אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

משקיעים יוכלו לקנות דירות מחיר למשתכן שלא נמכרו

120 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

111.
82, הכל תלוי במחיר
אם תציע דירה בדימונה ב 100 שקל אז תשכיר אותה תוך שעה. למה? כי זה מוצר תחליפי לדירה בב"ש למשל. מאחר ויש סטודנטים ששוכרים דירה בב"ש הרי שאם תציע להם עיסקה אטרקטיבית מאד על שכירת דירה בדימונה אז יהיו כאלה שיעשו את השיקול שכדאי להם לגור קצת יותר רחוק בדימונה, ולנסוע לאוניברסיטה. עובדה שעושים את זה בת"א. העיריה מציעה סיבסוד לסטודנטים שיבואו לגור בדרום העיר ויפו, ויש סטודנטים שלוקחים את זה כי זה יוצא להם די משתלם כלכלית. מוכנים לנסוע שעה לאוניברסיטה ובתמורה לקבל סבסוד שכ"ד. אתה לא חייב סטודנטים מב"ש. יש גם שוכרים קיימים בדימונה, ואם תציע להם דיל ב 100 שקל אז הם ישברו חוזה קיים ויעברו אליך, בלי סנטימנטים. מי שעלול להתקע אלה משכירי דירות בקומה 4 על עמודים, בלי מעלית. עד קומה 3 אנשים מוכנים לטפס. קומה 4, על עמודים, כבר יותר קשה להשכיר. אלה בדיוק הדירות שעלולות להתרוקן, אז בזהירות אם מציעים לכם לקנות כאלה. זה המוצר הכי נחות בשוק.
dw | 03.09.19
109.
עוד מעט ימכרו בגרושים דירות למשתכן, בקולחוזים שכחלון הקים.
אם נחריג את הפרוייקטים של למשתכן באזורי הביקוש, שם הרוכשים מתכוונים להתגורר בעצמם בדירות, ובדרך כלל הם גם טחונים מראש, אזי רוב הפרויקטים הנם בפריפריה. ושם זכאי כחלון שהשתכנעו לרכוש יאכלו זרנוק. זה מתחיל בשכר דירה נמוך שהם מקבלים בגלל מיעוט תשתיות, ועודפי היצע באזורים לא מבוקשים מראש, מה שיהפוך את המקומות לסלאמס במהירות יחסית, וייפגע בשווי העתידי של הנכס. כל משקיע אינטליגנטי שחשקה נפשו בדירה באיזה חור שכזה, מבין שבתום חמש שנים מהשלמת פרוייקט למשתכן, יתחיל גל מכירות של כל המסכנים ש'השתכנו' ותקועים. על רקע עודפי היצע של נכסים למכירה, ורמות תשואה נמוכות על ההשכרה, צפי לנפילות מטורפות במחירי הדירות. להערכתי, הנפילות יהיו גדולות בהרבה מההנחה, כך שמי שמעוניין בדירת נופש חמודה בקריות .. שימתין קצת.
שווה לחכות | 03.09.19
102.
כמו מגיבים 2 ,11 ועוד , תורידו מחירים , יגיעו צעיר
וככה בונים שכונה . להוציא ולפתח מקומות תעסוקה מחוץ למרכז ר"ג ת"א . זה לא בשמיים . תכנון סביבתי יש או רק בניינים ובטון ? מתנ"ס , מרכז ספורט , גינות ופארקים, מתקני שעשויים ? מוקדי בילוי ותרבות , מוזיקה ? בתי ספר וגני ילדים ? תחבורה ציבורית נוחה אולי רכבת ? אם כל אלה קיימים יבואו צעירים . בונים למשקיעים . .תתביישו .
מרגיז ממש  | 03.09.19
86.
מופתעים אני לא! התרעתי נגד התכנית מהיום הראשון. עכשיו אנחנו עוד מסבסדים משקיעים?
כל תכניות ההוקוס פוקוס שנוצרו בגלל פניקה דינן להיכשל. מע"מ 0, מחיר למשתכן וכו'. רוצים להוריד את מחירי הדירות? דאגו לפיזור האוכלוסיה. לא ע"י בניית שכונות רפאים בפריפריה אלא ע"י הפיכת הפריפריה לאטרקטיבית. מערכת חינוך חזקה, מקומות תעסוקה, רפואה מתקדמת ותחבורה ציבורית יעילה וחינמית. הדבר יסייע הם לאוכלוסיות הקיימות וגם ימשוך אוכלוסייה חדשה. והעלות? יותר נמוכה ממה שהפסדנו בגלל התכניות הללו. במקביל, חייבים לשפר את הליכי התכנון והרישוי. להתארכות ההליכים יש המון השפעות בעייתיות, כולל על העלויות של היזמים. ולסיום, לא ייתכן שהדירות הללו תימכרנה במחירי מחיר למשתכן לכאל ושכבר מחזיקים דירה. רוצים למכור את הדירות למי שאינם זכאי התכנית (שכאמור הייתה פסולה מלכתחילה אבל הייתה כאן הבטחה שלטונית)? אין שום בעיה. שהמשקיעים יקנו במחיר מלא וההפרש בין מחיר התכנית למחיר השוק ילך לאוצר שבעצם מימן את ההנחה הזו.
זה שמשלם על הכל | 03.09.19
76.
ל 65 חיפשתי בגוגל לרכוש דירה לא במחיר בועה, אבל לא מצאתי.
כבר שנים שכל הדירות הן במחיר בועה וזה רק עולה. חיפשתי אפילו ב "דירת 4 חדרים לא צריכה לעלות יותר מ 600 אלף שקל" גם שם לא מצאתי. בבקשה תיעץ לי, מה אני צריך לעשות ? רק העצות שלך עזרו לי בחיים. הנה.... תראה היום איזה יופי, אין לי דירה....
א | 03.09.19
73.
ההוכחה שכחלון דאג לעשירים המקורבים וכמה מיותר היה מס על השכרת דירה
עשה מס השכרה שהתגלגל ועלה עלינו את מחיר השכירות בצורה אכזרית וכואבת אנשים עם דירת יוקרה לא משלמים מס (וזה בצדק אני מפרגן למי שהתעשר) רק שכל הפרמדיה של העשירים והשילטון פה כבר מזמן לא מצחיקה והחוק לא יכל לגעת בהם. כחלון שרצה להראות כמו האחרון שהוגן לאזרח הקטן יצא אחד מכל שאר חבריו הגזלנים בשילטון
קח לון | 03.09.19
60.
הכסף הגדול בגזל הפנסיה שנשים יוצאות לפנסיה 5 שנים לפני גברים
לא משרתות בצבא שלוש שנים אלא רק שנתיים ומקבלות ככה עוד הטבה ששווה לגבר מאה אלף שקל טיול לחול או לימודים מוקדמים במקום זה הוא מסכן חיים בצבא 3 שנים ומזיק לבריאות שלו מקבלות נקודות זכות יותר מגברים - חצי נקודות זכות לאישה יותר מגבר אז הנטו בבנק של שוטרת יותר גבוה משל שוטר של אשת קבע יותר גבוה משל איש קבע והיא תקבל יותר חופשות ללידה אפליית נקודות הזכות שווה 20 מיליארד שקל לשנה - תדמייניו מה אפשר לעשות בכסף מקבלות קצבאות מביטוח לאומי יותר מגברים לרבות חד הוריות משתלטות על הרכוש והדירה ובגירושין ומקבלות כסף של הכתובה לא משלמות מזונות מדור ואחזקה
הכל בגלל אפלייה | 03.09.19
51.
לבטל את התוכניות המיותרת הזאת
שלא הובילה לשום דבר פרט להגדלה מסיבית של הגירעון. מי שלא יכל לקנות דירה לפני התוכנית, לא יכול לקנות אותה גם היום. ההנחה המינורית, יחד עם ההמתנה הארוכה והעובדה שרוב האנשים שקונים דירה בתוכנית לא מתכננים לגור בה הופכת את ההנחה ללא רלוונטית כמעט מצד אחד, אבל אובדת ההכנסה למדינה (כלומר לכל אזרח ואזרח בפועל) היא עצומה - החל מאובדן בהכנסות ממס רכישה, דרך אובדן הכנסות במיסים שמשלמים הקבלנים והיזמים (מס הכנסה קטן כי ההכנסה שלהם קטנה אבל העלויות של הבניה לא משתנות כך שהרווח ממנו נגזר המס קטן). גם על הקפאת שוק הנדל"ן כולנו משלמים כי שוב יש הפחתה בעסקאות, כלומר הפחתה בגביית מיסי רכישה ושבח, הפחתה בבנייה, כלומר שוב הפחתה במיסים שמשולמים על הרווח גם של היזמים, גם של הקבלנים וקבלני המשנה, גם של הספקים... בקיצור ההטבה ריקה כמעט מתוכן אבל כולנו, כולל מי שלא יכול או לא זכאי לנצל, שילמנו עליה עד היום ולאור הגירעון הענק והתבטאויות כל הגורמים המקצועיים נשלם עליה בריבית דה ריבית אחרי הבחירות. את כחלון והממשלה שאפשרה את התוכנית הביזיונית הזאת צריך לתבוע על גזל של אזרחי המדינה כולה!
שירה | 03.09.19
43.
תגובה ל-34
דירת 100 מטר עולה לקבלן היום סכום שנע סביב בין 700 ל-800 אלף ש"ח (עליית שכר מינימום, מחסור עובדים שלוקחים סוכמים גבוהים, התיירות ציוד, התייקרות קרקעות). עדיין זה לא מצדיק רווח של 800 אלף שקל של הקבלן וגם אני לא מבין למה לעשוק את האוכלוסיה (שהיא גם פראיירית),שניתן להרוויח סכום של 300 אלף לדירה. ואז פתאום דירת 4 חדרים חדשה תעלה סביב מיליון אחד במקום 1.5 ויותר (שזה המון כסף במונחי משכנתא).
מישהו | 03.09.19
38.
להערכתי ירידות משמעותיות לא יהיו , אם כי המחירים גם לא יעלו הרבה .
חלק מהתגובות לא אמינות , כגון: הריבית עולה .....הריבית ברמות נמוכות היסטורית , וישארו שם לפחות ל 5 שנים הקרובות . הנתון הרשמי של מס' העולים לארץ הוא 40000 , כלומר בממוצע 10000 דירות רק לעולים וזה הולך ומתגבר ......הקבלנים כבר הורידו משמעותית את התחלות הבניה , דבר שנרגיש תוך שנתיים - שלוש .......בקיצור , זה לא מימד חד-צדדי , לדעתי המחירים אכן מיצו את עצמם , אבל גם לא תיהיה ירידה משמעותית אם בכלל .
דן | 03.09.19
37.
בקריאת הכותרת - הדם רותח
אבל.. נכנסים לכתבה וממשיכים לקרוא "מאז יצאה תוכנית מחיר למשתכן לדרך לפני ארבע שנים כ־140 אלף איש הוציאו תעודת זכאות, וכ־75 אלף דירות הוגרלו. מתוכן, ל־873 דירות לא נמצא להן רוכש. המשמעות היא שכ־220 דירות מוזלות יוצעו למכירה בשוק החופשי." זו בעיה נקודתית בלבד ולא שינוי מגמה. הרי הגיוני שאם לא יצליחו למכור, אז הדירות ילכו לשוק החופשי. הטמטום הוא שלא מחייבים להוריד את המחיר באופן הדרגתי בכל חודש (היזם והמדינה ישאו בעלות בחלקים מסויימים) עד שימצא רוכש לפי הקירטריונים של מחיר למשתכן. בסופו של דבר, לאחר הורדה של נניח 15-20%, ניתן יהיה לשחרר את הדירה בשוק החופשי אותו המחיר (או במחיר המקורי של מחיר למשתכן).
גכ | 03.09.19
36.
ככה זה שהממשלה מורכבת מסתומים.
גם אים חמור יעמוד בראשה יחשב לגאון , " תחושה טובה ביבי ". פיתרון הדיור הוא לא מחיר למשתכן זה חארטה. הפיתרון התחדשות עירונית כדלקמן : פינוי בינוי ע"י ראשות מקומית ובביצועה , התוצאה עלות קרקע 0 , החזר עלות הבניה משכר דירה מוגן לבנים ממשיכים של העיר ותושבים השכונה בה מבוצע הפינוי ( כמו במשק חקלאי ולהבדיל ) תשתיות חדשות , כולל שיפור והרחבת מוסדות חינוך. עסקה בטוחה ,קלות ביצוע האישורים וועדות , הרחבת ההתיישבות בערים , יצירת ערים מחודשות מודרניות . והכי חשוב הורדת מחירי דיור . "לבנות ולהיבנות בה
שוקי | 03.09.19
34.
משהו לא מסתדר לי......
משרד האוצר מציע למשקיעי הנדלן (שהוכיחו עד עכשיו שהם אנשים חכמים) לקנות דירות במצב ירוד , באזורים לא מבוקשים, במקומות של היצף גדול , במס רכישה של 8% , בתנאים שמבטיחים להם הפסד כספי ניכר ???????????????? סליחה משקיעי הנדלן לא מטומטמים והאוצר ישאר תקוע עם הסמטוכה שיצר לעצמו.
משקיע חכם. | 03.09.19
24.
הפתרון האמיתי זה להגביל את שכר הדירה למטר רבוע
נהרס כאן דור שלם וכל אחד רק חושב על עצמו , המדינה נחלשת ובסוף זה יגיע אלינו כבומרנג . בהרבה מדינות בעולם המחירים מפוקחים וזה טוב מאוד לכולם גם לשוכרים וגם למשקיעים , כאן יש מצב אבסורדי שבגללו רוב האזרחים חיים בלחץ בעיקר בגלל מחירי הדיור מגבוהים בעולם שאין להם שום הצדקה במדינתינו , לא ייתכן שתהיה השתוללות בלתי מרוסנת במה שאמור להיות מוצר בסיסי קורת גג .
מ | 03.09.19
23.
דירות שאינן באיזורי ביקוש - החלטה ברורה מאליה
אנשים חיים בסרט שבאיזורי ביקוש נשארו דירות מחיר למשתכן בכמויות, תסתכלו על פרוייקטים בהרצליה, מודיעין, ראשל"צ ואפילו בראש העין כבר אין דירות. כל הכתבות על דירות רפאים היו נכונות לתקופה קצרה מאוד והביקוש חזר. לצערנו עליות בדרך. כחלון הרס הכל עם ההתערבות בשוק!
יקי | 03.09.19
1.
אוי, נו, זאת הבדיחה הכי טובה שקראתי כל היום.
דירות שלא היו מספיק אטרקטיביות לזוכי מחיר למשתכן - אנשים שזאת אמורה להיות דירת המגורים שלהם - יהיו באיזושהי מידה אטרקטיביות עבור משקיעים? הרי מדובר במתחמים שבהם ההיצע להשכרה (וברגע שיהיה מותר, למכירה) יהיה עצום, משקיע לא יראה החזר כלשהו גם עשר שנים קדימה.
אהרל'ה | 03.09.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת