אתר זה עושה שימוש בעוגיות על מנת להבטיח לך את חוויית הגלישה הטובה ביותר.

נוהל השיימינג של המשטרה: ניטור של התבטאויות אזרחים בגנות שוטרים - והסרתן

89 תגובות לכתיבת תגובה לכתיבת תגובה

77.
ניגוד עניינים חמור
המשטרה מנצלת את כוחה העודף על האזרח כדי לפגוע באחת הדרכים האחרונות שעוד נותרו בידי האזרח להלחם בעוולות. אם לשוטר יש בעיה עם פרסום של טוקבקיסט, שיפנה לבית המשפט ויבקש הסרת חיסיון מזהותו של המפרסם ויתבע אותו בבית המשפט. בדיוק כמו שאני או אתה או את יכולים לפעול. אין כבודו של שוטר נשגב משל כל אזרח אחר. נהפוך הוא, על השוטרים מוטלת נורמה מוגברת להתנהג כראוי.
מאיר | 11.10.19
74.
בא לי עכשיו שיימינג. לפני שנה עצר אותי שוטר, טען שלא עצרתי בעצור. היה לי ברור כשמש שעצרתי
ציינתי בפני השוטר שעצרתי, כינה אותי שקרן. (עושה לי חשק לפרסם..) אמרתי לו שיש לי צילום ולשיקולו. ביקש לראות את הסרט, סירבתי (פחדתי שימחק). הצבעתי על מצלמה ברחוב ואמרתי לו שהיא שלי (ואכן היא שלי). אמרתי לו שאם הוא מעונין לראות את הסרט, שיכנס איתי הביתה השוטר .ויתר והלך. בבית ראיתי את הסרט, וואלה 3 שניות עמדת בעצור. והמנוול קורא לי שקרן. עד היום לא פירסמתי, עכשיו כנראה שכן.
אנונימי | 10.10.19
68.
ל 62 השוטרים הם לא מעל החוק
אם אזרח א הוציא דיבה על אזרח ב, אז אזרח ב יכול לתבוע את א. זה לא משנה אם אזרח ב הוא שוטר או לא. הנוהל שמתפרסם כאן מראה אחרת, וזו הבעיה. המשטרה אולי יכולה לעזור לשוטרים שמעוניינים לתבוע תביעת דיבה, אבל לא למנוע פרסום. יצאו אהבלים פעמיים: בעידן הנוכחי ברור שזה יודלף...
רמי | 09.10.19
67.
בושה
כל מה שאני קורא בתגובה זה: לא מעניין אותנו שהטענות והצילומים מראים ומוכיחים על התנהגות מושחתת ופלילית מצד אלה שאמורים להגן על החוק - העיקר שלא יפגעו בשם של משטרת ישראל. מדהים שבחור שתפרו לו תיק על נהיגה בשכרות וכל זה היה מוקלט לא יכל להשתמש בהקלטה בבית המשפט והשוטרים שתפרו לו את התיק לא קיבלו שום עונש. אז מה הפלא שאזרחים לא סומכים על בתי המשפט ועושים צדק ברשתות.
אילן | 09.10.19
62.
לכל המגיבים שצועקים.
המטרה פה זה לא כמו שעורך הדין הצדקן מציין, למנוע פרסום כנגד שוטר שסרח, או כל עבירה אחרת - כנגד כאלה המשטרה לא תפעל להסרת הפרסום. הבעיה היא שביום כל ישראלי מכוער שמקבל דוח תנועה או כל דבר אחר שמונע ממנו את ההתנהגות הפרזיטית של, מוציא מצלמה, מצלם מהיכן שנוח לו ( ולא את כל הארוע) מציג בצורה ערוכה את מה שבוא רוצה, ופוגע באופן אישי בשוטר. העניין הזה בה לשמור על כולם, על אלה שעקפו אתכם בשול כשעמדתם בפקק תנועה, על השכנים שעושה לכם קריוקי בארבע בבוקר, לאזרח הנורמטיבי זה לא נוגע (רק לבריון הרשת המצוי).
שוטר | 08.10.19
53.
כל הכבוד, יש לשמור על כבודם של השוטרים
אין לי הרבה הערכה למשטרה שסוגרת קרוב ל90 אחוז מהתיקים מחוסר ענין לציבור. לא הייתי נשאר לקוח של חברה כל כך מזלזלת, אבל זה לא אשמת השוטרים, הדג מסריח מהראש וזה ענין של מדיניות ותקציבים ולא שוטרים שעושים ככל יכולתם ולרוב מצליחים גם לתת שרות, רק שזה לא מתפרסם
כבוד | 07.10.19
49.
אנחנו מגיבים רק דברים אמיתיים
ואם המשטרה משתפת פעולה ומדליפה לתקשורת ואלשייך ומשתפת פעולה גם עם הפרקליטות כדי להעיף ראש ממשלה מכהן, כשכל מה שאומרים זה שקרים כדי להפיל ראש ממשלה ובכך להתעלם מהבחירה של מעל מיליון אנשים זה אומר דרשני וצריך להעיף את כל הסורחים. אם זה יקרה אז נרשום תגובה ועוד תגובה עד שהם לא יוכלו לעקוב אחרי מיליוני תגובות.
חן | 07.10.19
25.
אלוהים איזה הזיה...
"דיווחים מסוג זה פוגעים בתדמית המשטרה, שהחליטה להילחם בהם במלוא העוצמה." אולי תלחמו במלוא העוצמה בהדרכת השוטרים ושיפור כוח האדם שלכם? אולי תתחילו להסביר לשוטרים שאת המנדט לפעולות השיטור הם מקבלים מהעם - אותם אנשים פשוטים שהמשטרה הפכה לפרה חולבת. שוטרים הם לא מעל החוק, הם לא אנשים מושלמים והם לא חסינים לטעויות וביקורת - ומאחר והמשטרה לא עושה כלום על מנת לשפר את עצמה נשאר רק לנו העם לפעול נגד המשטרה בכל הדרכים האפשריות. מה אנשים תמימים ללא מצלמות רכב יכולים לעשות ששוטרי תנועה ממציאים להם עבירות? אתם מבינים כמה זה הזוי שאנשים מתקינים מצלמות כאלה כדי להגן על עצמם מפני המשטרה?!
רוני | 07.10.19
24.
איך "קצין שיימינג"? כל כך מתבקש שיקראו לתפקיד "קצין ביוש"!
זה אם שמים רגע בצד את העובדה שמדובר פה על ביזיון לאזרחים והפיכת ישראל דה-פקטו מדינת משטרה. במקום לטפל בשורש הבעיה ולהעניש את את השוטר - מה שחשוב פה זה לא שהשוטר עבר עבירה אלא לחסל את הכלי היחיד שחש לאזרח שמאפשר שמתעד את זה שהשוטר סרח
מישקה | 07.10.19
22.
תכל'ס הגיוני. ומוכיח את הטענה שהמשטרה לא ממלאת את תפקידה
אזרחים רבים מרגישים שהמשטרה שורפת אנרגיה במקומות מיותרים שלא תורמים כלל לבטחון האזרח ולא מתאמצת איפה שבאמת צריך. אז הנה ההוכחה שהאנרגיה המאמץ וכח האדם המשטרתי לא באמת נועדו להגן עלינו האזרחים אלא אך ורק על המשטרה ועל הדימוי שלה. מה שנקרא, מהמקפצה.
שרית | 07.10.19
18.
הנה בבקשה שיתוף פעולה מצד פייסבוק בעניין פוסטים מ
מסיתים, מעורר תיאבון לכל מיני רשויות אחרות פשוט לא יאומן, כמו בצפון קוריאה אולי נחסום פשוט את פייסבוק? כמו שעשו בסין. פייסבוק רוצה לעבוד בישראל? שתוריד כל איזכור ליוקר המחייה גוגל רוצה לעבוד פה? שלא תאפשר חיפושים הודות ״תיק 1000, 2000, 3000... 4e3... 10e9 וכו
אני | 07.10.19
14.
במקום לטפל בבעייה מטפלים בטפל
במקום לנסות לעלות את הרמה של השוטרים והמשטרה דואגים איך להעלים את הבעייה ... מהרשת. הרי אלו שעולבים בשמנים אנאלפביטים שרק פוגעים באזרחים נורמטיבים פוחדים מעבריינים ולא מטפלים בבעיות סבלו או קיבלו טיפול עלוב ולא מועיל. כשהודעתי על מכירת סמים ואיימו עליי שיפתחו תלונה על האשמת שווא בלי לשלוח ניידת אז אני אומר שהם אפסים. כשאין ניידת בשכונה שלי ימים שלמים אבל טרטורונים משתוללים יש אז אני אומר שהם אפסים. כשהם מעדיפים דוחות על פעילות ומניעה אני אומר שהם אפסים . כשהם מטפלים במקומי אבל לא בשורש אפסים!
אלון | 07.10.19
10.
כנראה הגענו לאחרית הימים והמשטרה פנויה להתעסק בשמירת הכבוד של השוטרים.
בישראל, בדרך כלל, השוטר עושה שימינג לאזרח ולא ההפך. מאסר בשעות הלילה לעיני השכנים או בעבודה לעיני העובדים או מעצר ברחוב ללא שמירת הכללים. או הדבקת הודעות על דלת הבית שכולם ידעו איז שכן פושע גר בקרבתם וכו וכו
כמו במדינה טוטאליטארית | 07.10.19
7.
מעל לחוק והביקורת.
המשטרה, מבקשת חסינות, מהוקעת שוטרים מושחתים, ומחדלים של שוטרים כלפי אזרחים. חוסר הביקורת של האזרחים כלפי המשטרה, מעודד שחיתות שילטונית, בכל הרמות. האזרח מאבד אימון במערכת אכיפת החוק כולל הפרקליטות ובית המשפט, וזוהי הסכנה הגדולה ביותר לקיומה של החברה הישראלית, אפילו יותר מהמחבלים והטירור. יש מצב שאנו מתקרבים לאנרכיה בכל מערכות השילטון והחברה בישראל.
עופר | 07.10.19
6.
אולי במקום להלחם בשימינג
תעשו בדק בית רציני,חשבון נפש אמיתי ותבדקו למה התדמית שלכם כמשטרה בשפל?! במקום לשפר תדמית על ידי לחמיה בפשיעה,טיפול נכון ויעיל בתלונות של הציבור בתחום הפשיעה,וכמו כן לא לעשות לעצמכם חיים קלים ולהטפל לאזרחים שומרי חוק שספק עשו עברה,או עברה זוטה,או חפים מפשע. אלה לטפל בפשיעה בצורה שאזרחים ירחשו לכם כבוד, אבל כרגיל מתעסקים בטפל ולא בעיקר.
פשוט מגוחך | 07.10.19
תודה, קיבלנו את תגובתך ונשתדל לפרסמה, בכפוף לשיקולי המערכת