אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

הכלכלנית הראשית באוצר: "יש לבטל הפטור על יבוא אישי ב-75 דולר"

300 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

366.
מה עם הפיריון של עובדי המדינה?
אולי הגיע הזמן לדבר על קיצוצים במגזר בציבורי, לחתות קצת בשומן עודף, לייעל את המערכות. אני בטוח שיש איפה לקצץ שם. חברי הכנסת העלו (לא מזמן) לעצמם ולכל מי ששכרו צמוד לשלהם את השכר, נתחיל מביטול העלייה הזו לאחר מכן נדבר על כל שאר הציבור. מה אתם אומרים?
uri | 14.10.19
364.
נקודה למחשבה חלק 3
מחד חסר כסף ולכן צריך העלאת מיסוי מאידך אין מילה או תכנית לחיסול הון שחור. מחד לטעון בעד ביטול הפטור על ייבוא אישי, מאידך לא להתבונן בעובדות הצועקות לשמיים, שהפטור ממיסוי הוריד דרמטית את המחירים, התבוננות קלה בשוק האופנה ב 5 שנים האחרונות ומיד מבחינים בעובודות. העידוד אינו הוגן במהותו בסכומים גבוהים, נניח 75$ אך עד כ 50$ עלות השילוח האווירי האישי גבוהה עשרות מונים מעלות השילוח ליבואן גדול. הרבה מעל רמת המע"מ ולכן היא מאפשרת תחרות יעילה (אם כי במבנה מיסויי גרוע למדינה). עידוד התחרות בתורו סביר שיגרום ליבואנים להשוות מחיר ויחזיר אותנו לרכוש בארץ [מה שקרה ב Black Friday האחרון], מה שיחזיר למדינה את ההכנסות, ליבואנים את הלקוחות ולצרכנים את המחיר ההוגן - כלומר את האיזון למשק. השקעות בודקים לטווח ארוך. לא לתקציב של השנה או השנתיים הקרובות.
א | 13.10.19
363.
נקודה למחשבה
מחד טוענת להוגנות בהעלאת מיסוי קרנות השתלמות מאידך לא מדברת על הפטור ממס על השכרת דירה. הרי זה הכי הוגן שמשקיע בן 20 ישלם 25% מס מהשקל הראשון על הכמה אלפים שחסך בצבא לעומת משקיע בן 60 המשכיר דירה ב 5000. וחלילה עיניי אינם צרות במשקיע. לעניות דעתי שניהם צריכים לשלם מס זהה. בדיוק כמו חברם המשכיר נדלן מסחרי.
א | 13.10.19
362.
נקודה למחשבה
מחד טוענת: "קיצוץ הקצבאות ב־2003 הוביל בעיקר לעלייה משמעותית בשיעור ההשתתפות של נשים חרדיות, ובשנים שבהן הסבסוד של האברכים ירד נרשמה גם עלייה בשיעור ההשתתפות של גברים חרדים." מאידך תומכת בהעלאת מיסים. מחד טוענת שחשוב להקטין אבטלה, מאידך לא מעמידה על טעותו את המראיין המדבר על ההטבות של אינטל. אני מכיר אדם הבקיא בפרטים בקרית גת. אינטל מחזיקה חצי אזור תעשייה מהגדולים בארץ, מעסיקה בצורה ישירה ועקיפה אלפי עובדים. עוזרת בייצוב תקציב העירייה הענייה הזו (עשירון 4). תפיסה אדמדמה משהו מביאה את המראיין/ציבור לחשוב שאם נעלה את המס על אינטל/טבע/ענקית אחרת היא תמשיך לייצר פה. עובדתית, ברגע שהדבר ייטב בעיניה ולו במעט, אינטל תתפוס את הרגליים ותעבור לאירנלד שמה קלטו את הפטנט באמרם עדיפים 5% מס של אפל אינטל וכו' על כלל הכנסותיהם מ 25% על 0 הכנסות.
א | 13.10.19
357.
להפסיק לממן הטבות לגברים חרדים
אני איש ימין, אבל לא יכול להצביע יותר לליכוד שהולך עם גוש עם החרדים כאילו הם מפלגה אחת !!! גבר יהודי אחר (לא חרדי) לא מקבל, כמו למשל כספים מהישיבה, כספים מהקהילה והנחות בארנונה. לא לתת את זה לחרדים. הם צריכים לאכול לחם בזעת אפם ולא בזיעת אחיהם החילוניים. זה מטורף מה שהליכוד הביא עלינו עם הברית המטורפת הזו עם החרדים. אני כאיש ימין חייב להצביע עכשיו או ליברמן או לפיד או כחול לבן (שתכלס הם ימינים כמו הליכוד).
דרור | 12.10.19
356.
ל273 ההייסטקיסט השכיר
השקעה בנדל"ן מניב בישראל זו אופציה אטרקטיווית לתמהונים רומנטיים בלבד. התשואה על ההון מזערית והעליות במחירים מקרבות את המחיר הממוצע לרמה שבה כמעט כל מי שלוקח משכנתא יפשוט רגל. תמיד חייבים לשמור על קשר בין מחיר הדיור ליכולת ההחזרה של המשפחה הממוצעת, אחרת הבועה מתפוצצת לכולם בפרצוף. בשורה התחתונה אכן עדיף להשקיע בנדל"ן, אבל במקום אחר. דוגמה : ב2011 מכרנו דו משפחתי בצור יגאל בכמיליון ורבע ש"ח. ההכנסות ממנו היו כ$500 לחודש, מאז זה אולי זז קצת כלפי מעלה. החלפנו לדולרים וקנינו 2.5 צמודי קרקע שההכנסה החדשית מכ"א מהם היתה $1300-1500 (הגדלנו משכנתא בשביל לממן אחד מהם) גם אצלנו המחירים עולים וכעת הם מושכרים ב$1800 3 שנים ויותר (כלומר גם זה הולך לזוז כלפי מעלה) משלמים מס מהדולר הראשון על הכנסה קצת יותר מפי 10. תעשה את החשבון שלך איפה כדאי להשקיע. אגב המחירים עלו בקצת יותר מ50% על התקופה הזו. ואצלכם?
שוואו במוחות הבורחים | 12.10.19
354.
אם יש פרות חולבות אין סיבה לא לחלוב אותן עוד קצת
אם היבואן יקר יש מקום להתייעלות. אמאזון מקצרת קוי אספקה מהיצרן לצרכן ומייתרת פונקציות שגזרו קופונים. אובר תייתר נהגי מוניות (ומגזר ציבורי שלם שמכר רשיונות) ומי נהנה מהמהפכה התעשייתית? קודם כל הצרכנים. אז כל הגזלנים ומדינת ישראל בראשם צריכים להתייצב כגוף אחד ולצעוק - חמסתם לנו את הקופונים מה פתאום אתם מפנים את ההכנסה הפנויה שלכם לצריכה במקום לקופונים? ויקומו הפרות ויכו את הרפתן. עוד תובנה. המדינה משקיעה בחינוך החרדי במקום להשקיע בסטארט אפים. אז מגייסים הון בשוק החפשי. ואז כשהם עושים אקזיט? המדינה לא מרוויחה ממה שלא השקיעה בו. ע"פ הראיון, מיסוי עובדי היי טק ישראלים נמוך משמעותית ממתחריהם בניכר. מישהו חושב אחרת? (אני, למשל...) ולכן מוצדק לבטל להם פטור ממס על קרנות השתלמות, להשוואת תנאיהם עם הקונקורנציה... מה הטעם לצ'פר עובדי היי טק וצווארון לבן אם ההטבות לא הולכות לעמאיאת שמצביע בעד הממשלה הנוכחית? וזה לא פוליטי בכלל, נכון?
שוואו במוחות הבורחים | 12.10.19
350.
312 אתה לא חכם במיוחד הא?
12 דולר מקסימום? אותו מוצר עולה פי 4 יותר בהרבה מקרים, על מה? במשך שנים עשקו אותנו עכשיו כאשר יש לנו ברירה הם מפעילים את מנופי הלחץ שלהם, הרי לא חשבת שנושא הכתבה חשבה על זה בעצמה??? הפרשה לפנסיה, תנאים, בטיחות אלא דברים בסיסיים שמעסיק אמור לספק לעובד, במקום לתקוף את העץ הלא נכון למה שלא תנבח על תנאי העבודה בסין ובקמבודיה? על המדינה לצמצם בירוקטרטיה ממסדית ולהעניק שכר ותנאי עבודה בדומה לשוק הפרטי, להעניש באופן חמור פרוטקציונרים ולהספיק את התופעה הזאת. יש מספיק אנשים מוכשרים שהיו עובדים בשכר מכובד ולא מוגזם (ניחוש) כמוה. היא לא מיוחדת.
גוגל מוגל | 10.10.19
348.
הכלכלנית הראשית של משרד האוצר
בוגרת תואר ראשון במתמטיקה וכלכלה ותואר מוסמך בכלכלה לאחת כזאת אין מושג בכלכלה כמו רוב אנשי אגף תקציבים והם אלה שמנהלים לנו את הכלכלה ובעצם הורסים אותה כל שנה ויוצרים גרעונות במקום צמיחה ומה שהם יודעים לעשות זה קיצוצים וגזרות גזרות וקיצוצים הם לא יודעים לנהל מדיניות כלכלית ועובדים על חברי הכנסת.
יהודה | 10.10.19
342.
שאלת קרן ההשתלמות חושפת את הניכור בין הישראלי וממשלתו
קרן השתלמות= מסלול מוגבל שנותן פטור ממס לכ-8% מהשכר. רוב הישראלים מנצלים אותו לצריכה ולא אשכרה להשתלמות. אפקטיבית, זו פשוט הטבת מס של ~10%. אז מה הבעיה לסגור את הקומבינה הזו, לבטל את הפטור על קה"ש- ולהוריד את המס השולי ב-10% (נניח) ? אפשר כמובן להותיר את הטבת המס למי שאשכרה משתמש בקרן להשקעה- כלומר, מי שמשלם על השתלמות. מיעוט קטן מהישראלים. על הדרך, צימצמנו המון ניירת (הרבה פחות שכירים ייטרחו להשקיע בערוץ הזה)- ונתנו לציבור גמישות (כי הכסף אצלו בחשבון כל חודש, לא בבת אחת אחרי 7 שנים). אלא שהישראלי לא מאמין שהממשלה תוריד את המס השולי..
נתנייתי | 10.10.19
325.
למה?כדי שיבואנים וסוחרים ישראלים ימשיכו לשדוד אותנו? אתן לך דוגמאות בטקסט
אני קונה תוספי מזון באינטרנט ומשלם עבור 5 פריטים מחיר שאני אשלם בישראל עבור אחד וחצי מהם. דוגמא שנייה אשתי קונה מוצר קוסמטי לשיער שנמכר גם בישראל. מחיר המוצר במשקל זהה בישראל הוא 250 ש"ח, מוצר זהה באותו משקל כולל דמי משלוח מארה"ב ותרשמי בפניך עולה 250 ש"ח אבל בו מקבלים 4 אריזות, כלומר המחיר בישראל היה 1000 ש"ח. אז את חושבת שאני אחזור להאכיל גזלנים ישראלים. נמצא דרך אחרת לייבא אותם ולא לשלם עליהם מכס.
יותם | 08.10.19
324.
אבוי לנו עם חוסר הבנה בסיסית של הכותבת את הכלכלה
התעלמות מהגורמים ליוקר המחיה :יבואנים בלעדיים,מכון תקנים כשרות,פנסיות תקציביות,מדרגות מס מהגבוהות בעולם. והפתרון של ה "מומחית": לגבות יותר מיסים ע"י חסימת יכולת האזרח לעקוף את המערכת הדורסנית שבנתה המדינה ולאלץ אותו לקנות ביוקר. אם לא היה עצוב אפשר היה לצחוק.
יוסף מהעריה | 08.10.19
319.
שמתם לב שהכל התייקר הסופר מחירי רצח
היתי בפריז בחודש שעבר עשינו קניה בסופר קרפור קנינו עגלה שלמה מכל טוב פירות ירקות שימורים לחמים מוצרח חלב סהכ 255שח .היום עשיתי קניות בסופר סל שילמתי 450 שח על קניה קטנה פירות וירקות יקר להחריד מחירי ירקנים וזה לא שאצל השכן המחיר זול יותר הכל מתואם מגיעים חגים חוגגים עלינו.
יורם | 08.10.19
317.
פטור על קניות של עד 75$ זה כסף קטן, מוצדק או לא
זה לא מה שיקטין את הגירעון. מה שיקטין את הגירעון זה התעיילות של המגזר הציבורי. מעניין אם גב' שירה גרינברג יודעת כמה מרוויחים בתפקיד מקביל בשוק הפרטי. שלא לדבר על זה שהיא כנראה הגיעה לאן שהגיעה בזכות ויטמין P. אז אולי כדאי להשוות את שכר הפקידים לשכר המקביל בשוק הפרטי ולא למצוץ את הדם של אזרחים.
מפוקח\מפוכח | 08.10.19
316.
ככה זה כשאתה משתכר פי שלש מהממוצע במשק
לא משלם פנסיה צוברת ולא מחזיק מכונית מכספך. הכי קל להעלות מסים למי שהנטו שלו שליש. שתתבייש הגברת אפילו ברמה המוסרית, אולי למי שיש נטו משכר במשרד האוצר מעל 15,000 יקחו 500 ₪ כמס על אבטלה סמוייה או על כיבודים לא ממוסים או רק ככה כדי שיתרום לקופה...
יובל | 08.10.19
309.
ביטול הפטור הוא צו השעה. אם בחו"ל זול יותר, יישאר זול גם ללא הפטור
כל גיבורי הצרכנות והצביעות, שבשביל גג 12 דולר (שהם 17% מע"מ על 75 דולר) מוכנים שכלל הקמעונאים בישראל ועובדיהם יופלו לרעה, יפוטרו ולא יוכלו לפרנס את משפחותיהם. תפסיקו להתגולל על "המחירים" בישראל. אם תרצו לקנות בחו"ל, תוכלו להמשיך לקנות בחו"ל ולהחרים את הקמעונאים והמחירים בישראל, רק בבקשה - בתנאים שווים לתנאי הקמעונאים בישראל - עם 17% מע"מ, וזהו! ברכישה ממוצעת של 50$, מדובר בתוספת מע"מ של 8.5$. ואולי... אחרי שכולם יהיו בתנאים שווים, תגלו פתאום שמרבית הקמעונאים הישראלים לא גונבים אתכם, אלא ש-17% מהסכום שאתם משלמים הולך כמע"מ למדינה. שלא לדבר על מס מעסיקים, הפרשות פנסיה לעובדים ישראלים (במקום שיחיו על חשבון ביטוח לאומי ועל חשבונכם), ועוד... בקיצור - מי שמתנגד לתחרות בתנאים שווים הוא גם צבוע וגם מנוול.
קונה רק בישראל | 08.10.19
306.
פקידי האוצר
באוצר יושבים פקידים כמו הגברת הזו ולא מחוברים למציאות ,אפשר תוך 5 דקות לגבות 5 !!!! מיליארד ש"ח אם ילחמו כמו שצריך בחשבוניות מס פיקטיביות וכוזבות בענף הדלק\סולר , בנייה וכח אדם ,הצעה מסודרת נמצאת אצל ערן יעקב מנהל רשות המסים אבל הוא והמשפטנים בולמים כל שינוי חקיקה שיסדיר את זה ,כי כנראה מישהו מקבל שוחד שזה לא יקרה
עע | 08.10.19
303.
נשבר מלנסות לסגור את החודש
חברים, הגיע הזמן שבמקום שנעלה כל מיני פתרונות לא ריאליים כמו לבטל את משרד הדתות ותקציבים לחרדים או לפטר פקידים ולקצץ במשכורות (כי זה לא יקרה, הרי כולנו יודעים שהם מחזיקים אותם באשכים). הגיע הזמן להפסיק את החלום הפטריוטי הזה ששקענו בו דורות ולהתמודד עם המציאות. לרובנו יהיו חיים יותר טובים במדינות אחרות. אז מי שיכול שיעזוב את המדינה וידאג לעצמו ולמשפחה שלו כי אף אחד לא יעשה את זה בשבילנו. להשאיר את המדינה לחרדים ולערבים שיעשו אחד לשני מה שבא להם.
אחד שיכול לחיות יותר טוב בחו"ל | 08.10.19
298.
תודה ל 114 שהאיר את עינינו בנושא ול 273 שהקפיץ
בגוגל: "שירה גרינברג ניגוד עניינים" לשירה אין חצי מושג מה זה לשרוד פה..בשבילה כולנו מספרים היי שירה: אני "הייטקיסט" נשוי עם 2 ילדים - ומשכורת "עתק" של 13 נטו שעל הקשקש סוגר את החודש בגלל שהכל יקר פה אין לי: הוט, יס, קאנטרי קלאב, גלידות במקרר, נספרסו, אייפון או כל סממן עשיר כזה או אחר גרים בבניין ישן משנת 1950 בשכירות 3 חדרים ב 3500 ש"ח - רעידת אדמה כנראה שלא נשרוד מכינים אוכל בבית - לוקחים לעבודה - קונים בחוץ רק שאין ברירה. לא טסתי לחו"ל מאז 2012 (3 ימים ברצלונה) - והאטרקציה שהילדים שלי מכירים זה טבריה. ואם לנו קשה לסגור את החודש, מה יגידו אלו שמכניסים פחות מזה - ואתם רוצים להכביד עוד ?! אתם תרסקו את המשק - זה שנתב"ג שובר שיאים זה לא בגלל שלאנשים יש כסף; אלא בגלל שחברות האשראי עושות כסף ומפזרות הלוואות בלי הכר - גם זה עוד יתפוצץ החגיגה תיגמר - וכשאין כסף - ואף אחד כבר לא נותן הלוואות - אז קודם כל צריך לאכול; אף אחד לא ירוץ לקנות בגדים \ נעלים \ מחשב \ מכוניות \ דירות חדשות עוד 5% או 10% או כמה שתבחרי מ 0 ש"ח - נשאר - 0 ש"ח מה דעתך לתת דוגמה אישית ולבדוק מה קורה במגזר הציבורי ?
יאיר | 07.10.19
294.
או שהיא מעמידה פנים
שהיא לא מבינה שאם יש מס על כל חבילה אז כל חבילה מעוכבת שבועות במכס ועל כל חבילה גובים דמי טיפול שונים שמוציאים לאזרח את המיץ והחשק לחיות. למה שלא נחזיר גם הקצבת קניית דולרים ולחכות שלוש שנים לקו טלפון - זה יעזור לכלכלה לא? איזה בית ספר לא התבייש להוציא אותך?
או שהיא מטומטמת | 07.10.19
293.
מחקר תלוש
המחקר של אנשי האוצר תלוש מהמציאות. בודאיבכל הקשור לשתי קבוצות האוכלוסיה העניות לכאורה, החרדים והערבים. בשתי האוכלוסיות האלה אחוז העובדים הגברים הינו גבוה, אבל בשתי הקבוצות רוב העבודה מתנהלת בשחור. איך תסבירי הכלכלנית הבכירה את העובדה שכל משפחה חרדית, מרובת ילדים, רוכשת דירה לכל ילדיה, גם אם מדובר בדירות פריפריה או בניית עמותות. איך תסבירי את העובדה שבערים והכפרים הערביים נבנים מבנים משפחתיים מרובי קומות. התעלמות מהכלכלה השחורהבכלל, ובשתי האוכלוסיות האלה בפרט, מעוותת את כל התחשיב הכלכלי של המד
יאיר | 07.10.19
287.
270
להחליש את החלשים ולחזק את החזקים זה לא שמאל ולא מרקיסיזם, זה קרוני קפיטליזם, ימין שמרני לא ליברלי שרוצה לקבע מעמדות. לא כול סוג של התערבות ממשלתית זה שמאל וסוציליזם. למען האמת בתחילת המאה ה19 הימין היה בעד התערבות ממשלתית והשמאל היה ליברלי ובעד ממשלה קטנה (לדוגמא השמרנים באנגליה מול הליברלים או הפדרליסטים בארה"ב מול הדמוקרטים-רפובליקנים). הסיפור המעניין הוא שבזמן הרעב האירי המצב היה נסבל כול עוד השמרנים היו בשלטון בגלל הממשלה התערבה יותר, כשהליברלים עליו לשלטון המצב החמיר כי הם נתנו לבעלי הקרקעות למכור את היבול הדל שעוד נשאר בטענה שהשוק יפטור את המצב על ידי יבוא דגן זול מהודו שלא הגיע.
ניר | 07.10.19
286.
מפנה לתגובה 103 הצהרת ניגוד העיניינים של הגברת
כל מי שיקרא אותה יראה שהבחורה הזאת מקושרת טוב טוב והיא בחיים לא תצטרך לדאוג לשום דבר בחיים שלה. כמו שהיא לא דאגה אם היא תמצא עבודה מכניסה בתחום כך היא גם לא תדאג כאשר מחירי הסחורות יעלו. https://www.odata.org.il/dataset/f6c8d291-89a2-4173-bf63-8433ff23d095/resource/d933f23a-dd02-4be5-bab7-0ef3fc5efec9/download/-.pdf
גיל | 07.10.19
283.
הטבות המס על קרנות ההשתלמות נועדו אך ורק לעודד הזרמת כסף פרטי לשוק ההון
בדיוק כמו קרנות הפנסיה, כי חברות ציבוריות ישראליות צמאות תמיד לעוד מזומנים מכיסו של הציבור. כמעט אף שכיר או עצמאי לא מפקיד מעבר למה שמאפשרת תקרת ההטבה במס, כי קרנות השתלמות לכשעצמן הן לא אפיק חיסכון טוב (ומי מאיתנו נהנה להשכיב סתם כך כסף מזומן לשש שנים?). מיסוי התשואה יניב לקופת האוצר רק מעות בודדות, אבל יצריך תקנים לעובדים נוספים ברשות המיסים, בעלות שכר של מאות אלפי שקלים לכל משרה. אולי חבריה של גרינברג יהנו ממנעמי משרות אלו... מאחר שממילא מנקנקים את כולנו במיסים, אם תבוטל ההטבה, כל מי שיוכל ישמור את הכסף מתחת לבלטות או בדירה השלישית של מוישל'ה כחלון. בשיעורי הריבית של ימינו, חיסכון בכל אפיק אחר הוא איוולת.
הייטקיסט שכיר | 07.10.19
271.
קלקלנית (לקלקנית) של הבוסים הנוכחיים והחברות אצלם תועסקי בעתיד.
פקידים אנוכיים שכמוך מונעים משיקולים אישיים ומהקריירה של עצמם בלבד. חורשים מזימות כיצד להכניס כסף קל לקופה לרצות את הבוסים הנוכחיים לא לפגוע במעסיקים העתידיים שלהם כמה זמן עוד עד שתוצת המחאה של האזרחים נגד הנצלנות החזירית ?
אזרח | 07.10.19
269.
קל לך לדבר עם המשכורת שלך, אם היה לך עסק, היית מדברת אחרת
חכמים גדולים כל עובדי האוצר האלה יושבים להם בשקט עם משכורות מעל הממוצע, על חשבונכם, מקבלים משכורות מהמיסים שלנו ועוד מהמעט שיש לנו, רוצים לקחת עוד, כדי שיוכלו להשמין עוד יותר ממשכורות עוד יותר שמנות של בכירים בשירות המדינה קודם כל תפטרו את כל המובטלים בשירות הציבורי שמקבלים משכורת כל האבטלה הסמויה הזו של החברות הממשלתיות עם משכורות של מעל 20,000 ואז נראה קודם כל תתנו דוגמה אישית עובדי המגזר הציבורי הבכירים שותים את עיקר הכסף מהמיסים ויש עומדים בתור, שיעשו את העבודה שלהם בחצי מחיר ועדיין ירוויחו טוב
ממש מכעיס | 07.10.19
263.
זה סותר את מדיניות הOCED ביחס לכלכלה חופשית.
מה גם שאפשר לעטור על קביעה כזו לבג"ץ אם זכות כזו תישלל מאזרח. זה גם קצת מזכיר את איומיו של טראמפ על סין ושל בוריס על אירופה. האם יש מגמה מדינית עולמית להקטנת כוחו הכלכלי של האזרח הקטן? חופש התבטאות מסוג זה מעיד על מדיניות גלובלית שאינה קשורה לבחירות כאלה או אחרות.
מריח רע | 07.10.19
259.
שר אוצר מפח וגברת מנהלת מפלסטיק.
זו הבעייה ולא כל מיני סטטיסטיקות שאפשר למזמז לכאן ולכאן. ולגופו של ענין, מערכת אכיפת המס על החבילות הקטנות מחו'ל לא תפתור שוב בעיית תקציב כי היא תעלה יותר משהיא תכניס. היא רק תגדיל ביורוקרטיה ושרירות לב של פקידים אטומים שמהם יש לנו כבר בשפע.
חושם | 07.10.19
249.
דבר אחד (שהוביל במקור לפטור), שירה לא ממש ספרה נכון:
ישנה עלות לא מבוטלת, לכוח האדם הדרוש ע"מ לעצור כל חבילה, לחשב את המע"מ, לבצע גבייה כספית של הגרושים האלו ועוד. בסוף, לא מדובר על חבילות שרובן ככולן בערך של מאוד שקלים ונושקות לתקרת הפטור. החלק הארי מורכב מסוללות ושלל פריטים שעלותם לא פעם פחות מדולר (כן, אני לבדי הזמנתי לא פעם חבילות בעלות של פחות מדולר "ללא דמי משלוח"). יש כפכפים, סוללות, כיסויים לטלפונים ואין סוף ג'אנק סיני. החבילות יעוכבו חודשים ארוכים, תוספת המע"מ תהיה מצחיקה וכוח האדם הדרוש רק לעכב ולנטר כמות כל כך גבוהה של משלוחים היא בידיונית. שלא לדבר על כוח האדם הדרוש לגבייה עצמה. הזוי. למיטב ידיעתי, הסיבה המקורית לפטור היא שבסכומים כאלו, זה זול יותר לפטור מאשר לייצר מערכת גבייה מטורפת למדי.
א.אוהל | 07.10.19
242.
נו ברור שיהיו העלאות! מישהו חושב אחרת??
עוד מעט המע"מ יעלה, הבלו, הדלק, הארנונה והאגרות השונות ונחשו מה יירד - הקצבאות לכל המסכנים שלא יכולים לעבוד וחיים על ביטוח לאומי, ואני לא מדבר על חרדים אלא על אנשים שבאמת צריכים את זה!! והכל בגלל מה?? בגלל ההרפתקאות של 120 אפסים!
ציף המציף | 07.10.19
241.
תגובה לכתבה
שנים המדינה גונחת וצועקת שאין כסף ושוחטים אותנו במיסים מטורפים!!! אחרי עשרות שנים הגיע הגאולה בדמות מאגרי הגז שאמורים להכניס מאות מיליארדי דולרים לקופה ואז מה עושה המדינה? במקום להלאים את התגלית ולפצות את תשובה וכך ירד מאיתנו עול ענק של מיסים? משאירים לו את המתנה וממשיכים לצעוק..לגנוח ולהתייפח שאין לנו כסף ואנחנו בגרעון! אז...או שהמדינה מטומטמת או שאנחנו? לפי איך שאנו שותקים על העושק ומשלמים אנחנו המטומטמים שממשיכים לשתוק וממשיכים לקבל את השיטה לחליבת האזרחים ולנהנתנות של השלטון ומקורביו!!
אהוד | 07.10.19
239.
מצחיקה הכלכלנית הזאת
בוא נראה מה בעצם טענה כאן? יש להרחיב מיסוי על הציבור החוסך והצורך כי עדיף שיגדילו את הצריכה (המקומית) וישלמו עוד מס על מחירים הזויים ביחס לעולם. כן, פטורים על יבוא באיחוד האירופי שכל מטרתו המקורית היתה לחסום תחרות חיצונית הם מנסים לבטל. אני מוכן לביטול הפטור אבל בתמורה שישוו את המחירים לאיחוד האירופי ושיוסיפו שירותים שווים. ממש מדהים שכלכלנית מדברת על חסימת תחרות ע"י מיסוי באותה נשימה כשהיא מודה שיש כשל שוק ושגם יחד עם המיסוי הנוסף הזה המחירים ליבוא אישי עדיין יהיו זולים יותר מהעלות של אותם מוצרים בארץ. בכל הכתבה היא מדברת על הצורך למסות את מעמד הביניים, אני מבטיח לכם שזה לא ישפיע על העשירונים הגבוהים שפשוט ידרשו תוספת שכר מעל ה"הפסד" המיסויי שלהם שיתבטא בעליית מחירים לצרכן ו\או פיטורים או קיצוץ משכורות של בעלי תפקידים נמוכים יותר. לעומת זאת ברגע שמדברים על מיסוי חברה כמו אינטל שמשלמת ככל הנראה 0.3 אחוז מס היא מדברת על אסטרגיה ושלא כדאי להתעסק עם פקודות המס יותר מדי. מה שהיא שוכחת זה שפקודות המס בישראל עוברות שינוי בכל חודש לפחות בעשרים השנים האחרונות.
א.ב | 07.10.19
230.
למה להפלפל בניסוח כבוד הכלכלנית
שימו לב איך הכלכלנים אוהבים להתפלפל כניסוח "מיצוי הצריכה הפרטית"...כשהכוונה היא שפשוט לא מאשרים לאנשים יותר הלוואות...אז נגמר הכסף שלכתחילה לא היה להם. לא ציינת רעיון אחד מקורי. הכל אותו חירטוט שחוזר על עצמו כל שנה. תגידי דברים אמיתיים- בכמה עלתה ההוצאה על מוסדות חינוך תורניים? כמה מוציאה המדינה בשנה על התנחלויות מבחינת גיוס מילואים, כבישים עוקפים ועןד ועוד. פנסיה תקציבית? כמה זה חונק אותנו? תהיי אמיצה וגלויה....לא המעמ באילת או מעמ על ייבוא אישי זה הבעיה. אך כולכם פוחדים ךדבר גלויות.
אבי. | 07.10.19
229.
תעלו מע''מ, כולם צריכים לשאת בעול, נמאס
נראה לכם הגיוני לבטל פטור על קרן השתלמות כי מי שנהנה ממנו זה עשירון 8-10? זה גם אותו עשירון שמשלם לכולם מס בריאות וביטוח לאומי, אולי את זה תחילו על כולם, יש פה 6 עשירונים במדינה ששותים את התקציב עם קש כמו ילד קטן שחושב שכסף גדל על העצים ומתבטל כמו ילד קטן, וצריך עזרה כמו ילד קטן. אנחנו העובדים קשה לא גומרים את החודש גם בגלל כל הבטלניים, עובדי ההייטק צריכים לצאת לרחוב המדינה שלהם יותר מהשאר
לסגור את המדינה | 07.10.19
228.
שוב ושוב מעמיסים על מעמד הביניים
למה לא למסות חברות באופן דומה למעמד הביניים? התשובה בישראל תמיד אותו הדבר, המעמד שבנה את עצמו אבל לא עשיר צריך לסחוב את העשירים ואת העניים. הפיריון לא יגדל כי המדינה אינה משקיעה בפיריון אי בפיתוח אנשים. גם הוכח כבר מיליון פעם שכלכלת חברות שמביאות עמי משרות (trickle down economics*) זה עוד שקר. תפסיקו להעמיד פנים, ותגידו בקול רם - למען הממלכה צריך לקרוע את העובדים. זה לא כלכלה, וזה לא תחרות, זה עילה לקיום המעמד העליון והממשלה שברשותו.
לא כלכלן | 07.10.19
218.
הכל בגלל שכחלון גרם לעלית מחירי דירות. מה הקשר?
הרווח שלי על דירה הוא 40,000 שח בממוצע. לאן הולך הכסף ממכירת דירה? הרוב לממשלה דרך קרקעות ומיסים. הפסקתי לבנות כדי לא לסכן את יציבות החברה. הרווח הקטן הזה, על עסקה ממוצעת של 2.5 מליון יכול להפוך בקלות להפסד. בנית דירות נפסקה. האוצר שקיווה לעשוק כמה שיותר עבר את נקודת האיזון. עכשיו לא בונים והכסף הקל שהאוצר עושה מנדלן כבר לא זורם כבעבר. כולם מפסידים.
קבלן זעיר | 07.10.19
217.
יש לי רעיון יותר טוב
שאנשים שמקבלים כל חודש משכורת מעל 20 אלף שקל,שלא תהיה להם זכות לקבוע חוקים בנוגע לאנשים שמשתכרים פחות מ10 אלף בחודש.מאוד קל לגבות עוד ועוד מיסים במקום לטפל בבעיות האמיתיות.תחשבו מה גורם לאנשים מלכתחילה להזמין מוצרים מחו"ל.אולי אם לא יהיה פה כל כך יקר והמשכורות הפשוטות יפסיקו להיות משכורות רעב,אנשים יפסיקו לקנות בחו"ל וישמחו לקנות בארץ.אבל כשהשכר מינימום עומד על 29 שקל לשעה ומחיר חולצה עובר את המאה שקל אז מזמינים מחו"ל חולצות ב40-60 ש'
מעמד ביניים | 07.10.19
215.
מענין ההבדל ביחס למיסוי על האזרחים ועל חברות
יתכן שכל מילה היא נכונה, אבל מענין שכשמדובר על הטבות מס ״רק״ לעשירונים 8-10 (30% מהאוכלוסיה) לא הוזכר כלל המושג של ״יציבות מערכת המס״ וכאשר דובר על מיסוי חברות פתאום זה שיקול משמעותי. לא יודע אם מס החברות נמוך/גבוה/נכון/לא נכון, רק שמתי לב לנקודה תוך כדי שקראתי. דרך אגב, בכירי אוצר לשעבר עדיין מתברגים ישר לצמרת חברות גדולות במשק עם שכר פי עשרות מזה שקיבלו כעובדי ציבור?
אזרח | 07.10.19
213.
תחרות לא הוגנת מול היבואנים עאלק...
על מה האישה הזאת מדברת? איך היא משווה אותנו לאוסטרליה ואירופה? איך תיווצר פה תחרות הוגנת? הפקידונים האלה אלה אנשים לא מוצלחים, התחתית של החבית האקדמית שאף אחד אחר לא רצה להעסיק, אנשים חסרי מעוף וחסרי אינטליגנציה, והם אלה שממררים לנו את החיים ומשתלטים עליהם. עדיף היה לפטר אותה ולא לאייש את המשרה של המוקיונית הזאת, אף אחד לא היה מרגיש בחסרונה. להקיא ממנה.
סתם אחד | 07.10.19
212.
חבורה של פקידונים חסרי מעוף, רק להעלות מיסים הם יודעים
חס ושלום לריב עם הוועדים הגדולים, עם הפנסיות בצהל או דברים דומים. אני מאוד מקווה שאם יקרו הדברים האלה, במיוחד עניין המע"מ על עד 75 דולר הישראלים יצאו סוף סוף לרחובות ושיתחילו לעוף ראשים, כי נמאס מפקידונים שממררים לנו את החיים בגלל שהם רוצים לשבת ולא לעבוד קשה. הפקידונת הזאת גורמת לי לרצות להקיא.
סתם אחד | 07.10.19
176.
בכל העולם מורדים מיסים ודואגים לתחרות. רק פה בדיוק הפוך, כלכלה של מזרח אירופה --
לא יודע באיזה מקום את למדת כלכלה אבל איפה שאני למדתי יש הוכחה ברורה שמעלים מע"מ ומיסים מעל תקרה מסוימת הציבור מפסיק לצרוך או מעלים מיסים באופן שיטתי . מה את מייצרת פה ?? כלכלה של מיסים וחרדים בטלנים ??
אחד  | 07.10.19
172.
גברת גרינברג היקרה:
1. לגבי ביטול פטור ממיסים על יבוא מתחת ל- $75 : עם גביית מיסים יש עמלה של חברות השילוח: DHL ו-FedEx למשל לוקחים יותר מ 140 ש"ח על כל גביה מס. אז האזרח ישלם על חולצה של 20 דולר 3.4 דולר מע"מ ו- 40 דולר עמלות שיחרור. 2. הדוגמה האוסטרלית לביטול הפטור חוזרת על עצמה בדיון בכל דיון עם אנשי האוצר על יבוא אישי . האם תרצי שניתן לך גם דוגמאות שכנגד מה וכמה ממשלת אוסטרליה משקיעה באזרחיה? לידיעתך, מס על יבוא מכוניות באוסטרליה הוא בין 5% ל33% . כמה בישראל?
קובי | 07.10.19
169.
במקום לצמצם עלויות עודפות של המגזר הציבורי (למשל ו
ועדים בחחי, רש״ת ושות’) מעדיפים לבטל פטור שקיים בכל העולם (על יבוא אישי) וברמות גבוהות הרבה יותר. חוץ מזה מעמ כזה הוא מס לא הוגן, היות ובמדינת המקור אני משלם מעמ על הקניות הללו, ולכן נוצר כפל מס. אם רוצים להחיל מעמ על קניות מחול, שיגדירו 17% מעמ כך שאם קניתי בניו יורק ושילמתי 7.5% אצטרך להשלים ל17%. אבל אם קניתי בבריטניה ושילמתי 20%, לא אצטרך להוסיף עוד..
אני | 07.10.19
166.
העלאת מיסים לא תפתור את המגפה הקשה: "הכסף השחור"
לדעתי, העלאת מיסים רק תגביר את הבעיה, מדוע? כי המגפה הקשה ביותר במדינה היא: "הכסף השחור". יש מאות מיליארדים של "כסף שחור" כל שנה במדינה והמספרים רק הולכים וגדלים. לצערי הרב, חלק ניכר מהעם במדיתנו עושק את אחיו, על ידי אי תשלום מיסים, אשר נועדו לספק את צרכיו (בריאות, חינוך, ביטחון, תרבות, כלכלה ועוד) של האוכלוסייה כולה, כדי לעשות לעצמו בלבד. מדובר במגפה אשר מהווה איום ממשי לקיומה של המדינה כולה. טיפול שורשי במגפה זו, ללא ספק, יפתור את מרבית הבעיות האחרות.
ברכה | 07.10.19
158.
127 מסכים. צריך לטפל דחוף בשעות העבודה
יש מקומות היום שפתוחים שבעה ימים בשבוע...ומשך השבוע נסגרים מאוחר מאוד. ברור שיותר שעות עבודה לא יביאו לפריון גבוה יותר אלא ההפך הגמור. אבל ישראל מוזנחת פשוט מוזנחת. כולם כל כך עסוקים בעצמם ולא מסתכלים מסביב מה הצרכים איך אפשר לשפר. רק כשיש מצב בטחוני כולם מתעוררים. אני טוען שלא צריך לעבוד כל כך הרבה וצריך יותר שעות פנאי וזה צריך לכלול את כל המגזרים במשק לא רק עובדי ממשלה זה הזוי! קניונים פתוחים כל השנה ואי אפשר לקחת שם חופש כבעל עסק! מטורף!!
לא הוגן | 07.10.19
148.
מי שחי במגדל שן לא רואה את האזרחים שנאנקים תחת המשאות הכבדים
מספיק לעיין בהצהרת ניגוד העניינים של הגברת בכדי להבין שהיא רחוקה שנות אור מלהבין את רוב אזרחי מדינת ישראל - הרי אם אני לא נפגעת - מה איכפת לי... ?! https://www.odata.org.il/dataset/f6c8d291-89a2-4173-bf63-8433ff23d095/resource/d933f23a-dd02-4be5-bab7-0ef3fc5efec9/download/-.pdf
רונן | 07.10.19
141.
לפני שמעלים מיסים אפשר לקצץ במגזר הציבורי. אף להתחיל עם הבחורה הנחמדה הזו
להעלות למיסים על האנשים העובדים זה תמיד קל, אבל יש גם פתרונות אחרים (אולי נחמדים פחות). הקפאת תקנים מוחלטת המגזר הציבורי. קיצוץ שכר של 2%. קיצוץ 5% בפנסיות תקציביות. ביטול פנסיית גישור בצבא ועוד.
רוע | 07.10.19
139.
כמה צניעות
סוף סוף איש ציבור של רק מדבר על נושאי מפתח וההישגים שלו אלא מסתכל על הכל בעיינים פקוחות מכל הזוויות ומודה שהנושא מורכב מידי בשביל לשלוף תשובות. כל הכבוד. נושא אחד לא דובר בפריון העבודה - הפיריון של העובדים שעות רבות. אולי הגיע הזמן לשנות את מבנה השעות בצורה שתאשר עבודה בשעות גמישות ועבודה מהבית? עפ"י חוק עד 8 שעות ביום זה יום עבודה ואם יום אחד עבדת 7 שעות ויום אחרי 9 שעות בעצם יום אחד לקחת שעה חופש ויום אחר קיבלת שעה שעות נוספות - זה מגוחך. במיוחד בהתחשב בחלק השני של הנושא ההורות והשיווניות בין המינים. אם גבר לא יכול לעבוד יום אחד פחות ויום אחר יותר בקלות איך יצא לאסוף את הילד מהגן מוקדם?
יובל | 07.10.19
123.
התעללות לשמה באזרחים
פקידה טיפוסית באוצר - שונאת את העם ואוהדת את הטייקונים על חשבון העם. למה שאזרחים לא יקנו מוצרים זולים מסין? הרי צריך להעשיר את היבואן הרשמי היקרן. כל זאת על חשבון כולנו. כמובן עם מנגנון ביורוקרטי לטיפול בחבילות כדי שנוכל לגבות עליהן מס. "אין כסף" - אבל הממשלה מנופחת, אין סוף משרדים, אין סוף פקידים במנגנון המדינה עם פנסיה תקציבית, מערכת ביטחון נפוחה ומנופחת... וגם גוזלים את כספי הביטוח הלאומי כדי לרפד את כיסי הממשלה. מקווה שיהיה שר אוצר עם ביצים, מטעם העם, שישרת את העם ויידע לומר "לא" לפקידונים.
אגממנון היבנאי | 07.10.19
122.
מפחדים להתעסק עם הדגים השמנים אז בוא נחייב במס מי שקונה כיסוי לאייפון מאיביי
מצאנו במדינה שלנו נפט והרבה אך הפלא ופלא מחיר הדלק עולה! ככה שגם אם נמצא פה מרבצי זהב ויהלומים רק קומץ למעלה יהנה מזה. השלטון רקוב מהיסוד ומי שחושב שאם יחליפו את ביבי יבוא לציון גואל טועה ובגדול! יש פה ימין (שקד וליברמן) 15 מנדטים ושמאל (מרץ וברק) 10 מנדטים וערבים 13 מנדטים וכל השאר זה מרכז!!!!!
קול צף | 07.10.19
116.
שירה'לה התבלבלה ...
עוד אחת שכנראה ההורים שלה ניפחו לה את הביטחון העצמי יתר על המידה והיא חושבת שהיא מיוחדת. שירה, יקירה, לפני שאת שאת יורה עוד חץ על מעמד הביניים שגם כך עוד רגע קורס (כי אנחנו צריכים לסחוב על הגב את הטפילים של הסקטור הציבורי והטפילים שתורתם אומנותם וכו'), תואיל נא הכלכלנית כובשת הפסגות, לבדוק היכן ניתן באמת לקצץ (ויש המון) לפני שתשלח את כלבי הציד שלה לדחוף לנו ידיים עוד יותר עמוק לכיסים. הנה רמז - מליארד שקל למועצות דתיות ... שנמשיך?
בובי | 07.10.19
108.
מה עם ביטול המטוס שביבי יזם ועולה לנו 700 מליון בנ
בנוסף לבית שיעלה מליארדים והכל על חשבון הציבור. ממשלה מנופחת קיצוץ משרדי שרים ואיחוד מה עם איחוד ראשויות שיחזור למדינה עשרות מליארדים אה סליחה ראשי ערים חברי מרכז ליכוד לא יתנו לזה להתבצע. להתעלם מהכל מכסף בשוק השחור רק מסים על הציבור כי הציבור המטומטם משלם על הכל במקום לצאת לרחובות ולסגור המדינה אבל ביבי וממשלתו גנבו את כל הכסף ועכשיו כרגיל הציבור משלם כשהם מתרווחים בכורסאות העור.
יואב | 07.10.19
107.
פשוט תעלו מיסים למה להסתבך
תוסיפו עוד 2 אחוז על המע"מ והדלק....הרבה יותר פשוט לניהול ויכניס הרבה מאוד כסף אל תייפו את זה. אם תמסו את קרנות ההשתלמות....אנשים יפסיקו לחסוך והכסף ילך לשוק הדיור ויעלה עוד יותר את המחירים.לגבי מע"מ עד 75 דולר - רק ההתנהלות מול הגבייה תעלה לכם הרבה מאוד כסף.
עצבני | 07.10.19
103.
קרן השתלמות היא הטבה למעמד הביניים שעובד וישר
מחפשים איך לגנוב אותו שוב על ידי מדינה מושחתת. שום מילה על מגזר ציבורי שרק צמח ושמן בגלל ביבי במקום שירזה שום מילה על פנסיות תקציביות שום מילה על בזבוז עשרות מליארדים על ידי הממשלה בהעברת כספים להסכמים קואליציונים שום מילה במשרדי שרים עלובים שהומצאו כדי לסדר עוד תפקידים ושרים חדשים על חשבון הציבור שום מילה במשרדים שלא עושים עבודתם כגון משרד הפנים שלא בודק וחוקר ומאפשר לראשי ערים לגנוב הקופה וליצור גרעונות עתק שהציבור משלם עליו מהקופה הציבורית שום מילה על התייעלות המגזר הציבורי המושחת ועוד ועוד.
תום | 07.10.19
97.
צריך לקחת מס גבוה - מס " עשירים פלצנים " מעל שכר של 25000 לחודש
כל הפלצנים שמקבלים שכר גבוה שישלמו מס רציני ואת המס הזה שיעלו את שכר המינימום וכל מי שחושב לעזוב את המדינה שיעזוב אתמול נראה מי יחזיק מעמד בחוץ לארץ וכמה שנים......... לא צריך לפחד מכל ה "פלצנים העשירים" שישלמו כמו שצריך מיסים הם גם לא ירגישו כמעט כלום בנטו וגם לחקור את כל ה "פלצנים" שקונים ג'יפים לכל בחורה כאילו נוסעת בחולות ובהרים. לחקור מאיפה הכסף לרכב חדש שמעל 100000 והאם הוא כסף שחור חג שמח
שלמה | 07.10.19
94.
ומי ישלם אלה שעובדים ובקושי מסיימים תחודש
כרגיל מי שיקבל את המכה זה מעמד הביניים איפה כל הכסף שהבטיחו לנו ממצאית הגז הטבעי הלו זה של כל אזרחי ישראל רוצים כסף לך לראות כמה כסף מתגלגל בשוק השחור אצל אלה "שלא עובדים" עזבו לנו את הכיס אין כבר מאיפה לקחת כמה אפשר לעבוד שעות נוספות
שוקו | 07.10.19
91.
הצעה "יצירתית" של בטלנית שחיה על חשבון משלם המיסים האמיתי :-(
קצצו קודם כל בכל המגזר הציבורי המנופח והמסואב שחי על חשבון המגזר הפרטי והתעשייתי שעובד מצאת החמה ועד צאת הנשמה כדי להתקיים - ורק אחר כך תחפשו תוכניות מועילות יותר לציבור.
זה שקורע את התחת בעבודה ומרוויח בקושי את לחמו.. | 07.10.19
90.
יש הרבה דרכים טובות להעשיר את קופת האוצר
הבעיה היא שזה לחתוך את הענפים שאת(כלכלנית ראשית) וחבריך יושבים עליהם. לקצץ במגזר הציבורי השמן והלא יעיל, נתחיל במשרד האוצר, רובכם מיותרים, נעבור לבנק ישראל, בנק שעולה למדינה מיליארד שקל בשנה רק על שכר והתרומה שלו היא בקביעת הריבית(או יותר נכון לא לשנות אותה כלל) פעם בחודש. נעבור לרבנות, עיריות ויש עוד הרבה, שנמשיך על זה ביחד על כוס קפה גברת כלכלנית או שאת ממהרת מידי בדרך לתפקיד הבא שלך בשוק הפרטי?
הקלקלן | 07.10.19
88.
משרד הדתות- כבר בולע כמעט מיליארד שקל. קצבאות- מיליארדים נוספים.
הביטחון- שרובו משכורות, דורש כעת עוד מיליארדים ל"איראן, איראן" ואנו נמשיך גם לממן את הוצאות הבית בקיסריה, ואת מטוס עם המיטה המעופפת של בעל התיקיה... לו ידענו זאת במלחמת יום כיפור- היינו אז צריכים לנטוש ולברוח, ולחיות...
מינלה שמוליאקוב | 07.10.19
81.
"חשוב שהממשלה תייצר תמריצים ליצירת משרות בסקטור העסקי". - אז תעלי מיסים. הגיוני מאוד
הרי הממשלה כשלה ביישום החלטות ובהוצאה לפועל חצי-יעילה של תכניות. אז הנה, תעלי מיסים, יהיה עודף תקציבי שימומש ל: 1. הישרדות הקואליציה (אתנן) 2. מימון 3-4% המשרות הנוצרות בסקטור הציבורי 3. הקטנת התמריצים לחרדים לצאת לעבודה 4. הנה השגת את כל מטרותייך ותקפצי לפסגה הבאה לחרב גם אותה. גמר חתימה טובה.
אחד העם | 07.10.19
68.
איזה אפסים באוצר הנה כמה רעיונות:
1. הורדת מע"מ ל10% ועבירה פלילית ואכיפה על כסף שחור ואי הצהרת מע"מ 2. קיצוץ שרירותי של 50% מכח אדם בבנק ישראל (תתפלאו נשרוד את זה), יש עוד הרבה מקומות לקצץ כך בצורה שרירותית. 3. הקמת ממשלת אחדות לכוד כחול לבן בלבד תוך הטמעת מדיניות ליברלית כלכלית אמיתית, למשל ביטול קצבאות ילדים מעל ילד 3. 4. ביטול כל המכסים! (לא משתלם לגדל עגבניה? אז שלא יגדלו!) רוצה עוד רעיונות? תשלמי לי(שוק חופשי)!
שוק חופשי | 07.10.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת