אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תשובה ועופר בדרך לעסקת ענק בשווי מיליארדי שקלים

77 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

73.
לתגובה-58, 67 (אותו אחד)- אתה צודק, רק שכחת להזכיר שהביאו וממשיכים כל יום להביא הנה עולים מכל מיני
מדינות בשם "חוק השבות" כביכול ודווקא נראה שהם אלה שסותמים את כל המערכות- תחבורה, רפואה וכו'. לרבים מהם אין שום קשר ליהדות וכולם יודעים זאת. אצל הישראלים הוותיקים- ההתרבות המוגזמת היא בעיקר אצל החרדים.
גלי | 02.09.19
71.
השאלה הנשאלת היא
מדוע השיח התקשורתי והציבורי בנושאי הסביבה תקוע בדיונים על נזק שבעל-הון כזה או אחר עושה, הנוכלויות הכלכליות על חשבון הציבור, והדרישה שכולנו נכחיד את עצמנו מרצוננו כי אנחנו משפיעים על הסביבה. במקביל לכך, מקבלים מדענים ואוניברסיטות תקציבי מחקר, שבמצטבר שווים להונם של כמה אוליגרכים, והעולם עדיין מכור לדלקים מאובנים שהם גם מזיקים וגם יעלמו מכדור הארץ מתישהו. אז מי לעזאזל מנהל את העניינים ומדוע לכל הרוחות אנשים כמין ביולוגי המודע לקיומו אמורים לקבל בשלוות נפש את התמוטטות הציביליזציה ואת הכחדת האנושות מרצון? האם בשביל זה קיימים המדע והטכנולוגיה שכולם נהנים מהם כולל אלה שמטיפים לצמצום האנושות? זה כבר מזמן לא עופר ותשובה.
חילוני אתאיסט | 01.09.19
70.
צר לי על מה נלין. להזכיר לכולנו זה בידים שלנו.
בס"ד מכובדי מיום הקמת המשרד להגנת הסביבה פרט לפר נאות ז" מעולם לא היה שר מקצועי. חמור מזה ב2010 פנה אלי ישי אז שר הפנים וסגן ראש הממשלה לבעל ענין וביקש להחליף ולהכניס למשרד בעל מקצוע לערוך בדק בית. סילבן טירפד את המהלך. התוצאה. ראש ערית באר שבע דורש מהממשלה 10 מליון ש"ח להקים מרכז לטיפול באוטיזם באזור. המבין יבין. עד כאן חברים.
בר דרור דוד | 01.09.19
67.
66, בגוש דן יותר מזוהם ועובדה, חיים עם זה
נכון. יכול להיות שחיים שנה פחות. ככה זה כאשר מתרבים בקצב חסר אחריות של 3.1 ילדים בממוצע, וזה רק ילך ויעשה יותר גרוע אם לא יפסיקו לעודד ילודה. ההתרבות המוגזמת רק תרע כאן את איכות האויר. איכות האויר באשדוד וחיפה יותר טובה מאשר בגוש דן, מכיוון שעיקר הזיהום בישראל מגיע מאגזוזי מכוניות, וזה אפילו זיהום צמוד לבתים. אם מיליוני אזרחים חיים בגוש דן, ומסתדרים עם הזיהום, אז גם בחיפה ואשדוד אפשר, ואם האשדודים מסתדרים עם קונדנסט במשך הרבה שנים אז גם החיפאים יכולים. כאשר כל שנה קונים כאן עוד 200 אלף מכוניות אי אפשר לסגור בית זיקוק. אם כבר יכול להיות שיצטרכו לפתוח שלישי. מי מתנדב שיפתחו כזה לידו? אף אחד. זה הכי נימבי שיש. לכן מדינת ישראל לא יכולה להסתדר בלי 2 בתי זיקוק, ואם למישהו זה מפריע אז שיעבור דירה. ככה זה כשמתרבים בקצב מוגזם. זה לא נחמד.
dw | 30.08.19
65.
כתבה מטעם
מאיפה המצאת את שתי החלופות אותן אתה מציין: "אחסנת החומר לשעת חירום במכלי ענק, שיוקמו בסמוך לאלייקים" (ומה יקרה כשהם יתמלאו?) או "להביא, על בסיס יומי, צי ענק של משאיות תדלוק, שיפזר את הקונדנסט ברחבי המדינה" (ואיפה מדיוק יפזרו ולאיזו מטרה?) גוטמן - אתה משרת גורמים אינטרסנטיים ולא את הציבור. זה ברור שהקונדנסט מיועד ליצוא. עד היום הסתדרנו בלי קונדנסט ונסתדר כך גם בלעדיו. ולייצא אותו אפשר ישירות מאסדת זיקוק בלב-ים. אין שום צורך להזרים אותו ליבשה, משם בצנרת פציצה ומסוכנת לבזן ומשם לנמל ליצוא...
ארנון הראל | 29.08.19
61.
51, אז תפסיק להתרבות בקצב מוגזם
מי שחושב שהוא יכול להמשיך להתרבות ולהביא לכאן עוד 200 אלף גולגלות מדי שנה ושהסביבה שלו תמשיך להיות נקייה פשוט חי בסרט. בעוד 30 שנה יצטופפו פה פעמיים ישראל, ולא, זה לא יהיה נחמד. זה הפיל הגדול בחדר, זה שגורם לכם לפקקי תנועה, לתורים בכל מקום, לצפיפות בבתי חולים, בבתי ספר ועוד. ברוכים הבאים לישר-hell. היום זה עוד טוב. בעוד 30 שנה זה יהיה הרבה יותר צפוף וגרוע. מי שמודאג מזה צריך לקרוא להפסקת עידוד הילודה בישראל. אין שום סיבה לשלם כסף לאנשים כדי שיביאו ילד 3 והילך. כל שנה יש פה עוד 200 אלף צרכני חשמל ו 200 אלף שתייני מים. אלה חייבים תחנות כח - וכן, אלה תהיינה סמוכות לישובים, תפנימו, ומתקני התפלה (אלא אם כן אתם מתנדבים לא לשתות מים כל חייכם). ככה זה במדינה מדבר. לא. זה לא נחמד. ברוכים הבאים למציאות. אי אפשר גם להמשיך להתרבות בקצב חסר אחריות של 3.1 ילדים בממוצע (הכי גבוה במערב) וגם להתנגד לעוד ועוד תחנות כח.
dw | 29.08.19
58.
מנפחים עיסקה שהרווח ממנה הוא הרבה פחות מאפס -
אולי יש קצת מכירות 2000 חביות ליום ,אבל מדובר בהשקעה הכי כושלת עוד לפני שנמכרה חבית אחת :הושקעו בה 7 מיליארד דולר בלי חוק מפלה, אבל יש כרגע חוק 65 אחוזים מס +שתי שדות גז כריש +תנין 100 אחוזי אחזקה יותר גדולים מחלקה של דלק בליוויתן 45 אחוז+חברת ביטוח שהרווח ממנה כל שנה עולה ויהיה גבוה מליוויתן+שדה גז תמר . תשובה לא היה נכנס לעסקה אם היה יודע התנאים.
יוסי | 29.08.19
51.
כמה אנשי שמאל רדיקלי פשוט מפחיד
מה הבעיה שלכם? תשובה משלם כמעט 70 אחוז מס אתם יודעים? החברות שלו השקיעו מליארדים ,מה הבעיה שלכם שמאל רדיקלי מה?להבריח את כל החברות מהארץ? שלא ישקיעו?קשקשנים בלירה. דמגוגים בגרוש.תמשיכו לקשקש והשמאל ישאר עוד חמישים שנה באופוזיציה. תתפלאו אני לא מצביע לימין.
חילוני מצפון תא | 29.08.19
47.
ממשלה בשירות הטייקונים מחסלת בריאות וחיים.
טטב,ספק אם תפרסמו את דבריי כי התקשורת בידי הטייקונים... אתם התחרפנתם שם ??? עידן אזרח בריטי הוא לא ראוי לזהם ולהחליא אותנו.שניהם לא יהיו כאן כשאנחנו ננשום אדי רעל מעשרות תחנות כח צמודות שכונות,ומאסדת לויתן על החוף. כחול לבן כתבה במצע שלה שהיא תרחיק את התחנות והאסדה האלו מהשכונות
אורי | 29.08.19
45.
מה ההבדל בין אשדוד וחיפה?
לכן אם אפשר לזקק קונדנסט באשדוד למה אי אפשר בחיפה? 2. המדינה מקבלת בערך חצי מהכנסות המיזם לאורך שנות קיומו, לכן הטייקון האמיתי פה הוא המדינה. מי שמבקש להוזיל את מחיר הגז מוזמן להציע למדינה לבטל את תמלוגי ששינסקי, ואז המחיר יכול לרדת בחצי. 3. אחוז האנרגיות המתחדשות עולה. לפני שנתיים 3%, ב 2020 הוא יגיע ל 10% (פי 3, הפרוייקטים כבר בהקמה) ובשנת 2030 יהיה כפול מגהוואט אבל זה יהיה 17% ולא 20% בגלל קצב הריבוי הגבוה בישראל. זה הפיל הגדול בחדר: אנשים מתרבים פה בקצב מוגזם, וזה מייצר המון בעיות. כל שנה יש פה עוד 200 אלף תושבים, כמו שליש ישראל 1948, כל שנה! אלה זקוקים לעוד חשמל ועוד מים (למי שלא שם לב אנחנו מדבר, אין פה עוד גשם, לכן כל תושב נוסף אומר צורך בעוד מתקני התפלה, ואלה צריכים אנרגיה) לכן הגיע הזמן להפסיק לעודד ילודה. אנחנו לא 600 אלף תושב יותר. אפשר לבטל קיצבת ילדים מילד 3 והילך.
dw | 29.08.19
44.
זו המורשת של אדון נתניהו : משאבי טבע של המדינה ניתנים לטייקונים והאזרחים נשארים עם הזיהום הסביבתי
את ים המלח משפחת עופר הרסו עם מפעלי ים המלח, גם את הסביבה מסביב הרסה כי"ל של משפחת עופר כשחומצה פרצה את קיר הבריכה וטונות של חומצה זיהמה את המדבר והערבה. תשובה עם הקונדסנט שלו הולך להרעיל ולסרטן את תושבי החוף. כל משאבי הטבע האלה ניתנו להם בנזיד עדשים, המדינה לא רואה עשירית ממה שהובטח שנקבל.
אזרח | 29.08.19
37.
קונדסט הוא חומר מסרטן ומסוכן
בכל העולם מבטלים את האסדות המחורבנות האלו ועוברים לאנרגיות מתחדשות, ואצלינו מזיזים את האסדה שתהיה קרובה לתושבים ומשנעים את החומר המסרטן בתוך הארץ ומאכסנים אותו מעל מאגרי מים חיוניים באיזור יקנעם. המדינה הורגת את האזרחים כדי שתשובה ועופר ימקסמו רווחים. הצילו אותנו
רון | 29.08.19
22.
ומה איתנו?
ואותי מעניין מתי אנחנו, תושבי ישראל, נרוויח מכל העושר הטבעי שלנו ומחלק מהמיליארדים שעוברים כולם לכיסם האישי של הטייקונים. בינתיים אצלנו החשמל עולה, הגז עולה, יוקר המחיה בשמיים. הבטיחו לנו פעם שהעיסקה הזאת תיטיב עם כל אחד מאיתנו בגדול, אז הבטיחו...??? אני זוכרת !
גאיה | 29.08.19
18.
ומה איתנו?
ואותי מעניין מתי אנחנו, תושבי ישראל, נרוויח מכל העושר הטבעי שלנו ומחלק מהמיליארדים שעוברים כולם לכיסם האישי של הטייקונים. בינתיים אצלנו החשמל עולה, הגז עולה, יוקר המחיה בשמיים. הבטיחו לנו פעם שהעיסקה הזאת תיטיב עם כל אחד מאיתנו בגדול, אז הבטיחו...??? אני זוכרת !
גאיה | 29.08.19
16.
דומה למה שעבר על איטליה בשנות ה 90
היזמה הכלכלית פרחה בהיעדר שלטון מרכזי חזק.היצוא פרח בעיקר בטקסטיל.עד שיום אחד התברר שהיצור בסין זול וכולם עברו ליצר שם ולקנות משם .בבת אחת ענף היצוא מספר 1 התמוטט .המצב כיום באיטליה בכי רע כלכלית .מה שמציל אותם זו בעיקר התיירות.אצלנו המצב דומה .יש פריחה של היזמה הפרטית מגובה על ידי שלטון מרכזי חלש.יום יבוא והוא לא רחוק שהכל יקרוס ואז מי יצילנו
גק | 29.08.19
1.
הלוואי ואני טועה אך מנסיון העבר של עסקים של המדינה עם תשובה ועופר תמיד המדינה הפסידה!!!
הלוואי ואני טועה, אך לפי העבר גם של מר תשובה והגז וכן מר עופר ועסקיו כמו בים המלח, המדינה תצא נפסדת מהעסקים של השניים, בכתבה כתוב שהמדינה לא הכינה עדיין מקומות אחסנה לתוצר המשני הזה.... ופה החלמאות הגדולה, שהגורמים הנוגעים בנושאים הללו מטעם המדינה תמיד מאחרים את הרכבת, תמיד נזכרים מאוחר ואנחנו כולנו מפסידים. ולסייפא אומר באמת מכל הלב הלוואי ואני טועה!
יעל גבעתיים | 29.08.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת