אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

"איך נראה יום מדהים בעבודה?" - השאלות ששואל מנכ"ל קלטורה בראיונות

71 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

71.
הרוע וצרות העין הישראלית במיטבה
לא ברור לי כל האפסים שבחוחרים בביריונות לשמה: תגובות שנאה לאדם עצמו ולאופי שלו בלי שאתם מכירים אותו. מראה כמה אתם קטנים. אם יש לכם מה להגיד על התוכן, להציע שאלות לראיונות - יאללה - כל המרבה יבורך. אבל רובכם סתם נטולי פירגון, מרירים, וקטנים. הכיעור במיטבו. לא מכיר את הבן אדם אבל התשובות שלו מעניינות...מעבר לזה- לא מעניין אותי.
עופר | 26.09.19
69.
יום נפלא בעבודה
יום נפלא בעבודה זה אם היית זוכר איך קוראים למנהלים שלך ומה בדיוק הם עושים אחרי שנה בחברה. יום נפלא בעבודה זה אם היית מרוכז פחות בלספר כמה מגניב אתה כי היית טייס ואשכרה מקשיב לעובדים שלך. יום נפלא בעבודה זה אם היית מפסיק לצעוק ״אנחנו הולכים להנפקה״ ב 6 שנים האחרונות ואשכרה מספר לעובדים שלך לאן כל זה הולך באמת. כולם יודעים שההנפקה לא תהיה לפחות תהיה כן עם כולם ותספר בכמה אתם רוצים למכור כבר.
שםשם | 14.09.19
63.
ל 57 אין לך שום יכולת והכשרה לדעת מי המועמד "באמת".
אתה לא פסיכולוג, לא חוקר משטרה ואפילו לא מאבחנת פסיכוטכנית. פתאום כל מנהל צוות בוגר מכללה עם 500 בפסיכומטרי עושה מעצמו זיגמונד פרויד. תכבד את מי שאתה מזמין לראיון, המדינה קטנה ואתה עלול למצוא את עצמך בקלות בצד השני של שולחן המנהלים.
קצת צניעות | 12.09.19
52.
אנשים ממורמרים כל כך וכאלה החסרי שמחת חיים- חברה תחייכו קצת
הרי רוב החיים שלכם אתם מבלים בעבודה אז זה קצת עצוב לקרוא את רוב התגובות שיש פה. כי בעיקר נראה שהאנשים שכותבים אותן לא מאמינים שאפשר או שלא מעוניינים להנות ממה שהם עושים ולא מבינים את החשיבות שבצמיחה והצמחה אישית. תתעוררו חברים-
בהצלחה לכולם | 11.09.19
50.
המגיבים פלצנים ושחצנים, לא המרואיין.
חלק גדול מהתגובות פה מבישות ומציגות את רמתם הירודה של המגיבים. עיתונאי שאל שאלות, והמנכ"ל ענה - אין בזה שום דבר שלא במקומו והתשובות שלו לעניין. כל אלה שצורת המחשבה שלהם "זה כולו עבודה, אני רק רוצה כסף" הם ככל הנראה שטחיים ו-"ראש קטן", ובדיוק סוג האנשים שרק בתחנת דלק רוצים להעסיק. ה-"עמך" של האינטרנט במלוא תפארתו. עצוב מאוד. להבהיר: אינני מכיר את החברה או עובדיה, ואני לא חי בישראל מזה כמה שנים. אני כן עובד בארגוני טכנולוגיה כבר מעל 20 שנה בתפקידים לא-בכירים במיוחד.
ביל שערים | 11.09.19
45.
שימו לב לכמה דברים כאן:
1. הכתבה הזו נקנתה ככתבת יח"צ, יש מחיר וזה נע בין 400 ל7500 לכתבת יח"צ, תלוי כמה מילים ואיזה עומק. 2. הבחור הזה רון יקותיאל מחזיק ב-0% של ענווה, תארו לכם שיחות מקצועיות עם בן אדם כזה, סיוט שלוקחים מהעבודה ועד הבית. 3. יש מצב שאחרי שקנה את הכתבה גם קנה כמה אנשים שיכתבו פידבקים חיוביים אחרי כל מה שנאמר כאן, שימו לב לזמנים של התגובות החיוביות והריכוז שלהם... 4. לא ברור מה הביא את האיש הזה לפרסם כתבה כזו, תעתיקו ותצלמו כי לדעתי מתישהו הוא יבקש מכלכליסט להוריד את הכתבה, יריה ברגל.
ארז | 11.09.19
36.
הנה כמה תשובות.
1.יום סביר בעבודה זה יום שלמדתי משהו חדש. אני לי ימים מדהימים בעבודה. בגלל זה קוראים לזה עבודה. אני עובד, לא משחק בכסף של אנשים אחרים. 2. מטריף אותי מנהלים חסרי השכלה שדורשים מהעובדים שלהם מה שאינם דורשי מעצמם. 3. אם הייתי מחפש מישהו לתפקיד הייתי שואל קודם כל איזה תואר אקדמי יש לו ואיפה למד. איזה תואר יש לך רון ואיפה למדת? תואר ראשון? פסיכומטרי? בגרות? יש משהו? 4. שכחת לשאול איזה סיבה יש למישהו לעבוד בחברה שמנהל אותה ילד שמנת נפוח מחשיבות עצמית. 5. מי בכלל רוצה להצטרף לחברה שלך?
מהנדס | 11.09.19
29.
לא מבין את כל השוק הזה
הרי אתם מחפשים אנשים עם יכולות. יכולות גבוהות. אין 2 כאלה. אתה באמת הולך לאבד אדם מוכשר שיכול לתרום רבות בגלל סידרה של שאלות מטופשות על בסיס תרבותי רחב...יכול להיות שאתה חובב ברהמס אבל זה לא הופך אותך לתרבותי יותר. אלוהים מה נהיה עם העולם הזה ? התפל הפך להיות המרכז. וכל אדם בתפקיד עם כוח מנצל אותו לרעה ( ולא בגלל הכוונה פשוט מחוסר מוסר/ערכים/הגיון)
שגיא | 11.09.19
25.
ג'נג'י עם עור אדום, נשמע בן אדם רע
הוא צודק בכך שהאופי מאוד חשוב, אבל הוא בעצמו לא נשמע אדם שנעים לעבוד איתו. הוא רוצה מישהו שנדלקות לו העיניים, "מבסוט טילים", עם אנרגיה גבוהה והתלהבות ? התשובה האמיתית לשאלה כזאת זה "תשלם לי כמה שאתה היית רוצה לקבל בתפקיד כזה ולא כמה שאתה היית רוצה לשלם על תפקיד כזה"
שלומי | 11.09.19
18.
אבל למה ?
אבל למה אתם חושבים שזה באמת מעניין מישהו ? כאילו שיש איזו מתדולוגיה או שטאנץ קבוע.. אין כלום הכל פרי דמיונך, אנשים הם אינדיבידואל עם קשת רחבה של של אופני התנהגות שונים שמכילים את כל האספקט הפסיכולוגי שקיים עלי אדמות.. עכשיו בא פלוני ומשחק אותה אלוהים ! כאילו הוא הוא מכולם זה שיכול לדעת מה עבר לבנאדם בראש כשעזב את מקום עבודתו בחופזה.. אותו משפט שיצא מאנשים שונים תיהיה משמעות שונה..
בליליוס | 11.09.19
13.
נשמע כמו עוד מקום שהכי חשוב בו להיות מגניבים
ובניית מוצר היא אי שם בסוף סולם העדיפויות. כשאתה מראיין מועמד לתפקיד, הכי חשוב להבין אם הוא מוכשר לעשות את העבודה באשר היא, אם כן אז הכל כבר יזרום. אם הוא לא, אז צריך שהוא יהיה מגניב \ כלבלב נלהב \ טוב בעבודת צוות \ עבד גמור שטוחן שעות ועוד מליון דברים ששוק העבודה הישראלי מוצף בהם ואינם תורמים במאום לעסק פרקטי ויצרני.
יופי | 11.09.19
12.
השאלה הראשונה נחמדה, השאר מיותרות
שאלות 2-5 הן שאלות של מראיין שלא קורא קו"ח לפני ראיון.. מרואיין נורמטיבי היה מחרטט לך משהו אבל אין שום סיטואציה שבה תשובות כנות לשאלות הללו היו מציגות את המרואיין באור חיובי. זה כאילו ביקשת "פנטז לי סיבות לסנן אותך מהתהליך אך הצג אותן באופן חיובי".. שאלות מיותרות וגרועות בסגנון של שאלת "במידה ואפטר אותך בעתיד, מה לדעתך תהיה הסיבה לכך?" מיותר ולא יצירתי
שמוליק | 11.09.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת