אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

האנשים שלא ידעתם שבגללם לא התקבלתם לעבודה

67 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

65.
בארצות הברית אין משקל לממליצים
ומתקשרות לממליצים רק לוודא שהעובד עבד במקום העבודה , מה היה התפקיד שלו ולא ייתר מזה. כי מעסיקים קודמים חשופים לתביעות אם ילכלכו על עובדים לשעבר שלהם. הגיע הזמן שגם פה יתחילו לתבוע כדי שמעסיקים לשעבר יחשבו פעמיים לפני שמשחירים אדם ומדברים לשון הרע .
ארצות הברית  | 06.10.19
60.
מעולם לא אמרתי אמת בהמלצה
אין לי שום מחוייבות למעסיק החדש ואין לי שום סיבה לעזור להם לסנן. הרצון שלי לסייע הוא אך ורק לאדם שאני מכיר ורק הוא אולי יעזור לי בעתיד. אם מישהו מבקש המלצה ואני לא ממש שונא אותו אני ממליץ בשמחה. שיחה מאה אחוז חיובית ונלהבת גם אם היה עובד גרוע וגם אם מעולם לא עבדתי איתו. אם אתם לא בטוחים שהבוס שלכם באותה גישה - תנו טלפון של חבר אמין בתור הממליץ.
. | 02.10.19
59.
מנהלי/לות כוח האדם אלו אנשים שהתרומה שלהם לאנושות שואפת לאפס
אלו אנשים ונשים בלי שום כישרון שלא מתאימים לשום מקצוע אמיתי, לא מהנדסים, לא רופאים, לא מדענים, סתם כלומניקים וכלומניקיות שהתפקיד העיקרי שלהם זה להיות יד ימינם של הבוס/סית, ולעשות כמה שיותר נזק באירגון.
AI יחליף אותם | 02.10.19
55.
רק יכולת מקצועית נשמרת במעבר בין תפקידים. השאר תלו
תלוי בטנגו שנוצר עם המקום עבודה. להגיד שהצלחת העבר מעידה על העתיד זה כמו להגיד שנישואין שניים יהיו זהים לראשונים. זה פשוט לא נכון. גם אם מדובר באותו אדם עצמו, עצם העובדה שנקודת הזמן בחיים כבר לא אותה אחת, האדם הוא כבר אחר. בוגר יותר, מנוסה. בשורה התחתונה, כשאין ברירה והביקוש עולה בהרבה על ההיצע, לוקחים כל אחד. כשיש שפע מועמדים לכל משרה מתחילה פלצנות
ליאור | 02.10.19
54.
חבל מאד
מועמד מצויין שסובל מהעדר ממליצים על רקע פוליטיקה אירגונית יכול להיות מפוספס. איזה אינטרס יש לממליץ? חוץ מלסנדל את המועמד כך שלא יעזוב את עבודתו הנוכחית? אם מכון בדיקה ממליץ לקבל מועמד, לדעתי הממליצים מיותרים. אגב יכול להיות מקרה הפוך שכדי להיפטר מעובד גרוע הממליץ יעזור לו להתקבל למקום אחר. לא הייתי תולה את ההחלטה בממליץ.
אני | 02.10.19
53.
שיטה ישנה ולא אקטואלית, שלא נאמר לא הגיונית
הרי אם עובד עזב שלא בטוב, הוא כביכול שרף לפי השיטה הזו את המשך דרכו. ואם עובדת הוטרדה מינית או חלילה התעמרו בה בגלל זה? הרי שוב תקבל יחס מסוכן ולבסוף לרוב תפסיד. מוטב להושיב מגייסים מוכשרים עם מבחנים ריאליים ולתת 3 חודשי ניסיון לכטלה שכברו ראיונות.
אני | 02.10.19
52.
יש כאלו שאסור לסמוך עליהם
עבדתי בחברה שהשקעתי בה המון , קבלתי שכר זעום , אבל למרות זאת עשיתי עבודה מכל הלב וקדמתי את המקום. כשעזבתי , הם הבטיחו שימליצו עליי בחום ובפועל כשמסרתי אותם כממליצים , קבלתי תשובות שליליות אחרי שעברתי את כל הראיונות והתרשמו ממני. רק אחרי שהפסקתי להביא אותם כממליצים התקבלתי לעבודה. זה פשוט רוע שלא נקלט,למה לעשות את זה בייחוד כשאין סיבה. וזה לא הגון והוגן שבישראל זו השיטה הנהוגה כי ההפסד שלהם במקרה שלי לפחות.
"ממליצים" | 01.10.19
51.
ומה עושים אם המנהל הישיר היה יצור?
מישהי שחוותה גזענות מצד המעסיק ,שכלל בדיחות גזעניות עדתיות כלפיה מהמנהל ומהצוות,היא התלוננה למשאבי אנוש עליו ,וכנראה פוטר בגלל זה. היא לא תבעה אותם והמשיכה הלאה. ועכשיו הם סוגרים לה דלתות כנקמה על כך שהתלוננה עליו כי פשוט לא יכלה לעבוד בסביבה כזו.מי מגן במקרה כזה של עוול? אין דין ואין דיין בישראל. העיקר שאומרים שבישראל אנחנו מוגנים מאנטישמיות. אם זה לא אנטישמיות מה זה עוד? לפחות בחו"ל התנהגות כזו היא אסורה. כאן הכל מותר ומי שסובל בסופו של דבר זה האדם שכלפיו נעשה העוול.
אני | 01.10.19
49.
מאז שנשים השתלטו על משאבי אנוש
החיים נעשו פחות מלבבים למחפשי עבודה.. נשים ידועות כמניפולטיביות, קנאיות ותככניות פי כמה מאשר גברים. עובדה שכל אשה דוברת אמת תודה בה. מצד שני גברים הם גם לא מלאכי עליון ביחסי אנוש. הכי טוב להיוולד עשיר שלא צריך להתמודד איתן. שנה טובה...גם לנשים.....
זאב | 01.10.19
46.
אני הייתי מספק המלצות לאנשים שאני לא מכיר - רק כדי לעזור להם
פיתחתי תחביב לעזור לאנשים להתקבל לעבודה. כך עברה השמועה מפה לאוזן, ואנשים היו מגיעים אלי ואחרי שיחה היית שמח לעזור להם. רוב ילדות כוח האדם קוראות שאלות מהאינטרנת, ואני הייתי קורא את התשובות. מוסד כוח אדם בארגון הוא מוסד מיותר ובזבזני, אין בו תועלת לארגון, העובדים לא פונים לעזרה ולא מאמינים בו. כמנהל, תמיד ראיינתי את המועמדים שלי, כי אין באמת תועלת בהם. היום תוכנה סורקת את קורות החיים לפי ההנחיות שלי (אני לא צריך קלדנית) וממילא אני מראין.
אני | 01.10.19
45.
למה לא גם ממליצים על המעסיק?
האם החברות היו מסכימות או רואות בחיוב מערכת המלצות עליהן ועל המנהלים שלהן?מדוע מועמד לתפקיד מוצב בתפקיד נחות בו אין לו זכות לקבל מהמעביד המלצות על המעביד עצמו?זה נראה הגיוני מאוד שמי שעומד לעזוב את עבודתו ולהתחיל לעבוד במקום אחר יידע לקרת מה הוא הולך.הסיכון על העובד העוזב מקום עבודה גדול יותר
עמית | 01.10.19
44.
לדעתי זה לא אנושי לשפוט אדם על סמך המלצה...חיים בעולם מלאה צחנה וסרחה....
לדעתי האישית שזכותי להביע אותה כמובן, כל ההתנהלות הלקוקלת לגבי ההמלצות היא כל כך מגעילה דורסנית והרסנית, איך על סמך התנהלות מול מנהל שלא תמיד היה קשר ממשי עם העובד או שהיו מחלוקות אישיות, אתם בונים פרופיל על עובד? כאילו חורצים את דינו מראש בלי לראות את היכולות ואת הדברים הטובים שהוא יכול להביא לאירגון?! זה ממש לשים רגל לעובד ולעשות לו משפט שדה. חייבים להפסיק את זה כי זה לא רק לא תורם זה גם לא אנושי! משאבי אנוש אעלק...אנוש... העובדים הפוטנציאלים היחידים שצריך לבדוק עם ממליצים לגביהם הם: מפוטרים ואנשים שנשמעים או נראים בעיתיים. למה להרוס למישהו את החיים והקיירה על סמך המלצה של בנאדם שבקושי מכיר אותו? זה שהוא היה מנהל ישיר שלו לא אומר כלום, ואולי לא היה בניהם תקשורת כמעט או לא התחנף מספיק ולכן קיבל פחות יחס? למה לשפוט בנאדם ישר ולהוציא אותו מהאופציה לקבל עבודה כל עוד הוא מתאים מבחינת הרזומה וכל התנאים האחרים מתאימים לשני הצדדים...
רותם | 01.10.19
43.
מוכר לגבי HP, במיוחד אינדיגו. לכן מנהל כוח אדם הועפה שם לאחר שנה וקצת
ככלל, יש הרבה מנהלים נקמנים. במיומד כאלה שאם עזבת אותם, הם יתנקמו בהמלצות גם בגלל האגו, וגם בגלל שנגרם נזק כתוצאה מעזיבתך, במיוחד אם היית מצטיינת והחזקת את רוב העשייה. כנ"ל לגבי מנהלים עם אגו..... לכן, מקום עבודה חכם לא יתייחס כל כך לממליצים. אדם שלא היה מתאים למקום אחד יכול להיות מעולה למקום אחר. לכן יש תקופת ניסיון.
המצליחה | 01.10.19
42.
המלצה היא דבר סובייקטיבי. צריך לבדוק איך עובד ומתפקד בתנאים ספציפיים
והרבה מקומות עבודה הם שונים. באנשים, בתפקיד, בטכנולוגיה, בסביבת העבודה וכד'. הדרך הכי סבירה, לטעמי, היא אולי לערוך מבחן מקצועי שלא נועד לבדוק IQ וכד' אלא משהו שהכי קרוב לעבודה הספציפית. אולי להוסיף לזה מבחן אישיותי. גם זה רחוק מלהיות מדוייק, אבל זה הרבה יותר טוב, לעניות דעתי, מחוות דעת של מנהל/ת משאבי אנוש או ממליץ/ה וכו' וכו'. העובד/ת צריך להימדד בפועל בתוצריו/ה ולא בתוצרי חוות דעת עליו/ה וכו'.
מובטל בטיטו | 01.10.19
28.
הכלל הכי חשוב בבחירת ממליץ הוא תיאום ציפיות מבעודו
היתה לי עוסדת שהלכה לראיון ויחסה לעצה הרים וגבעות. בסוף הראיון נתנה את הטלפון שלי ומיד התקשרה אלי כדי לעדכן אותי. השאלה הראשונה ששאלתי היתה מה סיפרת (בכל זאת, כדי לא לפגוע בה). התשובה היתה יכולות שאין לה... הסברתי לה שאין לי בעיה לנפח וליפות עובדות, אבל אני לא מתכוון להמציא שקרים. שעתיים אחר כך קיבלתי את הטלפון, וכמובן השיחה הובלה לאימות היכולות, מה שגרם לה לאבד את המשרה. למחרת הגיעה לעבודה (היתה בתק הודעה מוקדמת) ועשינו תיאום ציפיות בארבע עיניים, שלאחריי היתה בעוד ראיון ועוד שיחה טלפונית ובס
י | 01.10.19
25.
לפני שנים רבות, הממונה הישיר נתן המלצה גרועה
וכך לא התקבלתי לשני מקומות ממש בסיום תהליכי הראיונות. המקום השלישי, אותו ממש רציתי, גם לא רצה לקלוט אותי בגלל ההמלצה הזו, אבל למזלי הם שלחו אותי למבדקים מבעוד מועד והתוצאות של המבדקים סתרו את כל מה שאמר אותו ממליץ. עבדתי שם וזה היה אחד המקומות הכי טובים שעבדתי בהם.
היטקיסטית | 01.10.19
24.
מקומם לשמוע שחברות ונשות מש"א לא שומרות על דסקרטיות של מועמדים
בכתבה מעידות מנהלות משאבי אנוש שלעיתים "מתקשרים למקום העבודה של המועמד כדי לדבר עם מישהו שמכיר אותו". זוהי חוצפה שאין דוגמתה. בן אדם מעוניין לעזוב את מקום עבודתו , מחפש עבודה באופן דיסקרטי , ומתקשרים למקום עבודתו כדי לברר עליו ??? הרי זה יחשוף אותו !! מעסיקים כבר איבדו כל קו אדום עם הטירוף שלהם לחפור על נשמתו של כל מועמד כאילו מדובר על עבודה במוסד או בשבכ. מאחר והבנתי שכבר אי אפשר לסמוך על דיסקרטיות של מעסיקים, אני כבר ויתרתי על מקום עבודה שרצה מאוד לראיין אותי לתפקיד, מאחר ומנכל החברה בה אני עובד עבד קודם לכן בחברה שרצתה לזמן אותי. פשוט לא היה לי אמון שישמרו על דסקרטיות כפי שביקשתי, אין שום ערובה שאיזה מנהל שם לא יתקשר לחברו משכבר הימים כדי לברר עלי ואז כמובן שאשאר קירח ומכאן ומשם.
הייטקיסט | 01.10.19
21.
דוגמא
לפני המון זמן ביום אמת חלמתי שהרגתי גמל גילו לי בחלום אחר שיש כמה תנינים שלא יתנו לי להצליח בחיים בגדול אותם תנינים והעסקים שהם עובדים בהם יכשלו כי מכשילים אותי הגורל החליט שהתנינים שלי ימותו שום ישועה לא תציל אותם אני יגשים את עצמי ואם לא ההיסטוריה תתערב והם ימצאו את מותם בדרכים מסתוריות מזכיר לי שהצלתי מישהו ממוות זה הרמז אם לא אהיה סופר עשיר פעם הבאה לא יגיע מציל וזה יהיה בלתי הפיך ההיסטוריה רומזת ביום כיפור יראו כמה אני מתקדם בחיים תנינים יקרים מנהלות ומנהלות משאבי אנוש
מישהו | 01.10.19
15.
מעולם לא קרה לי שמנהלת משאבי אנוש היתה הממליצה
גם כשהייתי דירקטור בארגון גדול וכל שנה נחשפתי לתהליך קבלה של עשרות ומאות מועמדים מעולם לא ראיתי מנהלת משאבי אנוש כממליצה. הגיוני כי היא לא ניהלה את המועמד או המועמדת. נשות חברות השמה נותנות המלצות אך הן מבוססות על ראיון ולא על עבודה משותפת, ההמלצות תמיד חיוביות כי האינטרס שלהן ברור ולכן מיחסים להן משקל נמוך (אם בכלל). לכן גם ערכה של הכתבה הזו מאוד נמוך או לא קיים.
ט | 01.10.19
13.
שמת לב שרוב אך נקרא התפקיד: מנהלות משאבי אנוש- נשים בלבד!!!
מכיר את התחום מקרוב - אם הגעתם לראיון ביום שהמראיינת קמה על צד שמאל או מישהו הרגיז אותה, חבל לכם על הזמן. כבר עדיף שהראיון הראשון יתבצע על ידי רובוט שיבדוק את ההתאמה המקצועית לתפקיד המוצע, ורק אחר כך ראיון אישי.
נאור | 01.10.19
11.
משאבי אנוש הם צרה
עוד לא נתקלתי במשאבי אנוש שלא חפרו בראיונות עם שאלות מיותרות, כאלה שאחרי שבדקתי מול חברים בארגון, לא טענו שזה הליך שמצדיק את קיומם אבל לא רלוונטי להווי החברה. הגיע הזמן שאם אתם כותבים על תהליכי ראיונות עבודה, תתחילו לבדוק איך עובדים ראיונות מקצועיים למועמד ועל זה תתנו דגש. מנהלות גיוס ובכלל משאבי אנוש לרוב מעבירים ראיון מיותר וטרחני. בתור מתכנתת, יותר מעניין אותי איך מתמודדים עם ראיונות מקצועיים ולא מנהלת משאבי אנוש שתבקש ממני לתאר לה סיטואציה שהתמודדתי איתה מבחינה חברתית, וללחוץ עלי למצוא משהו.
מיכל | 01.10.19
9.
ומה אומרים לחברה שבה המראיין מציג מצג שווא בראיון לגבי התפקיד?
מייפים את התפקיד אבל למעשה בפועל התפקיד זה לא מה שאמרו בראיון? עבודה משעממת, לא לרמה, ותעשה גם וגם וגם וגם וגם וגם וגם.... ואם לעובד היו הצעות נוספות שוויתר עליהם בשביל מצג השווא הזה? ואז העובד בבעיה, ועליו לחפש חברה יותר אמינה
שלמה | 01.10.19
8.
זה נכון!
במקום עבודה בו עבדתי לא קיבלו מועמדת כי הממליץ שלה טען שהיא הרבה פעמים יוצאת מהעבודה בגלל הילד שלה, דבר שלא היה נכון, כי התקבלה למקום אחר והייתה שם עובדת מצטיינת. במקומה קיבלו סטודנט עם הרבה ממליצים אבל בעבודה הוא היה כישלון ופיטרו אותו. (סיפרתי לה שהיא נפסלה בגלל הממליץ שהיא נתנה, את התגובה שלה אתם בטח מנחשים) לכלכליסט: אני בדרך כלל נמנע מלהגיב לכתבות שלכם וגם הפעם שקלתי הרבה אם להעלות את התגובה הנ"ל כי אין לכם אפשרות לעשות ליקיים לתגובה.
אני | 01.10.19
7.
כל נושא ההמלצות גועל אחד גדול
אם לא בא לי שמנהל הקודם שלי ידע שאני מחפש עבודה עכשיו או איפה? זאת פשוט חוצפה לבקש ממועמד לעבודה ממליצים וכל המנהלות משאבי אנוש למיניהים צריכות לעשות חשבון נפש גדול , בתור אחד שחיפש עבודה חצי שנה אולי אחד טרח להחזיר לי תשובה שלא התקבלתי, תלמדו קודם יחסי אנוש ואחרי זה משאבי אנוש
יונתן | 01.10.19
2.
תחום האבחון והמיון למקומות עבודה
מדובר בתת-תחום שהוא כל כולו "אוויר חם", שנהפך למעצמה כלכלית בזכות גאוני שיווק. חברות ההשמה מנסות רק ל"כסות" את עצמן כנגד תביעות או תלונות על השמה לא מוצלחת, ומחפשות "מתחת לאדמה" פרמטרים שונים כדי להיתלות בהם. אף אחד לא ממש בדק מה קורה בטווח הארוך עם מועמדים שהומלצו והתקבלו, ומנגד איזה הפסד נגרם כתוצאה מאי-קבלת מועמדים טובים שנכשלו בבדיקה ומה עלה בגורלם במקום עבודה אחר. בקיצור: תחום חארטה.....
יוסי מ-חיפה | 01.10.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת