אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

תואר על חשבון המדינה: 7 מדינות שבהן גם ההשכלה הגבוהה היא בחינם

59 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

57.
הכתבה מטעה ולא מתייחסת לרמת הלימודים
אמנם פינלנד ונורבגיה מוגדרות כמובילות ברמת החינוך העולמי, שוויץ נחשבת למערכת החינוך הטובה בעולם. לימודים אקדמאיים עולים בין 1200 ל 1750 פרנק לשנה שזה נחשב בשוויץ לגרושים. לכל מי שהתייחס לרמת המיסוי אז דווקא שוויץ בעלת המיסוי הנמוך ביותר מכל המדינות ברשימה בכתבה ולמעשה גם המדינה הכי ״לא סוציאליסטית״.
איתן | 30.09.19
52.
אף אחת מהמדינות הללו איננה דמוקרטיה
אלא דיקטטורה פיאודלית של מיעוט אקדמאי שמאלני. "דמוקרטיה" מהסוג הסוביטי. מה זאת אומרת "בחינם" ? המרצים לא מקבלים משכורת ? המבנים לא עולים כסף ? אין חשמל ואין הוצאות תפעול ? אז מי משלם אותן אם זה "בחינם" ? אם זה המצב,איך זה שמליונים מארה"ב ומסין לא באים לאירופה "ללמוד בחינם" ? המדינות הללו גוססות. עד 2050 כל אחת ואחת מהן תראה בדיוק כמו דרא"פ. זו תמיד התוצאה של ניסוי שמאלני מפלצתי שנערך בכפיה באוכלוסיה של מדינות שלמות.
אאא | 29.09.19
51.
שימו לב - גם בארץ לימודים חינם לצעירים
רבים מאיתנו מתגייסים לצבא - שזה אחד מבתי הספר החשובים לחיים. (ראו ניתוח ישראל כמעצמת סטארט אפים ב- Startup Nation) עוברים טירונות, הכשרות, מסלולים. לומדים לעבוד בצוות, לבצע את המשימה, לעמוד בתנאי לחץ, לקבל החלטות, לעזור לאחרונים ועוד יסודות חשובים לחיים, שכולנו מציינים אחכ אחר כבוד בקורות חיים שאנו שולחים בחיפוש עבודה... וכל זה במימון מלא של המדינה כולל הוצאות מחייה וגם קצת אשל. שנה טובה לכולנו (-:
ים גדול | 29.09.19
44.
המדינות החכמות מסבסדות את הלימודים הגבוהים כי
אז נוצרת שיכבה של אנשים יצרנים שיוצאים לעבוד וישלמו מיסים כל חיים . בארץ יש לימודים חינם בכוללים זאת ועוד משלמים להם כסף עבור השהיה בכולל. הבעיה שמשם רוב התלמידים לא יהפכו לעזר למדינה ולאוכלוסיה . אלה לנטל כלכלי על החברה היצרנית . מי שרוצה ללכת לכולל מוזמן על חשבונו .זה צריכה להיות הגישה ואז רבים מהם יתחילו להיכנס למעגל העבודה .
א | 28.09.19
39.
שלמו מיסים בגובה של המדינות אללו
קודם כל, רוב המדינות של הכתבה הן מדינות רווחה ( רובם) דבר שני , אצלם משלמים מיסים מאוד גבוהים, פי שתיים ממה שאנחנו משלמים במדינה. לכן גם הסבסוד של המדינה הוא אחר. לדוגמא: זוג ישראלי עם ילד משלמים 16 אחוז מיסים על פי גובה תל"ג הלאומי. לעומת זאת, במדינות שרשומות בכתבה זוג עם ילדים משלמים בין %35- 55% מיסים על פי גובה תל"ג הלאומי. אז שימו לב איזה הבדל.
מיסים גבוהים מאוד | 28.09.19
38.
סליחה? ישראל לא מסבסדת סטודנטים??
מישהו כאן באמת מאמין שב-12,000 שח אפשר לקיים אוניברסיטה? העלות הריאלית של לימודים אקדמאיים בישראל היא כמעט 50,000 שח לשנה. הסיבה היחידה שסטודנטים משלמים ככ מעט (יחסית) היא כי המדינה מממנת כל סטודנט בממוצע ב-35,000 שח בשנה. זה אינפורמציה פתוחה וידועה שחיפוש פשוט בגוגל מראה! זה לא נקרא סיבסוד?? מקריאת הכתבה הייתי יוצא בתחושה שהמדינה לגמרי התנערה מהסטודנטים, וההיפך הוא הנכון. הכתבה לגמרי מעוותת את תיאור העובדות.. או שהכתב באמת לא יודע אותן?
אייל | 28.09.19
30.
הסטה הישר במשפט הראשון
"בעוד שבמדינות כמו ישראל וארה"ב דמי הלימוד להשכלה גבוהה" - בישראל אין אף בן אדם שלא למד, כי לא היה לו כסף חצי מהטכניון זה אנשים שבאים מרקע סוציואקונומי נמוך. יש מלא ארגונים שנותנים מלגות או הלוואות בלי ריבית וכו' וכד'. אחד החברים שלי לא התעצל והגיש בקשות איפה שרק אפשר: היתה לו שנה שהוא גבה פעמיים שכר לימוד ועוד היו לו קופונים לארוחות חינם מאגודת הסטודנטים. ברור, שכל מי שבא ממצב סוציואקונומי יותר טוב צריך לשלם. ואגב, שכר לימוד בארץ לאזרחים הוא ממש לא גבוה.
אדי  | 28.09.19
28.
לימודים חינם
ל8 לפני שאתה פולט בשימחה ומכניס שמאלנים פולנים, העובדה היא בשבדיה שהלימודים חינם, גן, יסודי תיכון בנוסף שתי ארוחות ביום חינם, פעוטון לפי הכנסת ההורים. אוניברסיטה חינם, ההלוואה היא לדמי מחייה, במידה וההורים או הסטודנט לא מקבלים כסף ממקורות אחרים, לבת שלי שגמרה אוניברסיטת שטוקהולם איין חוב בגלל שאת המחייה סיפקתי אני.
Andy | 28.09.19
25.
4 משקר. אני גרה בשבדיה והלימודים בחינם מגנון ועד כל המכללות והאוניברסיטאות
4 משקר. אני גרה בשבדיה והלימודים בחינם מגנון ועד כל המכללות והאוניברסיטאות. אם הסטודנט רוצה ללוות כסף למחייה, הוא מקבל כ 45% מתנה ו 55% כהלוואה עומדת ללא ריבית בתשלומים קטנים לכמה זמן שירצה
4 משקר. אני גרה בשבדיה והלימודים בחינם מגנון ועד כל המכללות והאוניברסיטאות | 28.09.19
23.
גם בישראל זה זול מאוד
אני משלם לילד 12,000 שזה כמו שלושה חודשים גן. הכי קשה זה ילד בגן. בשום אופן אסור לספסד ילדים בגיל הגן. זה כסף מתנה לחרדים יש להחזיר חינוך חינם מגיל 5 בלבד. אפשר בהחלט להעלות את שכר הלימוד באוניברסיטה (עוד שנה אני אחרי זה) גם לימודים באוניברסיטה אפשר לעשות מדורג: הנדסה חינם ועריכת דין בכסף על פי צורכי המשק
יוסי | 28.09.19
15.
כספי המדינה מתוקדפים לפי סידרי עדיפויות ולחצים פוליטים
מכיון שיש לי בן שלומד באוניברסיטה אשמח לביטול שכר הלימוד, ולעומת זאת אין לי דרדסים אז אפשר לבטל סיסוד גנונים וגנים. לא נראה לי שבניי יקבלו דיור על חשבון המדינה אז מצידי בטלו גם את זה. גם סיבסוד ישיבות מיותר מבחינתי. להמשיך?
א | 28.09.19
14.
אי אפשר להשוות בין המדינה הצולעת שלנו לבין מדינות עם אוכלוסיה שמשלמת מיסים
במדינה שבה אוכלוסיה עד גיל 18 לא משלמת מיסים (בד"כ). גיל 65 ומעלה לא משלמים מיסים ורובם תלויים בביטוח לאומי, קצבאות שונות (בד"כ). כך ש-2/3 מהאוכלוסיה (בערך) לא משלמת מיסים אבל תלויה בשליש שמשלם מיסים. בשליש השלישי יש קבוצה גדולה שלא משלמת מיסים אבל תקועה בישיבות, סטודנטים שלא משלמים מיסים, נכים, חולים ומשתמטים, אי אפשר לממן ביטחון בריאות חינוך סעד וכו/' וכו' וגם לממן השכלה גבוהה. לכן אסור ואי אפשר להשוות בין המדינה הצולעת שלנו לבין מדינות עם אוכלוסיה יותר גדולה שמשלמת מיסים, ללא תקציב ביטחון מטורף וכו' וכו'
מציאות ראלית | 28.09.19
6.
לאיתי... לימודי חשבון לא מסתיימים בכתה א.
איתי אתה די חרדתי. בטח המזומנים בתוך המזרן והאקדח מתחת לכר... אל תדאג, הכסף שלך לא מעניין אותי. עכשיו תן לי להציע לך תסריט חדש. אדם שלא למד יהיה במקרה הרגיל פועל פשוט או בטלן במידה כזו או אחרת, לעומת זאת אדם שלמד יקבל לפעמים חשק לעשות משהו עם החיים שלו ויותר משחשוב החשק יהיו לו את הכלים. עכשיו ברור לי שטובת האחר זרה לך אבל בינינו מה עדיף לך שיהיה לך מהנדס סוג ג' שעלה לך תשלום חד פעמי של 30000 שח או עבריין שכל חייו חי על חשבונך בבתי כלא וזה לפני שלקח לך את המזרן. תבין. את הכסף יקחו לך כך או אחרת.
משה | 28.09.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת