אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"למה לעזאזל אכפת לך מהם התחביבים שלי?": התשובות הכי גרועות בראיונות עבודה

14 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

11.
אני הייתי פוסל את רוב המועמדים מהסיבה הפשוטה
שהם, ככל הנראה, לא מספיק אינטיליגנטיים כדי לספר משהו שלא מוציא אותם באור שלילי. ספציפית התשובות לגבי ה-NBA והאלכוהול דווקא לא רעות. הן מראות חשיבה מחוץ לקופסה. אם היה לי חשוב לשמוע על הישגים יותר.. מקצועיים - הייתי פשוט מכוון אותם לשם בשאלה נוספת.
דנע | 07.09.19
9.
רב התשובות סבירות לחלוטין - בתרבות האמריקאית מתקבלות כשוק
המועמד רוצה לקחת בירה ולהסתובב במשרד. כל עוד מסבירים לעובדים האחרים מי זה הסהרורי הזה, זה לגיטימי לגמרי, הוא רוצה לראות איך נראית שעה-שעתיים רגילות במשרד. אני לא חובב משחקי מחשב, אבל אנחנו ב2019, אם התשובה משחק מחשב בNBA נשמעת לך הזויה לעבודת צוות. זה בגלל שאתה זקן ולא רלוונטי שלא דואג להתעדכן מדי פעם ולראות איפה העולם נמצא. השאלה על התחביבים באמת לא רלוונטית. אוסרים על מעסיק לפסול אדם בשביל מיקום גאוגרפי, מין, נטיות מיניות, דת, נכות - אבל מותר לפסול בגלל שהוא אוהב לדוג בשעות הפנאי. חוץ מזה הם מופתעים כל הזמן מתשובות כנות. אם מראיינים מנכ״ל אז התשובות הזויות. אבל אם מראיינים מישהו להיות עוד פיון במערכת, אז באמת כל כך מפתיע שהוא העדיף לשבת בבית ולהנות מדמי אבטלה?
בובו | 07.09.19
8.
אולי תעשו כתבה על מראיינים עם שאלות לא רלוונטיות?
אולי תעשו כתבה על מראיינים עם שאלות לא רלוונטיות? מראיינים של HR שרוצים להכניס את כל החברה לאותה תבנית, ולא שמעו על diversity ואם אתה היית פרילנס חס ושלום, מתייחסים אליך כאנטי סוציאל, וזאת רק דוגמא אחת, מי שיושב בעמדות מפתח חשובות כמו HR שזו אולי העבודה בין החשובות, צריך לחשוב לפעמים על טובת החברה, לחשוב קצת מחוץ לקופסא ולא על הגדרות לא נכונות ולא מעודכנות
כפיר | 07.09.19
6.
אין לי תחביבים - אני רק עובדת מבוקר עד ערב (מרוצים מהתשובה?)
אם יש לך תחביב רציני, אז יגידו שלא תשקיע בעבודה. אין באמת איך לצאת מהשאלה הזו. ובאמת, לא העסק שלהם. כדי ללמוד על מצבו המנטלי של המועמד, זה דווקא חשוב, אפשר לשאול שאלות אחרות. אנחנו לא שייכים לכם ואין לכם זכות לחטט לנו בחיים האישיים.
מילי | 07.09.19
4.
דורון, מס' 3: חלק מהכישורים הדרושים לעבוד עם אנשים זה לדעת מתי לשקר
להתראיין זה קצת כמו לחזר אחרי אישה. האישה המצויה יודעת שהיא לא נראית כמו הנשים בפוסטרים של פלייבוי, אבל היא מצפה מגברים שיחמיאו לה, וימנעו מלהשוות אותה לשפנפנת פלייבוי. כנ"ל מראיינים - הם מצפים שהמועמדים יראו התלהבות, ולא יגידו שהם מעדיפים להשאר בבית ולשתות בירה מול הטלוויזיה.
יובל, תל אביב | 07.09.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת