אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

למה טיסות לא מוזלות ברגע האחרון, גם כשהמטוס חצי ריק?

76 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

70.
המצב בישראייר
1. כשתכננו מראש לנסוע 6 חברים אז לזוג אחד קרה אסון ובנם נהרג בתאונת דרכים. "שירות הלקוחות" של ישראייר גבה מאיתנו קנס של 150 דולר לאדם וביטלנו את הנסיעה כחוש לפני הנסיעה. לאחר תחנונים קיבלנו זיכוי ל 159דולר לאדם. 2. זוג אחד הזמין כרטיסי טיסה לורנה 3-7.10. לפני שבוע ורצינו להזמין היום לעצמנו. המחיר עלה ב 100 דולר לאדם ההנחה פח וכך גם ישראייר.
טלי | 02.09.19
68.
לא עושים את זה כדי כי זה יגרום לחוסר וודאות
אם ימכרו כרטיסים מוזלים סמוך לטיסה אז רוב האנשים ימתינו לרגע האחרון ואז לבעלים של חברות התעופה יהיה קשה לתכנן טיסות מראש, כלומר יצתרכו לקחת סיכונים. דווקא שמוכרים כרטיסים מעט זולים יותר הרבה זמן לפני הטיסה אז הרוב הגדול של האנשים קונים קרטיסים הרבה זמן מראש ואז קל מאוד לתכנן טיסות
אורן | 01.09.19
63.
יש תוכנות מחשב שממקסמות את הרווח, ואת התפוסה. הכתב ניסה למצוא חוקיות, ואין.
יש תוכנות מחשב שממקסמות את הרווח, ואת התפוסה. הכתב ניסה למצוא חוקיות, ואין. וגם לא ככ לקח בחשבון פרמטרים מסוימים, כמו למשל אי הדיוק בתפוסה. אני טס הרבה (מאד) בטיסות פנים ארהב. אין דבר כזה מושב ריק. אין. בטח לא ב5 שנים האחרונות. אם כבר אז יש הזמנת יתר (אובר בוקינג) שזה כנראה יותר משתלם כלכלי ממושבים ריקים.
לא מדויק | 01.09.19
56.
התגובות כאן מדהימות
הרוב המוחלט של המגיבים מסבירים מדוע החברות טועות ומפסידות המון כסף כי כל אחד משוכנע שהוא יודע איך לעשות את זה טוב יותר. אז לידעתכם חברות התעופה מנהלות את המחירים עם תוכנות משוכללות מאד עם כלי בינה מלאכותית ואלגוריתמים המתוחכמים ביותר שיש כיום בשוק למיקסום רווחים. שום דבר הוא לא החלטה ידנית והכל נמדד ומנותח ע"י האלגוריתם. כך שיש לכל קביעת מחיר כזו או אחרת סיבה טובה מאד מאחוריה.
יודע דבר | 31.08.19
49.
לא כדי לחברות תעופה סדירות למכור בחצי מחיר כרטיס תקרא בתגובה
הכרטיס עולה 800$ כל נוסע שוקל ממוצא עם מזוודה 100קג החברות סדירות עמוסות עם עברת מיתן לחו״ל ושלהם 10 מקומות פנויים זה 1000קג על כל קג מיתן הם לוקחים בערך 10$והנה יש להם כבר 10000$ בנוסף מותר לקחת רק מזוודה 1 תעשו חשבון כמה חברה מרוויחה לכן לא כדי למכור כרטיס בזול הגוויות עסק הכי טוב כי 2000-3000$ לגבייה
ברוך | 31.08.19
39.
למגיבים " לא נכון"
בכתבה מתואר המצב כרגע בעולם התעופה. נראה לכם שיש מודל יותר טוב- מוזמנים לפתוח חברת תעופה, או לרשום פטנט על המודל ולמכור אותו לחברות תעופה. אם המודל תורם לריווחיות של החברה- יקחו אותו. הסיבה למה השקעות בסמארטפונים יותר גבוהות מאשר בציוד רפואי- הוא בדיוק מאותן סיבות- ריווחיות.
יוסי | 31.08.19
38.
טיסות רגע אחרון
באופן עקרוני המחירים הטובים לטיסות זמינים 3-4 חודשים לפני הטיסה לא כולל חגים שזה סיפור אחר. כאשר אבי ז"ל עבר התקף לב והלך לעולמו קרעו לי את חשבון הבנק כדי לעלות על טיסה לארץ באותו יום. המטוס היה חצי מלא בגלל העונה [חורף] .כל בקשותי לעזרה כנוסע רגיל לא נענו.......... חברות תעופה חסרות מוסר מינימלי!
ישראלי בחו"ל | 31.08.19
36.
חוסר הבנה בתיירות
אם בכל טיסה יש כעשר מקומות פנויים ,50% הנחה שלושה ימים תמלא את הטיסה ,בהנחה שלוקחים את המחיר 400 כנקודת מוצא ,קרי שיש תוספת 2000 (50%) לטיסה ,נקח 10 טיסות ביום =20000 ,140 אלף בשבוע וחצי מליון בחודש ,שישה מליון דולר בשנה ,וזאת הערכת חסר כי אפשר לשכלל. בוא נחשוב מי קהל היעד של כרטיסים אלו ,לא הנוסע המתכנן את החופשה אלה אנשים /צעירים שיכולים לעזוב הכל מהיום למחר ולטוס. קהל נישה זה לא פוגע בשום קהל נוסעים אחר המסקנה זו עצלנות לשמה ,כאמור עם תכנון נאות ובלי הרבה השקעה אפשר למקסם את הפוטנציאל.
מיכאל | 31.08.19
31.
לא רלוונטי לגבי ישראל
כידוע, בישראל יש תמיד טיסות במחירים נמוכים ליעדים הפופולאריים, ותמיד יהיו כרטיסים באתרים הרבים שמוכרים כרטיסים מהיום למחר (כמו חוליו) במחירי ריצפה. זה נובע כנראה שהרבה טיסות ליעדים הללו הן טיסות שנקנו על ידי סיטונאי, שמקום ריק הוא הפסד בשבילו.
סגולה | 31.08.19
29.
הקפיטליזם הורג את העולם
אתם מצביעים לקפיטליזם ולשוק חופשי ופתוח ואז מתלוננים על החזירות והתעבת בצע, על דו פרצופיות כמר שמעתם? אין לכם זכות להתלונן על ההתנהלות החזירית של חברות התעופה או על מחירי הקפה והקוטז' - זה מה שאתם בוחרים בכל 4 שנים, ואי אפשר לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה
קומוניסט | 31.08.19
27.
החברות הסדירות מורידות 10 ימים לפני הטיסה ואז מתחילות לעלות
מ10 עד 6 ימים לפני הטיסה יש בהנחה זה הזמן להזמין אחר כך מתחילים שוב להעלות המטרה להגיע לאחוז תפוסה שמכסה הוצאות ואז מעלים שוב לפי החישוב שלה הכותבץ למי שמחפש טיסות זולות בעיקר בלואו קוסט זה כן ממש קרוב לסטיסה והכי זול זה דילים מהלילה להבוקר- מרחירי רצפה נואשים דיל לבודפשט שעלה 600 דולר ירד ל199 עם מלון והעברות 3 לילות
אולי נכון חלקית | 31.08.19
19.
ל-1, באמת? אתה חושב שמאות משפחות יתחרו על כרטיס אחד והחברות יפסידו
מזה? אני לא יודע איך אתה מתכנן חופשה בעולם שלך אבל אצלנו במציאות קובעים חופש מראש וקונים כרטיס אפילו חודשים מראש ולכן אין לחברות התעופה אינטרס למלא את הטיסה ולהוריד מחירים. שהנקודה שהעלית רלוונטית רק לחברות הלואוקוסט כפי שנאמר במפורש בכתבה שלא טרחת להבין.
דניאל | 31.08.19
15.
לא ברור לי מה קשור בכלל...
יש בכל מטוס מחלקת עסקים ומחלקת תיירים ולכל מחלקה מחיר בהתאם... בהנחה שבמחלקת התיירים יישארו 50 מקומות פנויים יום לפני הטיסה, לא יוכלו למכור את הכרטיסים במחיר של מחלקת עסקים, נכון? הסיבה לדעתי היא שחברות התעופה לא רוצות ליצור מצב שאנשים יחכו לדקה ה-90 כדי להזמין כרטיסים במחיר מוזל וזה ידפוק בצורה משמעותית את הרווחיות שלהן.
רן | 31.08.19
9.
לדעתי יכלו לפתח אלגוריטים טוב יותר למקסום הרווח
אקראיות..... זה שהם לא מורידים את המחירים בסופו של דבר זה הפסד שלהם השיטה צריכה להיות קצת שונה רוצה מחיר זול אין בעיה תקנה בשדה התעופה 4 שעות לפני הטיסה....... ומקסימום 2 כרטיסים יש בני אדם כמו גמלאים או אנשים שאין להם עבודה שיעשו את זה וכך הם יצליחו לגרד עוד כמה דולרים , משמתכנן באמת טיולים עם משפחה לא ימתין בשדה לדקה ה90 אבל הדקה ה90 באמת
עמנואל | 31.08.19
7.
מאותה סיבה שמלון ריק בארץ לא מוריד מחירים
בגלל תקלה בביתנו נזקקנו לחדר במלון ללילה. השעה היתה אחרי חצות, התקשרנו למספר מלונות בהם היו חדרים ריקים בשפע כשהזול ביניהם עלה 800 ש"ח. אף אחד לא הסכים להוריד מחיר למרות שהחדרים היו ריקים ולמרות שהיה ברור שנשהה בחדר רק לכמה שעות שינה. העדיפו לא למכור בכלל את החדר, רק לא להוריד מחיר. מה שמוכיח שהרווחים שלהם כל כך גדולים על החדרים שאותם כן מילאו, שלא איכפת להם ששאר החדרים נותרו ריקים. בדיוק כמו שחברות התעופה מרויחות כל כך הרבה על מחלקת עסקים, שלא מענין אותן למלא את המטוסים. אסור בשום אופן לסייע למלונות כל זמן שהם לא מוזילים חדרים ריקים. נותנים להם סיוע והקלות שלא מגיעים להם מהמיסים שכולנו משלמים בעבודה קשה. מיותר לציין שלא הלכנו לשום מלון באותו לילה, צריך להיות מטורף כדי לשלם 800 ש"ח עבור כמה שעות.
אזרחית | 31.08.19
1.
יש סיבה נוספת
אם נוסעים היו יודעים שיש מחירי רגע אחרון .. הרבה היו פשוט ממתינים. חברות התעופה רוצות לעודד הזמנות מוקדמות, זה מעולה (לבחרות) לתכנון וזה מעולה כלכלית כי על כרטיסי טיסה משלמים מראש. נוסעים התרגלו לתכנן חופשות הרבה זמן מראש כדי לשריין מקומות ולקבל מחירים. בצ'ארטרים וחבילות זה שונה כי לסוכנות הנסיעות ששריינה מקומות יש אינטרס למכור הכל.
b | 31.08.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת