לדירה

68 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

62.
הכל תלוי בהכל
מה שלא מבינים בארץ זה כשאתה מחליש את כל העסקים בארץ אתה גורם לכך שאנשים לא מאמינים בעסק שלהם ומנתווים כספים במקום לעסק לנדלן וכך המחירים ימשיכו לעלות אתם תזמינו מעליבבא אואיביי או אמזון והגלגל ימשיך להסתובב. החברה הצעירים לא יוכלו לרכוש דירות וחיים שלדור שלם הולך להתקע. שכל אחד יעשה מה שטוב לו
יוסי | 29.08.19
61.
מפחיד
איזה אומץ יש לישראלים פשוט מדהים מליון וחצי שקל לדירה 3 חדרים זה כמו לקנות פיסטוקים אצלהם , ולהקבלה דירה 3 חדרים מאובזרת קומפלט 85 מ"ר באיזור התיירות באיה נאפה שבקפריסין היוונית ובמצב טוב מאוד עלתה לי 270000 שקל כולל דמי תיווך ועורך דין וזה במרחק שעה טיסה מפה כמו המרחק לאילת
לוי | 29.08.19
47.
לקנות רק על הר גבוה: ירושלים, חיפה בגליל... פני הים יעלו וכל ת"א, הרצליה וכו' יוצפו...
איפה יגורו כל התל אביבים? מחירי הדירות הגבוהות יוכפלו וישולשו. ראו לדוגמא השכונות המפונות במנהטן. המדינה קנתה ופינתה את התושבים, כי יותר קל להפוך השכונה לשמורת טבע ימי מאשר למגן אותה מהצפות.
אורן | 29.08.19
45.
הנדל"ן בכל העולם הוא בועה שעומדת להתפוצץ בקרוב. זה כבר מתחיל בארה"ב וזה יהיה פי כמה
יותר גרוע מהמשבר של 2008.מחירי דירות בישראל ייחתכו ב70-80 אחוז ובנקים יתמוטטו. לכן אל תקנו דירה בחמש השנים הקרובות. מי שיישאר בצד עם מזומן, בלי משכנתא כמובן, יוכל להכנס לשוק בזמן הנכון.
אל תקנו | 29.08.19
41.
לכל מי שחושב שזה יתפוצץ.... חבל. אתם נשארים מאחור. תתעוררו. אף אחד לא ידאג לכם
כי רוב הסיכויים שאתם לא טייקונים או מרושתים בחברה השלטת במדינה... גם ככה הפער היום גדול מידי. ולא, בנק ישראל לא ייתן לאלפי בתי אב בארץ לקרוס. גם אני הייתי שבוי בקונספציה הזאת וחיכיתי שיקרה משהו בדומה ל2008 בארהב, מה שגרם לישיבה על הגדר והפסד של מאות אלפי שקלים מיותרים.
חם | 29.08.19
40.
לא חייבים לקנות דירה. הבעיה שאין שוק שכירות של המדינה.
הישראלים רוצים לקנות רק כי הם לא רוצים לשמוע את בעל הדירה מבקש עוד 300-400 שקל בסוף כל שנת שיכרות. אם הייתה שכירות ארוכת טווח של המדינה במחיר מפוקח הצמוד רק למדד המחירים לצרכן ולא יותר, הרבה מאוד ישראלים היו יורדים מהרצון לקנות.
מיכאל | 29.08.19
37.
גם אני חיכיתי שנים וקניתי רק לפני שנה וחצי. עשור אחרי כל בני גילי
תמיד אמרתי שהמחיר יקר וחייב לרדת. מה שלא לקחתי בחשבון זה שהמדינה הזאת מפגרת בכל כך הרבה תחומים שלמחירים, מלבד ענייני ריבית, אין באמת אפשרות לרדת. היצע בסופו של דבר תלוי בתשתיות. המדינה קטנה, אי אפשר לבנות כמה שרוצים בכל מקום. גם מודל הארנונה בארץ דפוק. הארנונה למגורים נמוכה מדי והיא גרעונית עבור העריות. רק הסכמי גג במליארדים מתמרצים ראשי ערים לאשר בניה למגורים בשיטחם. זה לא מודל שעובד לאורך זמן. הכל כושל פה ברמת התכנון והתשתיות ועוד לא דיברנו על בירוקרטיה. תוסיפו לזה את הריבוי הטבעי שהוא הגבוה במדינות המערב ובפער גדול ותקבלו ביקוש קשיח שלא רואה איך הוא יתמתן עם הזמן. בנוסף לישראלים יש בעיה תרבותית לחיות במגדלי ענק ולהצטופף. אין פה תרבות של סובלנות וכיבוד הזולת. אין תרבות של נקיון סביבתי. תחזוקה. הסתפקות בדירות קטנות. זה לא קיים פה.
קלוד לוי | 29.08.19
29.
שטויות! הישראלים מפוצצים בכסף אחרת לא היו קונים כל כך הרבה דירות
עם ישראל חוגג עם נסיעות בלי סוף לחו"ל, קניונים מלאים, קונים דירות במיליונים. לא ברור לי איך אבל עובדה. אולי מירושות? כסף מההורים? כסף שחור? פנסיות של אנשים צבא? גמחי"ים שהם צינור להלבנת כספים? מי שקנה דירה ורוצה לשתף איך הוא עשה את זה- מוזמן להגיב
מירית | 29.08.19
28.
אתם מבינים שבועה סופה להתפוצץ ?
לא מרוע חלילה...רק כי זה כמו פונזי - מנותק מהטבע - אין גידול בהכפלה ללא סוף בטבע...זה פשוט לא אפשרי...בפונזי זה בדיוק אותו הדבר רק הפוך - מאגר האנשים קטן עד שנגמר...וזה מול גרף של צמיחה אקספוננציאלית. זה לא אם היא תתפוצץ - זה מתי ומה יהיה הנזק . זאת השאלה היחידה. בבועות ככל שהיא יותר גדולה המחיר לחזרה לנורמליות יותר קשה וארוך. זה מתמטי זאת לא דעה. חצי משקי הבית במדינה מרווחים כ 6000 אלף נטו...והמחירים היקרים בעולם יחסית להכנסה. בהצלחה לכולנו.
שגיא | 29.08.19
27.
המחירים כבר מזמן לא עולים
כבר יותר משנה שיש יציבות ואפילו ירידה מסויימת ומי שקונה עכשיו כנראה שיתאכזב בהמשך וכל זה כשהריבית היא ממש אפסית ברגע שריבית תעלה המחיר יתחיל לרדת רק תסתכלו ברחובות לידכם כמה אנשים מנסים למכור ולא מצליחים שלא נדבר על כמות שלטי השכירות שיש בחוץ וכמובן המשך הבניות אם במחיר למשתכן ואם ע"י קבלנים פרטיים.
אחד | 29.08.19
26.
צריך להיות מתאבד שיעי לקנות דירה בישראל, המחירים הכי גבוהים בעולם ביחס לשכר
יותר נכון לשכור דירה, לחסוך את ההון העצמי, להשקיע אותו נכון, ולחיות טוב לשים את ההון העצמי בדירה וגם לקחת חוב - יעלה פי 2 משכירות (אבדן התשואה על ההון העצמי + הריבית והצמדה זה עוד דירה מבחינת עלות, כלומר קנית דירה אחת שילמת על 2, שזה כמו לקנות דירה במחיר של לפני עשור ולשלם על 4)
בני | 29.08.19
20.
זה מה שקורה שאין ממשלה...
שהיתה ממשלה היו כל מיני יוזמנות נגד משקיעים שגרמו לחלקם להירתע ולמחירים לרדת. אבל מאז שאין ממלה המשקיעים יודעים שלא יהיו יוזמנות, במיוחד שכחלון היה יוזם ועכשיו כבר אין לו מפלגה, אז עכשיו כשיש סיכון למיתון והריבית אפסית אז שווה לשמקיעים לחזור לשוק... הבעיה העיקרית - אף אחד בממשלה לא עושה כלום לטובת הציבור, בזבוזי כספים, כפילות מוסדות (באפשר לאחר את הגביה של ביטוח לאומי ומס הכנסה), לבטל את ההסתדרות מימי המנדט...
מישהו | 29.08.19
8.
שורה תחתונה הדור הצעיר הם עבדים. רק דרכון זר יציל אותם
אין שום סיבה לממן את דור ההורים והסבים שלנו ולהעשיר אותם על חשבון העתיד שלנו. בסופו של דבר אנחנו נגיע לגיל שלהם בלי שקל. רק חובות. מי שאכפת לו מעצמו שידאג לעצמו לדרכון זר שיוכל להגר למדינה שאפשר לחיות בה בכבוד
ר | 29.08.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת