אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

ניצחון לקבלנים: בית המשפט מחזיר את תמ"א 38 לרמת גן

21 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

20.
על שאמה הכהן לציית לצו בית המשפט ולמקד את מאבקו במישור הארצי
צודקות, או לא צודקות, ככל שיהיו טענותיו של שאמה הכהן - אין לו שום זכות להימנע מציות לצווים מפורשים של בית המשפט. זכותו כמובן להגיש ערעור ולקוות להיפוך ההחלטה, אך אם לא יהיה עיכוב ביצוע, עליו לציית לצו הדורש דיון בבקשות תוך שלושה חודשים. אני מציע לו להתמקד במאבק הארצי: טענותיו אינן צריכות לתקוף את בית המשפט, אלא את מוסדות התכנון הגבוהים (המועצה הארצית, באישור הממשלה) שאישרו את תמ"א 38 תוך מודעות לשיקולים שמנה, ליתרונות ולחסרונות. רק המועצה הארצית רשאית לשנות או לתקן (ואף לבטל) את תמ"א 38. בינתיים, אין לשאמה הכהן זכות להימנע מציות להוראות תמ"א 38 כפי שאכף אותן (ובצדק) בית המשפט.
א | 18.09.19
17.
תמ"א 38 תכנית הוגנת מעולה שחיזקה ושדרגה אלפים
תמ"א 38 תכנית הוגנת מעולה שחיזקה ושדרגה אלפי בניינים ישנים, בארץ ללא עלות למדינה ....תכנית WIN WIN , לא פוגעת בטבע החופשי , שר האוצר , שר השיכון , שר הפנים תמנעו עצירת תכנית תמא 38 שעוזרת מאוד לבטיחותם של מאות אלפי משפחות רובן חלשות יותר בעם ישראל תמא 38 גורמת הורדת מחירי הדירות בארץ וזה חשוב מאוד....קניתי דירה 4 חדרים מהישנות בפרויקט תמ"א 38/1 , עם מרפסת שמש ומעלית ושילמתי כעשרים אחוז פחות ממחיר דירה מקבילה בפרויקטים חדשים , דרך אגב הדייר שמכר לנו את הדירה , עבר לקומה מעלינו , לד
זוג צעיר עזרו לנו | 18.09.19
12.
קריסה חלקית בבניין שעובר תמ"א 38/1. עתירתנו לבג"ץ בעצומה ביטול ההליך התכנוני המסוכן תמ"א 38 א'
אם היו דיירים בדירה בקומה הראשונה בבניין שבנושא היו הרוגים ופצועים והיו מבטלים מיידית את תמ"א 38/1. נראה שהקבלנים ובעלי הדירות שמשתפים איתם פעולה מבינים שהממשלה, הכנסת וראשי הערים מאשרים להם בפועל להפיק רווחים תוך סיכון בריאותם וחייהם של בעלי דירות ומשפחותיהם הנאלצים לגור באתרי הבניה של תמ"א 38/1. מתי מפקח על רישום המקרקעין ירשום בפסק דינו " אני אוסר על ביצוע תמ"א 38/1 כאשר בבניין גרים בני אדם. אין חוק המתיר זאת. ".
יעל ויצחק בלכמן | 16.09.19
2.
תמ"א 38 בר"ג גוזלת יותר חיים ממה שהיא מצילה
אבק הבניה שמכיל חמרים מסרטנים לרוב שאותו נושמים כל השכנים הרעש מהבניה שכיום מוכר כבר כמפגע שפוגע בבריאות מי שנחשף לו. ציפוף העיר גורם לפקקי תנועה שמגדילים את זיהום האוויר. כל אלו מגדילים את התחלואה והתמותה באיזור שהסיכוי שיפגע קשה ברעידת אדמה הוא קטן מאוד.
שפוט של הקבלנים | 16.09.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת